Skocz do zawartości

Zdjęcie

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać

5148 odpowiedzi na ten temat

#161 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3193 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 08:30

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Ahme999 to jest łubin z kwalifikowany jak kukurudza więc będzie znacznie droższy niż ten od rolnika. Mam cennik z Westfalii, bo u nich zamawiam też kukurydzę i muszę dodać małe sprostowanie co do ceny. Łubin żółty kosztuje 3,80 za kg a za 100kg(q) trzeba dać 316zł. Łubiny wąskolistny słodki i gorzki są trochę tańsze i kosztują odpowiednio 264zł i 285zł za 100kg(ceny brutto).
Jak już pisałem do handlarzy z jarmarków nie mam zaufania(tylko do jednego, który sprzedaje trawy), poza tym nikt w moich okolicach nie sieje łubinu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Dzisiaj, 05:31
  •  

#162 Share turtojs

turtojs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 14:42

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać ja płaciłem za kwalifikat po 310 zł za 100kg. doradzcie czym mozna zaprawic łubin ? nitragine mam zakupioną tylko jeszcze jakas zaprawa na grzyba by sie przydała tylko jaka ?

#163 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 12:17

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Vitavax ma rejestrację w łubinach i grochu

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#164 Share Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 21:35

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać A orientujecie sie może ile kosztuje 50 kg łubinu żóltego odmiana jaka mnie interesuje to : perkoz(hr smolice) .Mam zamiar obsiać 20arów i zebrać go na nasiona aby był na następny rok już na większy kawałek ;)jak macie jakieś sprawdzone i (najlepiej)wczesne odmiany to piszczie :)

#165 Share pasio

pasio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 516 postów
  • Zainteresowania:szerokie

Napisany 18 marzec 2010 - 17:21

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać koszt to ok 150zł. Ja narazie kupiłem wąskolistny odmianę ZEUS, żółty jeszcze kupię.

#166 Share szymi4512

szymi4512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Hodowla bydła mlecznego, Muzyka electro house..:)

Napisany 19 marzec 2010 - 19:31

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Witam.. mam zamiar zasiać łubin żółty... czy ktos mogly by wyjasnic jak ustawic poznaniaka pod łubin, co ile rzedow, i jak ustawic grubosc wysiewu.. z gory dziekuje
Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

#167 Share walkol

walkol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, dobra muzyka,internet 24h

Napisany 20 marzec 2010 - 18:44

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Zależy jakiego poznaniaka, na bezstopniowej na 7 ,dna na 3, wszystkie rurki, sprężyny dokręcić i buta
Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

#168 Share turtojs

turtojs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 20 marzec 2010 - 21:04

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać chce pryskac po siewie afalonem łubin. prawdopodobnie bede siał w poniedziałek moze wtorek zalezy od pogody. moje pytanie brzmi ile dni musi nie byc przymrozku zeby oprysk dobrze zadziałał ? zapowiadaja po 13-17 stopni i w nocy bez mrozu ale roznie to bywa z pogodą. jak myslicie ?

#169 Share szymi4512

szymi4512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 11:09

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać poznaniak 2.7m.. stary typ z przekladnia regulowana mechanicznie... a moze wedlug czego siac lubin na tablicy?

#170 Share Matteo

Matteo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 12:32

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Witam!! jest to mój pierwszy post wiec na początku chce się serdecznie przywitać. Czytałem temat od początku bo chce posiać w tym roku łubin żółty Lord na pasze dla zwierząt. Jednak mam pewien dylemat otóż doczytałem się gdzieś ze niewskazane jest siać łubin po oborniku i motylkowych a na jednym kawałku gdzie nie dałem rady zasiać oziminy została przyorana na zime gorczyca w poplonie. Może ktoś z kolegów podpowie czy to nie będzie kolidowało i czy nie wyskoczy nic nieoczekiwanego, dodam ze materiał biorę z centrali i nie mam ochoty potem go przyorać gdyż cena jest dosyć zaporowa 3,70kg. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 12:41

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać A jaką żółtą odmiane polecacie, zalerzy mi by była ona wczesna .

#172 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 516 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 13:59

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Ja będzę siał odmianę juno jak dzwoniłem do centrali powiedzieli że dużo osób na pasze sieje. Jak czytałem jest to odmiana wczesna słodka samokończąca. Cena 330 ale już się kończy i przawdopodobnie po następnej dostawie będzie 350 tak mi powiedzieli.
Tylko spokój może nas uratować....

#173 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 14:12

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać W przypadku cen ziarna siewnego (łubinu) ukazuje się pewna zależność cen materiału siewnego od dopłat z UE. Kiedy ogłoszono, że do uprawy roślin strączkowych przysługuje dodatkowa płatność w kwocie 60€ do hektara, cena łubinu skoczyła do poziomu 3500 zł/t, co przy niskich cenach skupu (w granicach 1000 zł/t) i niskim polonowaniu, zwłaszcza łubinu żółtego (2 t/ha) nie pozwala osiągnąć jakiegokolwiek dochodu. Jak dla mnie jest to cena zaporowa, która skutecznie uniemożliwiła mi zasiew łubinu w tym sezonie.

#174 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 14:50

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Ja nasiona łubinu kupiłem jeszcze na początku lutego płacąc po 2,5 zł/kg z centrali w Łukowie. Jednak Panowie z Centrali mówili (nie wiem na ile to prawda) że kwalifikatu z sezonu 2009 będzie mało gdzyż nasiona były mocno porażone i nie wszystkie partie nasion przeszły próby laboratoryjne. Na rynku może być sporo nasion niekwalifikowanych jednak tak jak oni mówili że często jest tak że nasiona kiełkują lecz niestety siewki usychają. Nie wiem czy to prawda ale coś w tym może być. Ale sztuczne windowanie cen do poziomu 3,5 - 3,7 zł/kg jest chore. Wg tego wychodzi że łubin na nasiona jest lepiej opłacalny od rzepaku. :(

#175 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 516 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 14:56

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Z tego co wiem w centrali w ubiegłym roku była taka sama cena. My chcemy zakupic tylko trochę aby się zapomóc a w przyszłości sić już swoim ziarnem bo co roczne kupno po 330-350 jest kompletnie nie opłacalne.
Tylko spokój może nas uratować....

#176 Share Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 15:10

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać No ja chce kupic z 50 kg na 20 arów i mieć na następny rok na 2 ha (chociaż nie wiem czy mi tyle uleci tego łubinu), i tak rozpocząć swoją zabawe z łubinem :(

#177 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 17:44

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać ja też jeszcze w lutym kupowałem grochy i łubiny to kwalifikat chodził średnio po 2,5zł/kg teraz ceny są rzeczywiście kosmiczne gnoje chcą sie obłowić bo towaru niewiele i okazja nabić kasę. :(

#178 Share pasio

pasio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 516 postów
  • Zainteresowania:szerokie

Napisany 21 marzec 2010 - 18:32

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Kupowaliście łubiny już zaprawione? Ja mam z Granum Zeusa w c2 i płaciłem 2,50zł/kg, ale nie zaprawiony..

#179 Share szymi4512

szymi4512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 19:11

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać a wedlug czego ustawic siewnik czytaj z tablicy wysiewow?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 21 marzec 2010 - 19:20

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać

Witam!! jest to mój pierwszy post wiec na początku chce się serdecznie przywitać. Czytałem temat od początku bo chce posiać w tym roku łubin żółty Lord na pasze dla zwierząt. Jednak mam pewien dylemat otóż doczytałem się gdzieś ze niewskazane jest siać łubin po oborniku i motylkowych a na jednym kawałku gdzie nie dałem rady zasiać oziminy została przyorana na zime gorczyca w poplonie. Może ktoś z kolegów podpowie czy to nie będzie kolidowało i czy nie wyskoczy nic nieoczekiwanego, dodam ze materiał biorę z centrali i nie mam ochoty potem go przyorać gdyż cena jest dosyć zaporowa 3,70kg. Pozdrawiam

Nie słyszałem żadnych przeciwwskazań. Raczej słyszałem to że dobrze ze w ost latach była siana roślina motylkowa. W glebie masz bakterie które żyją w symbiozie z korzeniami łubinu, ściągając azot atmosferyczny.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)