Skocz do zawartości

Zdjęcie

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać

5126 odpowiedzi na ten temat

#21 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 18 październik 2007 - 17:18

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać My siejemy co dwa lata około 5 ha łubinu wąskolistnego (ziemia 5 klasa) to najlepszy plon jaki dotąd mieliśmy to 2,5 t/ha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Dzisiaj, 07:53
  •  

#22 Share klusek

klusek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 27 październik 2007 - 21:27

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać mój sąsiad kiedys zasiał 3 hektary łubinu i wymłócili pasek bizonem bługości 7 metrów i sie kombajn zepsuł to facet sie zwinął i kombajn wyczyscił a potem łubin musieli ztalerzować bo nie miał kto wymłócic to był przykry widok :P
"... bo do ciągnika trzeba mieć zamiłowanie..."

#23 Share czesio200

czesio200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:kobiety, rolnictwo, maszyny, motoryzacja

Napisany 01 styczeń 2008 - 16:42

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać [quote name='klusek' date='Oct 27 2007, 21:27 ' post='87342']
mój sąsiad kiedys zasiał 3 hektary łubinu i wymłócili pasek bizonem bługości 7 metrów i sie kombajn zepsuł to facet sie zwinął i kombajn wyczyscił a potem łubin musieli ztalerzować bo nie miał kto wymłócic to był przykry widok ;)
[/quote
bo trzeba go opryskać i etedy zaraz po żniwach można go kosić
czesio200

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co ze strączkowymi? zobacz »

•  

#24 Share klusek

klusek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 06 styczeń 2008 - 22:05

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać do mnie nie mieć pretensji to do sąsiada.Aż zal było tak jak sie z ogródka spojrzało to taki ładny widok był ten łubin ale poszło w ziemie
"... bo do ciągnika trzeba mieć zamiłowanie..."

#25 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 06 styczeń 2008 - 22:13

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać My w tamtym roku posialiśmy kwalifikowany łubin wąskolistny GRAF, ale wszystko wpieprzyły jakieś robaczki i zostało zielsko więc skosiłem go talerzówką :rolleyes: , na innym polu mieliśmy mieszankę łubinu z grochem i został sam groch, peluszki też nie ruszają. Corocznie siejemy strączkowe, ale ten szkodnik pierwszy raz się pojawił i dlatego nasza puźna reakcja nic nie pomogła, a zwalcza się go zwykłym karate :rolleyes:
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#26 Share Dominator88

Dominator88

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 06 styczeń 2008 - 22:28

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać ja będe siał pierwszy raz niewiem co z tego wyjdzie chce zasiać ok 2h 4a klasa ziemi to pole było 10 nieobrabiane także się zobaczy co z tego wyjdzie

#27 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1150 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 08 styczeń 2008 - 11:59

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Na pewno wyjdzie tylko nie wapnuj i dobrze zaprawić ziarno i dodać nitragine a plonu to pozazdroszczą ci sąsiedzi .
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#28 Share MarcinC360

MarcinC360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 11 styczeń 2008 - 16:13

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać A gdzie znajść zbyt na łubin??Co to nitragine??

#29 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 11 styczeń 2008 - 16:59

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Nitragina to są szczepy bakterii brodawkowych które rozwijają się na korzeniach łubinu (asymilują azot z atmosfery)

co do sprzedazy to raczej powinno się siać łubin tylko na własne potrzeby - najefektywniej dawać go świniom w odpowiedniej dawce

PS - nie mówi się znajść tylko znaleźć
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#30 Share Dominator88

Dominator88

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 11 styczeń 2008 - 18:26

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać ja zamierzam siać łubin tylko na własne potrzeby

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1150 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 11 styczeń 2008 - 23:00

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Zbyt jest na rybnych stawach hodowlanych .Łubin po łubinie nie częściej jak co trzy lata jako uprawa na ziarno a poplon niema znaczenia.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#32 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 12 styczeń 2008 - 09:49

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać

Nitragina to są szczepy bakterii brodawkowych które rozwijają się na korzeniach łubinu (asymilują azot z atmosfery)

co do sprzedazy to raczej powinno się siać łubin tylko na własne potrzeby - najefektywniej dawać go świniom w odpowiedniej dawce

PS - nie mówi się znajść tylko znaleść

Nie pisze sie znaleść tylko znaleźć ;)

A co do pasz, niektóre odmiany mogą świniom zaszkodzić, ale nie wiem które

#33 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 12 styczeń 2008 - 12:04

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać to prawda - są to tak zwane łubiny gożkie ale coraz mniej ich jest - wszystkie nowe odmiany są to już łubiny "słodkie" i można je dawać świniakom - oczywiscie z umiarem - u nas tuczniki i lochy dostaje w paszy 3% sruty z łubinu a warchlaki połowę z tego - dajemy to z taką samą ilością grochu i dzieki temu mozemy dawać mniej śruty sojowej ;) która jak wiadomo sporo kosztuje
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

#34 Share MarcinC360

MarcinC360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 12 styczeń 2008 - 12:35

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Acha,to łubin na handel odpada,czyli raczej w ogóle bo planuje zlikwidować świniaki i iść w zboże...

Mechanizator czyj to cytat tym razem? ;) "...jeszcze wczoraj staliśmy na skraju przepaści, lecz w dniu dzisiejszym zrobiliśmy wielki krok naprzód !!!"

#35 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 12 styczeń 2008 - 13:32

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać no łubin raczej tylko na własne potrzeby - chyba ze znajdziesz odbiorcę w postaci mieszalni pasz albo rolnika który hoduje dużo świniaków i sam robi pasze - bo jesli chcesz zacząc uprawiać tylko zboża to łubiny są dobrym "łamaczem płodozmianów monokulturowych" tak to sie troche dziwnie sie to nazywa a chodzi o to ze jesli na jednym polu przez kilka lat uprawiasz zboza to po jakimś czasie mozesz mieć problemy z chorobami i niedostatkiem składników pokarmowych - a łubin zostawia bardzo dobre stanowisko pod zboza

co do cytatu to nie wiem kto to powiedział - poprostu

pozdrawiam

#36 Share niepek

niepek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 14:50

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Witam jaka jest cena opakowania nitraginy na ha?

#37 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 14:57

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać nitragine kupuje sie w opakowaniach na jeden ha - podobnie jak jednostkli siewne przy burakach i w dodatku nie wysiewa sie jej tylko zaprawia sie nią materiał siewny - a tutaj masz szczegółowe info producenta ;) http://www.biofood.c...a_Nitragina.htm

#38 Share lukotek

lukotek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 01 luty 2008 - 22:02

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać a jaką odmianę najlepiej zasiać na IIIb na paszę dla świnek???
(")_(")_.----.,/)
;^ ^ '; -._ , ')_
( o_, )' __,) '-._)

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

#39 Share Robertsuw

Robertsuw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 05 czerwiec 2008 - 16:27

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać ja sieje baron to odmiana waskolistna a najlepsza by była zeus bardzo wczesna
--:::: ZETOR 8045 :::--
--:::: ZETOR 5211 :::--
--:::: RUSAK T-25 :::--
Musza wytrzymac

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 09 październik 2008 - 18:44

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Najlepszy na pasze jest łubin żółty ( ma najmniej alkaloidów a najwięcej białka ). Ale na pasze to raczej dla bydła, szczególnie jak dostaje liche kiszonki- działa zatwardzająco. :o
Forza JUVE!!!