qAndrzej11234

szkoła rolnicza okolice Kalisza

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Chodzi mi o to czy ktoś wybiera się do szkoły w okolicach Kalisza i na jaki zawód konkretnie. Zastanawiam się nad wyborem szkoły i chciał bym się dowiedzieć która szkoła jest lepsza. Za odpowiedzi z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

Czyli po mojemu opcje masz dwie. Opatówek albo Marszew. Ja w tej chwili z racji otzrymania MR muszę uzupełnić wykształcenie. Więc od wrzesnie tego roku rozpocząłem w marszewie (zaoczenie oczywiscie)kierunek "Technik rolnik sp. agrobiznes".

Właśnie przed swiętami zakonczyłem pierwszy semetr. I powiem że szkołe mogę polecic,a zwłaszcza ten kierunek, nauczyciele bardzo wporządku, znam już wiekszość. Co do poziomu nauczania to wszystko zależy od nauczyciela. Zauważyłem że im nauczyciel starszy tym bardziej wymagający.

W związku z tym że jestem najstarszy w klasie mam 28lat mogę rownież stwierdzić że nauczyciele inaczej traktują uczniów mających 15-16 lat, a inaczej osoby koło 30. Zresztą nic w tym dziwnego bo ja też w związku z wiekiem inaczej rozmawiam, traktuje wykładowce. Jednym słowem, jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie. Także Marszew polecam. Jeśli masz pytania chetnie opdowiem.


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1979    1

Ja jestem absolwentem szkoły w Marszewie. Skończyłem technikum mechanizacji rolnictwa. Wtedy tak się to nazywało. W ramach szkoły mieliśmy darmowe szkolenie na prawo jazdy kat. B i T oraz uprawnienia do kierowania maszynami wolnobieżnymi. Teraz podobno są jeszcze uprawnienia spawacza ale 100% pewności nie mam. Dodatkowo miałem możliwość odbycia praktyk za granicą. W moim przypadku były to dwa razy niemieckie gospodarstwa. podsumowując z czystym sumieniem mogę polecić Marszew. Co do Opatówka to pomimo iż mam do tej szkoły jakieś 6 km mimo wszystko wolałem Marszew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

Szczerze to wydaję mi sie że w Marszewie jest wyższy poziom nauczania niż w Opatówku. I szkoła zresztą jest 10 razy większa niż Opatówek. Ilość sprzętu jest znacznie większa niż w Opatówku. Ale wybór należy do ciebie.

Mogę potwierdzić słowa kolegi @marek1979 odnośnie prawo jazdy kategorii "T" jest za darmo. Oraz z tego co sie zorientowałem można zrobić też za darmo uprawnienia na kombajn zbożowy. Odnośnie kursu spawacza i wyjazdu do niemiec to nie wiem.

 

Kolego @lamerc360 nie wiem jak wygląda dzienne technikum ale jeśli chodzi o zaoczne to powiem ci że jest wysoki poziom. Zwłaszcza jeśli chodzi o budowe zwierząt (kości, układy trawienne) pasze, choroby itp to naprawdę tzreba to lubic. Oraz chemia chemia i jeszcze raz chemia.

Edytowano przez Petekw

Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danekk    0

No tak dobry poziom to podstawa tylko że do Marszewa mam 60 km a do Opatówka połowę tego. Jeśli ktoś się wybiera do Opatówka to pisać :P

Edytowano przez danekk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danekk    0

@danekk a na jaki kierunke konkretnie bo ja mam bliżej do opatówka niź do marszewa

No konkretnie to do technikum kierunek ,,technik mechanizacji rolnictwa''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EdwardC360    34

Jesłi macie daleko to zawsze rozwiązaniem, jest internat, który szkoła w Marszewie posiada. koledzy niektórzy maja po 50 km do szkoły albo i dalej i mieszkają w internacie z czego są bardzo zadowoleni. Ja chodze do Marszewa i ją polecam w 100%. Super szkoła, fajni nauczyciele i dużo sprzętu rolniczego, do nauki, w tym nowe ciągniki Case. Więc zapraszam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claas1999    0

Ja teraz jestem w 2 gimnazjum, ale już zastanawiam się nad wyborem szkoły. Chciałbym iść w kierunku inżynierii rolniczej. Po szkole chciłbym otworzyć serwis maszyn i prowadzić gospodarstwo. Jaki kierunek wybrać i jaką szkołę? Do Opatowka mam ok.10 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez samia
      Cześć! Ktoś zapisany na egzamin w czerwcu w Radomsku? Słyszeliście jak taki praktyczny wgląda? Ile pytań, poziom trudności? Da się zdać? Pozdrawiam! 
    • Przez PeppeRoni
      Witam, widzę często posty z pytaniami o praktyki i staże. Jeśli ktoś ma taki problem, to pamiętajcie, że takie oferty są dostępne też na stronie serwisu pracy gowork.pl. Warto zaglądać, bo naprawdę sporo ciekawych propozycji można znaleźć.
    • Przez sandrii
      jakie są roserzenia w technikum rolniczym w naklu śląskim?
    • Przez Kondrado18
      Kat-T mam pytanie jezeli chodzi o egzamin czy znacie przypadki wsrod osob przystepujacych do egzaminu bo mam stres przed egzaminem zalozmy ze jakis starszy pan ma jazdy na ciagniku ktory zapala sie inaczej a zdaje na takim ktory zapala sie inaczej i do tego dochodzi stres wiec stad moje pytanie myslicie ze na egzaminach zdarzaly sie przypadki ze ktos nie byl w stanie uruchomic ciagnika z gory przepraszam za bledy w pisowni ale na klawiaturze nie moge zrobic polskich znakow
    • Przez Koralina
      Czym trzeba rozpocząć uprawki przedsiewne?
      Orką siewną czy talerzowaniem?
      A może bronowaniem czy włókowaniem?
      Choć te 2 z dołu odrzucam. Potrzebuję wiedzieć tego na jutro do szkoły. Jestem nowa w rolnictwie a sprawy orek mi nie specjalnie wchodzą do głowy. Tata mi tłumaczył ale on by postawił na talerzowanie, a ja wyczytałam na już kilku forach, że to orka. Sama już nie wiem.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj