Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kraina rolniczo idealna

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 26 grudzień 2011 - 19:53

Kraina rolniczo idealna Witajcie!

Chciałbym żebyście przedstawili wizje dla Was miejscowości idealnej do rozwoju dla rolnictwa jak i samego gospodarzenia.
Co wg Was powinna posiadać taka okolica? Czym się wyróżniać? Tylko proszę o poważne wypowiedzi a nie coś w stylu "zero podatków i ziemia za 1000zł/ha.

A może Wy mieszkacie w takiej miejscowości ? A może znacie taką? Gdzie ona jest? W jakim województwie ?

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kraina rolniczo idealna Dzisiaj, 01:56
  •  

#2 Share Rolnik2601

Rolnik2601

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Zainteresowania:Nowe technologie, motoryzacja, piłka nożna

Napisany 26 grudzień 2011 - 21:44

Kraina rolniczo idealna Ziemia powinna być pierwsza klasa to po pierwsze ;)A po drugie powinna być tania :D

#3 Share Kamil5435

Kamil5435

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 52 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 26 grudzień 2011 - 21:48

Kraina rolniczo idealna W idealnej miejscowości powinni być dobrzy sąsiedzi :)serdeczni,pomocni którzy w trudnych sytauacjach pomagają a nie jeszcze kłody pod nogi rzucają

Edytowany przez Kamil5435, 26 grudzień 2011 - 21:50.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 26 grudzień 2011 - 21:48

Kraina rolniczo idealna Jak to co: mało gospodarzy aby jak najwięcej ziemi przypadło na jednego, szerokie działki czy to na polu czy w gospodarstwie, najlepiej pierwsza klasa ziemi, nie za blisko miasta żeby miastowi się nie interesowali za bardzo :D

#5 Share krzysiu232245

krzysiu232245

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 26 grudzień 2011 - 22:00

Kraina rolniczo idealna He jak by była ziemia choćby po 10tyś to by była rewelacja ja kołomnie kupuje od 13 do 20tyś ale to wszystko opuszczone i bagna.
O łąki kołomnie to koleś chciał nam sprzedać po 5tyś za hektar i do dziś do nas chodzi żeby kupić
A jak bym zrobił z łąki pole to urosło by zboże powiem że tam gdzie łaki to 3klasa i podmokłe tereny nieże błoto tylko mokro
Odpiszcie na to bo tata muwił żeby sie popytać bo sie zastanawia nad kupnem i zbierać sianokiszonke albo zaorać i ziarno.
Bo kiedyś czytałem że orka łaki może być za głeboka i jakieś tam kwasy ziemnie sie powyciągaja i nic nie urośnie czy to prawda???

Edytowany przez krzysiu232245, 26 grudzień 2011 - 22:03.

#6 Share PiotrekMTZ

PiotrekMTZ

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 26 grudzień 2011 - 22:35

Kraina rolniczo idealna W idealnej krainie rolniczej...rolnik powinien być szanowany za to co robi,oraz powinien otrzymywać godziwy zarobek,ja tylko tyle bym chciał :D

#7 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 26 grudzień 2011 - 23:09

Kraina rolniczo idealna Rolnik, powinien być SZCZEGÓLNIE szanowany przez ludzi z miast oraz przez rząd. Bo produkujemy im żarcie!

#8 Share DARoROL

DARoROL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Zainteresowania:Naturalnie rolnictwo i wszystko co jest z nim związane, głównie postęp w hodowli bydła :)

Napisany 26 grudzień 2011 - 23:21

Kraina rolniczo idealna Witam wszystkich, gratuluję pomysłu na temat, bo sam jestem ciekawy czy znajdzie się ktoś kto już odnalazł takie miejsce w naszym kraju.
To o czym pisali koledzy wyżej jest ważne, wiadomo, ziemia która ma nas żywic musi być dobrej jakości, jednak wydaje mi się, że troszeczkę to wszystko zależałoby od kierunku rozwoju gospodarstwa i pasji jaką realizowałby dany gospodarz, ja osobiście byłbym szczęśliwy gdybym miał do dyspozycji dość spory obszar łąk i stado krówek taki amerykański styl :D Oczywiście tak jak pisał @Kamil5435 serdeczni sąsiedzi byliby mile widziani, więc odstąpiłbym chętnym pod uprawę trochę prerii :D

#9 Share Rolnik2601

Rolnik2601

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Zainteresowania:Nowe technologie, motoryzacja, piłka nożna

Napisany 26 grudzień 2011 - 23:22

Kraina rolniczo idealna Robert masz racje bo jak by nie my to by miastowi tylko zupki chińskie wpier... ;)

#10 Share heniek

heniek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 26 grudzień 2011 - 23:37

Kraina rolniczo idealna

He jak by była ziemia choćby po 10tyś to by była rewelacja ja kołomnie kupuje od 13 do 20tyś ale to wszystko opuszczone i bagna.
O łąki kołomnie to koleś chciał nam sprzedać po 5tyś za hektar i do dziś do nas chodzi żeby kupić
A jak bym zrobił z łąki pole to urosło by zboże powiem że tam gdzie łaki to 3klasa i podmokłe tereny nieże błoto tylko mokro
Odpiszcie na to bo tata muwił żeby sie popytać bo sie zastanawia nad kupnem i zbierać sianokiszonke albo zaorać i ziarno.
Bo kiedyś czytałem że orka łaki może być za głeboka i jakieś tam kwasy ziemnie sie powyciągaja i nic nie urośnie czy to prawda???

Zadne kwasy tylko jak ziemia jest zakwaszona to jest i juz a wtedy trzeba wapnować a na pewno trzeba bo jak właściciel chce sprzedać to na pewno w ziemię wapna nie sypał.A po drugie jak ta łąka jest podmokła to z niej dobrego pola nie będzie bo na łące traktor sie na darni tak szybko nie utopi a na oranej ziemi tak, wszystko zalezy jaki teren naokoło itd.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 27 grudzień 2011 - 09:50

Kraina rolniczo idealna

W idealnej miejscowości powinni być dobrzy sąsiedzi :)serdeczni,pomocni którzy w trudnych sytauacjach pomagają a nie jeszcze kłody pod nogi rzucają

Hmm, to obawiam się że mieszkam w idealnej miejscowości. :D Cena ziemi też nie wygórowana, klasa też OK.

#12 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 395 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 11:01

Kraina rolniczo idealna Nie wiem czy podzielicie mój punkt widzenia ale dla Mnie południe i południowy wschód Lubelszczyzny to najlepsze miejsca do gospodarowania. Gdzie nie gdzie trafia się czarnoziem którego nie można porównać z niczym - czysty ideał :rolleyes:

Okolica dobrze żeby też wg mnie nie była rozwinięta rolniczo - mało perspektywicznych gospodarstw to nadzieja że w przyszłości będzie można swobodnie się rozwijać nie wykładając dużym sum na zakup ziemi.

Kierunek produkcji gospodarstwa zależy od ziemi, areału, położenia. Temu kto choć 1/4 areału zajmują łąki to nie wyobrażam sobie żeby nie posiadał bydła, czy mlecznego czy też mięsnego które wg mnie jest bardzo perspektywiczną hodowlą w porównaniu np do świń.

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

#13 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 19:48

Kraina rolniczo idealna Mozliwość do rozwoju i dobzi sąsiedzi.

#14 Share rolnik6920

rolnik6920

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim rolnictwo i fotografia :)

Napisany 27 grudzień 2011 - 20:09

Kraina rolniczo idealna Fajny temat :)
Kraina owa powinna cechować się:
-Dobrą glebą ( Czyt. Czarno ziemami, w miarę dobrze przepuszczającymi wodę, dużą ilością próchnicy )
-Dosyć niską ceną gleby;
-Dużą ilością owej ziemi;
-Duże opady, ale bez przesady, czasem słońce, czasem deszcz, najlepiej gdyby opady występowały we wrześniu, październiku, na przemian z słońcem. Oczywiście duże opady również na kwiecień, maj, początek czerwca.
-Przez okres lipiec-sierpień powinno występować słońce, aby suche zbóżko zbierano;
-Po za tym by się przydało mniej papierkowej roboty.

#15 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 20:13

Kraina rolniczo idealna - równomierny rozkład opadów
- brak anomalii pogodowych
- dobra klasa ziemi
- niski odsetek wzniesień i innych utrudnień fizycznych
- zdrenowane działki
- możliwie duże kawałki ziem
- możliwość dokupienia w sąsiedztwie ziemi w cenach zdrowo-rozsądkowych.

dla mnie to są czynniki idealnej krainy rolniczej. reszta wg mnie nie ma znaczenia.

ps. @silva - 'dobrzy', nie 'dobzi' :D

Edytowany przez pawelec, 27 grudzień 2011 - 20:14.

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#16 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 20:33

Kraina rolniczo idealna Czytam, czytam i myślę, że temat o Nowej Zelandii :D

#17 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 23:14

Kraina rolniczo idealna Bardzo dlugie pola i kochanka na kazdym koncu.
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#18 Share radex

radex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja

Napisany 27 grudzień 2011 - 23:47

Kraina rolniczo idealna można jeszcze dodać niskie koszty produkcji czy to zwierzęcej czy roślinnej a za to wysokie ceny plonów;)

Edytowany przez radex, 27 grudzień 2011 - 23:47.

#19 Share mariuszmtz

mariuszmtz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 14:16

Kraina rolniczo idealna ja mysle ze to wielkopolska, ziemie nie sa najlepsze ale jak ktos zadba idzie cos wyciagnac ,brak anomali pogodowych , powodzie nie wystepuja , super region do hodowli zwierzat
zima trwa juz za dlugo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 395 postów

Napisany 14 luty 2012 - 11:47

Kraina rolniczo idealna A ja właśnie myślę że Lubelszczyzna jest takim regionem :) W wielu miejscach ziemia jeszcze jest bardzo tania, klasa bonitacyjna świetna powiedziałbym. Bo od Lublina w dół masz przeważnie III-IV klasy kompleksu pszenno buraczanego. A pod Tomaszowem Lubelskim czarnoziem a dobrze wiemy jaki potencjał ma taka ziemia.
Dzięki rozdrobnieniu gospodarstw w ciągu najbliższych kilkunastu lat będzie dużo ziemi do kupienia - oczywiście w niektórych rejonach bo nie mówię że w każdej gminie jest jednakowo - np u mnie nie ma możliwości praktycznie żadnej kupować grunty orne... ;/