Skocz do zawartości

agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co ze strączkowymi?

galeria
Uprawa
Zdjęcie

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać

5126 odpowiedzi na ten temat

#1841 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1300 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 15:12

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Braku nawożenia przedsiewnego nie nadrobisz dolistnym. a odżywki stosuje np plonvit strączkowe albo insol, w zeszłym roku dałem zwykłą 20 20 20...

I właśnie dlatego napisałem że nie wiem jak ze skutecznością takich zabiegów...

Jak nie masz jakoś szczególnie dużo tego perzu to zostaw go i na koniec glifosatem zwykłym opryskaj i bedzie pole czyste i w miarę tanio wyjdzie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Dzisiaj, 23:31
  •  

#1842 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 15 kwiecień 2014 - 20:23

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać nawożenie dolistne łubinu jest jak najbardziej wskazane w okresie niedoboru jak i zapobiegawczo jednak nawożenia przedsiewnego nie nadrobisz dolistnym z tym sie musisz liczyć jedynie w niewielkim stopniu złagodzisz skutki.

EDIT: sory ogar nie spojrzałem że już druga strona tematu jest i Twój komentarz dot nawożenia.

Edytowany przez proxy8441, 15 kwiecień 2014 - 20:24.

My siejemy, a Bóg daje plony.

#1843 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 22:32

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać taki mam zamiar - łagodzić skutki.

póki co chwasty nie są konkurencją (pryskane Afalonem dzień po siewie)

zobaczymy jak to dalej będzie wyglądać...

/Dawid

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1844 Share Constantin

Constantin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 16 kwiecień 2014 - 12:05

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Ok, tak też zrobię i dzięki za odp ;)

#1845 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 16 kwiecień 2014 - 12:26

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Nie musisz.bo po ugorze mikro i makro bedzie sporo. Jedynie co to siarczan magnezu przy okazji grzybowek

#1846 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2885 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 19 kwiecień 2014 - 18:09

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać A na jednoliścienne czym pryskacie?

#1847 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1300 postów

Napisany 19 kwiecień 2014 - 19:14

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Ja Agilem...

#1848 Share Egzo

Egzo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 22:14

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Witam. Chciałem zapytać jaką ochrone fungicydową planujecie w swoich łubinach? Czy któs próbował w łubinie Alertu? Jaki środek wychodzi najtaniej?

#1849 Share koszos1

koszos1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 19:42

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać pryskacie już czymś łubiny na grzyba?? czy do jakiej fazy sie czeka

#1850 Share SipmaZ224

SipmaZ224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 21:16

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Co sie stanie z nasionami ktore leżą na wierzchu opryskanymi Afalonem /Linurexem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1851 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 21:38

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Mam problem ze swoim łubinem - misterem . Mianowicie zasiałem w tym roku w uprawie uproszczonej łubin i tam gdzie po żniwach poszedł glifosat w dawce 4l+ 5kg siarczanu, żeby zwalczyć perz - wschody łubinu są dużo gorsze niż tam gdzie nie było pryskane a też tak uprawiałem. Opryskane rzysko było zostawione ponad miesiąc po czym przed zimą przemieszałem to talerzówką i tak zostawiłem na zimę. Wiosną agregat i siew. Czy Glifosat działał by tak długo ?? Nasiona były te same a od razu widać gdzie było randapowane :/

#1852 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2817 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 21:45

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Dziwne bo ja też mam zasiany łubin metodą uproszczoną i także pryskałem glifosatem a skutków ubocznych nie widzę. Z tym że ja dwa razy uprawiałem przed zimą. Raz gruber później uprawowo siewny podczas siania gorczycy na rolnośrodowiskowe. Wiosną część gruber na 20 cm, później siew łubinu agregatem uprawowo siewnym a część talerzówka i na to siew agregatem uprawowo siewnym.

Jak na razie w moim łubinie jedyny problem to zboża które były przedplonem i przetrwały te wszystkie uprawki.

#1853 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 22:37

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać

Co sie stanie z nasionami ktore leżą na wierzchu opryskanymi Afalonem /Linurexem?

Podobną sytuacje miałem rok temu, jeśli będzie wody pod dostatkiem to łubin wzejdzie, jakiegoś negatywnego wpływu tych środków na nasiona nie zauważyłem

KS Falubaz

#1854 Share rolniczek098

rolniczek098

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 24 kwiecień 2014 - 08:27

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Też się podłącze kiedy na grzyba zapobiegawczo można atakować ? Na jednoliścienne kolega pisał stronę wcześniej ...

#1855 Share mawit06

mawit06

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 24 kwiecień 2014 - 14:12

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Na grzyba jeszcze czas, bynajmniej u mnie. Znalazłem ciekawy art. http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/inne-uprawy/artykuly/w-teorii-sa-w-praktyce-brak,50299,1.html tabela na 2 stronie ciekawe jak w tym porównaniu wypadłby gwarant z dawką 2l/ha ?

#1856 Share koszos1

koszos1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 24 kwiecień 2014 - 19:30

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać ja w tym roku miałem tak, że siałem łubin jak było strasznie sucho i dosyć dużo nasion pozostało na wierzchu, jednakże jak przyszły deszcze to nawet nasiona które nie były przykryte ziemią powschodziły, opryskiwałem zaraz po siewie afalonem i żadnych ubocznych skutków nie widzę, ładne rządki powschodziły, mam tylko problem bo niektóre roślinki robią się żółte i nie wiem od czego (zazwyczaj tam gdzie obornik się wyorywał, a był dawany 3 lata temu). poza tym przy granicach wyszło mi trochę perzu i nie wiem czy wjeżdżać i to pryskać, jeszcze trochę zaczekam

#1857 Share GoralZCH56

GoralZCH56

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 24 kwiecień 2014 - 23:19

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Witam.W tym roku posiałem łubin odmiana" boruta" kwalifikat.Stanowisko to chyba 5 letni ugór którego z przyczyn losowych nie miałem możliwosci popryskać glifosatem na jesien.Na dzień dzisiejszy już widać ładnie rządki a łubin już wypuszcza miejscami drugą"gałązkę" nie wiem jak to fachowo nazwac.Perz nie daje o sobie zapomnieć miejscami już sie zielono robi wiec tu moje pytanie w jakiej fazie rozwojowej go popryskać jakim gramicydem i w jakiej dawce??? Pierwszy raz w życiu mam kontak z uprawą tej rośliny więc bardzo proszę o pomoc

#1858 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1300 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 08:33

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Myślę że można to nazwać 2 parą liści a co do zwalczania to można pryskać jak łubin ma 3 pary liści właściwych. Ja jak jest potrzeba zwalczania perzu to jadę 0,6 l ha agilu i za 10- 12 dni powtórka i ładnie perz kładzie. Dobrze było by jeszcze glifosatem desykacje zrobić przed zbiorem to rozwiązał byś problem całkowicie.

#1859 Share Michal673

Michal673

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 18:51

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Panowie a jest jakiś tani a zarazem dobry fungicyd ? Myślałem nad: Leopard Extra 05 EC. Nie chce nie wiadomo ile pakować kasy, bo pierwszy raz uprawiam łubin i nie wiem co z tego wyjdzie. Póki co rośnie bardzo dobrze. Dodam , że na polu rośnie perz jednoroczny.

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1860 Share wkurzony69

wkurzony69

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 08:40

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać witam.Pierwszy raz zasiałem łubin mister oraz karo.Zaprawiłem nitraginą .Niestety po siewie przyszły deszcze i bałem się póżniej pryskać.Koledzy czy polecacie po siewie targe