Skocz do zawartości

Zdjęcie

konstrukcja dachu

62 odpowiedzi na ten temat

#21 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 02 styczeń 2012 - 16:56

konstrukcja dachu Mam firmę dekarską to musze sie znać na tym;) strop będzie? Ja bym na Twoim miejscu alucynkiem to pokrył, budynek już jest czy powstanie?
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
konstrukcja dachu Dzisiaj, 17:39
  •  

#22 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 17:06

konstrukcja dachu Bez stropu, budynek jest dopiero w planach, pd tym alucynkiem to się woda nie będzie skraplać? I jak według Ciebie najlepiej, krokwie, łaty i na to od razu blacha?

#23 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 02 styczeń 2012 - 17:52

konstrukcja dachu A pod eurofalą sie nie skropli?;) Folie musisz dać, ocieplić dach bo inaczej przemarzanie wystąpi, chyba, że płyta warstwowa. A dlaczego ten budynek to taki KLOCEK?
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 21:45

konstrukcja dachu Taki klocek, żeby później była możliwość łatwego przedłużenia z korytarzem paszowym po środku. Ile taka folia za m2?

#25 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 22:10

konstrukcja dachu Cena zależy od paraprzepuszczalności,ilości warstw i grubości,cena od 1,5zł za metr

#26 Share badyl321

badyl321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 09:38

konstrukcja dachu Nie wiem jaki to budynek trzeba by chciaż zdjęcia zobaczyć ale z tego co mi wiadomo i po moich obliczeniach my stawialiśmy budynek 22*12 i jakbym wam pokazał jak to jest fajnie rozwiązane i przede wszystkim tanio jak ktoś ma jakie kolwiek pojęcie to napisze tak jak moi przedmówcy tylko żelazo nie wiem jak wy to liczycie ale moze jest drosze ale żelazo damy co 4 metry co 5 to już może być za dużo a drewno co metr i ile jest roboty drewno musi mieć podciąg żelazne kratownice nie. Kolega robił też budynek i łaty dawał drewniane a kratowanice żelazo i jest trzyma się u mnie jest to całkiem inaczej rozwiązane ale ja mam płyte wartwową i dzięki temu zaoszczędziłem na żelazie

#27 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 15:21

konstrukcja dachu @badyl a nie masz żadnych zdjęć? :)

@yahooo co do tej eurofali, to niby producent podaje że występuje brak konieczności docieplania i stosowania folii paroizolacyjnych, ale ile w tym prawdy? Pokrywałeś już kiedyś dach tym? ;)
I jeszcze jedno, na jakim obszarze Polski działa twoja firma? :)

#28 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 17:34

konstrukcja dachu Badyl ma troche racji w tym co mówi. Co do eurofali, to mocne pokrycie, wytrzymałe i dość ciężkie. Jade na dokładne szkolenie w lutym na temat eurofali, zwiedze fabryke i będe miał okazje pokryć tym dach. Na oborach krytych eurofalą nie zaleca sie robienie szczelnej kalenicy tylko zastosowanie tam świetlika bądź okapnika, pod falą wystarczy dawać łaty co 120 cm co wg mnie jest troche niedorzeczne. a co do skroplin, wątpie, że ona ma w sobie aż tak dużą paraprzepuszczalność. I nie wiem czy ona jest w stanie zatrzymać w budynku ciepło, może przy ocieplonych ścianach ocieplenie dachu było by zbędne

#29 Share janmaria

janmaria

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 17:53

konstrukcja dachu Osobiście stawiałem w grudniu budynek 9x24 m trzy ściany murowane z przodu słupy stalowe dach kratownica stalowa rozstaw co 6 m koszt materiału na dach 3800 zł + płatwie Zetownik 200 koszt 5400 zł + 2 butle O + 2x15 kg drut do migomatu fajnie wygląda:)

#30 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7794 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 19:32

konstrukcja dachu Ja kładłem na wiosnę euro fale. Super sprawa. Łaty co 100 lub 120 i nie potrzeba gęściej. Po płycie można chodzić nawet skakać na ziemi i nie pęknie. Cholernie mocna.

Czy się skrapla to nie wiem bo jest ona na strychu z sianem. ale myślę że nie będzie się skraplać.

Czy będzie trzymała ciepło to raczej wątpię.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share badyl321

badyl321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 20:18

konstrukcja dachu Jutro postaram sie dodać jakieś zdjęcia.;d

#32 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 22:59

konstrukcja dachu Strop to niby koszt, ale za magazyn może robić, duże ocieplenie dla budynku no i izolacja od dachu, wtedy nie ma co sie bać skroplin, czyli Tomku rozwiałeś moje wątpliwości xP ja osobiście co 60 cm łaty bym klepał

#33 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7794 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 09:02

konstrukcja dachu Z eternitem nawet nie ma co porównywać. Euro fala jest giętka, oczywiście do czasu. Co łaty 60 też można. Z 3 lata temu teściu założył ją i dał świetliki. Na stodole 20 metrów z 4 świetliki. To jest super sprawa. Nie potrzeba drzwi otwierać nawet światła palić. Jedyny minus to że dużo wróbli jest w stodole.

#34 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 16:12

konstrukcja dachu To siatke rozwińcie;) najlepsze rozwiązanie,no i w sumie najtańsze;)

#35 Share badyl321

badyl321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 19:01

konstrukcja dachu

@badyl a nie masz żadnych zdjęć? :)

@yahooo co do tej eurofali, to niby producent podaje że występuje brak konieczności docieplania i stosowania folii paroizolacyjnych, ale ile w tym prawdy? Pokrywałeś już kiedyś dach tym? ;)
I jeszcze jedno, na jakim obszarze Polski działa twoja firma? :)

Są i zdjęcia w belce na murach budynku zatopiny w belke betonową wstawiony profil o wymiarach 6*3 i 4mm gruby do tego jeszcze przyspawane wąsy zwykłe druty żeby lepiej trzymał się w betonie a reszte widać na zdjęciach tregry wzdłuż wyspawana kratownica pod tregrami budynek ma 22 metry dlugości tyle że w srodku jest sciana działawa i tregry nie są na całej długości tylko dodatkow na środkowej scianie jedno pomieszczenie ma 14m drugie 8m gdyby ktos robił bez ściany działowej można by dać jakiś podciąg w poprzeg na inne pytania chetnie odpowiem
http://www.fotosik.p...4886adc49c.html
http://www.fotosik.p...ad07835b1c.html
http://www.fotosik.p...39081c1a94.html
http://www.fotosik.p...51cdd1b361.html
Oczywiście takie rozwiąznie ma tylko zastosowanie w przypadku płyt warstwowych ponieważ blacha nie jest tak sztywna płyta to 10cm pianowa o długości coś ponad 7m cakowicie sztywne u góry gąsior łapne gęsto blachom 0,7mm i tyle ma się trzymac.;d

Edytowany przez badyl321, 05 styczeń 2012 - 19:05.

#36 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 21:14

konstrukcja dachu fajna konstrukcja, mam kilka pytań
- na którą strefę obciążenia śniegiem została obliczona?
- ile kosztowała płyta warstwowa?
- jak płyta jest przymocowana do wieńca (czy na nim leży belka)?

#37 Share badyl321

badyl321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 08:29

konstrukcja dachu

fajna konstrukcja, mam kilka pytań
- na którą strefę obciążenia śniegiem została obliczona?
- ile kosztowała płyta warstwowa?
- jak płyta jest przymocowana do wieńca (czy na nim leży belka)?

- Nie znam odpowiedzi na to pytanie wydaje się to być w miare mocne tregra 14 i ceownik pod spodem nie wiem jaki
- 100zł bruto pierwszy gatunek około 300m2
- Płyta do wieńca już pisałem w poprzednim poście w wieńcu jest wstawiony zatopiny profil i do niego przykręcana jest płyta wkrętami zamowiercącymi 2zł szt strasznie drogie.
I chyba tyle.

#38 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 11:13

konstrukcja dachu To tak tanio? Jeżeli to nie problem to przedstaw mi koszty całkowite dachu, robocizna+materiał i czas wykonania,i wtedy autor i inni będą mogli zobaczyć i porównać wszystko. Ja z kolei zrobie dokładną wycene na dach o tej samej powierzchni robiony drewnem i można będzie wyciągnąć proste wnioski, co jest taniej, co lepiej i praktyczniej

#39 Share badyl321

badyl321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 11:40

konstrukcja dachu Rozmawiamy o kosztach konstrukci nie płyty czy blach wiadomo ze balacha kosztuje 20zł a płyta 100zł m2 ale o zaletach płyty nie musze mówić latem chłodno zimą ciepło i po zatym na chłodnie innego rozwiązania nie widzę więc cena płyty nie ma tu nic do rzeczy gdy by była blacha musiały by być normalne kratownice i łaty wtedy napewno żelaza weszło by więcej a tak jest jak jest trzyma się i będzie się trzymać a koszty zelaza to jak dobrze pamiętam nie całe 5 tyś razem z profilami które są w wienicu robota spawanie konstrukcji to nie firma tylko wiejski majster wzioł 2 tyś plus dzwig wydnie na góre 400zł i tam przyspawnie do drutów wypuszczonych z muru i potem oblanie betonem.Koszt płyt z obróbkami i wkrętami pianka jakieś 35 tyś plus robota przykręcanie płyt firma wzieła 4800zł. Więc podsumówując sama konstrukcja 7 tyś czy drzewo wyjdzie taniej nie wiem myslę że raczej nie po zatym u nas nie było mozliwości drzewa bo jak pod płyty drewno pozatym musiały by byc podciągi czyli te dwie tregry które są i tak musielibyśmy kupić po to żeby trzymały konstrukcje drewnianą zresztą u nas drewno i tak w żadnym wypadku nie było brane pod uwagę bo w przechowalni po prostu by zgniło.;d

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 11:48

konstrukcja dachu No to od razu mówie, że na drewnie dużo taniej by było na dachu o tej samej powierzchni, a to że zastosowałeś płyte warstwową to Twoja sprawa ale i świetne rozwiązanie w takiej sytuacji