Skocz do zawartości

Zdjęcie

Silos w stodole z big-bag-ów

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share g2osc

g2osc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 26 grudzień 2011 - 13:27

Silos w stodole z big-bag-ów Witam
Mam dostęp do big-bag-ów o ładowności 1t w dobrym stanie (po paszy). Mają one rękawy zasypowe od góry i z dołu wylotowe. Chciał bym zrobić z nich powiedzmy silosy na zboże ułożyć je w rzędach po 3 (1 wchodzi w drugi rękawem). Od spodu i góry chce dać żmijkę by ograniczyć jego rozładunek i załadunek tylko do 1 osoby, ponieważ sam pracuje w gospodarstwie. Czy ktoś ma już coś takiego?? lub ma inną wizje?
Czekam na wasze propozycje
Pzdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Silos w stodole z big-bag-ów Dzisiaj, 09:44
  •  

#2 Share damian95

damian95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 26 grudzień 2011 - 14:57

Silos w stodole z big-bag-ów moim zdaniem to nie wypali. Ja rozumiem to tak że chciałbyś to jako silos tak a jak te big bagi mają stać jeden na drugim?? NBajlepszym rozwiązaniem masz widlaka łądujesz jeden big bag ustawiasz, łądujesz drugi, i ustawiaśsz na tym pierwszym i tak dalej ale 3 big bagi do góry to już trezba mieć wszystko równo żeby nie było tak że one ci się położą np. Na jakąś ściane. :)

#3 Share lepo

lepo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 26 grudzień 2011 - 15:05

Silos w stodole z big-bag-ów Do czego chcesz wysypywać z tych big bagów? I z czego do nich?

#4 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 26 grudzień 2011 - 16:06

Silos w stodole z big-bag-ów I ile ci wejdzie do tych big bagów?? wiecej zachodu niż to warte. Silosy po cemencie można kupić po 3 tyś 30 tonowe wiec nie warto sie bawic

#5 Share SZYMANOX

SZYMANOX

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 675 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa i Agrofoto.

Napisany 26 grudzień 2011 - 16:10

Silos w stodole z big-bag-ów Można by zrobić konstrukcje na 4 słupkach z z jakiegoś profilu ,porobić na słupkach haki i podwiesić w środku big-bagi i powycinać w środku dna i wierzchu i zrobić jeden wielki ,bo to co napisałeś w pierwszym poście to jakaś abstrakcja :P
Powered by BELARUS 952///FIAT 880 DT /// ZETOR 7211/// URSUC C-330/// WŁADYMIREC T-25///
Wiceprezes KPK Kumurun Team

Księga życzeń i zażaleń na PW/GG.

#6 Share g2osc

g2osc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 26 grudzień 2011 - 21:38

Silos w stodole z big-bag-ów Wlasnie tak chciałem dlatego pisałem, że mają rękawy na załadunek chce je ustawic 1 na 2 i macie racje silosy są tanie tylko na niektóre podwórka są za małe i niestety będą mi przeszkadzać nie bawił bym się w takie coś mając miejsce na nie

#7 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 26 grudzień 2011 - 21:40

Silos w stodole z big-bag-ów Tylko że w te 30 tonowe silosy za 3 tys wchodzi może z 12 ton zboża...Big bagi najlepiej nasypać i stawiać jeden na drugim.

#8 Share rafi19731973

rafi19731973

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 26 grudzień 2011 - 22:25

Silos w stodole z big-bag-ów I stado kotów do pełnienia warty przed gryzoniami :D

#9 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 26 grudzień 2011 - 23:01

Tylko że w te 30 tonowe silosy za 3 tys wchodzi może z 12 ton zboża...Big bagi najlepiej nasypać i stawiać jeden na drugim.

Napisałeś to ze swojego doświadczenia, czy tak sobie. Każdy silos ma swoją objętość i wystarczy to przeliczyć przez gęstość zasypywanego zboża.
Sam postawiłem w stodole silos perforowany płaskodenny średnicy 3 i wysokości 4m i przy dobrym zbożu wejdzie w niego do 22 t, do żniw obok niego stanie taki sam i kosz zasypowy który będzie służył do załadunku i rozładunku zboża. W silosie żadnych myszy ani odchodów zwierzyny myszolubnej.

#10 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 13:43

Silos w stodole z big-bag-ów Po pierwsze to big-bagi mają określoną wytrzymałość na rozerwanie, więc z rozmiarem silosu nie zaszalejesz. Po drugie, chyba najważniejsze, przed gryzoniami się nie ustrzegniesz i będą robiły dziury. Według mnie szkoda zachodu.

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share damian95

damian95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 18:50

Silos w stodole z big-bag-ów Gryzonie nie jedzą Big-bagów !!!! Trzymam zboże caly rok i żaden big nie jest podziurawiony jedyne dzióry to widlakiem jak gdzieś zachaczę. :)

#12 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 19:36

Silos w stodole z big-bag-ów Zorzyk2 z doświadczenia...

#13 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 20:19

Gryzonie nie jedzą Big-bagów !!!! Trzymam zboże caly rok i żaden big nie jest podziurawiony jedyne dzióry to widlakiem jak gdzieś zachaczę. :)

Owszem jedzą.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#14 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 20:28

Zorzyk2 z doświadczenia...

To chyba ten silos był do ołowiu :) . W silosie nie patrz na tony np: cementu, a objętość i będziesz wiedział ile czego zmieścisz. Co będzie jak te gryzonie uszkodzą worki z dolnego i wyższego poziomu, jak zachowają się worki stojące na tych z których wysypuje się ziarno? Czy Twoja stodoła ma tak solidne ściany by utrzymać tą bezładna kupę zbożowo- polipropylenową :D

Edytowany przez zorzyk2, 27 grudzień 2011 - 20:53.

#15 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 16:44

Silos w stodole z big-bag-ów Spróbuj zostawić otwartego niepełnego big-baga ze zbożem, gwarantuję ci, że na wysokości na jakiej jest zboże będzie co najmniej kilka dziur.

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#16 Share damian95

damian95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 22:23

Silos w stodole z big-bag-ów To albo u mnie są głupie gryzonie ale zboże przechowuje drugi rok cały sezon w big bagach i dziury nie mam ani jednej (odpukać w niemalowane). U mnie bagi stoją sobie otwarte ponieważ mam poucinane górne leje aby można było sypać z kombajnu. I nie ma z tym problemów ani myszy ani szczury. :)

#17 Share ogrodnikPPL

ogrodnikPPL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 20:08

Silos w stodole z big-bag-ów Potwierdzę, że gryzonie wcinają big bagi, muszą być zakładane trutki.
Jeśli chce się magazynować zboże w big bagach to normalnie w oryginalnych workach i wg moich doświadczeń max 1 na drugim - wiąże się to i z stabilnością i trzeba mieć dość wysokie budynki. są różne-różniste big bagi i z własnego doświadczenia wiem że taki big po rozciągnieciu razem szelkami ma 3 m wysokości, ale jak zaznaczam są bardzo różne.

#18 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 10:41

Gryzonie nie jedzą Big-bagów !!!! Trzymam zboże caly rok i żaden big nie jest podziurawiony jedyne dzióry to widlakiem jak gdzieś zachaczę. :)

Mam przykład właśnie mam 4t zapakowane w worki i już każdy dziurawy <_< nie bardzo widzi mi sie pomysł, uważam ze gryzonie to największy problem.

#19 Share kamis

kamis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 18:15

Silos w stodole z big-bag-ów mam do sprzedania silos na zboże, podobny silos jak ma zorzyk2 ,stojący na nogach z zsypem na dnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share machtomi

machtomi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 21:43

Odświeżam temat.

Myślę nad takim silosem na pasze. Ma ktoś cenę na taki big bag oraz kontakt kto sprzedaje?

Zdaje to egzamin?

631_worek1.jpg