Skocz do zawartości

Zdjęcie

szkoła rolnicza okolice Kalisza

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share qAndrzej11234

qAndrzej11234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 27 grudzień 2011 - 13:02

szkoła rolnicza okolice Kalisza Chodzi mi o to czy ktoś wybiera się do szkoły w okolicach Kalisza i na jaki zawód konkretnie. Zastanawiam się nad wyborem szkoły i chciał bym się dowiedzieć która szkoła jest lepsza. Za odpowiedzi z góry dzięki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
szkoła rolnicza okolice Kalisza Dzisiaj, 13:50
  •  

#2 Share Petekw

Petekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo głównie i troche komputery.

Napisany 27 grudzień 2011 - 14:06

szkoła rolnicza okolice Kalisza Czyli po mojemu opcje masz dwie. Opatówek albo Marszew. Ja w tej chwili z racji otzrymania MR muszę uzupełnić wykształcenie. Więc od wrzesnie tego roku rozpocząłem w marszewie (zaoczenie oczywiscie)kierunek "Technik rolnik sp. agrobiznes".
Właśnie przed swiętami zakonczyłem pierwszy semetr. I powiem że szkołe mogę polecic,a zwłaszcza ten kierunek, nauczyciele bardzo wporządku, znam już wiekszość. Co do poziomu nauczania to wszystko zależy od nauczyciela. Zauważyłem że im nauczyciel starszy tym bardziej wymagający.
W związku z tym że jestem najstarszy w klasie mam 28lat mogę rownież stwierdzić że nauczyciele inaczej traktują uczniów mających 15-16 lat, a inaczej osoby koło 30. Zresztą nic w tym dziwnego bo ja też w związku z wiekiem inaczej rozmawiam, traktuje wykładowce. Jednym słowem, jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie. Także Marszew polecam. Jeśli masz pytania chetnie opdowiem.
Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

#3 Share lamerc360

lamerc360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 14:25

szkoła rolnicza okolice Kalisza ja ide do marszewa na technik weterynari ;)

#4 Share marek1979

marek1979

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 14:46

szkoła rolnicza okolice Kalisza Ja jestem absolwentem szkoły w Marszewie. Skończyłem technikum mechanizacji rolnictwa. Wtedy tak się to nazywało. W ramach szkoły mieliśmy darmowe szkolenie na prawo jazdy kat. B i T oraz uprawnienia do kierowania maszynami wolnobieżnymi. Teraz podobno są jeszcze uprawnienia spawacza ale 100% pewności nie mam. Dodatkowo miałem możliwość odbycia praktyk za granicą. W moim przypadku były to dwa razy niemieckie gospodarstwa. podsumowując z czystym sumieniem mogę polecić Marszew. Co do Opatówka to pomimo iż mam do tej szkoły jakieś 6 km mimo wszystko wolałem Marszew.

#5 Share qAndrzej11234

qAndrzej11234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 16:41

szkoła rolnicza okolice Kalisza A jaki zawód polecilibyście mi, mam przejąć od rodziców gospodarke i mam dylemat.

#6 Share danekk

danekk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 20:05

szkoła rolnicza okolice Kalisza Ja idę do Opatówka. Słyszałem że jest podobno dobry poziom nauczania.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Petekw

Petekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo głównie i troche komputery.

Napisany 27 grudzień 2011 - 20:21

szkoła rolnicza okolice Kalisza Szczerze to wydaję mi sie że w Marszewie jest wyższy poziom nauczania niż w Opatówku. I szkoła zresztą jest 10 razy większa niż Opatówek. Ilość sprzętu jest znacznie większa niż w Opatówku. Ale wybór należy do ciebie.
Mogę potwierdzić słowa kolegi @marek1979 odnośnie prawo jazdy kategorii "T" jest za darmo. Oraz z tego co sie zorientowałem można zrobić też za darmo uprawnienia na kombajn zbożowy. Odnośnie kursu spawacza i wyjazdu do niemiec to nie wiem.

Kolego @lamerc360 nie wiem jak wygląda dzienne technikum ale jeśli chodzi o zaoczne to powiem ci że jest wysoki poziom. Zwłaszcza jeśli chodzi o budowe zwierząt (kości, układy trawienne) pasze, choroby itp to naprawdę tzreba to lubic. Oraz chemia chemia i jeszcze raz chemia.

Edytowany przez Petekw, 27 grudzień 2011 - 20:25.

Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

#8 Share danekk

danekk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 21:37

szkoła rolnicza okolice Kalisza No tak dobry poziom to podstawa tylko że do Marszewa mam 60 km a do Opatówka połowę tego. Jeśli ktoś się wybiera do Opatówka to pisać :P

Edytowany przez danekk, 27 grudzień 2011 - 21:38.

#9 Share qAndrzej11234

qAndrzej11234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 19:55

szkoła rolnicza okolice Kalisza @danekk a na jaki kierunke konkretnie bo ja mam bliżej do opatówka niź do marszewa

#10 Share danekk

danekk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 10:23

szkoła rolnicza okolice Kalisza

@danekk a na jaki kierunke konkretnie bo ja mam bliżej do opatówka niź do marszewa

No konkretnie to do technikum kierunek ,,technik mechanizacji rolnictwa''

#11 Share EdwardC360

EdwardC360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, historia XX wieku...

Napisany 18 luty 2012 - 23:29

szkoła rolnicza okolice Kalisza Jesłi macie daleko to zawsze rozwiązaniem, jest internat, który szkoła w Marszewie posiada. koledzy niektórzy maja po 50 km do szkoły albo i dalej i mieszkają w internacie z czego są bardzo zadowoleni. Ja chodze do Marszewa i ją polecam w 100%. Super szkoła, fajni nauczyciele i dużo sprzętu rolniczego, do nauki, w tym nowe ciągniki Case. Więc zapraszam!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share claas1999

claas1999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 21:28

szkoła rolnicza okolice Kalisza Ja teraz jestem w 2 gimnazjum, ale już zastanawiam się nad wyborem szkoły. Chciałbym iść w kierunku inżynierii rolniczej. Po szkole chciłbym otworzyć serwis maszyn i prowadzić gospodarstwo. Jaki kierunek wybrać i jaką szkołę? Do Opatowka mam ok.10 km.