Skocz do zawartości

Zdjęcie

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać

5126 odpowiedzi na ten temat

#801 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1304 postów

Napisany 21 maj 2012 - 18:33

ok dzieki.
ale czy jeden zabieg tym SARFUN 500sc wystarczy czy nalezy pryskac kilka krotnie??

a wracajac do Basagran 480 SL musze powiedziec iz jak narazie na łubinie waskolistnym nie widac zadnych uszkodzen efekt dzialania na chwasty mozna przyjac zadawalajacy po 2dniach od zabiegu. ogolniej na dokladniejsze wnioski nalezy jeszcze poczekac alez jak narazie jest wszystko ok. tylko ze mniejszy łubin jakby delikatnie ma spieczone okola listka
dawka 2l/ha + olejan 1l/ha
wrazie jakis wiekszych uszkodzen w roslinie bede alarmował

Koledzy pisali że kolejny zabieg na początku kwitnienia...

A jakie odżywki dajecie na łubin i w jakiej ilości na ha??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Dzisiaj, 23:40
  •  

#802 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 22 maj 2012 - 19:37

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać wracajac do Basagran 480 SL ilość 2,5l/ha ktora zastosował siasiad okazała sie smiertelna dla łubinu wąskolistnego. Pryskany w sobote a po 3dniach czyli dzis lubin spieczony praktycznie w 100%. Wczoraj u niego bylem na polu wydawalo sie wszystko w porządku i zaczepiłem opryskiwacz i w pole u siebie :( ale zastosowalem dawke ok. 1,5l/ha +olejan 1l. Teraz sobie pluje w brode Czemu nie poczekalem jeszcze jednego dnia :!!! hee wczoraj załowałem ze nie opryskalem w sobote a dzis załuje ze wogóle cokolwiek w nim robilem. na chwila obecno jestem brzydko mówiac os........ny.
PS. A wiec mam pytanie mozna jakoś zmniejszyc dzialanie srodka na łubin??

Jak na chwila obecną przestrzegam przed Basagranem zobacze co bedzie z moim za 3dni mam nadzieje iz zastosowalem odpowiednia dawke

#803 Share Siwy7406

Siwy7406

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 22 maj 2012 - 20:25

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Jedyne co możesz zrobic to niestety czekać ale moim zdaniem płonna nadzieja. Zastosowałeś nie pełną dawkę uszkodzenia mogą byc powierzchowne ale plonu nie będzie, możesz sprobować ratować dać z 10kg siarczanu Mg + jakiś regulator wzrostu Asahi lub coś podobnego np super plon z duż ilością wody ten sam skład lecz gwarancji że pomoże niema a kasę trzeba wyłożyć.
Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co ze strączkowymi? zobacz »

•  

#804 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 22 maj 2012 - 21:44

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać niestety - za 3 dni będzie tylko gorzej - to że Basagran jest dobry w grochu nie znaczy że nadaje się na lubinie - u nas nawet sąsiadujące ze sobą plantacje grochu i łubiny opryskuje się zwracając szczególną uwagę na to aby nie znosiło na łubin bo poprostu BASAGRAN PALI ŁUBINY - możesz spróbować takie coś jak Kelpak ale tanie to to nie jest

tak przy okazji to też przestrzegam nie stosujcie środka Powertwin bo przypala stożki wzrostu w łubinach
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#805 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 24 maj 2012 - 07:58

niestety - za 3 dni będzie tylko gorzej - to że Basagran jest dobry w grochu nie znaczy że nadaje się na lubinie - u nas nawet sąsiadujące ze sobą plantacje grochu i łubiny opryskuje się zwracając szczególną uwagę na to aby nie znosiło na łubin bo poprostu BASAGRAN PALI ŁUBINY -

nie sądzisz iz teraz takie wiadomości sa zbedne. Pytałem o Basagran jakies 2-3dni dokladnie juz nie pamietam (trza luknac na date) a Ty teraz mnie uświadamiasz ?? jak juz jest po imprezie. Jedyna osoba ktora wpominała o skodliwym działaniu Basagranu był Siwy7406

#806 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 24 maj 2012 - 13:44

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać hmm - nie zaglądałem dłuższy czas na forum a tym bardziej do tego tematu - więc nie wiem o co kaman do mnie ? - pretensje możesz mieć tylko do siebie i do sprzedawcy który polecił ci Basagran w łubinie - dziecko wie że tym preparatem się w łubin a tym bardziej wąskolistny nie jedzie - tutaj jest etykieta Basagranu http://www.hurtownia...sagran480sl.pdf i nie ma w niej ani słowa o łubinie to chyba na hura się nie pryska - na dodatek @Siwy cię ostrzegał przed szkodliwym działaniem Basagranu
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#807 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 24 maj 2012 - 14:43

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać sorry nie chcialem Cie urazic ale troszke zdenerwowało mnie takie mądrzenie po fakcie.
A prestensje tak mam i to wielkie do siebie i wyłacznie

#808 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 26 maj 2012 - 20:49

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać pryskał ktoś przeciw atraknozie? Czy czekacie, ja narazie czekam i obserwuje.

My siejemy, a Bóg daje plony.

#809 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów

Napisany 27 maj 2012 - 10:29

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Ja już zauważyłem pierwszy objaw skręcania się łodyg w pojedynczych roślinach więc pewnie na dniach będę pryskał. A co myślicie o połączeniu gwaranta z siarczanem magnezu? Stosował ktoś siarczan w łubinie?
Tylko spokój może nas uratować....

#810 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 27 maj 2012 - 11:20

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać gwaranta masz z apasów bo teraz podobno juz nie mozna go dostac jedynie sarfun pozostał i amistar na łubiny :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#811 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów

Napisany 27 maj 2012 - 11:48

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać A to pierwsze słyszę. Wiem tylko że na ulotce nie piszę nic o łubinie od zeszłego roku. Ale kupić bez problemy można. My swój kupiliśmy jakoś w marcu tego roku opakowanie 5 litrów.
Tylko spokój może nas uratować....

#812 Share Siwy7406

Siwy7406

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 27 maj 2012 - 11:50

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Prawda ja kupilem w zeszłym tygodniu 20l 235zł za 5l.
Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

#813 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1304 postów

Napisany 27 maj 2012 - 13:58

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać U mnie też jest dostępny bez problemowo tylko droki...

#814 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów

Napisany 29 maj 2012 - 14:26

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać zauważyłem dziś na Łubinie Żółtym pojawiające się pierwsze grona, jeszcze fungicydem nie pryskałem.

#815 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1304 postów

Napisany 29 maj 2012 - 17:49

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać A czym będziesz pryskał?

#816 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów

Napisany 29 maj 2012 - 19:58

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać nie wiem jeszcze czy wogóle opryskam, może się akurat uda, ale chyba nie będe czekał tylko cos dam przed kwitnieniem o ile wcześniej nie wystapi. Pare postów wyżej ktos wymieniał wszystkie środki na łubin także zobacz.

#817 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 02 czerwiec 2012 - 21:54

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Jak wyszły próby z legato w łubinie wąskolistnym?
Na moim łubinie już nie ma śladów po comańdzie, tylko na kawałku gdzie oprysk zrobiłem słabszy pokazało się trochę komosy białej i rdestu powojowego, przytulia siedzi przypalona i mam nadzieję że tak zostanie. Póltora tygodnia temu pryskałem Supero od owsa głuchego w dawce 1.1l. Cena 1l to 43zł. Może przydałoby się więcej ale bałem się o łubin. Owsik został zatrzymany w fazie krzewienia i zżółkł. Teraz przed kwitnieniem zastosuje dolistnie siarczan Mg i insol 6. Antraktozy na razie nie widać ale z tego co pytałem to gwarant jest dostępny oczywiście już bez rejestracji na łubin w cenie 58zł, sarfun 57zł. Podobno można użyć alert w ilości 1l, gdzieś o tym czytałem ale nie pamiętam gdzie

Edytowany przez gwozd, 02 czerwiec 2012 - 22:05.

#818 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 02 czerwiec 2012 - 22:03

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Prysniety diflanilem 500sc- to samo co legato i jest oki tzn zero sladów na łubinie i chwasty które zwalcza załatwione. Dawka 0,2l

#819 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 03 czerwiec 2012 - 09:39

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać http://www.progress....1/47-3-1-27.pdf o tutaj był stosowany alert i można poczytać o desykacji

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#820 Share strazak93

strazak93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,sport

Napisany 06 czerwiec 2012 - 15:39

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać a ja mam takie pytanko,bo byłem dzisiaj obejrzec łubin,zaczyna kwitnac i na kwiatach siedza jakies szare w pomaranczowe kropki robale wielkosci ok.1cm,i niewiem co to moze byc,ktos sie juz spotkał z czyms takim?