Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z wysoko cielna krowa

35 odpowiedzi na ten temat

#21 Share daromen89

daromen89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Elektronika

Napisany 27 grudzień 2011 - 17:05

Problem z wysoko cielna krowa Zgodzę się z czadowywicek u mnie to samo było zapalenie z temperatura leki podobne przeszło dość gładko, ale mleko znacznie spadło już nie to samo niestety.
Zapalenie może być od nadmiaru pasz treściwych, od tego na czym krowa leży jeżeli np na gołym betonie to np od tego a nie daj boże na własnym gów...e to nie długo potrzeba i zapalenie gotowe. Jak np inna krowa ma zapalenie i ja doisz ta sama dojarka bez dezynfekcji tez łatwo się zarazi, słabe zdjanie z tego wynika zużyte gumy strzykowe, nieregularne udoje przyczyn jest dużo.
A z temperaturą to występuje jak zbyt długo nie podasz leku zapalenie nawet lekkie powinno się leczyć w max ciągu 8h.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z wysoko cielna krowa Dzisiaj, 08:31
  •  

#22 Share shiftmp3

shiftmp3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 18:57

Problem z wysoko cielna krowa Stank masz racje jest to wirus bo całe stado jest leczone 20 sztuk :/ jedno młode ciele nie dało rade i padło i one miało wydzieline w płucach oraz nozdrzami wylatowało. Krowa miała temeperature dokładnie to powyzej 40 było chyba nawet 40,5 dokładnie. tak jak wspomniałem dostała 3 leki antybiotyk na temperatura witaminy dożylnie oraz jeszcze jakiś lek przeciw zapalny

#23 Share Rolnex

Rolnex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 21:10

Problem z wysoko cielna krowa Daromen89 jak się nazywa ten wspaniały proszek,może ja bym go też wypróbował...

#24 Share Miroslawa

Miroslawa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 22:03

Problem z wysoko cielna krowa daromen 89 jak się nazywa ten biały proszek na apetyt bo jałówka po wycieleniu/1 miesiąc/ nie chce jeść . co jej jeszcze mogę podać Z góry dziękuje za odpowiedz

#25 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 23:43

Problem z wysoko cielna krowa shiftmp3 antybiotyk na wirusa?? Badałeś stado pod kątem BVD?? Przy takich objawach i padających cielakach zacząłbym od tego. Trzeba się zastanowić czy warto inwestować w to stado...

Edytowany przez rafik256, 29 grudzień 2011 - 00:10.

#26 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 10:04

Problem z wysoko cielna krowa przy tak wysokiej gorączce to zapalenie jest wewnatrz organizmu i podawania turbo strzykawek nic nie pomoze tylko leki do miesniowe w takich przypadkach plus do tego cos w cwiartke .A co do grypy bydlecej to polopiryna plus neomecyna dwa dni i po problemie ale z mekiem beda wracac tydzien co najmniej My od trzech lat cale stado szczepimy w pazdzierniku i jezeli juz cos wystepuje to niewielkim stopniu odbija sie to na produkcji a jak cale stado złapie to porazka z mlekiem biegunka nie jedza kilka opakowan neomycyny plus ktorys kg polopiryny to juz lepiej zaszczepic 20zl od sztuki.

#27 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 11:32

Problem z wysoko cielna krowa komodo od czego szczepisz krowy??

#28 Share shiftmp3

shiftmp3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 19:41

Problem z wysoko cielna krowa Panowie problem z virusem jest juz załatany, wystepuja nastepny z ta sama krowa :/ kropa juz o 5 dni lezy nie ma siły wstac podajemy jej rozmaite witaminy kroplowki z glukoza wapniem zaszczyki dowiesniowe z witaminami i nic :/ kropa nie ma goraczki, je siano i troche paszy z witaminami ale nie wiele, pije wode ale nie ma siły sie podniesc prosze o pomoc krowa ma 4 tydonie do wycielenia wiec boimy sie dawac silnych sierodkow aby nie porzuciła i sama ona nie padła.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share wetstudent

wetstudent

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 22:13

Problem z wysoko cielna krowa pierwsze na co zwróciłbym uwagę to czy z płodem wszystko jest w porządku... po pierwsze czy jest żywy, czy jest jeden, jeśli jeden to jakiej wielkości, czy macica nie jest skręcona..itp... czy był lekarz? ....ogólnie jeśli 5 dni nie wstaje to rokowania nie są raczej pomyślne...

#30 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 styczeń 2012 - 10:59

Problem z wysoko cielna krowa Witam mam taki problem z krową za nie cały miesiąc ma się cielić i wczoraj rano nie chciała jeść i była taka jak by lekko wzdęta więc wsadziłem jej drewniany kołek w zęby potrzymałem z 20 minut powietrze z żwacza zeszło brzuch zmiękł i było ok. siano nawet chętnie zaczęła jeść pomimo stanu podgorączkowego (39 stopni). Ale wieczorem znów się lekko wzdęła nie chciała już jeść to wezwałem weterynarza stwierdził że ma pełny żwacz pokarmu i nie trawi choć żwacz powoli pracuje podał jej do żylnie elektrolity i do pyska neopropiovet po tym zaczęła jeść siano, byłem w nocy zobaczyć 2 razy to przeżuwała dziś rano zjadła choć mało chętnie śrutę i kiszonkę z QQ ale siana już za bardzo nie chciała teraz stoi i ani nie je ani nie przeżuwa acha zauważyłem jak by się nie za często i mało wypróżniała. Jak myślicie wlać jej drożdże albo może propiosan ? Może ktoś z was miał podobny przypadek i mógłby mi pomóc?

#31 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 30 styczeń 2012 - 11:11

Problem z wysoko cielna krowa daj jej propiosan i zobacz co sie bedzie dzialo a jak to nie pomoze to wezwij weta

#32 Share wetstudent

wetstudent

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 12:46

Problem z wysoko cielna krowa prawdopodobnie Twoja krowa cierpi na niestrawność prostą... możesz podać jej i drożdże i propionian, tylko z umiarem, ale podstawowa zasada to odstaw, a przynajmniej zmniejsz prawie do zera pasze treściwą!!! i podaj dobrej jakości siano do woli!!! kukurydza(w niewielkiej ilości) niech tam sobie bd na dnie żłobu, ale i tak pewnie jej nie ruszy.. możesz ewentualnie ta kukurydze pomieszać dokładnie z ta pasza treściwą.. ważne żeby tego było niewiele...taka dietka kilka dni i powinno być lepiej..

#33 Share shiftmp3

shiftmp3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 14:52

Problem z wysoko cielna krowa weterynarz przyjezdza prawie co drogi dzien juz sam rozkłada rece prowadzi konsultacje z innymi z branzy i kazdy nie ma pojecia co sie dzieje, zaczeło sie od zapalenia wymienia, i pozniej juz sie nie podnosiła aby nie miała odlezyn na jeden stronie co dzienie ja przerzucamy na droga strone. własnie wszystko chodzi o to ze ciele pobiera cała jej energi i zywnosc i dla tego nie ma sił a został miesiac do wycielenia inaczej został by wywołany porod i inne leki były by podane.

#34 Share wetstudent

wetstudent

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 16:37

Problem z wysoko cielna krowa shiftmp3 ponowie pytanie czy jestes pewny i lekarz że płód nie zmarł w trakcie choroby tej krowy????? piszesz że miała kaszel i wysoką temp, przez stado przechodził wirus...to mogło spowodować że on tam teraz siedzi sobie w macicy i gnije... a co do obaw o stosowanie jakis tam leków... to powiem że jeśli nie postawicie jej w ciągu 2 dni to już ona nie wstanie... i na nic wasze przetaczanie tej krowy i zabieganie o cielaka...

#35 Share shiftmp3

shiftmp3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 17:53

Problem z wysoko cielna krowa płot nie był sprawdzany, eh sam nie pomysłałem nawet o tym aby odrazu zbadali :/ kurde, jutro karze zbadac. ja juz nie mam pomysłu jak ja postawic na nogi, pasami boje sie aby nie naderwac czegosc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#36 Share wetstudent

wetstudent

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 20:36

Problem z wysoko cielna krowa jak to dobrze zrobisz to nic sie nie naderwie..
można za pomocą czegoś takiego http://www.sklep-gre...oducts_id/10950
zakładasz na guzy biodrowe i turem do góry
albo daj pasy pod mostkiem na krzyż, tak żeby z każdej strony przedniej nogi był koniec pasa
i po pasie w pachwinie
ważne byle byś za brzuch nie łapał niczym..może wstanie, ale u mnie od kąd pamiętam 4 krowy tak próbowaliśmy podnieść i tylko 1 sie jakoś udało.. ale ona leżała 1 dzień.. a pozostałe które leżały ponad 5 dni poleciały...