Skocz do zawartości

Zdjęcie

konstrukcja dachu

62 odpowiedzi na ten temat

#41 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 12:27

konstrukcja dachu Yahooo777, jaki wyjdzie koszt konstrukcji drewnianej na gotowo zrobiony tak ze tylko blachę kręcić, na budynek 12x30 metrów?? Oczywiście nie chcę żadnych słupów ani podpór,ma być czyste 300m2.Mury nie będą wysokie 2,5 metra,bo to kurnik, pod dachem chyba będzie sporo miejsca, to i tak ciągnikami i maszynami swobodnie wjadę co??

Edytowany przez chwiolas, 06 styczeń 2012 - 12:27.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
konstrukcja dachu Dzisiaj, 00:57
  •  

#42 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 06 styczeń 2012 - 12:42

konstrukcja dachu Długość połaci moze podasz albo nachylenie bo bez tego nic Ci nie powiem;] krokwie czy bindry?
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#43 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 13:10

konstrukcja dachu Policz tak żeby stało i było najtaniej. Ja postawiłem ze stali takie coś i ciekawi mnie czy drewno byłoby taniej.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share badyl321

badyl321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 13:28

konstrukcja dachu

No to od razu mówie, że na drewnie dużo taniej by było na dachu o tej samej powierzchni, a to że zastosowałeś płyte warstwową to Twoja sprawa ale i świetne rozwiązanie w takiej sytuacji

Kolego nie stety albo musze się jeszcze dużo nauczyć albo nie wiem co ale się tobą nie zgadzam 7 tyś zrobisz za te pieniądze drewnianą konstrukcje na budynku o wymiarach 22*12 te tregry które ja dałem ty po drewno też musiałbyś je dać na podciąg a tregry tanie nie są mówiłem ze ja za żelazo dąłem 5 tyś z czego tregry wyszły 3.500zł no chyba że chciałbyś dać drewno też takim ułożeniem jak ja dałem mam też drugi garaż o wymiarach 24*11 tylko ze na 12 metrach jest strop i na nim opiera się dach a na drugiej częsci jest sam garasz bez stropu i tam idą dwie tregry wzdłuż i to na nich opiera się konstrukcja drewniana całość pokryta eternitem;/.

#45 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 06 styczeń 2012 - 13:38

konstrukcja dachu

Badyl 4-5 tys za taki dach nie więcej, niczego Ci nie powiem do póki nie będe znał wymiarów dachu, co mnie obchodzi jaki masz budynek, mnie góra interesuje,ale skoro rozmawiamy o pieniądzach to od 10, do 15 zł bierzemy za postawinie krokwi, wyjdzie Ci pod pokrycie 300 m to 4500 płacisz za robote maksymalnie, ta cena obowiązuje na terenie którym mieszkamy, wyjazdy są inaczej liczone

Edytowany przez yahooo777, 06 styczeń 2012 - 13:44.

KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#46 Share badyl321

badyl321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 15:31

konstrukcja dachu Dobra 4500 za robote a materiał.?

#47 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 18:00

konstrukcja dachu Zależy co tam musiało by być ale gwarantuje Ci że dużo taniej by to wyszło

#48 Share wisniak222

wisniak222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 21:26

konstrukcja dachu yahooo a jak wykonać konstrukcje przybudówki do obory???? Mam starą oborę i chciałbym dobudować z jednego boku czyli dach jednospadowy na dłygość 10m. Ja sobie to obmyśliłem tak że dałbym przy scianie obory(aby ściany zbytnio nie obciążać) słupy co 4-5 metrów na to dwuteownik odpowiedniej grubości i dzwigary ze spadkiem. tylko 10m to troche szeroko czyli musiałoby być na środku takie samo rozwiązanie jak na początku czyli żeby podtrzymywało dźwigary i koncu też. A z czego zrobić dźwigary i co ile je dać, pokryciem dachu miałaby być blacha trapezowa. Myślałem o łatach z profila zamkniętego tylko też nie wiem co ile go dać. bo jeżeli łaty drewniane to gęsto dźwigarów.

#49 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 22:14

konstrukcja dachu Ja na temat konstrukcji stalowych sie nie wypowiadam bo sie na tym nie znam, co do drewna moge podyskutować, kryłem jedynie budynki na konstrukcji metalowej. Czym pokryta jest obora? pół roku temu facet miał do wymiany pokrycie na oborze i robiliśmy mu wiate przy niej, z jednospadem doczepiliśmy się do murłaty z obory, co dało nam dużo więcej miejsca pod dachem wiaty, ściany nie obciążysz, ma to wygląd i sens, bo nie walisz nie wiadomo ile obróbek, oszczędzasz na materiale i nie wganiasz klienta w koszty, na początku inwestor chciał właśnie wylewać słupy pod murłatę przy samej ścianie i na niej spierać konstrukcję, cooo jest w pełni zbędnym zabiegiem

#50 Share wisniak222

wisniak222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 09:58

konstrukcja dachu No oborę mam pod eternitem ale na zmianę pokrycia to się nie zanosi :) No z początku tak myślałem żeby dać dwuteownik na ścianie pod dachem i przykręcić go przez ścianę i na nim opierac dzwigary. A jak bym dał dźwigar stalowy co 4 m to jakie łaty drewniane proponujesz pod blachę trapezową. Tylko nie wiem czy trapezówka to dobre rozwiązanie bo w przyszłości bym dookoła domurował ściany i powstaje ciepła obora tylko nie wiem jak ze skraplaniem. Znajomy taka dobudówke ma tyle że pokrycie to eternit i chowa tam krowy dojne ale nie wiem czy ma dach ocieplony czy nie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 11:18

konstrukcja dachu Jeszcze raz powtórze-nie znam się na konstrukcjach stalowych więc nie wiem co jest dobrze, jeżeli łaty mają być drewniane to max co 1.5 m muszą mieć krokiew albo wsparcie,folie musisz dać tak czy siak, chyba że eurofale zastosujesz i dobrą wentylacje zrobisz

#52 Share GABBER85

GABBER85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki rolnicze, muzyka, bud, dziewczyny z fajnymi tyłkami...

Napisany 08 styczeń 2012 - 11:37

konstrukcja dachu wisniak222 na dzwigary mozna dać kratownice, wyspawane z RK- są najlzejsze generalnie w stosunku do nośności, rozumie ze masz dach jednospadowy? a z tym przykreceniem do mury jakiegos profilu i opieranie dopiero na nim- to nie radze...
lepiej na murze zrobić wieniec żelbetowy i na nim opierac kratki, ale to wszystko pisanie w ciemno trzeba by co naszkicowac bo nie wiem o co CI chodzi do konca

>>>>>> 

#53 Share wisniak222

wisniak222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 20:33

konstrukcja dachu Tak tyle że przy kratownicy to jest roboty żeby ja pospawać a dwuteownik to jest i już, i kratownica zajmuje więcej miejsca( jest wyższa bo około 30cm gdzie dwuteownik dałbym 14cm) a zależy mi żeby było jak najwyżej bo nie wjadę sprzętem. Wielkie dzięki za naprowadzenie :) Do reszty jest potrzebny projekt czyli projektant musi wiedzieć co i jak :D

#54 Share krzychusob

krzychusob

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 19:13

konstrukcja dachu a wracając do kratownicy z jakich materiałów są spawane (długośc 8.5). Za 1m3 wierzby dachowej kosztuje 780zł. Tak sie zastan awim czy nie lepiej własnie kratownice , nie trzeba dawac tak gesto. Co myślicie o tym pomyśle.

#55 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 16:51

konstrukcja dachu Robocizne sobie przelicz i wnioski same Ci sie nasuną na myśl;) to nie jest taka tania sprawa, jakbym miał robić kratownice to wolałbym na metalowej konstrukcji zrobić

#56 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 11 luty 2012 - 21:00

konstrukcja dachu Jak sadzisz jaki może być koszt dachu 15x20 ? Nie chcę żadnych słupów ani podpór. Chodzi mi o bindry drewniane. Kat nachylenia dachu ok 20 stopni ? Pokrycie blacha trapezową ?

Edytowany przez farmersNHtd95d, 11 luty 2012 - 21:00.

#57 Share krystian152

krystian152

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 13 luty 2012 - 20:13

konstrukcja dachu

Jeśli chodzi o oborę to tylko stal drewno może się psuć , no chyba że chodzi ci o drewno zainpregowane odpowiednim środkiem.

poniemieckie obory do dziś stoją i mają drewniane konstrukcje dachu drewno się psuć hehe

#58 Share pysiek111

pysiek111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 25 luty 2012 - 20:10

konstrukcja dachu moim zdaniem drewno będzie lepszym rozwiązaniem przy tego typu konstrukcji. Koszt o wiele mniejszy w porównaniu do k. stalowej, łatwiejszy montaż, tylko zaimpregnowac by wypadało np. drewnochronem itp

#59 Share krystian96

krystian96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 26 luty 2012 - 18:38

konstrukcja dachu elo jakiej firmy najlepsza blacho dachówka??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share bartusx5

bartusx5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 26 luty 2012 - 18:42

konstrukcja dachu Mam pytanie jaki byłyby przybliżony koszt stalowej konstrukcji dwuspadowego dachu budynku o wymiarach 12mx24m?