Skocz do zawartości

Zdjęcie

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać

5126 odpowiedzi na ten temat

#901 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1787 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 12 lipiec 2012 - 21:21

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Dzięki ogar118 że to odnalazłeś.
Byłem dziś na polu i strąki robią się coraz bardziej żółte, rośliny tracą liście...Tylko te burze coraz bardziej go wykładają a przecież nie dostał ani grama azotu B) Mał dużo wilgoci i wyrósł dosyć duży, nie należy przesadzać z gęstością siewu. Siła kiełkowania wyszła 86% i pomyślałem sobie że comand też zrobi swoje i zasiałem... 200kg, tak jak na poplon. I wyszło jak wyszło. Mam nadzieję że uda sie wykosić, może będzie bez desykacji

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Dzisiaj, 22:10
  •  

#902 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1304 postów

Napisany 14 lipiec 2012 - 10:40

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać ja posiałem 180 i też miejscami leży a również jechałem comandem + stomp...

Edytowany przez milanreal1, 15 lipiec 2012 - 12:10.
cytowanie poprzedniego posta

#903 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1787 postów

Napisany 14 lipiec 2012 - 16:49

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Wracając do tematu desykacji. Czy próbował ktoś roztworu saletry amonowej? Podobno jest bardzo parzący dlatego nie stosuje się jej do dolistnego dokarmiania. Na kawałku około 30ar oprysk wyszedł słabszy i comand przepuścił sporo komosy tak myśleżeby tam wypróbować tylko jakie stężenie?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#904 Share PK007

PK007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 17 lipiec 2012 - 21:00

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać A jak ustawić kombajn pod zbiór łubinu chodzi mi o młocarnie i sita ?

#905 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 lipiec 2012 - 09:03

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Ktory łubin bedzie lepszy na kiszonke dla bydla, mialby to byc polon po zniwach zbierany jesienia. Odmiana mister 2,5zł kg czy sonet 1,5zł kg. który wiekszy wyrosnie?

#906 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 20 lipiec 2012 - 10:52

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać sonet i mister beda podobnej wyskokosci z tym ze zólty mister bedzie słodki a sonet ma troszke alkaloidów ( nie gorzki ale i nie w pełni słodki) ja soneta sieje na zioarno i krówki nie narzekaja :)

#907 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1787 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 11:37

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Już wiadomo że będę musiał desykować. Problem w tym że rzepakowcy wykupili wszystkie desykanty i sklejacze. Dziś udało mi się kupić 1l Nu Film za 75zł a w poniedziałek mają przywieźć Flexi za 78zł i reglone po 89zł za 1l a zwiedziłem 4sklepy ze ŚOR tyle że miałem po drodze...

#908 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 lipiec 2012 - 13:39

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać chce to zasiac w miszance z facelia i peluszka czyli moze sonet bylby lepszy wkoncu tysiac zlotych na tonie tanszy

#909 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1304 postów

Napisany 21 lipiec 2012 - 09:33

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać a to łubin trzeba sklejać? reglone na ha ok 250 zł a gallup na ha 53zl różnica jest spora i jeszcze perz zwalczy... a kiedy pasowało by desykacje przeprowadzić?

#910 Share Siwy7406

Siwy7406

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 21 lipiec 2012 - 19:36

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Jak strąki bedą brązaowieć a większość nasion zmienią kolor na bialy z zielonego.
Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#911 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 21 lipiec 2012 - 19:59

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać u mnie już strąki brązowieja, a nasiona jedne juz mają kropeczki bo mam żółty i nie ten o kremowych nasionach tylko ten z plamkami musze zrobic zdjęcie i dodać zadecydujemy czy konieczny bedzie zabieg desykacja siwy kiedy prawdopodobnie mój będzie do zbioru? ok. 2 tyg?

My siejemy, a Bóg daje plony.

#912 Share Siwy7406

Siwy7406

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 21 lipiec 2012 - 22:14

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Nie wiem czy to odmiana samokńcząca czy nie dla świętego spokuju desykuj końcem lipca początek sierpnia do zbioru po ok2-3 tyg.
Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

#913 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów

Napisany 22 lipiec 2012 - 17:06

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać właśnie mam odmiane Mister która jest tradycyjna, nie będzie czasami za późno bo już tak jak pisałem nasiona dojrzewają już mają barwe taka jaka mają mieć może juz czas na desykacje? Albo poczekać może dojdzie sam jak pogoda będzie sprzyjac chyba się nie osypie?

#914 Share Siwy7406

Siwy7406

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 22 lipiec 2012 - 17:15

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Jak jest zachwaszczenie to bez desykacji nie ryzykuj. Jeżeli nasina dochodzą a roślina zaczyna gubić liście to za kilka dni pryskaj 3-4l glifosatu w zależności jakie chwasty występują sklejać nie trzeba nieosypuje się jak rzepak.

#915 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów

Napisany 22 lipiec 2012 - 20:40

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać zachwaszczenia nie ma łubin marzenie tylko miejscami placki rzedu 5m2 rumianu który już tez przekwitł także z zachwaszczeniem problemu nie ma a łubin już liście stracił zostały łodygi i strąki. To jak najlepiej może poczekac bez desykacji? A ile ma wilg. podczas zbioru około?

tylko miejscami tez tak po arze co jeszcze zielony jaka może byc przyczyna? Antraknoza raczej nie bo Łubin cały sztywny pionowy.

Edytowany przez proxy8441, 22 lipiec 2012 - 20:44.

#916 Share blazek

blazek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 22 lipiec 2012 - 21:37

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Ja swojego myślę zdesykować bo mam trochę chwastów, tylko zastanawiam się czy mogę to zrobić HURAGANEM bo mam go troche w zapasie nie wpłynie to negatywnie na siłę kiełkowania tych nasion w przyszłości ??

#917 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 22 lipiec 2012 - 21:50

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać w ubiegłym roku desykowałem glifo - huragan + siarczan normalna dawka jak na perz i łubin ma 80% siły kiełkowania, pryskane jak straki zaczeły brazowiec. W tym roku tez juz huragan kupiony mysle ze za tydzien bede pryskał

#918 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1304 postów

Napisany 23 lipiec 2012 - 08:18

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać a czy do desykacji glifo mozna dodać siarczanu czy raczej nie?

#919 Share PaWeL07

PaWeL07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 24 lipiec 2012 - 17:46

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Dzisiaj ojciec dzwonił że wykosił już Cezara, plon ok 2,5t/ha. Nie jest źle :)
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#920 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1787 postów

Napisany 24 lipiec 2012 - 22:00

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Nie ryzykuje z glifosatem. Raz spróbowałem i więcej nie będę. Jutro jade z reglone bo dziś był za silny wiatr. Łubin może nie wysypuje się tak jak rzepak ale czasem można usłyszeć pękające strąki, szczególnie po nocnym deszczu lub dużej rosie jak rano wyjdzie ostre słońce