Skocz do zawartości

agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co ze strączkowymi?

galeria
Łubin
Zdjęcie

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać

5129 odpowiedzi na ten temat

#681 Share Siwy7406

Siwy7406

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 16:06

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Ja sialem 27-28,03 pryskałem 29 korzeń ok 6cm i podejżewa że czeka na ciepło żeby wystrzelić do góry jestem dobrel myśli co do niego.
Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Dzisiaj, 05:04
  •  

#682 Share dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 22:43

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Panowie posiałem wczoraj łubin i nie wyrobiłem się już z opryskiem. Cały dzień dziś leje to jak jutro by nie było to go pryskać?

#683 Share Siwy7406

Siwy7406

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 07:41

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Do kiełkowania daleko za 2-3 dni opryskasz i będzie dobrze.
Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#684 Share Pomidoor

Pomidoor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 07:51

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Mój łubin siałem 21 marca i doskonale wykiełkował i już jest na wierzchu. Po siewie pole było walcowane tak że było bardzo twardo i łubin w ten sposób miał sporo wilgoci wokół siebie.
Mam tylko nadzieję że wytrzymał świąteczne przymrozki bo był już na wierzchu a u nas przy gruncie było do -8* C

#685 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 09:42

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Pomidoor - To ładnie Was tam przymroziło :unsure: ciekawe co ten rok nam jeszcze ciekawego przyniesie :o miejmy nadzieję że już nic :rolleyes:

#686 Share Kyristo

Kyristo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 22:10

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Posiałem łubin w sobotę i popryskałem afalonem, tyle że siałem po gorczycy zostawionej na zimę i po agregacie zostało się sporo samosiewów rzepaku i innych chwaściorów, które nie zdążyły uschnąć bo zaraz wieczorem poszedł deszcz, coś mi się wydaję że będę miał łąkę zanim łubin wzejdzie.
Czy mógłbym go walnąć glifosatem na kilka dni przed wschodami, tak aby ubić zielsko? Czy ubije i jednocześnie łubin?
Dodam że go dość głęboko posiałem i jest dobrze zakryty.
Bo nie wiem czy afalon sobie poradzi z samosiewami rzepaku i wyrośniętą gwiazdnicą.

#687 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 17 kwiecień 2012 - 15:55

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać w etykiecie Afalonu - gwiazdnica jest jako "wrażliwa" tak samo gorczyca - o rzepaku ani słowa - ale myślę że skoro gorczyca po nim padnie to rzepak też powinien - jutro dokładnie się dowiem i napisze http://agrosimex.pl/...yjny_450_sc.pdf
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#688 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 kwiecień 2012 - 16:13

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać czytam wasze posty,ale ja w tym roku z passowalam z lubinem,w zeszlym roku był zasiany,nawóz,opryski jak przyszlo co do czego,sarny mi go wymóciły,i na tym final sie zakończył,może złą odmiane dobrałam

#689 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 17 kwiecień 2012 - 17:35

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać ale kiedy te sarny ci w szkodę wlazły ??
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

#690 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 kwiecień 2012 - 17:42

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać wiesz co jak sie już wykrztałcił,tylko czubki pozgryzały,ale to już po ptokach,

nawet byli z nadleśnictwa straty oceniać,szkode 100% stwierdzili,i sie na tym zakończylo,z nimi to jak walka z wiatrakami

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#691 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 17:49

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać jeśli w okolicy jest dużo saren to trzeba zastosować pewien "manewr" mianowicie brzegi pola obsiewa się odmianą gorzką (np. Łubin wąskolistny Mirela lub Oskar) a brzegi pola normalną odmianą słodką - zwierzęta jeśli najpierw wyczują gorzkie rośliny dalej w pole nie wejdą

#692 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 kwiecień 2012 - 17:54

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać a no wiesz jest pewna zasada,zeby człowiek wiedział ze sie obali,to by się polożyl,no masz rację nie pomyślałam,ale chociaż sarny sie objadly :)

#693 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 17:56

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Trzeba było je potem odstrzelić i na rożno :D

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#694 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 17:58

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać z pewnością im smakowało :) a jaką miałaś odmianę tego łubinu ??

#695 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 kwiecień 2012 - 18:07

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać powiem szczerze że nie pamiętam,i nie będe strzelała,odmiana słodka,ale to tak na marginesie się wam wtrąciłam w wątek

#696 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 18:29

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać jaki był odsetek saren na metr kwadratowy? B)
My mamy też ze 20-30 saren lekko, i miałem posiane 1 ha na międzyplon, to chole*y pękate chodziły, ale nie zniszczyły mi 100 %, więc zastanawiam się ile ich musiało być, ze uznali 100% strat.
Łubin Zeus-najsłodszy jaki może być :lol: , ale też i "najszybszy" :rolleyes:
DEZERTER

#697 Share limousine

limousine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 18:34

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać O w morde :wacko: mam właśnie zeusa i saren bez liku :( na szczęście to tylko poletko 60 a i szwagier myśliwy może coś poradzi :)
Case 5140, NH T5060+MX T8, Zetor 7011, C330, Kramer 412

#698 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 19:08

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać zawsze można ogrodzić pastuchem elektrycznym - może to i nie pomoże - ale też i nie zaszkodzi

#699 Share PeterG14

PeterG14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 17 kwiecień 2012 - 19:18

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Ja swój łubin ogrodziłem sznurkami na wysokości 1,5m i raczej nie przechodzą bo śladów nie znalazłem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#700 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 17 kwiecień 2012 - 19:48

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Łubin posiany 12 i 13 kwietnia 28 ha
wczoraj opryskałem,

i niech rośnie ;)