Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy ciągnik do 300tys PLN co wybrac Case, JD, MF, NH ??

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Didkor

Didkor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 25 grudzień 2011 - 22:21

Nowy ciągnik do 300tys PLN co wybrac Case, JD, MF, NH ?? Witam.
Mam dylemat związany z wyborem ciągnika o mocy ok 140 KM. Traktor będzie obrabiał w roku ok 70-90 ha + sporo transportu, będzie to główny ciągnik w gospodarstwie także będzie robił przy pługu, bronie aktywnej, agregacie ścierniskowym itd. transport to głównie słoma 1000-1500 t/rok. Na zakup przeznaczyłem 310-320 tys PLN. Chcę go wyposażyć w miękką oś, amortyzację kabiny oraz ładowacz czołowy.
Zastanawiam się nad Case cvx 140, MF 6465 z dyna 6, MF 7465 z dyna vt, cena zachęca do kupna NH 6070. Może ktoś robi podobnym sprzętem i mógłby coś o nich powiedzieć zwłaszcza te ze skrzyniami bezstopniowymi. Rozważałem jeszcze Valtrę Classa i JD ale im więcej mam ofert tym mam trudniejszy wybór

Edytowany przez Didkor, 25 grudzień 2011 - 22:44.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowy ciągnik do 300tys PLN co wybrac Case, JD, MF, NH ?? Dzisiaj, 15:35
  •  

#2 Share lukaszek410

lukaszek410

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 25 grudzień 2011 - 23:35

Nowy ciągnik do 300tys PLN co wybrac Case, JD, MF, NH ?? Podobny temat przeczytaj go to troche rozjaśni sprawe;)

#3 Share erni0402

erni0402

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,maszyny:)

Napisany 25 grudzień 2011 - 23:38

Nowy ciągnik do 300tys PLN co wybrac Case, JD, MF, NH ?? jeśli dużo w tranporcie to patrzyłbym raczej w strone cvxa i dyna vt:)jd ap?

#4 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 25 grudzień 2011 - 23:54

Nowy ciągnik do 300tys PLN co wybrac Case, JD, MF, NH ?? Oj JD w interesującej Cię wersji za te pieniążki nie kupisz. Chyba, że podałeś kwotę netto...

Ps.
Na jaką kwotę masz ofertę NH 6070 ?
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#5 Share SameExplorer

SameExplorer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 26 grudzień 2011 - 00:02

Nowy ciągnik do 300tys PLN co wybrac Case, JD, MF, NH ?? Co do mf, które wymieniłeś. Ja wziąłbym 7465, ponieważ jest on większy gabarytowo, ma większą masę, udźwig podnośnika, jest szerszy(większa stabilność np. przy pracy ładowaczem czołowym), większą wydajność pompy hydraulicznej, a co za tym idzie szybsza praca tura.
Natomiast co do john deera to porównywalny byłby 6630, a jeśli class to arion 620c, gdyż z serii 400 cztery cylindry w tej mocy nigdy nie dorównają 6, a mówiłeś, że ma to być główny ciągnik to tym bardziej.Co do ariona 620 jest to traktor słabszy parametrami technicznymi od mf, lecz byłby bardziej zwrotny co się przydaje w pracy z ładowaczem.
Natomiast Valtra to to ekonomiczne ciągniki, dobre w transporcie i pracy w polu. Valtra T121 byłaby odpowiednia.
Wybór jest zapewne trudny, ale gdybym miał wybierać celowałbym w valtrę i mf.

#6 Share Didkor

Didkor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 26 grudzień 2011 - 00:12

Nowy ciągnik do 300tys PLN co wybrac Case, JD, MF, NH ?? Jeżeli chodzi o kwotę to naturalnie jest to netto. A NH 6070 z miękką osią turem(sama podstawa z elekrtycznym joystickiem w podłokiertniku do sterowania) i tuzem ze skrzynią RC wycenili mi NA 270 NETTO DO NEGOCJACJI. A co sądzicie o Case CVX bo mam dobrą ofertę od Osadkowskiego

Edytowany przez Didkor, 26 grudzień 2011 - 00:15.

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 grudzień 2011 - 00:59

Co do mf, które wymieniłeś. Ja wziąłbym 7465, ponieważ jest on większy gabarytowo, ma większą masę, udźwig podnośnika, jest szerszy(większa stabilność np. przy pracy ładowaczem czołowym), większą wydajność pompy hydraulicznej, a co za tym idzie szybsza praca tura.
Natomiast co do john deera to porównywalny byłby 6630, a jeśli class to arion 620c, gdyż z serii 400 cztery cylindry w tej mocy nigdy nie dorównają 6, a mówiłeś, że ma to być główny ciągnik to tym bardziej.Co do ariona 620 jest to traktor słabszy parametrami technicznymi od mf, lecz byłby bardziej zwrotny co się przydaje w pracy z ładowaczem.
Natomiast Valtra to to ekonomiczne ciągniki, dobre w transporcie i pracy w polu. Valtra T121 byłaby odpowiednia.
Wybór jest zapewne trudny, ale gdybym miał wybierać celowałbym w valtrę i mf.

Potrafisz to udowodnić?

#8 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 26 grudzień 2011 - 01:01

Nowy ciągnik do 300tys PLN co wybrac Case, JD, MF, NH ?? poprostu czwórkę łatwiej zdusić niż szóstkę. tak wnioskuje z wypowiedzi :)

#9 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 grudzień 2011 - 01:05

Nowy ciągnik do 300tys PLN co wybrac Case, JD, MF, NH ?? Tak wiec to samo pytanie do Ciebie, potrafisz to udowodnić?

#10 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 26 grudzień 2011 - 01:07

Nowy ciągnik do 300tys PLN co wybrac Case, JD, MF, NH ?? należałoby schamować obydwa silniki ;) moze coś znajdę
Podstawą jest iż; ze przy szesciu cylindrach odstep miedzy zaplonami wynosi
120, a przy czterech cylindrach 180 stopni obrotu walu. Poprostu gdzie 4cylindry łapią zadyszkę szóstka będzie szła gdyz potrzeba mniej czasu do kolejnego zapłonu :rolleyes:
szukam danych wykresów ale narazie kicha

Edytowany przez tomi382, 26 grudzień 2011 - 01:33.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Didkor

Didkor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 26 grudzień 2011 - 01:09

Nowy ciągnik do 300tys PLN co wybrac Case, JD, MF, NH ?? Miałem t162 versu na testach i byłem trochę rozczarowany bo jak na 165 KM i pług 4 pottingera czuć było brak mocy tak mi się zdaje chociaz spalanie miał niezłe bo w granicach 16-18 l/ha a godzinowe pokazywał na poziomie od 23 l na C3 1500 odr/min i 8,5 km/h do 31 na C2 2100 obr/min i ta sam prędkosć. niestety valtra w tym wyposażeniu 90 tys Euro kurs po 4,25 zapewnia przedstawiciel

#12 Share Theursus3p

Theursus3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Motoryzacja

Napisany 26 grudzień 2011 - 10:53

Nowy ciągnik do 300tys PLN co wybrac Case, JD, MF, NH ?? Witam, dorzuciłbym Ci jeszcze jedną propozycję, a mianowicie Deutz Fahr za podobne pieniądze dostaniesz DF około 140km... Jak ktoś powyżej wspomniał JD wyszedł by Ci drożej i nie wiem czy był byś z niego zadowolony. Jeżeli chodzi o spalanie to moim zdaniem DF jest oszczędny ;) Jak pewnie nie tylko ja zauważyłem na rynku ruszyła się sprzedaż NH i DF...

Pozdrawiam.

#13 Share plus6070

plus6070

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 26 grudzień 2011 - 11:25

Nowy ciągnik do 300tys PLN co wybrac Case, JD, MF, NH ?? Rozważając zakup na Twoim miejscu sprawdziłbym opinie o serwisie wszystkich z tych marek w rejonie w którym mieszkasz.
Bo wszyscy chcą Ci sprzedać, ale jak coś się ewentualnie zepsułoby czy nawet głupi przegląd trzeba zrobić to większość firm zacznie udawać, że Cie nie znają albo będą się ociągać. Ja mam NH T6070 i jestem bardzo zadowolony, mając jeszcze więcej gotówki możesz pomyśleć nad np T7.185 Auto Command z miekką osią.
Pod ciężkie maszyny uprawowe zdecydowanie 6 cylindrów.powodzenia.

#14 Share Didkor

Didkor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 26 grudzień 2011 - 18:24

Nowy ciągnik do 300tys PLN co wybrac Case, JD, MF, NH ?? Najbliżej mam serwis NH bo tylko 18 km Case to 80 km ale wiem że chłopaki sie starają i w godzinkę potrafią przyjechać. Mf to niestety ok 180 km. Kolego >plus6070< wnioskując po nick'u masz swój ciągnik na przekładni z dwoma zakresami 16x16 lub 17x16 od kiedy masz ten ciągnik? ile ma mth? i czy były jakieś awarie? Ja jak bym brał to ze skrzynią RC lub PC 19x6 czy ktoś ma coś takiego ? i ponowie pytanie o Case CVX bo jest to ciekawy ciągnik a nigdzie nie mogę znaleźć opinii o nim

#15 Share TheMariko12

TheMariko12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja (CC,SC) i wszystkie odmiany sportowych aut
    Lakiernictwo

Napisany 04 styczeń 2012 - 00:09

Nowy ciągnik do 300tys PLN co wybrac Case, JD, MF, NH ?? Kolego jeśli chcesz opinii na temat cvx to napisz do szoko12 on ma case.cvx 150 i myślę że by ci powiedział jak się sprawuje ;)
Jeśli brać 140 to lepiej dołożyć te kilka tys i mieć 20 km więcej ;)

Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

Sprzedam

NOWE CZĘŚCI DO URSUSÓW 360/355/4011/330 Z PRL , PISAĆ NA PW

#16 Share Bartek60001

Bartek60001

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:Zetor / Claas

Napisany 04 styczeń 2012 - 09:29

Nowy ciągnik do 300tys PLN co wybrac Case, JD, MF, NH ?? Kolego jeśli chodzi o Claasa możesz się zastanowić nad 620CIS, wcześniej kolega porównywał 620C, 620 CIS to bardziej zaawansowany ciągnik od 620C. Różnica w samym silniku to 4 zawory zamiast 2, Turbo VGT o zmiennej geometrii zamiast standardowego. W 620C masz skrzynie 16x16 (tak jak Dyna4) w CISie masz juz 24x24 (tak jak Dyna 6) W 620C w standardzie brak amortyzowanej kabiny CIS-standard. No i co najwazniejsze , a o czym wspomniałeś to sprawa amotryzowanej osi- która w 620C nie jest dostępna, jednakże w CISie można zamontować, warto dodać że ośka ta jest jakoby na wielowachaczu tz. koła pracują niezależnie od siebie, oraz jej drugi puls to,to że można ją zablokować na sztywno hydraulicznie, i ona nawet nie drgnie, co jest ważne do pracy z wspomnianym ładowaczu, np: John Deere (nic mu nie ujmując) ośki na sztywno nie zablokuje ponieważ posiada oś amortyzowaną centralnie (po blokadzie występują ruchy do 3cm) A jak wiadomo stabilność przy ładowaczu to podstawa, znowu jego pulsem jest rama, chociaż niektórzy nie biorą tego pod uwagę ze względu iż wiele firm produkuje ciągniki nie zawieszone na ramie, które po kilkanascie lat pracują z ładowaczem i tak nic się nie dzieje

Edytowany przez Bartek60001, 04 styczeń 2012 - 09:31.

#17 Share rafal2511

rafal2511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 04 styczeń 2012 - 11:01

Witam, dorzuciłbym Ci jeszcze jedną propozycję, a mianowicie Deutz Fahr za podobne pieniądze dostaniesz DF około 140km... Jak ktoś powyżej wspomniał JD wyszedł by Ci drożej i nie wiem czy był byś z niego zadowolony. Jeżeli chodzi o spalanie to moim zdaniem DF jest oszczędny ;) Jak pewnie nie tylko ja zauważyłem na rynku ruszyła się sprzedaż NH i DF...

Pozdrawiam.

dołączam się do kolegi i również bym ci proponował deutz fahra np. m610. df jest dość krótki i będzie bardziej zwrotny od konkurencji co do ładowacza ma znaczenie. po zdjęciu ogranicznika śmiało będziesz mógł nim pomykać 50km/h. jeśli chodzi o pracę w polu może minusem być jego lżejszy przód od pozostałych wiec proponowałbym go wyposażyć w przedni tuz odpowiednio dociążyć i powinno być dobrze.

Edytowany przez rafal2511, 04 styczeń 2012 - 11:01.

#18 Share dasiu87

dasiu87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, dobra książka ,w wolnych chwilach basen

Napisany 04 styczeń 2012 - 23:16

Nowy ciągnik do 300tys PLN co wybrac Case, JD, MF, NH ?? ja z kolej uważam że w tym zestawieniu co opisałeś najlepszy będzie mf 7465 ponieważ :
--jest największy w całym zestawieniu
--skrzynia Dyna VT to samo co Vario i większość podzespołów identyczne jak Fendach bezkonkurencyjna i sprawdzona
--największa wydajność hydrauliki oraz udźwig podnośnika
--jak na swoje gabaryty mały promień skrętu
--bardzo wysokie parametry silnika
--praktycznie wszystko jest w standardzie i w przeciwieństwie do konkurencji nie wymaga dopłaty
--6 cylindrów do transportu musi być bo 4 będzie zdychał w transporcie a wcale mniej nie spali

Co do serwisu to odległość nie ma znaczenia bo dojazd i tak jest gratis atak w ogóle mało kto korzysta z napraw w serwisach warto jeszcze pomyśleć o dostępie do części kilku po latach [mam na myśli zamienniki]bo do Df to coś słabo
ale to tylko moja opinia :)

#19 Share Bartek60001

Bartek60001

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:Zetor / Claas

Napisany 05 styczeń 2012 - 09:03

Nowy ciągnik do 300tys PLN co wybrac Case, JD, MF, NH ?? Kolego dasiu87, wszystko ok tylko jaka cena??? Z tą skrzynią biegów, z amortyzowaną osią, z ładowaczem??
a jeśli chodzi o serwis to wg. mnie jeden z ważniejszych kryteriów, ponieważ na gwarancji przyjadą do Ciebie za darmo, ale po jej upływie już nie i wtedy trzeba brać pod uwagę kilometry, za które się płaci. Np.za pieniądze które trzeba przeznaczyć na dojazdy po gwarancji, ewentualną usterkę, w Claasie można trochę dołożyć i mieć gwarancję na 3 lata, no i wydaje mi się że ciągnik troszkę tańszy, nie dobiegający parametrami, tylko skrzynią. a co do dalszej eksploatacji to warto wziąć choćby wymianę siłownika od amortyzacji pod kabiną a ewentualna wymianę poduszki pneumatycznej.

Edytowany przez Bartek60001, 05 styczeń 2012 - 09:07.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share frycek

frycek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 19:30

Nowy ciągnik do 300tys PLN co wybrac Case, JD, MF, NH ?? Skrzynię zwykłą z bezstopniową dzieli przepaś. Bartek nieźle nawijasz z tym Classem. Z tą gwarancją to chyba nie jest to pełna gwarancja tylko wyciągnięcie kaski. Ja wolałbym jednak sprawdzoną konstrukcję, sprawdzoną markę i nie mieć problemów przez więcej niż 3 lata :lol: