Zaloguj się, aby obserwować  
Łukash

Rozrzutnik używany 8-10ton

Polecane posty

Łukash    5

Mamy zamiar zmienic rozrzutnik na wiekszy okolo 8-10 ton.I znalezlismy 2 rozrzutniki.Bylismy je obejzec i mamy problem.Otoz jeden jest dobrze utrzymany ale ma 8 ton ladownosci a drugi w troche gorszym stanie ale ma 10 ton ladownosci , ktory wybrac???

Podaje linki

http://www.allegro.pl/item257407071_rozrzu...bert_8_ton.html mniejszy

http://www.allegro.pl/item257422347_rozrzu...nika_8_ton.html wiekszy 8 ton + nadstawki

A co sadzicie o forszajach T-088??

Prosze o pomoc i uzasadnianie dlaczego ten a nie inny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0

A po co takie bydle wogule masz to czym ciagnąć i czy masz aż tak daleko te pola i tka dużą chdowlę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukash    5

Po to zeby zaoszczedzic na czasie, mam ursusa 1224 , pola mam srednio daleko, i 30 krow bydla mlecznego + kilka mlodziezy do remontu stada.Do tej pory wozilismy 3,5 tonowym polskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0
Po to zeby zaoszczedzic na czasie, mam ursusa 1224 , pola mam srednio daleko, i 30 krow bydla mlecznego + kilka mlodziezy do remontu stada.Do tej pory wozilismy 3,5 tonowym polskim.

No ba jak jest 6tka to jest o czym rozmawiac!, ale nie przesadzaj bo i od 30 krówek to nie ma tak wiele tego gnoju wiem bo kumle ma i 3 t wozi i nie narzeka, no chyb aze daleko pola masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

Jeśli miałbym wybrać to z tych dwóch wybrałbym tego pierwszego.Wydaje się w lepszym stanie i jeśli już to z pionowym adapterem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiści polecił bym Ci T-088. Za tym wyborem przemawia:

-tandemowe zawieszenie

-łańcuchy widoczne z kabiny ciągnika i w razie gdyby jedna z taśm przeskoczyła na zębatce (choć mi to sie jeszcze nie -przytrafiło) od razu widać

-Roztrząsacz na pionowych wałkach zwiększający szerokość rozrzutu

-duża szerokość co po założeniu nadstawek daje sporą przyczepę objętościową

-wszystkie części dostępne bez problemu


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0
Osobiści polecił bym Ci T-088. Za tym wyborem przemawia:

-tandemowe zawieszenie

-łańcuchy widoczne z kabiny ciągnika i w razie gdyby jedna z taśm przeskoczyła na zębatce (choć mi to sie jeszcze nie -przytrafiło) od razu widać

-Roztrząsacz na pionowych wałkach zwiększający szerokość rozrzutu

-duża szerokość co po założeniu nadstawek daje sporą przyczepę objętościową

-wszystkie części dostępne bez problemu

To są duże zalety a jak masz pionowy adapter to zwiększysz posdówanie i szybciej wytrzepiesz, no a widoczne łańcuhy to duża zaleta bo widziez czy nie stoi taśma co może swiadczyć o tym że lisztwe złapało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2
wojtus ten mniejszy ma poziome walki niestety

Tak tylko jakoś ten pierwszy bardziej mi z wyglądu pasuje.I jeśli miałbyś wybierać to myśle żę mógłbyś sie rozejrzeć dodatkowo za rozrzutnikiem z posówem hydraulicznym.Tylko nie jestem pewien czy te duże to mają.Dodatkowe burty pewnie przydałyby się np.do kukurydzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten Forschritt wygląda całkiem nieźle choć po mnogości rodzajów ogumienia można stwierdzić że przeszedł tylko remont wizualny, musiał byś zobaczyć z bliska czy rama nie jest w żaden sposób uszkodzona (ewentualne spawy, bądź zaszpachtlowane wżery korozji) i czy koła w tandemie stoją prosto (najlepszy wskaźnik zużycia sprzętu)

A najlepszym wyjściem (zakładam że w tym roku już nie będziesz woził obornika) było by porozglądać się za samą ramą lub totalnie zdezelowanym (ale z całą ramą) sprzętem i odbudowa od podstaw. Części dostaniesz wszystkie a jeśli za ramę dasz ok 5 patyków to całkowity koszt wyniesie ok 20 tyś- za praktycznie nowy rozrzutnik.


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lewrol    0

Witam mam dwa rozrzutnki T-88 Fortschritt i uwazam że sa najlepsze ..!!! Mocna sprawdzona konstrukcja ,małe zapotrzebowanie na moc juz od 80KM no i dostepnośc części zamiennych.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukash    5

A moze wiecie kto ma na sprzedanie jakiegos dobrego fortshritta lub innego lub znalezliscie cos na stronkach w necie (oprocz allegro) to prosze o podanie namiarow lub adresu strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

Fortshrit jest sprawdzonym sprzętem i wiadomo duża dostępność części. Ale i tak ja kupiłem nowego 8 ton z Czarnej Białostockiej i jak na razie się świetnie sprawuje.


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266
A moze wiecie kto ma na sprzedanie jakiegos dobrego fortshritta lub innego lub znalezliscie cos na stronkach w necie (oprocz allegro) to prosze o podanie namiarow lub adresu strony.

 

Mój kumpel remontuje T088, i mówi że za ok. 1-2 miesiące będzie skończony, jeśli chcesz namiary na niego to pisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

ile może kosztować zaczep do rozrzutnika 1dno osiowego 3 t, bo mam już zgnity a jeszcze chciał bym przerobić przyczepe na tandem i zrobić zaczep dolny taki jak w rozrzutniku, bo coś mi się wydaje ze jak mam kupować kształtowniki i to wszystko wyspawywać to wyjdzie podoban kasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukash    5

Kupilismy rozrzutnik ten drugi bo byl wiekszy a pozatym ten drugi byl lepiej utrzymany ale juz sprzedany.Dzisiaj rano przywiezli.Wszystkim dziekuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny90    1

Ja mam T-088 i jest to niezawodna maszyna. Ciagam go zetorem 12145 i przyznam ze to maszyna odpowiednia jak na 120KM. Jeździ sie i jexdzi po polu z tym rozrzutnikiem.....tyle miesci obornika. Kupiłem go po kompletnej odbudowie i niemam zadnych problemów. Polecam naprawde bo to tani w eksplatacji sprzet i niezawodny. Tylko trzeba miec dobry ciagnikj do niego i oczywiscie dobry hak bo jak sie wychaczy pełny to.....nie zyczyłbym tego najgorszemu wrogowi;))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
    • Przez redbull
      Stoję przed wyborem rozrzutnika 10-12 ton , raczej stawiam na polskie maszyny bo ceny i tak zwalają z nóg Unia , Euromilk a może coś takiego jak Roltrans czy coś jeszcze innego polecacie, są tu użytkownicy tych marek rozrzutników jakieś wady zalety w porównaniu z konkurencją?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj