Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 6430 vs Massey Ferguson 5460

26 odpowiedzi na ten temat

#21 Share KamilW

KamilW

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 175 postów

Napisany 25 grudzień 2011 - 21:11

John Deere 6430 vs Massey Ferguson 5460 Faktycznie, mój błąd, jednakże Perkins do paliwożernych w lekkich pracach również chyba nie należy :)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 6430 vs Massey Ferguson 5460 Dzisiaj, 11:40
  •  

#22 Share frycek

frycek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 26 grudzień 2011 - 09:17

John Deere 6430 vs Massey Ferguson 5460 Rama, rama, rama. Ciekawy czy któryś z userów widział przełamany ciągnik bez ramy i sposób zamontowania ładowacza na ciagnik bez ramy. Ładowacze Quick czy Stoll mają własną ramę która łączy przód z tylnym mostem ciągnika.
Jeśli chodzi o masę tych ciągników to chyba jest bardzo zbliżona. JD to marka bardszo znana w Posce zale nie czarujmy się Panowie... 6430 Comfort to nadal 2 zaworkowy motor. MF ma ten sam most, tą samą skrzynię co 6 cylindrowiec także jego trwałość będzie lepsza. Podobnie jak 6630 i 6534. Ze względu na ekonomie wybrałbym MF. Ze względu na sąsiada wybrałbym JD bo on tez ma zólte felgi.:lol:
Gdyby nie patrzeć na kasę to JD 6430 Premium lub Fendt 312.

#23 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 26 grudzień 2011 - 12:10

John Deere 6430 vs Massey Ferguson 5460 No nie wiesz naczytali się prospektów i rama rama. To, że ładowacz ma swoją ramę w ciągnikach bez ramy to im umkneło. Co do tych helikopterów to już większej bzdury chyba wymysleć się nie dało. Na podlasiu są chyba 3 serwisy mfa o ile nie więcej i dojazd nie przelot jest liczony podobnie jak w innych markach. Nawiasem mówiąc przelot helikopterem w obie strony po około 500 km z tanowa na podlasie to duża atrakcja za 2000. Taksówką by tyule wyszło. Więcej myśleć trzeba. Co do samych części nie wiem czy korbanek własnie nie dysponuje największym zapleczem jeśli chodzi o magazyny i części. Wkońcu to najstarszy importer działający w polsce. Duzym autuem jest możliwość sprawdzania akutalnych cen części oraz ewentualny zakup na ich stronie. Co do samych części nie ma się co udzić. W obu przypadkach ceny bedą podobne i nie małe. jeśli chodzi o ceny jd ma różne promocje więc może wyjść taniej. Jeśli chodzi o awaryjność to można zajżeć do tematu o serii 6x30.

Edytowany przez hubertuss, 26 grudzień 2011 - 12:14.

#24 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 26 grudzień 2011 - 18:54

John Deere 6430 vs Massey Ferguson 5460

Rama, rama, rama. Ciekawy czy któryś z userów widział przełamany ciągnik bez ramy i sposób zamontowania ładowacza na ciagnik bez ramy. Ładowacze Quick czy Stoll mają własną ramę która łączy przód z tylnym mostem ciągnika.
Jeśli chodzi o masę tych ciągników to chyba jest bardzo zbliżona. JD to marka bardszo znana w Posce zale nie czarujmy się Panowie... 6430 Comfort to nadal 2 zaworkowy motor. MF ma ten sam most, tą samą skrzynię co 6 cylindrowiec także jego trwałość będzie lepsza. Podobnie jak 6630 i 6534. Ze względu na ekonomie wybrałbym MF. Ze względu na sąsiada wybrałbym JD bo on tez ma zólte felgi.:lol:
Gdyby nie patrzeć na kasę to JD 6430 Premium lub Fendt 312.

Widziałem sposób zamontowania ładowacza na ciągniku bez ramy. Co więcej użytkowałem taki zestaw. Widziałem też zerwane gwinty w obudowie sprzęgła w miejscach przytwierdzenia ramy ładowacza czołowego. Widziałem też prawie przełamany ciągnik bez ramy, co prawda nie z winy ładowacza bo go nie posiadał, ale zawsze :) .
Rama swoje zalety posiada. Sami piszecie, że ciągnik z ramą czy bez ma podobną masę, ale już ładowacz czołowy montowany na ramie będzie lżejszy, gdyż część konstrukcji wspierającej ładowacz w przypadku ciągnika z ramą nie jest wymagana.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 26 grudzień 2011 - 18:59

John Deere 6430 vs Massey Ferguson 5460 Ale przy ładowaczu i ciągnik z ramą też rozwalisz, jak nie rama to co inne puści [chociażby przedni most].
O łamanie ciągników się nie martwcie, jak będziecie jeździć z głową to nic się nie stanie.

#26 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 26 grudzień 2011 - 19:37

John Deere 6430 vs Massey Ferguson 5460 Zgadzam się zawsze coś puści jak nie ciągnik to ładowacz. Widziałem taki przypadek na mf 4270 i jakiejś renówce. Jak ktoś sie uprze wszystko załatwi. Ale co tam slogany można powtarzać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 26 grudzień 2011 - 19:38

John Deere 6430 vs Massey Ferguson 5460 Masz całkowitą rację. Rama czy też jej brak nie zapobiegną awariom wynikającym z nieprawidłowego użytkowania maszyny.

Dodaj odpowiedź