Skocz do zawartości

Zdjęcie

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać

5131 odpowiedzi na ten temat

#1901 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 01 maj 2014 - 12:05

Witam Wszystkich , Mogę już opryskać łubin Fusilade Forte 150 EC zdjęcie http://www.agrofoto....e/500888-lubin/

Jeszcze bym poczekał.
Czemu ten łubin taki brązowy?
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Dzisiaj, 05:22
  •  

#1902 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 01 maj 2014 - 12:53

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać ponawiam pytanie mogę zastosować Supero 05 EC w łubinie ?

My siejemy, a Bóg daje plony.

#1903 Share lamar

lamar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 01 maj 2014 - 17:43

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Witam
Posiałem łubin wąskolistny gorzki, który ma w tej chwili 6-8 liści. Chcę zastosować oprysk na chwasty Metafol 700SC z substancją aktywną metanitron.
Boję się, czy nie jest to za późno, bo wg. instrukcji można go stosować w fazie 2-3 liści.
Może ktoś stosował ten środek i wie jak zadziała? Jakieś doświadczenia ktoś miał z tym środkiem?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co ze strączkowymi? zobacz »

•  

#1904 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1253 postów

Napisany 01 maj 2014 - 20:24

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać masz już łubin z 6-8 liściami? kiedy siałeś w lutym?

#1905 Share rafal12

rafal12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja ,Rolnictwo

Napisany 01 maj 2014 - 20:33

ponawiam pytanie mogę zastosować Supero 05 EC w łubinie ?

według mnie możesz śmiało tym pryskać ,ja będe pryskał Leopard 05 EC 3l na ha .Supero , Leopard , Elegant , Labrador to ta sama substancja aktywna co dużo droższa Targa 05EC

#1906 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów

Napisany 01 maj 2014 - 21:39

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Proxy a ty nie masz 6 liści (3 par)? siałem w ten sam dzień co ty chyba i mój już ma tyle...

#1907 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 01 maj 2014 - 22:22

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Już kilka razy pryskałem łubin wąskolistny herbicydem supero 05 ec. Ta sama substancja co w tardze, doskonale radzi sobie z owsikiem i samosiewami zbóż. W ostatnim sezonie pryskałem dawką 1,1l/ha na wyrośnięte chwasty jak łubin zaczynał kwitnąć i wyszło dobrze, chociaż nie polecam tak późnego odchwaszczania. Moim zdaniem najlepszy moment to jak łubin ma 8-10liści. Do oprysku dodałem 5% siarczan magnezu siedmiowodny. Nigdy nie zwalczałem supero perzu.

#1908 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów

Napisany 02 maj 2014 - 18:09

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać U mnie w łubinie zauważyłem obumieranie roślin kiedy wykopałem kilka zobaczyłem nadgryzione szyjki korzeniowe oraz wyjedzone łodygi w jednym przypadku znalazłem w środku drutowca ok 1 cm długości. Macie coś takiego u siebie? Czym to pryskać, jakimś systemikiem? Zastanawiam się nad środkiem danadim...

#1909 Share damianbor

damianbor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 02 maj 2014 - 18:55

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Ja na perz pryskałem supero 1l/ha i po tygodniu poprawka ta sama dawka. Zwalczyć go nie zwalczyło całkowicie ale znacznie zredukowało. Także efekt był zadowalający.

#1910 Share robertox

robertox

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 02 maj 2014 - 19:06

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Witam ! Mam pytanie w temacie uprawy łubinu , posiałem łubin słodki , nasiona kupiłem od rolnika słabej jakości ale wschody są ziemia vI piaski Nie zrobiłem oprysku [przed siewem za mało miałem czasu walczyłem tam z samosiewami lasu bo opisywany kawałek nie był uprawiany od 7l Teraz razem z łubinem powschodził mi pięknie perz tu przeczytałem ze najlepszy do zwalczania tego dziadostwa będzie perenal 104ec . Mam kłopot bo u siebie tego środka nie mogę dostać pytałem znajomych nie stosowali nawet nie wiem czy w tym roku jest dopuszczony do sprzedaży Do oprysku na zielsko chcę dołączyć nawóz Insol 6 by trochę wzmocnić łubin . Jak możecie poradźcie coś na ten perz bo chciałbym zebrać trochę nasion dla siebie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1911 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 02 maj 2014 - 19:33

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać leopard jest na perz, ale jak go bierze to niewiem bo niemam perzu tylko chwastnica w dole pola.

#1912 Share seba07101

seba07101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 02 maj 2014 - 19:59

Witam ! Mam pytanie w temacie uprawy łubinu , posiałem łubin słodki , nasiona kupiłem od rolnika słabej jakości ale wschody są ziemia vI piaski Nie zrobiłem oprysku [przed siewem za mało miałem czasu walczyłem tam z samosiewami lasu bo opisywany kawałek nie był uprawiany od 7l Teraz razem z łubinem powschodził mi pięknie perz tu przeczytałem ze najlepszy do zwalczania tego dziadostwa będzie perenal 104ec . Mam kłopot bo u siebie tego środka nie mogę dostać pytałem znajomych nie stosowali nawet nie wiem czy w tym roku jest dopuszczony do sprzedaży Do oprysku na zielsko chcę dołączyć nawóz Insol 6 by trochę wzmocnić łubin . Jak możecie poradźcie coś na ten perz bo chciałbym zebrać trochę nasion dla siebie

jak nie dałes oprysku po siewie ani nawozu przed siewem i nasiona są słabej jakośći to sie tylko bedzie nadawac do zaorania szkoda zebyś dalej wydawał kase bo i tak cudów nie bedzie :) ale rób jak chcesz

#1913 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 02 maj 2014 - 20:25

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Przy obecnej temperaturze to insektycyd fosforoorganiczny może słabo podziałać. Może actara, mospilan, albo lepiej proteus gdzie są dwie substancje aktywne będą lepszym rozwiązaniem ale pewnie i droższym.

Na etykiecie supero jest perz w dawce 3l/ha

#1914 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1253 postów

Napisany 02 maj 2014 - 21:14

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać opryskałem przedwczoraj Superem 1l/ha, no własnie przecież mogłeś dać 3l/ha w jednym zabiegu i perz powinien klęknąć na amen.

no licząc wszystkie liście to 3 pary napewno będą. Jeszcze placowo planuję zwalczyć perz.

#1915 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 03 maj 2014 - 03:14

jak nie dałes oprysku po siewie ani nawozu przed siewem i nasiona są słabej jakośći to sie tylko bedzie nadawac do zaorania szkoda zebyś dalej wydawał kase bo i tak cudów nie bedzie :) ale rób jak chcesz

z tym nawozem to nie sciemniaj bo przy dobrym wietrze nakosi 2,5t z hektara

KS Falubaz

#1916 Share seba07101

seba07101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 03 maj 2014 - 06:54

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać no przy dobrym wietrze moze i tak jeśli uda mu sie jeszcze chwasty zwalczyć :) Powodzeńia !

#1917 Share g60dalk

g60dalk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane ze strażą

Napisany 03 maj 2014 - 08:04

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Ile stopni przymrozku wytrzyma łubin- jest w fazie 4 par liści a 5ta para się rozwija?

#1918 Share KaziU91

KaziU91

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 03 maj 2014 - 09:10

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Witam . Czy można wykonać oprysk dolistny na łubinie ?

#1919 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 03 maj 2014 - 09:49

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać WItam, jestem amatorem w tej uprawie ktoś mi może napisać jakie zabiegi ochrony roślin muszę wykonać w łubinie ? i kiedy na co ? jakieś dokarmianie dolistne? Na dzeń dzisiejszy mam tylko posiany:D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1920 Share seba07101

seba07101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 03 maj 2014 - 10:03

Ile stopni przymrozku wytrzyma łubin- jest w fazie 4 par liści a 5ta para się rozwija?

do -4 , spokojnie wytrzyma jak ma 4 pary to juz mu sie raczej nic nie stanie najgorzej jest jak wychodzi z ziemi.