Arturolnik

Nowe mocowanie tura przez skrzynię w c 360??

Polecane posty

Arturolnik    0

Jeżeli taki temat już istnieje to przepraszam i proszę o przekierowanie.Witam wszystkich posiadaczy turów w c-360 bo na waszej opinii najbardziej mi zależy.Za niedługi czas będziemy kupować tura do naszej jednej z 2 c-360 (czekamy na dopłaty) , chcemy zakupić tura 2 sekcyjnego z nowym mocowaniem przez skrzynię ponieważ mamy dość dużo ziemi i chodzi nam o to by nie obniżać podwozia zbyt mocno.Będzie on służył głównie do wywalania obornika z obory (od krów,cieląt i byków)a także załadunek z pryzmy .Również będzie służył do załadunku ziemi,piachu i zwijek bo w niedługim czasie zamierzamy zakupić zwijkę.A najbardziej mnie męczy czy przez to nowe mocowanie nie będzie pękać skrzynia.Jak to jest z waszymi turami ??Z góry dziękuje za odpowiedzi i zachęcam do dyskusji.A oto link do tura którego zamierzamy kupić : http://allegro.pl/tur-ladowacz-czolowy-c360-mf235-255-c330-t25-raty-i2009790179.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Myśle że jak to dopuścili do sprzedaży to jakieś testy mysieli robić i nic nie powinno się dziać. My w zetorze mamy mocowanie z przodu jak w tych polskich i pociągnięte do tyłu i złapane za zwolnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturolnik    0

Acha więc raczej nic nie powinno się dziać ,bo przecież ton tym turem nie będę dźwigał .A czy ktoś może ma tura właśnie od tego gościa,jeżeli tak to jak on się sprawuje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6530    1

Ja słyszałem że ta konstrukcja turów to lipa, takie mocowanie to się nadaje do c330. Lepiej dołożyć i kupić porządnego.


widły 50zł, śipa 40zł ,wyrzucanie obornika bezcenne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Ja też słyszałem wiele rzeczy...

 

Mam tura z takim nowym mocowaniem przez skrzynie, ładuje nim wszystko, obornik, ziemię a najwięcej wożę nim bel i do tej pory nic się nie dzieje, nic nie pęka, nic się nie łamie jestem zadowolony, a wożę dość ciężkie rzeczy

 

ogólnie to polecam takie mocowanie ;)

Edytowano przez Ursusc385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Pol-Mot Warfama ma takie mocowania w swoich ładowaczach 2A, u mnie jeżdżą 2 takie zestawy z C-360 od kilku lat i nic się nie dzieje, żeby się łamało czy coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturolnik    0

Dzięki bo właśnie jak bym kupił z mocowaniem na sankach to by była trochę lipa bo u nas drogi są dość mokre i jak się wozi gnój na jesieni albo na wiosnę to rozrzutnik osiami ziemie sunie i na sankach to by przekręcił 2 razy kołami i by wisiał a na takim mocowaniu można ryć do upadłego hehe. Więc raczej kupimy właśnie tego tura co podałem w linku bo ta cena jest przystępna i jak dla mnie to wygląda dość solidnie.Dzwoniłem już do tego gościa i zapewniał że wszystko wygląda w rzeczywistości tak jak na zdjęciach. a i mam jeszcze jedno pytanko czy te słupki są mocowane w 2 rodzajach tzn albo bliżej albo dalej przodu ciągnika bo jak tak jak na zdjęciach to troszkę trzeba będzie u mnie przerobić kabine ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Jeżeli masz kabinę czeską [drzwi tylko z lewej strony] to narożniki kabiny na dole muszą być skrócone o kilka cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturolnik    0
kris14    267

Tak, to jest czeska.

Kumpel jak zakładał TUR 2A z Biedaszek do takiej kabiny i miał to nowe mocowanie to musiał na dole narożniki skrócić, ale nie trzeba było ruszać całej kabiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturolnik    0

Właśnie patrzyłem moją kabinę i tylko w tych rogach trochę trzeba będzie uciąć i zespawać ale spawarka i szlifierka jest to nie będzie problemu :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturolnik    0

Witam wszystkich ponownie właśnie wczoraj zamówiliśmy tura tego co jest w pierwszym poście w linku,maja nam go przywieść koło wtorku,więc jak już będzie u mnie to podziele się z wami relacjami co i jak to wygląda...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

witam ja też chcę założyć tura do c 360 z taką właśnie kabiną i takie mocowanie by mi pasowało nie chcę sanek bo mam tylko jeden ciągnik i boje się jak wiosną będzie mokro.mój kolega ma na sankach w 4011 to byle co i już siedzi u mnie pola sa mokre że tak powiem czy jak kolega Arturolnik założy tego tura to prosił bym o fotki jak kabinę trzeba przerobić z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturolnik    0

Witam tura już mam kilka dni ,a co do fotek to napewno dodam niedługo tylko niemogę chwilowo całego złożyć bo brakuje nam tej belki co jest pod spodem ta co zciąga dwie połowy mocowania a bez niej rama niechce wejść w te słupki,kierowca zapomniał tego wziąć ale już zostało to do mnie wysłane kurierem,więc może jutro będzie.Ogólnie rama i cały tur wygląda dość solidnie.No i właśnie zastanawia mnie ta belka co ja mi przyślą bo brakuje mi jakieś 6 cm żeby zapiąć rame,i sprzedawca zapewnia mnie że ta belka zciągnie tą rame i będzie pasowało,ale czy po te 3cm z każdej strony to czy nie pęknie skrzynia podczas skrecania.Co wy o tym sądzicie??

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekwilku    0

czy ktoś może coś doradzić na temat tego tura w 1 poście bardzo bym prosił o opinie bo tura potrzebuje a ten jest cenowo atrakcyjny i ze zdjęć wygląda że jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturolnik    0

A więc co do tura to juz założony i jestem zadowolony z pierwszej próby a w najbliższym tygodniu będę kładł nim obornik od krów więc zobaczę całkowicie jego molżliwości,

tomekwilku

 

Szczeże polecam tego tura tylko jeżeli masz kabinę czeszkę to bedziesz ją musiał troszkę skrucić ,acha i jeszcze musiałem zainwestować w szybkozłącza bo ten tur jak go kupuisz to będzie miał przewody na stałe ale wszystko już zrobiłem ,u mnie zarobienie 2 węży i zakup szybkozłączy to koszt jakichś 150zł,ale za to łatwiej sie odczepia.Jak coś to pisz napewno odpowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekwilku    0

kabinę mam podobna do tej od naglaka ale nie wiem dokładnie jaki to producent bo już jest od dość dawna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

Witam trochę mi zeszło z zakupem tura;[ ale w końcu jest;] z mocowaniem przez skrzynię i mój jest tak zrobiony że nie trzeba było kabiny przerabiać,ładowałem nim obornik chodzi super mimo początkowych problemów;[ mi się wydaje że to mocowanie jest bardziej przemyślane;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DobryxD    1

ja słyszałem ze te mocowania pękają.  komus pękło ??

ja tez chce kupic do 360 ale mam nowa kabine i tam gdzie wchodzi to mocowanie do skrzyni tam ja mam mocowanie kabiny i co mam zrobic ??

a te sanki  od tura duzo mniej przerwy jest pod ciagnikiem ??  czy to ziemniaków nie bedzie przeskadzac takie mocowanie  stare te sanki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerMaciek
      Witam serdecznie
      Kupiłem Tura Prima ale bez mocowań, mocowania - czyli tą ramę którą przykręca się do ciągnika chcę wyspawać sam
      Mam Massey Ferguson 675 z napędem ale nigdzie nie potrafię znaleźć żadnych schematów jak te łapy do osadzenia tura mają wyglądać, gdzie się przykręca itd..
      Może ktoś z ma taki model ciągnika albo podobny i zechciałby zrobić parę dobrej jakości fotek?
       

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj