Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z wysoko cielna krowa

35 odpowiedzi na ten temat

#1 Share shiftmp3

shiftmp3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 26 grudzień 2011 - 19:58

Problem z wysoko cielna krowa Witam panowie mam problem z krowa od kilku dni nie chce za bardzo jeść co prwda ziemniaki z pasza zjada ale siana i kiszonki juz nie :/ a przedtem dla niej to było jeszcze mało, dodam ze stado chorowało na kaszel jakis wirus nawet jedna sztuka padła ale to miesieczny cielak a weterynarz nie chciał jej podawac antybiotykow itp z powodu ze jest wysoko cielna czym mozna jej poprawic apetyt lub cos ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z wysoko cielna krowa Dzisiaj, 22:06
  •  

#2 Share cwaniak15

cwaniak15

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 26 grudzień 2011 - 20:08

Problem z wysoko cielna krowa jezeli niechce jeść siana i kiszonki to niech nieje

#3 Share shiftmp3

shiftmp3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 26 grudzień 2011 - 20:19

Problem z wysoko cielna krowa ale chodzi o to ze wogole jest taka dziwna prawie nie wstaje jedynie do doju jest jak by osłabiona

#4 Share cwaniak15

cwaniak15

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 26 grudzień 2011 - 20:22

Problem z wysoko cielna krowa dobra rada kolego natychmiast dzwon po lekarza i daj jej wapno dozylnie

#5 Share shiftmp3

shiftmp3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 26 grudzień 2011 - 20:36

Problem z wysoko cielna krowa lekarz został zawiadomiony i jutro wcześnie rano ma być dziękuje za rade :)

#6 Share grgrzes80

grgrzes80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 26 grudzień 2011 - 21:19

Problem z wysoko cielna krowa Jak ma temperaturę to musi dostać raczej antybiotyk . Objętościowe musi jeść bo jeszcze kwasice dostanie .Jakiś dodatek energetyczny z wapniem byłoby dobrze dać , może jest za tłusta i dlatego tak straciła apetyt .

Edytowany przez grgrzes80, 26 grudzień 2011 - 21:23.

#7 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 26 grudzień 2011 - 21:45

Problem z wysoko cielna krowa U nas na wigilię był problem z krową wycieloną, nie jadła kiszonki z qq i śruty, sianokiszonke jedynie, gorączki nie miała, mleko niby w normie,zaczeła lizać rury i stanowisko, w pewnym momencie zaczeła pchać sie do przodu, opierać na łańcuchu, wykręcać sie na wszystkie świata strony, zaczeły sie bóle mięśni, stała się ociężała, to była tężyczka, 190 zł w kroplówki i po trzech godzinach wszystko ustąpiło, dostawała dwa razy dziennie ketomix przed tym całym zabiegiem, dostała dużą porcję wappnia i jakiś antybiotyk na wzmocnienie serca
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#8 Share Rolnex

Rolnex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 26 grudzień 2011 - 22:03

Problem z wysoko cielna krowa Ile ta krowa ma do wycielenia? Zaczeło jej brakowac wapna oraz glukozy.Musisz dac jej kroplówkę dożylnie plus przydałby się jakiś Vetahepar na trawienie a jak nie pomoże to kup 3 kg drożdży rozrób z wodą i wlej jej do pyska.

#9 Share rafi19731973

rafi19731973

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 26 grudzień 2011 - 22:17

Problem z wysoko cielna krowa Ja w maju przerabiałem tężyczkę w niedziele koszt zabiegu weta 200zł :(

#10 Share kazikrol

kazikrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo,

Napisany 27 grudzień 2011 - 00:15

Problem z wysoko cielna krowa No raczej jest to logiczne że krowa nie ma apetytu przed wycieleniem. jeżeli krowa nie ma apetytu to wystarczy lać codziennie po 500ml gliceryny, chyba że ma ketoze no to wtedy lepiej żewy weterynaż przyjechał.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Mati10

Mati10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 01:55

Problem z wysoko cielna krowa Mam takie pytanie skoro jest wysoko cielna to, czemu piszesz, że wstaje tylko do dojenia?? Chyba, że jest przed zasuszaniem. Można podać jej drożdży. Ja dawałem jałówce po ocieleniu drożdże (1kg w butelce po winie z ciepłą wodą (lepiej się rozpuszcza)), ale ona zbyt nie chciała jeść pasz objętościowych, a treściwych to już wcale, ale potem zaczęła jeść chociaż treściwych nie wyjada z chęcią i do końca.

#12 Share shiftmp3

shiftmp3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 11:21

Problem z wysoko cielna krowa O 6 rano zawitał weterynarz dostała dożylnie wapno oraz lek na zbicie temperatury ponieważ miała dość wysoka plus antybiotyk w mięśnie jutro ma byc zabieg powtórzony jeżeli chodzi o leki a wapno już powinno być w normie. koszt jeżeli was to interesuje to 50zł w tym już leki na następny dzień. Krowa za 2 tygodnie będzie zasuszana.

#13 Share Rolnex

Rolnex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 11:28

Problem z wysoko cielna krowa Jeżeli nie zacznie jeśc to niech weterynarz sprawdzi czy nie ma przesunięcia trwieńca.Co prawda zdarza to się niezwykle rzadko w czasie laktacji (u mnie też krowa dostała trawieniec w środku laktacji),najczęściej zdarza się to jakieś 2-4 tygodnie po wycieleniu.

#14 Share shiftmp3

shiftmp3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 12:56

Problem z wysoko cielna krowa zobaczymy jak zareaguje na podane leki i witaminy zadam cis jej treściwą pasze i zobaczymy

#15 Share renatakw

renatakw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 13:22

Problem z wysoko cielna krowa W jakich okolicach są jeszcze uczciwi lekarze wet.?U mnie 50 zł to mało za podejście do cielaka ,a taka pomoc krowie ,to 150-200 zł.

Edytowany przez renatakw, 27 grudzień 2011 - 13:25.

#16 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 13:26

Problem z wysoko cielna krowa wapno? trochę dziwne. krowa ma jakieś objawy odwapnienia? czasami podanie dożylnie wapna bardziej zaszkodzi niż pomoże. a jak z kałem twardy czy rzadki? krowa otłuszczona czy chuda?

#17 Share shiftmp3

shiftmp3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 13:39

Problem z wysoko cielna krowa ja mieszkam w Mieleszynie woj łódzkie u nas naprawdę są uczciwi weterynarze jak widza np ze komuś nie nie darzy to nie zdzierają można powiedzieć ze tylko za leki biorą

#18 Share daromen89

daromen89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Elektronika

Napisany 27 grudzień 2011 - 13:51

Problem z wysoko cielna krowa Bez kitu 50zł też bym tak chciał.. W mazowieckim np lekarz za interwencje do cielaka 100zł do krowy min 150zł.
Ja na apetyt podaje taki biały proszek koszt 30zł na dwie sztuki, butelka po winie z długą szujka krowa na drugi dzień pryzmę QQ by zjadła.

#19 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 14:20

Problem z wysoko cielna krowa moim zdaniem przyczyną są wirusy a nawet i grypa bydlęca też hodowałem bydło i znam takie problemy shiftmp3 ma temperaturę powyżej 38,5 nie ma apetytu z nozdrzy ma wydzielinę ma kaszel może być biegunka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share czadowywicek

czadowywicek

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 14:37

Problem z wysoko cielna krowa Ostatnio dwie krowy miały zapalenie po jednej ćwiardce + wysoka temperatura ,lekarz podał cobaktan domiesniowo i jakos powoli przeszło ale mleko nie powruciło do poprzedniej ilości.
Przeważnie zapalenie występowalo bez tak wysokiej temperatury (41,8)
Jaka może być przyczyna takiego zapalenia?