Skocz do zawartości

Zdjęcie

CCM

58 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:hodowla trzody chlewnej, hodowla bydła mlecznego, weterynaria

Napisany 05 styczeń 2012 - 13:42

CCM FarmerPawlos tak karmiłem lochy długim korytem, ale bez sensora. A co do sensora w mokrym żywieniu, to on odczytuje czy pasza jest w korycie, jeżeli jest, komputer dostaje sygnał że koryto jest pełne i wtedy jest mieszane mniej paszy i ten zawór przy korycie jest zablokowany i pomijany przy następnym karmieniu, aż do czasu kiedy koryto zostanie opróżnione. Sensory w mokrym żywieniu mogą mierzyć też czas wyjadania. A co do tamtego problemu, to myślę że to była wina sera, który był dodawany do paszy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
CCM Dzisiaj, 09:07
  •  

#42 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 16:44

CCM Tylko, że loch nie można by karmić sensorem, bo by się je zatuczyło. Jakbyś mógł wstaw zdjęcie sensora. Dlaczego uważasz, że zalepiało się od serwatki? Od jakiej wagi dajecie serwatkę prosiętom? Słyszałem, że malutkie to mogą dostać biegunki i trzeba z nimi uważać.

#43 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 22:04

CCM Od sera, a nie serwatki. Podawaliśmy do paszy ser, dawało to nam białko i dodatkowo natłuszczało paszę. Loch nie zatuczysz, od tego są krzywe karmienia, więcej MJ niż mają dostać nie dostaną. Co do serwatki to jest dobra dla prosiąt, ale nie w nadmiarze, najlepsza dla prosiąt jest serwatka w proszku, zawiera dobrze strawne białko.

#44 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 22:11

CCM Też dawałem kiedyś suszoną serwatkę do pasz. Stosujecie coś typu wywar gorzelniany, wysłodki, wiórki kokosowe, jakieś odpady przemysłu cukierniczego i spożywczego itp.? A @Hubert nie zamontował przypadkiem Wedy? :o Coś mi się obiło o uszy.

#45 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 22:27

CCM Tak Hubert ma WEDE. Stosowaliśmy do pasz ciastka oraz wywar gorzelniany, ale to w Polsce, przy karmieniu Pellonem. A w Austrii karmiłem WEDA standardowo, zboża, koncentraty, soja, groch i CCM. A co do wysłodków to wcale nic specjalnego, ja uważam że w karmieniu macior to podstawa zapewnienia dobrej jakości włókna.

#46 Share Arek39

Arek39

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 19 luty 2012 - 00:37

CCM witam zna ktoś zawartość poszczególnych składników w CCM chodzi mi o EM i białko ogólne oraz lizynę

#47 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 19 luty 2012 - 08:36

CCM Przy wilgotności 35%: SM 650g, Białko 57g, Lizyna 1,68g, Włókno 13g, EM 10,22MJ.
Ale to są takie wartości uśrednione, zawsze przed ułożeniem dawki pokarmowej należy zbadać poszczególne komponenty i uaktualnić ich wartość w programie do układania dawek.

#48 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 924 postów

Napisany 17 październik 2014 - 08:55

CCM

Karmiłem już na 2obiektach tuczniki CCM, i myślę że jest to dobra alternatywa do obniżenia kosztów żywienia tuczników. A co Wy myślicie na ten temat? Może ktoś robi CCM i karmi swoje stado?

jaki minimalny  czas powinien upłynąć od momentu zamknięcia silosu do rozpoczęcia skarmiania CCM tak aby masa była dobrze zakiszona?? 

#49 Share miszka16

miszka16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 17 październik 2015 - 06:30

CCM

Standard to sześć  tygodni. Co myślicie o karmieniu trzody CCM na obecną chwilę ma ktoś jakieś przemyślenia doświadczenia?Można by odświeżyć troszkę temat.

Edytowany przez miszka16, 17 październik 2015 - 15:16.

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

#50 Share deere2140

deere2140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 30 listopad 2015 - 22:06

CCM Właśnie, tez sie przymierzam do tego. Jak później z zadawaniem takiej paszy, sypie sie to do mieszalnika i miesza razem ze śruta czy jak?
Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share prarolnik

prarolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 04 październik 2016 - 21:36

CCM koledzy pytam się o ccm bo jestem zielony na ten temat chodzi mi o zamieszanie całego ziarna w big bagah ile mam czasu żeby się nie popsuło po otwarciu

#52 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1489 postów

Napisany 05 październik 2016 - 08:11

CCM

Zmielone ziarno to nie CCM

#53 Share prarolnik

prarolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 05 październik 2016 - 11:45

CCM chodzi o zakiszanie ziarna w całości w big bagah czy trzeba zmielić co lepsze

#54 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1489 postów

Napisany 05 październik 2016 - 12:30

CCM

Raczej zmieić ja przynajmniej ta robię lepi zaksić na pryzmę jeśli całego biga na raz nie zużyjesz

#55 Share szczypka

szczypka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 05 październik 2016 - 14:12

CCM

ile można dać % ccm do gotowej paszy aby się nie wieszało w paśnikach pytam ponieważ się nad tym zastanawiam ale mam do dyspozycji tylko mieszalnik pionowy i zwykłe paśniki z tworzywa sztucznego 

#56 Share wl_master

wl_master

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 21 październik 2016 - 16:51

CCM

30 % spokojnie powinieneś wymieszac bez zawieszania sie paszy

#57 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 23 październik 2016 - 20:23

CCM Zależy ile % wilgotności ma kuku w momencie śrutowania, jaka jest aktualnie temp powietrza,jak drobno zmielony jest ccm,jakie zboża będziesz skarmiał.Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć.

#58 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 473 postów

Napisany 24 październik 2016 - 16:35

CCM

mam znajowego to dawał 60 % ale mu sie świnie otłuściły poleciało po mięsności i daje 30% więc jakoś leciało 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#59 Share szczypka

szczypka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 24 październik 2016 - 18:02