Skocz do zawartości

Zdjęcie

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać

5130 odpowiedzi na ten temat

#881 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1251 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 04 lipiec 2012 - 22:03

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać dałem spokój narazie nie ma większego porażenia może się uda przetrwac.

My siejemy, a Bóg daje plony.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Dzisiaj, 19:47
  •  

#882 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1304 postów

Napisany 05 lipiec 2012 - 08:34

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać

dałem spokój narazie nie ma większego porażenia może się uda przetrwac.

U mnie też bez większego porażenia i też nie bede już pryskał... a wie ktoś może jaka jest cena łubinu taka plus minus? ja swojego skarmie u siebie ale tak z ciekawości pytam.

#883 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1251 postów

Napisany 05 lipiec 2012 - 11:51

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać zależy jakiego, myśle że cena żółtego powinna być porównywalna z ceną soi.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#884 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 05 lipiec 2012 - 12:00

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać A kiedy się kosi żółty szerokolistny Mister, posiałem pierwszy raz i kiedy on dochodzi?

#885 Share Szu15000

Szu15000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 05 lipiec 2012 - 12:37

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać koniec sierpnia/wrzesien i najlepiej roundapem psiknąć, przynajmniej ja tak robie zeby ladnie suchy byl ; P

#886 Share PK007

PK007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 05 lipiec 2012 - 20:36

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Ile przed koszeniem desykować łubin, żeby środek nie zaszkodził później zwierzętom ? i jaki środek najlepszy i nie za drogi ?

#887 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów

Napisany 05 lipiec 2012 - 21:12

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Mister kosiliśmy już jak zboża pokosiliśmy a rok temu nawet wcześniej. Przeważnie dochodzi tak po 10 sierpnia zależy od pogody.
Tylko spokój może nas uratować....

#888 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 08 lipiec 2012 - 11:44

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać mam takie pytanie z innej beczki czy łubin wąskolistny nadaje sie na to aby go skosic kosiarka rotacyjna a nastepnie zrobic z tego kiszonke?

#889 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 08 lipiec 2012 - 21:56

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać W czystym siewie? bez zakiszaczy cięzko aby ukisło.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#890 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 09 lipiec 2012 - 08:02

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać jest w nim ok. 25% owsa a teraz zaczynaja przać sie chwasty do góry prosa, lebioda, zółtlica ogolnie wszystko. nie mam zamiaru tego kosić ze wzgledu na zanieczyszczenie łubinu jak i takze wcześniejsze przypalenie . A wiec chcialbym jakoś to spożytkować bądż skosić i skisić bądź talerzować lub orka i siew czego na kiszonke lub siano tylko nie mam za bardzo pojecia co teraz tu wsiac aby ładnie szybko urosło i było dobre na pasze dla bydła. Myślałem nad wsianiem owsa lecz jakoś u mnie go cieżko teraz dostac chyba bede musiał poczekać do żniw :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#891 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 09 lipiec 2012 - 09:37

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Zawsze możesz przeprowadzić desykacje najtańszym glifosatem. Zabijesz chwasty, nasiona co prawda nie będą nadawały się do siewu ale będziesz miał wysokobiałkową pasze treściwą dla bydła. Po koszeniu kombajnem i tak dobrze jest doczyścić nasiona na jakiejś wialni

#892 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1251 postów

Napisany 09 lipiec 2012 - 20:49

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać słuchajcie na jednym polu gdzie susza Łubinowi Żółtemu zaszkodziła pozostała już tylko łodyga zielona i straki nasiona wykształcone już pokazują się kropeczki bo to ten skropkowany nie kremowy, chyba antraknoza temu nie pomogła??? Bo łodyga sztywna prosta i strąki dojrzewają.

#893 Share Pomidoor

Pomidoor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 09 lipiec 2012 - 21:44

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Proszę o małą porade
Mam zasiany łubin wąskolistny Karo i planuje go użyc jeszcze w tym roku na poplon po zbożach ozimych... I teraz pytanie jak najlepiej to rozwiązac bo jeszcze nigdy tak nie robiłem. Myślę nad opryskaniem go za kilka dni reglone, po tygodniu od oprysku skosic i od razu na ściernisko potem płytko talerzówka. Co wy na to?

#894 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 10 lipiec 2012 - 06:26

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać nie mozesz za wczesnie desykowac bo moze nie poschodzic. Desykacja jak straki brazowieja

#895 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów

Napisany 10 lipiec 2012 - 08:26

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Jeżeli nie przedłuża wegetacji i nie ma zbyt dużego zachwaszczenia to moim zdaniem desykacja jest wyrzucaniem pieniędzy. Reglone czy basta nie należą do najtańszych. Wąskolistny powinien zejść z pola razem ze zbożami. To czy poplon wyjdzie najbardziej zależy od ilości opadów po siewie.Łubin potrzebuje chyba najwięcej wody ze wszystkich roślin poplonowych

#896 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 10 lipiec 2012 - 10:22

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać A mój mister się położył, dostał 100kg lubowoski na 0.60ha przed siewem, a zboża wszystkie stoją.

#897 Share PK007

PK007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 11 lipiec 2012 - 17:58

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać A czy jak desykuje łubin huraganem 360 (glifosat) to nie będzie to miało wpływu na kiełkowanie nasion w przyszłym roku ? I czy glifosat nie będzie szkodliwy dla zwierzą w paszy ? Ile przed zbiorem łubimu wąskolistnego go desykować ? Dużo pytań ale sieje łubin w tym roku pierwszy raz

#898 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 11 lipiec 2012 - 18:31

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać jak zdesykujesz gdzy straki beda jua brazowialy to bedzie oki. mój w ubiegłym roku desykowałem tez huraganem + siarczan przy okazji załątwiałem perz. w tym roku tym łubinem obsiałem . Siłe kiełkowania miał 80% wiec wysiałem go troszke gesciej 230-250kg i tyle i jest oki.

#899 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów

Napisany 11 lipiec 2012 - 21:34

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Nasiona po desykacji glafosatem można spokojnie skarmiać. Glifosat zawsze powoduje pewne obniżenie siły kiełkowania, a o ile ją obniży to zależy w jakiej fazie go zastosowano. Jak łubin dojrzewa nierównomiernie, ma strąki dojrzałe i zielone to lepiej urzyć reglone lub basty. Czytałem pewną prace i wynikało z niej że w pewnych warunkach nawet zwiększa się siła kiełkowania. Gdy łubin dojrzał ale występuje duże zachwaszczenie to można użyć glifosatu.
Jest jeszcze jedno rozwiązanie dla osób posiadających świnki, krówki lub inne potworki. Część pola desykować reglone i to przeznaczyć do siewu a reszte żeby było taniej, glifosatem i to na pasze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#900 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1304 postów

Napisany 12 lipiec 2012 - 07:22

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Gwozd to wstawiał tam kiedyś http://www.progress....1/47-3-1-27.pdf

Edytowany przez milanreal1, 12 lipiec 2012 - 21:03.
cytowanie poprzedniego posta