Skocz do zawartości

Zdjęcie

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać

5126 odpowiedzi na ten temat

#741 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 01 maj 2012 - 11:00

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać w momencie poczatku kwitnienia? Nie wczesniej? A przeciw jednoliściennym kiedy pryskacie?

My siejemy, a Bóg daje plony.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Dzisiaj, 07:47
  •  

#742 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2885 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 01 maj 2012 - 12:14

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Chłopaki posiałem pierwszy raz łubin, i mam takie pytanie. Sąsiedzi mają posiane owsy i czy jak będą je pryskać od chwastów to czy łubin nie jest wrażliwy na opryski zbożowe? Czy trzeba jakoś dopilnować i mówić żeby nie dojeżdżali do miedzy.

#743 Share Kamilmkm

Kamilmkm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 01 maj 2012 - 20:51

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać no jak będą pryskać na dwuliścienne to raczej te środki będą też działać na łubin. Sam posiałem łubin na takim kawąłku gdzie sąsiad sam sieje inne strączkowe to może się kapnie żeby uważać przy oprysku

Mam kupiony srodek na jednoliścienne, owies ma 3-4 liście ale poczekam jeszcze z opryskiem, łubin jest jeszcze niewielki a zapowiadają deszcze to może jeszcze coś owsa skiełuje. Na Agilu pisze do końca fazy krzewienia owsa wiec jeszcze spokojnie można czekać.

Edytowany przez Kamilmkm, 01 maj 2012 - 20:57.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#744 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 01 maj 2012 - 22:11

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać ja zaś kupiłem Targe Super nie wiem właśnie zobacze może poczekam na deszcz bo chwasty muszą intensywnie najlepiej rosnąc wtedy najlepiej działa. Mój Łubin ma 4 liście własciwe (2 pary)

#745 Share Siwy7406

Siwy7406

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 02 maj 2012 - 06:56

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać

w momencie poczatku kwitnienia? Nie wczesniej? A przeciw jednoliściennym kiedy pryskacie?

Jaki łubin posiałeś żółty? Jeśli tak to on jest najbardziej podatny na choroby możesz prysnąć w fazie 4-6l liści Karbendazymem /Funaben 500 sc, Karben 500sc/ 0,4-0,5l/ha.
Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

#746 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 02 maj 2012 - 08:10

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Tak ja mam Łubin Żółty aktualnie ma 2 pary czyli 4 liście właściwe czyli przy 4-6 liściach moge juz zastosować zapobiegawczo Funaben 500SC lub Karben 500SC 0,4-0,5l/ha a Gwarant zostawić sobie na późniejszy oprysk.

#747 Share Siwy7406

Siwy7406

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 02 maj 2012 - 09:31

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać tak.
Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

#748 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 02 maj 2012 - 19:38

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać czyli tak wogóle od jakiej fazy atraknoza może zaatakowac łubin? Teraz mamy pogode sprzyjającą prócz wilgotności bo temp. wysoka.

#749 Share Siwy7406

Siwy7406

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 02 maj 2012 - 20:00

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać od wysokości ok 20-30cm do inkubacji potrzebna wysoka wigotność i temperatura utrzymująca się pow. 7dni. Jeśli popryskasz karbendazymem który działa systemicznie zabezpieczy ci rośliny na ok 3tygodnie co zbiegnie się z początkiem kwitnienia i wtedy Gwarant.

#750 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 02 maj 2012 - 21:52

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać na początek proponuję amistar a później ewentulanie jak mokro i gorąco gwarant/bravo drogo ale pewnie. Najlepiej ale drogo, tylko że jak wystąpią pierwsze objawy to czasem sam gwarant nie skutkuje i obniżka plonu jest. Ostatnie dwa lata sprzyjały rozwojowi choroby teraz zobaczymy. Choroba atakuje różnie najlepiej sprzyja jej pogoda czasem atakuje dopiero w momencie kwitnienia np. ostatni tydzień maja początek czerwca, w zeszłym roku zaatakowała około 14 maja pierwsze rośliny
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#751 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 03 maj 2012 - 08:40

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać jutro lub pojutrze gdy opryskam p. jednoliściennym, to po upływie ok. tygodnia dam fungicyd Funaben, Karben lub Amistar . Pryskaliście już p. jednoliściennym?

#752 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1300 postów

Napisany 03 maj 2012 - 11:07

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać a który środek jest najtańszy?? i ile to wychodzi na ha??

#753 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisany 03 maj 2012 - 11:14

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać mam pytanie mam mase powoju w łubinie wąskolistnym wczoraj opryskalem Tera super od owsika. A teraz ten niesczesny powój czym zwalczyc ogolnie dwuliscienych jest sporo prosze o jakąs nazwe handlową jakiegoś srodka o ile taki istnieje :(

#754 Share Siwy7406

Siwy7406

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 03 maj 2012 - 11:44

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Wielkiego wyboru niemasz jeśli chodzi o zwalczanie powschodowe dwuliściennych chwastów w łubinie jedyny sprawdzona substancja aktywna to metamitron nazwa handlowa Goltix, Metan, metron 700sl ale czy zwalcza pooj to niewiem brak danych . Unie ten chwast nie występuje. Uprzedzam , że jest to nie tania chemia i trudno dostępna ja ledwie wyczarowałem gdzieś tam 25l za kposzmarną kasę 5l za 734zł brutto a na ha potrzeba 4-5l.

#755 Share DamianO1996

DamianO1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 03 maj 2012 - 20:32

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać U mnie na plantacji łubinu pełno głuchego owsa. We wtorek opryskałem łubin środkiem Supero 05 EC. Z tego co słyszałem, to w rzepaku niektórzy nim niszczą jednoliścienne chwasty.

#756 Share Kamilmkm

Kamilmkm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 04 maj 2012 - 05:20

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać A jak jest ze środkiem Legato, bo ktoś niedawno pisał że w Belgi stosuje się go w łubinie wąskolistnym.
Można go więc stosować w dawce 150-180ml/ha? Nie zaszkodzi to łubinowi?
Pryskałem linurexem ale teraz sporo drobnych chwastów się pojawia, a to Legato 500 sc nawet całkiem tanio by wyszło zastosować.

#757 Share dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 04 maj 2012 - 06:45

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Panowie a jakby zastosować goltix w mniejszej dawce tj. 1l +adiuwant? Przecież na buraki się stosuje przeważnie 1 l/ha. To w łubinie inny chwast że zalecają 4-5 l/ha?

#758 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 04 maj 2012 - 07:02

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać witam.kupie lubin na poplon,podajcie cena,interesuje mnie ilosc ok 500kg,piszcie na PW

#759 Share Siwy7406

Siwy7406

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 04 maj 2012 - 07:04

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Zrób próbę i pochwal się wynikami ale moim zdaniem 1l to zamało daj chociaż 2-2,5l +adiuwant. W burakach w ilości 1,2-1,5l stosujesię go w mieszaninach z innymi herbicydami np Betanal czy kemifarm, Samego zaś też w ilości 5l.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#760 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 04 maj 2012 - 14:51

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać kurcze rozpadało się wczoraj burza przeszła a dzis od południa znów kropi, deszcz dobry tylko z zabiegami stoimy.