Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy opłaca się sadzić ziemniaki

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share farmer20001

farmer20001

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów
  • Zainteresowania:rolnik

Napisany 27 grudzień 2011 - 11:28

czy opłaca się sadzić ziemniaki kto ma i ile ziemniaków ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy opłaca się sadzić ziemniaki Dzisiaj, 23:34
  •  

#2 Share dudas83

dudas83

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 12:21

czy opłaca się sadzić ziemniaki Ja sadze sredno rocznie kolo 4,5 ha ziemniakow raz sie opłaca a raz nie zalezy jaki rok w tym roku chociaż było ich bardzo duzo i miałem obawy czy odbiorą towar ponad limit ale pogoda nam pomogła, nie przyszła szybko zima i zabrali, jesli sie wywiaże umowe w 90% pieniedzy za sadzeniaki i srodki ochrony roslin sie nie oddaje.Ziemniaki sa uprawą czasochłonna w poruwnaniu do buraka cukrowego wybieranie, sortowanie .Jadalne ziemniaki w tym roku nie wypaliły bo byó ich za duzo ale przemysł na mączke ziemniaczaną sie udał i jestem zadowolony

#3 Share arniormo

arniormo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Zainteresowania:samochody,i jak to w gospodarstwie nowinki techniczne

Napisany 27 grudzień 2011 - 12:56

czy opłaca się sadzić ziemniaki A gdzie kolego sprzedajesz ziemniaki i po jakiej cenie??

#4 Share farmer20001

farmer20001

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 13:01

czy opłaca się sadzić ziemniaki raz tu u nas spszedaje a raz indziej a cena to 0.2-0.3

#5 Share dudas83

dudas83

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 13:02

czy opłaca się sadzić ziemniaki

A gdzie kolego sprzedajesz ziemniaki i po jakiej cenie??

Ja sprzedaje do PZZ Trzemeszno cena w zaleznosci od kursu euro i ilosci skrobi ale wychodzi sredno w tym roku 23-24 gr kg

#6 Share farmer20001

farmer20001

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 13:14

czy opłaca się sadzić ziemniaki dzięki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share arniormo

arniormo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Zainteresowania:samochody,i jak to w gospodarstwie nowinki techniczne

Napisany 27 grudzień 2011 - 13:17

czy opłaca się sadzić ziemniaki A czy może wiecie gdzie w lubelskim skupują ziemniaki i gdzie można je zakontraktować?

#8 Share Pawel1344

Pawel1344

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Zainteresowania:Sport, motoryzacja

Napisany 27 grudzień 2011 - 13:19

czy opłaca się sadzić ziemniaki Tegoroczna cena ziemniaka była wynikiem bardzo dobrego roku poprzedniego. Wtedy z 1ha można było uzyskać nawet 30tys zł. I jak to zwykle bywa przyszedł rok kolejny i ludzie się rzucili na ziemniaki, bo myśleli, że zrobią fortuny. Znam co najmniej kilkanaście przypadków z mojej okolicy (główny rynek zbytu to warszawskie bronisze) gdzie ludzie zwykle zwiększyli uprawę o 100% a rynek nie dał rady tego wchłonąć nałożyły się do tego jeszcze dobre zbiory i efekt jest taki, że ziemniaki do tej pory w polu, a cena marna (mój sąsiad dla przykładu ma jeszcze 15 ha jeśli ktoś chce to może sobie ukopać :) ) A tak ku przestrodze stojąc na broniszach rozmawiałem z "konkurentem", który się bardzo żali bo - nie uprawiał do tej pory ziemniaka nawet dla siebie poprzedniej zimy wziął maszyny w leasing (2 ciągniki sadzarka kombajn formownica sortownik myjka przyczepa samochód dostawczy i inny drobny sprzęt (wszystko górna półka). Cały areał około 45 ha ziemniaki. Teraz nie ma za co spłacać rat na samochodzie 600 worków po 15kg i w ciągu 24 godzin sprzedał DWA!!! Widmo bankrutctwa 100% już komornik puka do drzwi. Więc nie rzucać się z motyką na słońce. Taki rok jak 2010 zdarza się raz na 10 lat i taka jest prawda.

#9 Share Andrzejns

Andrzejns

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 13:56

czy opłaca się sadzić ziemniaki W uprawie ziemniaków tak jak i z resztą w każdej liczy się konsekwencja.Ja co roku sadze około 2 ha.Sprzedaję je na lokalnym rynku co jest dosyć pracochłonne ale przynosi większy zysk niż bym je oddał do hurtowni. Ten rok jest słabszy ze względu na zwiększoną produkcję i wyjątkowy urodzaj. Myślę że w następnym sezonie rynek sie ustabilizuje.
Wracając do tojego pytania jeśli masz warunki, zbyt i planujesz dłuższą przygodę z ziemniakami to polecam tą uprawę.

#10 Share cornerpl1

cornerpl1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
  • Zainteresowania:ciężarówki czyli tiry itp komputery

Napisany 11 lipiec 2012 - 16:29

czy opłaca się sadzić ziemniaki Chłopie.. Odpuść sobie ziemniaki. Młody ziemniak w tym roku wacha sie między 1zł-3zł za 15 kg. To ma być cena? Przy tych nakładach co zrobiliśmy to w ch*j straciliśmy nie zyskaliśmy. pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 11 lipiec 2012 - 20:53

czy opłaca się sadzić ziemniaki Kolego, z kim rozmawiasz? Post ze stycznia. Zresztą jest dział "Okopowe", tam możemy popłakać...