Skocz do zawartości

Zdjęcie

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać

5770 odpowiedzi na ten temat

#781 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 16 maj 2012 - 15:03

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Czy pryskał ktoś łubin goltixem? Bo u mnie chwasty przerosną niedługo łubin i się zastanawiam czy to pomoże i jakim prysnąć goltix 70 czy 90 niby skład ten sam tylko metamitron w jednym 70% a drugim 90% i na goltixie 90 nic nie ma o łubinie a na 70 napisali że można pryskać tylko nigdzie u siebie go znaleźć nie mogę jest tylko ten 90 jak myślicie nie zaszkodzi on łubinowi?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Dzisiaj, 19:52
  •  

#782 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1671 postów

Napisany 18 maj 2012 - 11:22

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać stosował moze ktos srodek o nazwie
Basagran 480 SL

w łubinie wąskolistnym gdzie lubin ma wyskosc ok. 20cm

#783 Share Siwy7406

Siwy7406

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 18 maj 2012 - 12:07

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Gdzieś czytałem że ktoś próbował i niestety ale łubin też wzieło tylko niewiem jaki łubin, dla pewności zrób próbę a potem siępochwal wynikiem.
Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co ze strączkowymi? zobacz »

•  

#784 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1671 postów

Napisany 18 maj 2012 - 13:39

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać nie mam wyjscia. mam 1.5ha łubinu waskiego i 2l/ha basagranu+olejan 1l/ha dzis bede prawdopodobnie pryskal wiec efekty dopiero za kilka dni. powój chce niestety zdominowac moj łubin :(
dla zaiinteresowanych cena 2l basagranu+ olejan 240PLN
droga zabawa z tym łubinem

#785 Share Siwy7406

Siwy7406

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 18 maj 2012 - 17:57

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać To niejest drogie w porównaniu do 4-5l/ha metamitronu koszt 5l to ok 740zł. Tylko żeby ci łubinu nie spaliło. Powodzenia.
Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

#786 Share strazak93

strazak93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,sport

Napisany 18 maj 2012 - 19:53

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Witam,jestem tu nowym i mam takie pytanko czy pryskał ktos Leopardem na jednoliscienne w łubinie waskolistnym?,bo w sklepie takowy mi doradzili,czytałem ulotke na nim i nic nie pisze o łubinie

#787 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4147 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 18 maj 2012 - 20:52

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać spokojnie pryskaj :) tez rozwazam pojechac na jednoliscienne jedna działke zeby przy okazji owies wykonczyc który sie zawieruszył mi w łubinie :)

Koledzy moge wam oznajmic ze srodki zawierajace diflufenikan mozna stosowac w łubnie waskolistnym powschodowo 0,15-0,2l zero uszkodzen łubinu :)

#788 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2063 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 18 maj 2012 - 21:34

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Bardzo przydatne doświadczenie. Jaki łubin pryskałeś i jaką odmiane bo to też może mieć znaczenie ale przedewszystkim ile miał liści? Jakie chwasty zwalczyłeć tym środkiem?
Po deszczach comand zaczął uszkadzać łubin. Troche chwastów wzeszło ale one też są uszkodzone. Mam nadzieję że łubin szybko dojdzie do siebie a chwasty zginą. Ale i tak szukam coś innego na przytulie niż comand

#789 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4147 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 18 maj 2012 - 22:25

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać łubin miał 5-8 lisci. Według tego co ja znalazłem na temat tej sybstancji to mozna stosowac od 2 lisci ale wtedy 0,1l , od 4 lisci 0,15l od 6 lisci 0,2l. u mie to była akurat poprawka po afalonie bo juz przestawał działac pokazywały sie młode rózne chwasty. Z tego co wiem przytulie to on bierze. za jakis czas bede tym samym pryskał kolejne dziłki ale nie pryskane afalonem łubin dopiero wychodzi z ziemi wiec jescze troche trzeba poczekac :) co do odmiany łubinu to nie jestem pewny ale na 90% to sonet.

#790 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2063 postów

Napisany 19 maj 2012 - 09:46

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Czy to prawda że diflufenikan zwalcza również owies głuchy? W ulotce jest tylko o miotle.
ogar118 tak wczesnie fungicyd? Choroba zaczeła się pojawiac czy to tylko zapobiegawczo? Jak łubin zareagował na sarfun?
Przed kwitnieniem daje insol do strączkowych i siarczan Mg. Jak pryskam gwarantem od antraktozy to dodaje siarczan Mg

Edytowany przez gwozd, 19 maj 2012 - 09:49.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#791 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1499 postów

Napisany 19 maj 2012 - 12:48

Witam,jestem tu nowym i mam takie pytanko czy pryskał ktos Leopardem na jednoliscienne w łubinie waskolistnym?,bo w sklepie takowy mi doradzili,czytałem ulotke na nim i nic nie pisze o łubinie

Ja pryskałem tylko nie łubin a peluszkę, na peluszcze nie ma żadnych znaków żeby ja oprysk przypalił.

#792 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1671 postów

Napisany 19 maj 2012 - 21:23

To niejest drogie w porównaniu do 4-5l/ha metamitronu koszt 5l to ok 740zł. Tylko żeby ci łubinu nie spaliło. Powodzenia.

jednak nie opryskałem sasiad mnie uprzedzil wiec poczekam jak to wypali u niego a ze w ostatniej chwil wrzucilem w google informacje z owym srodkiem i zauwazylem nienajlepsze opinie wiec czekam. owy doradca w skladzie opryskow zawsze mial racje wiec nawet zbytnio w necie nie szukalem inforamcji ale tu akurat cos mnie tkneło po przeczytaniu tego posta :) ale jak ten srodek nie wypali to nie wiem czym zwalcze powoj bo jak bedzie wszystko ok to bede tylko pryskal po wschodach
dla jasnosci mowa o Basagran 480 SL

Edytowany przez janczar810, 19 maj 2012 - 21:24.

#793 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1429 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 19 maj 2012 - 22:16

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać pryskał juz ktos fungicydem?

My siejemy, a Bóg daje plony.

Sprzedam zgrabiarkę taśmową SIP EKSAKT-3 cena 1299zł || Śrutownik bąk 11 kW zielony, mało używany 1900zł. Polecam.

#794 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1633 postów

Napisany 20 maj 2012 - 10:43

Czy to prawda że diflufenikan zwalcza również owies głuchy? W ulotce jest tylko o miotle.
ogar118 tak wczesnie fungicyd? Choroba zaczeła się pojawiac czy to tylko zapobiegawczo? Jak łubin zareagował na sarfun?
Przed kwitnieniem daje insol do strączkowych i siarczan Mg. Jak pryskam gwarantem od antraktozy to dodaje siarczan Mg

Zapobiegawczo pryskałem. Łubin wygląda tak jak przed opryskiem. Spokojnie można stosować sarfun.

#795 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1671 postów

Napisany 20 maj 2012 - 11:20

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać czyli safun jest od grzyba a grzyb to takze anaktoroza??

#796 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 971 postów

Napisany 20 maj 2012 - 20:24

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać witam.
Koledzy potrzebuję pomocy, komosa zawala mi plantacje łubinu słodkiego, czy macie jakiś sprawdzony herbicyd do zwalczania tego chwastu - powschodowo?? Sprzedawca polecił mi METAFOL 700 SC - czy to dobry preparat??

#797 Share Siwy7406

Siwy7406

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 20 maj 2012 - 20:44

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać dobry niemusisz pryskać aż 4l/ha wystarczy 2l + np olemix wypróbowane.

#798 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2063 postów

Napisany 20 maj 2012 - 21:11

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Wczoraj zasiłem łubin 5% roztworem siarczanu Mg i dziś wygląda jakby lepiej. Pewnie to tylko złudzenie ale zrobił się ciemniejszy, ma mniej uszkodzeń po comandzie i tak jak by wystawił w górę liście przez co wydaje się większy. Jutro jadę kupić supero i jak pogoda dopisze to pryskam od owsa głuchego

#799 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1633 postów

Napisany 21 maj 2012 - 11:46

czyli safun jest od grzyba a grzyb to takze anaktoroza??

Dokładnie tak. i nawet cenowo wychodzi całkiem całkiem litr wychodzi po 55 a na ha daje się 0,6. zobaczymy tylko czy zadziała dobrze.
A ja wczoraj pryskałem łubin agilem 1,6 l/ha i jakies takie czarne kropki na liściach wylazły wie ktoś co to takiego??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#800 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1671 postów

Napisany 21 maj 2012 - 12:23

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać ok dzieki.
ale czy jeden zabieg tym SARFUN 500sc wystarczy czy nalezy pryskac kilka krotnie??

a wracajac do Basagran 480 SL musze powiedziec iz jak narazie na łubinie waskolistnym nie widac zadnych uszkodzen efekt dzialania na chwasty mozna przyjac zadawalajacy po 2dniach od zabiegu. ogolniej na dokladniejsze wnioski nalezy jeszcze poczekac alez jak narazie jest wszystko ok. tylko ze mniejszy łubin jakby delikatnie ma spieczone okola listka
dawka 2l/ha + olejan 1l/ha
wrazie jakis wiekszych uszkodzen w roslinie bede alarmował

Edytowany przez janczar810, 21 maj 2012 - 12:25.