Skocz do zawartości

Zdjęcie

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać

5126 odpowiedzi na ten temat

#601 Share inwa

inwa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 17:43

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Ja łubin wąskolistny posiałem w czoraj ale jeszcze nie pryszczyłem Afalonem bo był za silny witr może jutro z samego rana się uda. Nasiona zaprawione były zaprawą nasienną i nitraginą, słyszałem że można zaprawić je jeszcze Mospilanem przeciw oprzędzikom. Nie wiem ile tego Mospilanu trzeba dodać, osoba która mi to podpowiedziała zna ten sposób tylko ze słyszenia, chodzi o to czy wogóle to ma sens, czy to zadziała ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Dzisiaj, 03:47
  •  

#602 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 18:43

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Panowie prosił bym was oradę. Mianowicie wymarznoł mi rzepak który był pryskany butisan+comand. I tu jest pytanie czy można siać łubin ?? W etykiecie pisze że groch i bobik można siać, a to też są motylkowe. ??

#603 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 22 marzec 2012 - 14:28

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Tak groch i bobik to motylkowate.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co ze strączkowymi? zobacz »

•  

#604 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 20:33

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać witam panowie, coś cisza w temacie,czyżby wszyscy sieli łubin.... mam zamiar zasiać jutro i ewentualnie w poniedziałek pryskać na chwasty. Nie wiem jak z pogodą,mrozkami... ale na wyższym gruncie robi się sucho. Ponawiam pytanie dotyczące odmiany Dukat,łubin żółty, miał,ma ją ktoś z was,jakie opinie? z tego co znalazłem to dosyć nowa odmiana.

#605 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 24 marzec 2012 - 08:25

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Nigdy nie uprawiałem łubinu na nasiona, i takie pytanie. Na jakim poziomie plonuje łubin słodki ?? Mam na myśli ziemię klasy III i IV.

Edytowany przez SOKAN, 24 marzec 2012 - 08:26.

#606 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 24 marzec 2012 - 08:52

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać witam wiesz średnie plony łubinu to od 2 do 3 ton w sprzyjających warunkach. Jednak łubin słodki żółty sieje się na słabych klasach 5-6ta,w twoim przypadku lepiej posiej wąskolistny półsłodki, jest mniej wrażliwy na choroby.

Edytowany przez milanreal1, 24 marzec 2012 - 22:09.
cytowanie poprzedniego posta

#607 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 25 marzec 2012 - 10:13

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać ma zamiar zasiać Łubin Żólty dlatego on bo mam słabe gleby więc jest idealny, potrzebuje go na pasze wieć pytam jakie odmiany są dobre na pasze? Myśle o odmianie Dukat nadaje się ona na pasze?

My siejemy, a Bóg daje plony.

#608 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 10:34

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać witam. Zapewne się nadaje gdyż to łubin żółty słodki ,sam jestem ciekawy jak z jego uprawą. Miałem 2lata wstecz Mistera z centrali,świnki jadły i rosły. W tym roku miał być też mister,lecz przyszedł Dukat,też czekam na jakieś opinie na jego temat,lecz jest cisza ze strony kolegów. Co do tej odmiany ,otworzyłem worek i jakieś bardzo drobne nasiona są.... Mister miał grubsze. U mnie cena 330zł za 100kg.

Edytowany przez milanreal1, 26 marzec 2012 - 14:00.

#609 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 10:42

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Witam, ile będziesz wysiewał na ha? Jutro bym chciał zajechać po nasiona i jak dam rade to zasieje, odpuszczę sobie zaprawianie nitraginą chyba że będzie tam gdzie bede kupował. No tak tu rozchodzi się o alkaloidy to one są szkodliwe ale Dukat to odmiana typowo paszowa więc myśle że będzie dobra.

#610 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 11:18

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać mam właśnie 150kg nasion na powierzchnie 1ha . w dodatku nasiona drobne. Nitraginę raczej tylko u producenta,gdy w dużym sklepie z chemią pytałem o nią to dostałem odp cytuję- A co to jest takiego?. Gdy zamówiłem we wtorek to w piątek przyszła pocztą. Tylko w tym moim łubinie na etykiecie jest kiełkowanie 83%...nie wiem czy to nie za mało....

Edytowany przez milanreal1, 26 marzec 2012 - 14:01.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#611 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 25 marzec 2012 - 11:32

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać ja mam soneta swojego i własnie mysle czy nie kupic jescze na kawałek żółtego mistera na próbe. co do wysiewu w ubiegłym roku siałem 150 i wydaje misie ze to za mało. a szczególnie przy sile kiełkowania 80%. ja bym ze 200 wysiał. w tym roku swoim bede siał sonetem tez siła kiełkowania 80% to bede 250 wysiewał i zobaczymy. Gestszy łan szybciej zagłusza chwasty a wiadmo afalon czy linurex nie działa dłużej jak 3 tygodnie.

#612 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1300 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 14:43

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Ja kupiłem lubin mister w centrali po 240 tylko że nie jest zaprawiony wy też macie nie zaprawiony przez centrale?? A czym lepiej przyskać linurexem, afalonem czy może jeszcze czymś innym??

#613 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 16:37

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać witam. No to widzę ładna przebitka jest w cenie,gdy idzie to przez pośrednika. Z tego co wiem to w większości nie zaprawiają łubinu. Brałeś bezpośrednio z centrali?

Edytowany przez milanreal1, 26 marzec 2012 - 14:01.

#614 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 16:59

mam właśnie 150kg nasion na powierzchnie 1ha . w dodatku nasiona drobne. Nitraginę raczej tylko u producenta,gdy w dużym sklepie z chemią pytałem o nią to dostałem odp cytuję- A co to jest takiego?. Gdy zamówiłem we wtorek to w piątek przyszła pocztą. Tylko w tym moim łubinie na etykiecie jest kiełkowanie 83%...nie wiem czy to nie za mało....

aha też myśle że 150kg to mało w szkole uczyliśmy się ok. 180kg, chcę zasiac 0,5ha czyli chyba kupie 100kg, równiez jestem tego zdania lepiej go troszkę gęściej zasiac. Wypowiedzcie się jeszcze na temat zwalczania chwastów który środek najlepszy?

#615 Share gienio007

gienio007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 19:29

Ja kupiłem lubin mister w centrali po 240 tylko że nie jest zaprawiony wy też macie nie zaprawiony przez centrale?? A czym lepiej przyskać linurexem, afalonem czy może jeszcze czymś innym??

Linurex jest skuteczniejszy , ja jeszcze wypróbowałem i jest bardzo dobrze w fazie 10 cm rośliny Metron ( metamitron ,metamitron , gladiator )

#616 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 19:43

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Linurex 500SC ?? czy 50**?? który i jakie dawki bo na stronie makchteshim agan skromnie piszą.

#617 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 20:04

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Witam ponownie. Panowie jak tam z waszymi zasiewami łubinów? Planowałem siać w sobotę,zabrakło czasu więc myślałem o jutrze czyli poniedziałku,ale coś ta pogoda ma się zmienić chłodniej plus opady od środy-jak to widzicie siać czy czekać na stabilizację pogody? też nie wiem jak z tymi przymrozkami a nie chciałbym powtórki z tamtego roku gdy mi mrozki załatwiły wschodzący łubin.

#618 Share Siwy7406

Siwy7406

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 20:16

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Dać na wstrzymanie nadajż przymrozki nawet -6 . tremin agrotechniczny to do 10-15 kwiecien w zależności od regionu.
Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

#619 Share robert983

robert983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 21:21

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać ja już zasiałem w sobotę więc o pogodę będę się martwił.siałem łubin żółty szerokolistny słodki 175 kg na hektar cena nasion 300zł za 100kg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#620 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 21:23

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać ja też siałem kiedyś tyle i na dodatek co druga leja, lecz po ostatnim roku kiedy nie dało wjechać z opryskiem postanowiłem siać co każdą leję i do 250 kg na hektar bo gęsty szybko zakryje ziemie i chwasty zagłusza. Sprawdzałem kiełkowanie ( 75%)

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710