Polecane posty

gumaa87    84

Co to za pytanie? Zależy na jakiej klasie ziemi cięzkosci gleby i warunków (mokro sucho)

Cytowanie poprzedniego posta. +1 punkt ostrzeżeń

Pytanie jak najbardziej dobre, tylko nie sprecyzowane, wiec się nie czepiaj chłopaka,

U mnie przy pługu obrotowym unia ibis M4 po 42 cm na korpus na II klasie spalił 16 litrów na hektar. Do połowy pola górka od połowy równo. Wilgotność gleby w skali 1-5 daje "mocne 4" dodatkowo przyorywane liście po burakach cukrowych.

 

Admin: Co to znaczy POSTA?? Chcesz wszystkich pouczać to zacznij od siebie, najlepiej od zakupu słownika języka polskiego.

Edytowano przez gumaa87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simmass    0

 

Kumpel ma 5080R i włożył sobie moduł z 5100R. Mówi, że teraz zaczął mu palić jak szalony, więcej jak mój 5090R. Tak więc lepiej kupić jednak ten 5100R. :P

 

Ja podkręciłem i jestem bardzo zadowolony teraz mam 96 KM na wałku miałem 76 KM w 5080R wgraliśmy nową mapę ... pali mniej bo ma większy zapas mocy jest bardziej elastyczny . Robił mi pan Pliszka polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beni226    0

Witam wszystkich posiadaczy R-ek

 

Jestem bliski bardzo zakupu tego sprzetu i nurtuje mnie takie pytanie odnośnie rzeczywistej mocy tych ciągników.

 

W R-ce podają że ma około 100KM wg normy ECE R24 natomiast przykładowo NH T5 115 podaje że ma 115KM tylko że wg innej normy tylko tym razem ISO.

Jak tu nie zgłupiec z tym wszystkim i jak ta moc ma się jedna do drugiej?

Jak tu podjąć decyzje żeby później nie okazało się że tych koni faktycznie brak.

 

Jakie macie opony w swoich 5R?czy opony 540 do głównego ciągnika będą w miare dobre czy wystarczą mniejsze 480?

 

Napiszcie cos o spalaniu bo na 10 ludzi to 10 ludzi mówi że są paliwożerne i lepiej brać coś innego no ale czy konkurencja czasem nie oszukuje.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

Spalanie nie ukrywajmy jest dość duże, ale do zaakceptowania. Jedyny oszczędny JD jakiego znam to 5M. Co do opon to ja mam 480 i wystarczają, prawie mi się mieści na szerokość w agregacie uprawowo - siewnym 2,5m.


Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Kolego tak 10tonowa powienien sobie poradzic :) ale Lepiej wziasc 6-8 ton i ladowac pelne i bedzie tansza i wejdzie podobnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brawo    1

@Adrenalina, jak długo czekałeś od zamówienia do odbioru, czy miałeś jakieś specjalne wyposażenia? bo rozumiem że jelonek już stoi na podwórku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ja mam info od dealera że na 5R jeżeli jest zamawiany wg własnej konfiguracji i jeszcze go nie ma w PL to czeka się na niego ok 2-3mies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brawo    1

pytam bo mnie dealer obiecywał po miesiącu, jakoś miesiąc minoł i cisza. Oczywiście konfiguracja według mojego wyboru. Przy okazji zapytam ile można podkręcić mocy silnika w 5090R, i jak to wpłynie na żywotność silnika oraz spalanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Wszystkie modele 5R mają silnik wg tej samej specyfikacji tzn 4045HL284 czyli tak naprawdę różnią się ustawieniami ECU.

5080R można śmiało do 5100R podnieść. Wtedy zyskujemy 20KM i 82Nm więcej.

Co do spalania to ciężko powiedzieć.

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brawo    1

według tego co piszesz wnioskuje że 5090R można podkręcić do MAX 100KM. To by znaczyło że 5100R nie można już zwiększyć mocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Ja na moja R czekalm 3 miesiace ale mi sie nie spieszylo bo wlasnie na koniec marca mialem miec Kase na zakup a tak to pewnie mozna wczesniej.

Jelonek stoi narazie u Dilera dzis mu kase przelewam i mysle w srode brzie juz Umnie :) Mialem juz miec ale dlugo jechal z fabryki bo niby śniegu za duzo bylo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

według tego co piszesz wnioskuje że 5090R można podkręcić do MAX 100KM. To by znaczyło że 5100R nie można już zwiększyć mocy?

 

 

5100R też można wzmocnić, ale to już będzie poza zakresem mocy oferowanej przez producenta.

Niby te same silniki silniki są w JD 6430 o mocy 120KM ale jest już inny kod produktu- 4045HL288 więc są już tam poczynione jakieś zmiany- jakie- nie wiem.

Są ludzie co zwiększali moc w 5100R, nawet firmy tuningowe to oferują, zwiększenie mocy do ok 120KM i te ciągniki jeżdżą, ale trudno mi ocenić co zużyje się pierwsze przy takiej mocy czy silnik, czy przekładnia czy tylko opony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

To po co kupowac ciagnik 100 i go wzmacniac PO Co ? NIe lepiej odrazu kupic wiekszy??Jak komus 100km jest za malo?/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brawo    1

Ponad 2 lata temu pisząc wniosek nie uwzględniłem tego że dziś przydałby się mocniejszy ciągnik który będzie pracował jako główny , najlepiej z pługiem 4-ą obrotową . Ale 5090R to raczej 3 skiby :( , z 4-ą może się krztusić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ja też we wniosku uwzględniłem taki ok 80KM i chyba już się zdecydowałem na 5080R ale jak będzie się krztusił przy obecnych maszynach (w co wątpię, jedyne to zobaczymy jak będzie pracował z uprawowo-siewnym, chociaż u mnie 80km śmigają po sąsiedzku aż miło z takimi masznyami) to zawsze za 'grosze' na hamowni go zchipuje. Bo różnica między 5080 a 5100 to bez mała 20tys zł- za te pieniądze to ja mam lux doposażoną 5080R ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brawo    1

A jaki agregat chcesz mu zapinać ( jaki szeroki , bierny, aktywny,,jakiej marki, ile ma zasypu), napisz jakie jeszcze maszyny do niego zapniesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Silniki 4 cyl w 5r i część 6030 wizualnie są takie same. Jenak się różnią, a różnią się mianowicie tym że są inne materiały użyte. Te inne materiały to podobno, wytrzymałość tłoków panewek głowicy itp. Tak mi mówił dealer JD u którego kupiłem drugiego JD. Weszliśmy na temat właśnie chipowania, i mi to tak tłumaczył. Np. jd 6130 śmiało można podnieść do mocy 6230 powyżej czyli do mocy z 6330 i 6430 już odradzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Na chwilę obecną pług Ibis 3x40, gruber 2,1m, 5łap, agregat 3,6m, a uprawowo siewny to 3m, 3 rzędy zębów, wał packera + poznaniak. Z tymi trzema pierwszymi maszynami pracuje dotychczas U 4514 o mocy 60KM i to jest takie minimum. 5R ma lepszy podnośnik, więcej biegów, mocniejszy silnik i myślę że będzie się mniej przeciążał z tymi maszynami więc będzie palił mniej i zrobi szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brawo    1

Na moją R czeka kilku letni polonez 3/550, zastanawiam się z czym go zagregować żeby go nie dźwigało, z przodu R-a ma mieć 600kg (walizkowe) a pusty siewnik waży 680kg+350-400kg ziarna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
    • Przez jakn
      Jaki ciągnik  wybrać john deere 6610 czy deutz fahr agrotron 120 chce wiedzieć jak jest z elektroniką czy drogie część  jak jest z skrzynią biegów ,  czy spalanie 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj