Zaloguj się, aby obserwować  
Kamyk514

Jaka prasa kostkujaca czy rolująca?

Polecane posty

Kamyk514    2

W związku z tym że nasza prasa w tym sezonie zaczęła przepuszczać i to dosyć często więc mamy zamiar kupić jakąś prasę i tu

jest problem czy kupić kostkującą czy rolującą+ tur do ciągnika. Która prasa będzie lepsza na 30ha + 4ha łąk?

 

Na allegro znalazłem taką prasę http://www.allegro.pl/item253535397_prasa_..._deere_550.html

Jakie są opinie o prasach JD czy będzie się nadawać do U 3512 lub c 360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

tematów o prasach rolujących jest cała masa poczytaj to się dowiesz jakie maja one walory itd.

a co do pras JD to są super,wydajne i mało awaryjne,moi świetni zbija słomę,ale 360 morze mieć ciężko z tą prasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Jest to dosyć stara prasa z 1980roku i jest już trudno z częściami i już jeden aparat był spawany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Trudno z częściami? U nas w Grene to możesz sobie cała prasę z części złożyć. Niech zgadnę nie wiąże prawy aparat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

To ja mam kostke z 80 roku to nie jedna nowa tak nie chodzi jak ta.Tylko ostatnio właśnie prawy aparat nie wiąże.@kat co jest z nim nie tak bo już sami bogowie nie wiedzą. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

ja zamienilem wlasnie kostke na rolke, po tym jak kostka zaczela "puszczac" jak wiazal prawy to nie wiazal lewy aparat, za 10 rozwalonych snopkow zamiana stron wiazal lewy a nie wiazal prawy i tak w kolko. :angry:

 

a ile mniej pracy fizycznej jest :)


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
Trudno z częściami? U nas w Grene to możesz sobie cała prasę z części złożyć. Niech zgadnę nie wiąże prawy aparat?

Właśnie prawy aparat ciągle sie przestawia tryb sie przekręci troszeczkę w duł i już nie chce wiązać i sznurek się plącze

Z częściami jest tak:po nożyk musiałem zrobić 70km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Który tryb? Praktycznie zawsze nie wiąże prawy :) . Ja reż zmieniam kostkę na rolującą. Tylko że moja kostka była z 2005r ;\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

A wymiana nie pomogła? To ten co przez taki ślimaczek jest napędzany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Tez problem jest z tymi blaszkami podobnymi do gwiazdek co wiążą często sie w nich sznurek plącze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

One nie wiążą :) . Jeśli dobrze myślę to chodzi o trzymacz sznurka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejko    0

ja wymienilem jakis czas temu caly aparat.a w tym roku kilka czesci w drugim.mam sipme z 1996.od 2004 takze belujaca ją wspomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

To zależy czy masz takie możliwości aby układać, magazyniować i rozrzucać słomę z beli. Bo jeżeli nie masz i nie masz kasy na to to kup kostkującą i to wszystko. Tańsza w zakupie ale bardziej kłopotliwa w użyciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arekdroszc    0

witam. zgadzam sie z' lvsyrolnik' mam zwijke od 96r polską baloty 1,20m-1,20m i ta jest do wszystkiego[ siano kiszonki ] , nie zamienilbym jej na zadna inną zadnych aparatów itp. pierdól, w zwijce sa 2 lancuchy i troche lozysk wiec nie mam sie co psuc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
jaka prase byście mi polecili na 10ha ornych i 4,5 łąk

 

A jaką chcesz, kostkującą czy rolującą...?? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
witam. zgadzam sie z' lvsyrolnik' mam zwijke od 96r polską baloty 1,20m-1,20m i ta jest do wszystkiego[ siano kiszonki ] , nie zamienilbym jej na zadna inną zadnych aparatów itp. pierdól, w zwijce sa 2 lancuchy i troche lozysk wiec nie mam sie co psuc.

 

Też miałem taką prasę i też taką opinie, ale niestety teraz już bym do niej nie wrócił. Może i zbija ale według zachodnich maszyn to zbiciem ciężko nazwać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
    • Przez Bociek51
      Witam. Planuje wymienić prasę stało komorową na pasową zastanawiam się co wybrać co polecacie a co nie.  Prasa miała by pracować z ciągnikiem 110 km . Coś w budżecie do 80 tyś 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj