Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiszonka

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bartekursus

bartekursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 26 grudzień 2011 - 13:49

Kiszonka Witam. Mam takie pytanie. W jakim wieku powinien być cielak aby mogl już jesć kiszonke z qq i sianokiszonke. Ja osobiście zaczynam im dawac gdy ma 5 miescięcy. Niewiem czy to za wcześnie czy za pożno, więc prosze o opinie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kiszonka Dzisiaj, 14:04
  •  

#2 Share Kamil5435

Kamil5435

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 52 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 26 grudzień 2011 - 13:55

Kiszonka Witaj ja moim Cielaką daję kiszonkę dopiero po 6 miesiacach od narodzin

Edytowany przez Kamil5435, 26 grudzień 2011 - 14:15.

#3 Share piotrek6211

piotrek6211

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa

Napisany 26 grudzień 2011 - 13:59

Kiszonka Witam przez przypadek znalazłem coś takiego morze się przydać :D http://www.agrosukce...la,artykul.html
Zetor Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share cwaniak15

cwaniak15

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 26 grudzień 2011 - 14:30

Kiszonka ja daje cielakiowi sioanokiszonke z lucerny od 1 mies i jest zawsze ok dodam ze z lucerny sianokiszonka jest najlepsza

#5 Share michal1313

michal1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:Taniec Rozrywka i Luz

Napisany 27 grudzień 2011 - 16:50

Kiszonka

ja daje cielakiowi sioanokiszonke z lucerny od 1 mies i jest zawsze ok dodam ze z lucerny sianokiszonka jest najlepsza

cielakom można doś wcześnie dawać kiszonki jednak że trzeba pamiętać że musi je dostawać w małych ilościach i to że do 2,5 miesiąca podstawą żywienia cieląt musi być mleko lub preparat mlekozastępczy i odpowiednia pasza pełnoporcjowa CJ. Jeśli cielaki spożywają koło 2 kg paszy treściwej i nie trawi całych ziaren kukurydzy to znaczy że już ma dobrze rozwinięty Żwacz
Ps. Cwaniak15 nie morzesz pisać że sianokiszonka z lucerny jest najlebsza gdyż to nie prawda karzdy rodzaj sianokiszonki pełni swoje zadanie w żywieniu. Sianokiszonka z lucerny jest dobra jeśli jest dobrze zebrana i zakiszona i wtedy ma dużo białka jednak ze nie dasz jej krową zasuszonym bo posiada za dużo białka wtedy trzeba dać sianokiszonkę z trawy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share daromen89

daromen89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Elektronika

Napisany 27 grudzień 2011 - 17:14

Kiszonka Ja akutualnie mam na głowie 8 cieląt na odchowie. Po nowym roku będą miały koło 3 miesięcy od miesiąca jedzą już QQ sianokiszonkę sianko ziemniaki woda ciepła z bardzo mała domieszką mlekopanu ale to dosłownie odrobinę.
A zacząłem tak po odrobinie dawać koło 6 tyg jak miały wszystko zgodnie z wskazaniami użytkowników tego forum jak na razie bardzo dobrze jedzą a jak rosną poezja.