Skocz do zawartości

Zdjęcie

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać

5129 odpowiedzi na ten temat

#1941 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 669 postów

Napisany 09 maj 2014 - 14:38

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Witam. od kilku tygodni szukam legato 500 sc. bo chce nim prysną c na 2liscienne łubin wąskolistny ale nigdzie nie ma. jezeli ktoś ma namiary na sklep internetowy gdzie aktualnie jest dostępny prosze o wiadomośc. od swojego hurtownika który szukał go dla mnie powiedział że stosuje sie chwastox ten najtanszy w ilosci 1 litr na 1 ha. ale o tym nie słyszałem czy ktoś praktykował? prosze o opinie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Dzisiaj, 21:32
  •  

#1942 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1304 postów

Napisany 09 maj 2014 - 16:10

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać http://www.sklep.rud...-500-SC-1L/1863 to jest to samo co legato zadzwon i zapytaj może ci pomogą....

#1943 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2847 postów

Napisany 09 maj 2014 - 16:22

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać rafal12 w połowie maja będę pryskał łubin od antraknozy i wtedy podejmę decyzję czy nasilenie robali jest tak duże aby konieczna była ochrona przed robalami. Jednak do tej pory nigdy jej nie stosowałem. Te nadgryzienia są najbardziej nasilone przy miedzach i obrzeżach pól.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co ze strączkowymi? zobacz »

•  

#1944 Share g60dalk

g60dalk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane ze strażą

Napisany 09 maj 2014 - 17:44

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać u mnie w gorzkim karo też są nadgryzienia ale na razie nic nie działam poczekam jak to się dalej rozwinie

#1945 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2847 postów

Napisany 09 maj 2014 - 22:43

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Stosował ktoś z was np. Goltix 700 SC (metamitron) w łubinie wąskolistnym na dwuliścienne? Dzisiaj gdzieniegdzie pojechałem leopardem bo miałem duże nasilenie zbóż ozimych które były przedplonem (uprawa łubinu w systemie bezorkowym) i zauważyłem że rośnie mi od groma ziela dwuliściennego. Większość w fazie siewek choć takie jak chaber bławatek wyrosły już na całkiem niezłe okazy. Stąd to moje pytanie. Widzę że wcześniej któryś kolega o to samo pytał lecz odpowiedź nie padła.
Jeśli ktoś coś wie na ten temat, proszę uchylić rąbka tajemnicy. Do jakiej fazy łubinu i w jakich ilościach nie zaszkodzi metamitron o ile nie zaszkodzi.

#1946 Share eryk94

eryk94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 09 maj 2014 - 22:52

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać agrofotowicze mam pytanie jakie jest nawożenie łubinu wąskolistnego bo uprawiam go 1 raz ? co i ile dać na 1ha ?

#1947 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1304 postów

Napisany 10 maj 2014 - 07:29

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Metamitron stosuje się w fazie 2-3 liści w dawce 2 l/ha.

#1948 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2847 postów

Napisany 10 maj 2014 - 19:13

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać metamitron 2-3 liści chwastu czy łubinu? Bo wczoraj na innej str. www czytałem że niby do 2 - 3 liści chwasta tylko teraz nie mogę znaleźć tej str.
W każdym bądź razie łubin ma 3-5 liści, chwasty w formie siewek wywaliło je po ostatnich opadach deszczu i słońcu. A dzisiaj zakupiłem 1l goltix 700SC i wypryskałem 0,5l / 0,5ha. Do poniedziałku będę obserwował jeśli łubin nie padnie jadę dalej.

Jak szybko chwasty powinny odczuć działanie środka i kiedy będą pierwsze objawy?

#1949 Share miturskir

miturskir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 10 maj 2014 - 19:17

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać 7 dni

#1950 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 10 maj 2014 - 21:35

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać

agrofotowicze mam pytanie jakie jest nawożenie łubinu wąskolistnego bo uprawiam go 1 raz ? co i ile dać na 1ha ?

to pogłównie planujesz dać? juz powinieneś pod korzeń dac PK i na tym koniec chyba że coś dolistnego jeszcze.

afalon przepuścił mi marune bezwonną nie wiem czy ją da radę jeszcze czymś zwalczyć czymś tanim? Jak nie to ją zostawiam bedzie ostra konkurencja ale cóż.

My siejemy, a Bóg daje plony.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1951 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2847 postów

Napisany 10 maj 2014 - 21:50

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Czyli jeśli i łubinowi zaszkodzi to do poniedziałku raczej tego nie wykryję?

#1952 Share miturskir

miturskir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 11 maj 2014 - 09:07

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać raczej nie

#1953 Share deutz333

deutz333

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 11 maj 2014 - 15:54

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Goltix 700 sc w łubinie wąskolistnym żeby był dobry efekt to trzeba dać 3 l/h. ja co rok tak robiłem ale w tym roku odpuścłem ze względu na koszty

Goltix 700 sc w łubinie wąskolistnym żeby był dobry efekt to trzeba dać 3 l/h. ja co rok tak robiłem ale w tym roku odpuścłem ze względu na koszty

#1954 Share hd1234

hd1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 11 maj 2014 - 17:32

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Witam Kolegów

Mam pytań kilka, powiem tak łubin wąskolistny zasiałem pierwszy raz, na powierzchni 4ha(pięć kawałków), całość nasienia zaprawiłem vitavaxem a dodatkowo do części dałem nitraginę-3 kawałki ilość wysiewu 150kg/ha, na pozostałych dwóch wysiew w ilości 200kg/ha, jako nawóz poszło po 3kg polifoski 6. Na dwóch kawałkach został opryskany doglebowo afalonem a na trzech nie, ten opryskany wygląda nie za ciekawie, wychodzi z ziemi i ma popalone liście wygląda on tak roślinka w środku.

Ten który jeszcze nie został pryskany planuję opryskać we wtorek Fusilade, ale nie wiem czy już można bo piszą że jak ma 2-3 liście, chyba już będzie się nadawał, później chcę dać mu odżywkę z Mg i B, i pytanie czy można to połączyć czy dopiero na następny dzień odżywić??

Później będę chciał pryskać od antraktozy ale nie wiem jaką wysokość musi mieć łubin ?

Dziękuję z góry za pomoc ;)

Załączone miniaturki

• DSC00227.JPG
  • DSC00231.JPG
  • DSC00229.JPG
  • DSC00230.JPG

#1955 Share mawit06

mawit06

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 12 maj 2014 - 15:05

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać ,,jako nawóz poszło po 3kg polifoski 6,, nie przesadzaj z nawozem bo się łubin położy :) wysokość łubinu niema nic wspólnego z antrakozą masz internet zobacz jak wyglądają objawy i obserwuj pole

#1956 Share hd1234

hd1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 12 maj 2014 - 16:22

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać oj przepraszam za pomyłkę :D miało być 300kg, a co do oprysku od chwastu to już można go wykonać ?

#1957 Share radek83

radek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 12 maj 2014 - 17:26

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać pryskał już ktoś z Was łubin od grzyba ??

#1958 Share rolniczek098

rolniczek098

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 12 maj 2014 - 17:56

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać jeszcze czekamy troszke

#1959 Share traktorpolo

traktorpolo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 12 maj 2014 - 21:01

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Witajcie moj mister ma już ok 12 cm i pryskałem już na grzyba sarfunem i na owsik leopardem nadal go obserwuje na razie nie widac antarktozy oby jej wcale nie było przypomne jeszcze ze ziarno kwalifikat i zaprawiałem nitraginą i sarfunem w proszku dałem do tego polifoski 8 400kg na 2,60ha troche mało ale na razie nic ciekawego sie nie dzieje po siwie afalon moze za 2-3 tygodnie opryskam znowu zapobiegawczo sarfunem i dam jaką odżywke dolistnie jaka byście polecili dolistnie na lepsze ziarno bo z tą myślą go zasiałem pozdrawiam,

Edytowany przez milanreal1, 12 maj 2014 - 21:28.
caps lock

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1960 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 669 postów

Napisany 13 maj 2014 - 19:32

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać witam. dostałem wkońcu legato. chce prysnąc łubin wąskolistny który jest w fazie krzewienia tj wypuszcza boczne gałazki z nowymi listkami wiec raczej to jest krzewienie. mam zamiar dac 150 ml legato. chwasty są w fazie 4-6 listków przeważnie 4 listki chyba afalon je hamuje bo od momentu pojawienia sie znikomo sie rozwijają. na drugim kawałku dodatkowo mam problem z perzem. i tu zastosuje leopard -łaczyc legato z leopardem chyba raczej jest nie wskazane? prosze o porady sugestie jak rozlozyc te zabiegi żeby było rozsądnie i nie spalic łubinu, jakie zastosowac odstepy?

Edytowany przez Matey, 13 maj 2014 - 22:10.