pati

Roboty do karmienia krów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pati    12

W wrześniowej Agro Mechanice (str. 36-37. "Moje krowy karmi robot") pisało o... robotach do zadawania pasz treściwych dla bydła mlecznego. 3 rolników zapytanych o to jak urządzenie się sprawuje, było bardzo zadowolonych. Roboty te były fińskiej firmy Pellon. (Przedstawiciel jest w Żyrardowie.)

 

Co więcej wiecie o tych robotach, czy ktoś je użytkuje, a może zamierza takie coś kupić.

Mnie osobiście szczęka opadła, że krowy można karmić robotem. Ceny to chyba ok. 30-40tys.zł. :)


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati    12

No o robotach udojowych to ja też dość dawno słyszałam. :) Nawet teraz nie dawno jak była w TV relacja z FARMY 2007 to pokazywali dojarkę, która wysyła SMSa ile zostało nadojone. :)


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Heh, czego to ludzie nie wymyslą, chociaż oba te rozwiazania nie są popularne w Polsce, nawet w dużych gospodarstwach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

w powiecie koneckim (świętokrzyskie) taki robot obsługuje około 200 krów... jeśli ktoś chce mogę przepisać parę rzeczy z regionalnej gazety Ośrodka Doradztwa Rolniczego...


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę temat dawny. Miał ktoś styczność z robotami Pellon lub De Laval? Jeśli obora jest przejazdowa i ma 2 rzędy to czy obsłuży je 1 robot?


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

A co nikt nie użytkuje takiego robota?? :huh: Bo tez chętnie coś bym się dowiedział ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Dużą zaletą robotów żywieniowych jest to że wystarczy im korytarz paszowy o szerokości około metra. Więc mniejsze adaptowane obory gdzie nieraz konstrukcja budynku nie pozwoli na tak szeroki przejazd dla wozu paszowe robot jest jak najbardziej na miejscu.

@TheCinek widziałem jak dziś ekipa przy oborze się uwijała, co montują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

No tak ale robot tez tylko zadaje pasze treściwą ;) Mnie to najbardziej ciekawi to czy jeden robot zada na dwie strony? czy dalej będzie możliwy przejazd paszowozem. Na razie nic nie montują, nadal trwają prace wykończeniowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Są też roboty karmiące TMR które wyglądają jak mały paszowóz z pionowym ślimakiem podwieszone na szynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa z takim robotem tylko cena na pewno kosmos. Nie widziałem by jakiś robot rozwalał belkę kiszonki, konieczność robienia w pryzmy <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Nie mogę odszukać linku do tego wozu podwieszanego, mego dało by się podwiesić i rozwala nawet dwie bele:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Są różne wersje robota to TMR może również całe bele rozdrabniać

http://www.pellon.pl/

 

 

OFERTA ROBOTA TMR

 

Robot TMR

- elementy mocujące- wystarczająca ilość

- transport

- montaż

31000 EURO

 

Łuk + 60 m szyny

- transport

-montaż

5000 EURO

 

Urządzenie załadowcze 8 m3

- transport

- montaż

14500 EURO

 

Dwie spirale do paszy treściwej o łącznej długości do 30 m ze skrzynką sterującą

3500 EURO

Edytowano przez Duzy1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O matko to 54 tyś, euro netto :o Za tą kasę kupił by nowy wóz i ciągnik do niego :D

Edytowano przez farmersNHtd95d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Ale to jest robot zasypujesz raz dziennie i starczy na cało dobę i rozdaję kilka razy na bobę co zwiększa pobranie paszy.

Może obsłużyć kilka grup mniejszy jest na 250szt większy na 350szt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

Ale ja chcę tylko do treściwego zadawania, dodatkowo do paszowozu... Na razie to tylko ciekawi mnie cena i sposób pracy

Edytowano przez TheCinek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest robot zasypujesz raz dziennie i starczy na cało dobę i rozdaję kilka razy na bobę co zwiększa pobranie paszy.

Może obsłużyć kilka grup mniejszy jest na 250szt większy na 350szt

No to jak na 250 sztuk to co innego ale i tak cena powala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Wejdź na link co podałem jest też tam wersja do paszy treściwej ceny niestety nie znam ale wystarczy meila napisać i bendziesz miał oferte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Nie no mówisz ze dwie bele a moje 8m3 z dwiema nie da rady więcej wywali <_<

Szczerze to raz tego próbowałem już na elektryce, pierwsza była suchsza druga dość wilgotna, nie zeszło bardzo długo ale byłem zaskoczony że 5-metrówka dała radę. Na przyszły rok będą bele po rotorze więc problemu być nie powinno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

No to jak na 250 sztuk to co innego ale i tak cena powala.

 

 

Jak na 250szt to cena jest nie zła a na 350szt to całkiem całkiem bo tylko sam robot trochę droższy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi w Szepietowie powiedzieli 35tys brutto, wersja dla 35krów w 2 rzędach.

@Duzy1 zamierzasz kupić takiego robota? Urządzenie załadowcze to tam gdzie wstawia się np kostki wyciętych kiszonek? Myślałem, że to będzie więcej kosztować. http://www.agrosukces.pl/upload/artykuly/4591cf61571a95e15a0db6b1ca8ee556.jpg tu są 2 wielkości zasobników.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
    • Przez zulus
      Proszę o radę mieszać pasze samemu czy kupować gotowe co się bardziej opłaca
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj