g2osc

Silos w stodole z big-bag-ów

Polecane posty

g2osc    25

Witam

Mam dostęp do big-bag-ów o ładowności 1t w dobrym stanie (po paszy). Mają one rękawy zasypowe od góry i z dołu wylotowe. Chciał bym zrobić z nich powiedzmy silosy na zboże ułożyć je w rzędach po 3 (1 wchodzi w drugi rękawem). Od spodu i góry chce dać żmijkę by ograniczyć jego rozładunek i załadunek tylko do 1 osoby, ponieważ sam pracuje w gospodarstwie. Czy ktoś ma już coś takiego?? lub ma inną wizje?

Czekam na wasze propozycje

Pzdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

moim zdaniem to nie wypali. Ja rozumiem to tak że chciałbyś to jako silos tak a jak te big bagi mają stać jeden na drugim?? NBajlepszym rozwiązaniem masz widlaka łądujesz jeden big bag ustawiasz, łądujesz drugi, i ustawiaśsz na tym pierwszym i tak dalej ale 3 big bagi do góry to już trezba mieć wszystko równo żeby nie było tak że one ci się położą np. Na jakąś ściane. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

I ile ci wejdzie do tych big bagów?? wiecej zachodu niż to warte. Silosy po cemencie można kupić po 3 tyś 30 tonowe wiec nie warto sie bawic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

Można by zrobić konstrukcje na 4 słupkach z z jakiegoś profilu ,porobić na słupkach haki i podwiesić w środku big-bagi i powycinać w środku dna i wierzchu i zrobić jeden wielki ,bo to co napisałeś w pierwszym poście to jakaś abstrakcja :P




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g2osc    25

Wlasnie tak chciałem dlatego pisałem, że mają rękawy na załadunek chce je ustawic 1 na 2 i macie racje silosy są tanie tylko na niektóre podwórka są za małe i niestety będą mi przeszkadzać nie bawił bym się w takie coś mając miejsce na nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Tylko że w te 30 tonowe silosy za 3 tys wchodzi może z 12 ton zboża...Big bagi najlepiej nasypać i stawiać jeden na drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Tylko że w te 30 tonowe silosy za 3 tys wchodzi może z 12 ton zboża...Big bagi najlepiej nasypać i stawiać jeden na drugim.

Napisałeś to ze swojego doświadczenia, czy tak sobie. Każdy silos ma swoją objętość i wystarczy to przeliczyć przez gęstość zasypywanego zboża.

Sam postawiłem w stodole silos perforowany płaskodenny średnicy 3 i wysokości 4m i przy dobrym zbożu wejdzie w niego do 22 t, do żniw obok niego stanie taki sam i kosz zasypowy który będzie służył do załadunku i rozładunku zboża. W silosie żadnych myszy ani odchodów zwierzyny myszolubnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Po pierwsze to big-bagi mają określoną wytrzymałość na rozerwanie, więc z rozmiarem silosu nie zaszalejesz. Po drugie, chyba najważniejsze, przed gryzoniami się nie ustrzegniesz i będą robiły dziury. Według mnie szkoda zachodu.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

Gryzonie nie jedzą Big-bagów !!!! Trzymam zboże caly rok i żaden big nie jest podziurawiony jedyne dzióry to widlakiem jak gdzieś zachaczę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gryzonie nie jedzą Big-bagów !!!! Trzymam zboże caly rok i żaden big nie jest podziurawiony jedyne dzióry to widlakiem jak gdzieś zachaczę. :)

 

Owszem jedzą.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Zorzyk2 z doświadczenia...

To chyba ten silos był do ołowiu :) . W silosie nie patrz na tony np: cementu, a objętość i będziesz wiedział ile czego zmieścisz. Co będzie jak te gryzonie uszkodzą worki z dolnego i wyższego poziomu, jak zachowają się worki stojące na tych z których wysypuje się ziarno? Czy Twoja stodoła ma tak solidne ściany by utrzymać tą bezładna kupę zbożowo- polipropylenową :D

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Spróbuj zostawić otwartego niepełnego big-baga ze zbożem, gwarantuję ci, że na wysokości na jakiej jest zboże będzie co najmniej kilka dziur.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

To albo u mnie są głupie gryzonie ale zboże przechowuje drugi rok cały sezon w big bagach i dziury nie mam ani jednej (odpukać w niemalowane). U mnie bagi stoją sobie otwarte ponieważ mam poucinane górne leje aby można było sypać z kombajnu. I nie ma z tym problemów ani myszy ani szczury. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnikPPL    0

Potwierdzę, że gryzonie wcinają big bagi, muszą być zakładane trutki.

Jeśli chce się magazynować zboże w big bagach to normalnie w oryginalnych workach i wg moich doświadczeń max 1 na drugim - wiąże się to i z stabilnością i trzeba mieć dość wysokie budynki. są różne-różniste big bagi i z własnego doświadczenia wiem że taki big po rozciągnieciu razem szelkami ma 3 m wysokości, ale jak zaznaczam są bardzo różne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Gryzonie nie jedzą Big-bagów !!!! Trzymam zboże caly rok i żaden big nie jest podziurawiony jedyne dzióry to widlakiem jak gdzieś zachaczę. :)

Mam przykład właśnie mam 4t zapakowane w worki i już każdy dziurawy <_< nie bardzo widzi mi sie pomysł, uważam ze gryzonie to największy problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0

mam do sprzedania silos na zboże, podobny silos jak ma zorzyk2 ,stojący na nogach z zsypem na dnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Odświeżam temat.

Myślę nad takim silosem na pasze. Ma ktoś cenę na taki big bag oraz kontakt kto sprzedaje?

Zdaje to egzamin?

631_worek1.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Na workach napis PRO-AGRO-MECH firmę znalazłem ale takiego silosu to nie.

 


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szaman16    0

Witam osobiście mam worek taki do soi na 8 ton wykonane przez znajomego moim zdaniem jeśli nie masz miejsca wstawić jakiś zbiornik to są 2 opcje albo taki worek bądź tak samo tylko że wykonane z płyt drewnianych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj