Skocz do zawartości

agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co ze strączkowymi?

galeria
Łubin
Zdjęcie

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać

5131 odpowiedzi na ten temat

#581 Share stefek1991

stefek1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 19:49

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać witam mam do was sporo pytan ale mam nadzieję że mi pomożecie a więc tak planuje w tym roku posiać łubin odmanę nie wiem jaką myślę posiać który kwitnie na fioletowo a może inny polecicie i sprawa wygląda tak od znajomego wziąłem kawałek ziemi jest dosyć mocno zaperzone klasa V miejscami VI i mam plan żeby wiosną te pole popryskać roundup'em i teraz pytanie czy wyrosło by coś na takiej klasie ziemi? Nastepnie jaka najlepsza odmiana nadawałaby się na zasianie jakie zastosować nawożenie (po kolei co pod korzeń jakie fungicydy hebricydy jeśli tak to prośiłbym o nazwy w jakich dawkach i kiedy je stosować itp) w jakim terminie najlepiej jest siać łubin i jeszcze jedno słyszałem że łubin (podobno) zaperza mocno pole czy to prawda? Przepraszam że tyle pytań ale bedę miał pierwszy rok do czynienia z łubinem i chciałbym abyście podzielili się własnymi doświadczeniami . pozdrawiam i czekam na odpowiedzi:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Dzisiaj, 05:33
  •  

#582 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 04 marzec 2012 - 20:24

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Jesli jest perz to raczej odpusc łubin jak juz to dobrze sie go zwalcza w kukurydzy. Rundap dziła przez liscie a jak wioadomo na wiosne perz nie ma lisci i nie mozna ruszac ziemi około 3 tygodnie a łubin sie sieje razem z innymi jarymi jak najwczesniej aby tylko nie skiełkował na przymrozki. niby mozna próbowac walczyc z pezrzem w łubinie ale to nie przynosi skutku plonu i tak nie bedzie bo pezr tylko zostanie zahamaowany a po miesiacu odbija i zarasta późnij desykacja rundapem i niby dziłka jest czysta ale plonu nie bedzie. W tym roku tak próbowałem na 2 dziłkach.

#583 Share zetor6011

zetor6011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 16:19

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Sprzedam około 1 tony łubinu kontakt na priv:)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#584 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 05 marzec 2012 - 16:31

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać takie ogłoszenia to na giełdę

co do perzu w łubinach to tak jak pisze @bialy2005 - jeśli już to najlepiej rok wczesniej na sciernisku potraktować go roundupem a jak się pojawi w już rosnącym łubinie to trudno go zniszczyć
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#585 Share stefek1991

stefek1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 17:47

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać a jak posieje na czystym polu to też bedzie perz rosnąć? Kurczę bo nie wiem co robic w tym roku doprowadziłem pole do porządku ale jak znowu ma perz porosnąć to ja dziękuje

#586 Share wladek99

wladek99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 18:17

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Przed koszeniem pryskasz Roundupem i masz czyste pole.

#587 Share robert983

robert983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 22:07

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać witam i jak panowie siejecie już łubin czy jeszcze czekacie na tym polu co ma być łubin jest sucho nasiona kupione nitragina też już przyszła ale nie nie wiem czy ruszać w przyszłym tygodniu czy czekać do końca marca

#588 Share SAUTER

SAUTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 22:17

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Stosował ktoś z was Legato 500 sc w łubinie wąskolistnym?Mam przed sobą gazetke Osadkowskiego Agronom i pisze w niej ,że w Belgii uzyskano dobre rezultaty stosując ten środek w fazie 6-7 liści w dawce 0,15-0,20.

#589 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów

Napisany 16 marzec 2012 - 09:14

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Ile wysiewacie łubinu mister na hektar?? Nasiona z centrali...

#590 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 16 marzec 2012 - 10:04

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Ja Parysa sieje 180kg. Chce już juro jechać siać bo wczoraj zaorałem, dzisiaj uprawie. Nie za wcześnie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#591 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 16 marzec 2012 - 21:44

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać A czym bedzie pryskac lubin na chwasty w tym roku i ile mniej wiecej wyjdzie na ha w zl?

#592 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 17 marzec 2012 - 09:09

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Ja pryskałem na jesień glifosatem to perzu nie mam. Jedynie na żołty może być po siewie afalon ale jeszcze nie wiem czy posieje. W tamtym roku nie pryskałem i ładnie sobie z chwastami poradził. Tylko że u mnie na piaskach nie ma np przutuli.

#593 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 17 marzec 2012 - 21:56

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Ja tez mam same piaski i wlasnie czytajac etykiete Afalona napisane jest zeby nie stosowac na luznych i piaszczystych glebach bo moze uszkodzic rosliny.

#594 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 516 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 15:10

Ile wysiewacie łubinu mister na hektar?? Nasiona z centrali...

Zależy jaka klasa gleby na III siałem 150kg kwalifikatem a swoim 170kg
Teraz mam na VI i swoje nasienie to około 200kg
Tylko spokój może nas uratować....

#595 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 18 marzec 2012 - 17:41

Stosował ktoś z was Legato 500 sc w łubinie wąskolistnym?Mam przed sobą gazetke Osadkowskiego Agronom i pisze w niej ,że w Belgii uzyskano dobre rezultaty stosując ten środek w fazie 6-7 liści w dawce 0,15-0,20.

w Belgii może i można - ale u nas pochwal się inspektorom z IOR-u to bedziesz miał niezłą jazdę :D
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#596 Share SAUTER

SAUTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 19:45

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać to nie bede sie chwalił :)

#597 Share dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 06:53

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Czy Legato może być stosowane na odmiany gorzkie?

#598 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 22:05

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać ja polecam zasiał łubin i zastosować oprysk na ziemię to naprawdę pomaga

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#599 Share PeterG14

PeterG14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 21 marzec 2012 - 09:09

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Koledzy a wiecie jakie odżywki z mikroelementami są dobre w łubinie. Chciałbym je zastosować ponieważ dawno nie było obornika ani gnojowicy na polu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#600 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 16:18

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Witam wszystkich, mam pytanie czy ktoś miał siał odmianę łubinu Dukat- jak z jego uprawą plonem? różni się od Mister-a? Miał być mister przyszedł Dukat. Nie będę już zmieniał ,nitragina przyjdzie pewnie jutro więc w pole ,myślę że zasieje w tym tygodniu.