Skocz do zawartości

Zdjęcie

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać

5126 odpowiedzi na ten temat

#561 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 22 luty 2012 - 22:29

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Pytanie podstawowe, czy łubin wąskolistny można siac pierwszy rok po oborniku? Czytałem gdzieś, że wskazane jest zachowanie trzyletnij przerwy pomiędzy obornikiem a uprawą łubinu. Gleba V klasy, utrzymana w dobrej kulturze, ph 6,2, zawartośc fosforu bardzo wysoka, potas i magnez zawartośc średnia, wyniki badań akutalne, próbki pobierałem w grudniu 2011.
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Dzisiaj, 11:56
  •  

#562 Share Siwy7406

Siwy7406

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 23 luty 2012 - 11:53

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Niepowinno się siać zewzględu na wysoko umieszczone składniki pokarmowe co będzie skutkowało tym, że lubin nie będzię chcial wypuszczać korzenia palowego co później będzie powodem usychania, nie wypracuje sobie dostępu do wody a w momencie kwitnienia i zawiązywania strąków potrzebuje jej bardzo dużo. Firmy hodowlane piszą by siać w 4 roku po oborniku ale na 5 kl obornik przepala się szybko i myślę że na 3 rok by przeszło.
Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

#563 Share DamianO1996

DamianO1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 24 luty 2012 - 22:46

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Pan Siwy ma racje! Dodam jeszcze, że jak się łubin posieje w 1 roku po oborniku lub zbyt obficie nawozi się azotem, to nie pobiera on azotu z powietrza. Dzieje się tak, gdyż zanikają bakterie brodawkowe. W konsekwencji tego łubin jest znacząco osłabiony.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#564 Share Siwy7406

Siwy7406

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 25 luty 2012 - 13:17

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Nie Panować mi tu nie jestem taki stary.
Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

#565 Share Kuba1993

Kuba1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, ogrodnictwo, motoryzacja

Napisany 26 luty 2012 - 15:51

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Panowie, jaki łubin na jakie ziemie, jakie nawożenie, jaka ochrona, jaki rozstaw rzędów, ile wysiac na ha, terminy uprawek? Jaki lepszy w żywieniu trzody chlewnej, bydła.
Chcę w tym roku pierwszy raz uprawiac i nie wiem do końca jak się do tego zabrac.

#566 Share Siwy7406

Siwy7406

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 27 luty 2012 - 19:47

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Poczytaj trochę postów poprzednich nikt nie będzie się powtarzał.

#567 Share golfik83

golfik83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 27 luty 2012 - 20:05

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Witam,mam pytanie czy warto orać pod łubin,będe go siał po gorczycy,

#568 Share Siwy7406

Siwy7406

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 27 luty 2012 - 20:42

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Zgłęboszuj lub przejedź gruberem ew. talerzówka i szybko zasiej będzie ok. w miarę możliwości wał.

#569 Share dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 371 postów

Napisany 28 luty 2012 - 08:18

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać @Siwy7406 , lepiej wykonać po siewie oprysk afalonem i dopiero zwałować czy posiać zwałować i na końcu oprysk?

#570 Share Siwy7406

Siwy7406

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 28 luty 2012 - 09:17

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać To tak jak w rzepaku po oprysku nie wolno wykonywać żadnych uprawek bo są to opryski doglebowe ale powierzchniowe wałowaniem możesz zniszczyć film który powstanie z oprysku i wystąpować może placowe wschody chwastow.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#571 Share wladek99

wladek99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 28 luty 2012 - 15:33

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Jaką odmianę łubinu polecacie posiać po nieużytku ? I który będzie lepszy żółty, wąskolistny czy biały ? Kl V-VI. I

#572 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów

Napisany 28 luty 2012 - 19:34

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać A kiedy najlepiej zasiać łubin można w taki terminie jak owies czyli jak sie da w pole wjechac? Czy ma on jakieś ograniczenia od do???

#573 Share Siwy7406

Siwy7406

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 28 luty 2012 - 19:43

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać termin siewu to 20,III-10,IV. lepiej wybrać taki termin gdy przejdą przymrozki.

#574 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 28 luty 2012 - 21:39

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Łubin wytrzymuje przymrozki do -7 stopni, ale nie w fazie liścieni, wtedy jest bardziej podatny na przemarzanie.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#575 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów

Napisany 29 luty 2012 - 12:58

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Ok dzieki pewnie wcześniej nie wjade i terminy podane przez was będą zachowane. A sieje ktoś z was P i K na jesien pod orke??

#576 Share Siwy7406

Siwy7406

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 29 luty 2012 - 15:54

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Tylko na jesień przed orką i pod wszystko.

#577 Share matyziak

matyziak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Maszyny leśne i rolnicze, wędkarstwo... etc.

Napisany 01 marzec 2012 - 00:02

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Witam Koledzy. Znacie może Jakaś firmę skupująca łubin w woj. mazowieckim? Nie posiadam hodowli, a chciałem sobie poprawić trochę gleby i teraz nie mam co zrobić z tym towarem...

#578 Share PaWeL07

PaWeL07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 01 marzec 2012 - 15:00

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Witam.

Panowie potrzebuje informacji na temat łubinu Boruta. Jak wysoki rośnie, czy strąki są tylko na pędzie głównym, czy może odbija pędy boczne? Czy strąki nie pękają? Na III, IV kl będzie dobrze rósł, a jak na słabszych V i VI?

Ostatnio siałem Saturna, ale miałem go już bardzo długo, Borutę mogę kupić po pierwszym odsiewie z centrali. Więc byłbym wdzięczny za odpowiedzi na powyższe pytania :)
KPK Kumurun Team

#579 Share DamianO1996

DamianO1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 22:04

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać

Jaką odmianę łubinu polecacie posiać po nieużytku ? I który będzie lepszy żółty, wąskolistny czy biały ? Kl V-VI. I

Polecam "Zeus"! Szybkie tempo przyrostu i choroby nie łapią, a słodki jest, to można dawać świniom!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#580 Share saram

saram

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 19:43

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Witam.

Jestem w trakcie poszukiwań odmiany Mister. Może ma ktoś na zbycie? Najlepiej gdzieś blisko pomorskie albo kujawsko- pomorskie. gg5087108