Skocz do zawartości

Zdjęcie

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać

5989 odpowiedzi na ten temat

#5541 Share 8Seba8

8Seba8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 29 marzec 2017 - 20:07

Dołaczam sie do pytania KlakacZ  bo planowalem dac polifoske start w dawce 150-200kg/ha siana bedzie odmiana Karo okolo 200kg/ha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Dzisiaj, 12:54
  •  

#5542 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5484 postów

Napisany 29 marzec 2017 - 20:44

azot pod korzeń w łubinie jest totalnie zbędny, ja u siebie nie daje nic pod korzeń a łubin sobie radzi

KS Falubaz

#5543 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisany 29 marzec 2017 - 20:57

Dołaczam sie do pytania KlakacZ  bo planowalem dac polifoske start w dawce 150-200kg/ha siana bedzie odmiana Karo okolo 200kg/ha

Chyba się pomyliłeś, jak to pisałeś. Dać tak kosmicznie drogi nawóz pod uprawę, z której ciężko mówić często o jakimkolwiek zysku to albo jesteś bardzo bogaty albo szalony:) Jakąś skawaloną polifoskę lub sól wysiej a nie bezchlorek. Ta niewielka ilość azotu np z polifoski 6 w ilości 200 na hektar aż tak mocno nie zaszkodzi, ale moje zdanie o tej uprawie, której szczerze znienawidziłem i już nie będę jej uprawiał (a trochę czasu i pieniędzy  poświęciłem aby coś z tego było), jestem zdania żebyś nie siał nic. W przyszłym roku zwiększysz PK nieznacznie i będzie ok.

Edytowany przez koczas, 29 marzec 2017 - 21:01.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co ze strączkowymi? zobacz »

•  

#5544 Share szwagier24

szwagier24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 30 marzec 2017 - 20:57

panowie co to za chwast?

mam go sporo na stanowisku na którym chcę posiać łubin i mam wątpliwości czy nie zagłuszy on plantacji

Załączone miniaturki

• IMAG0506.jpg

#5545 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1029 postów

Napisany 30 marzec 2017 - 21:44

Chaber.

#5546 Share szwagier24

szwagier24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 31 marzec 2017 - 07:43

czym go potraktowac najlepiej?

#5547 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1696 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 31 marzec 2017 - 17:27

Piękny okaz tego chabra .Takie okazy mogą spokojnie zgłuszyć łubin .Dwa lata wstecz miałem tak samo .To był problem do żniw z niebieskimi kwiatkami .Najlepiej pole agregatem talerzowym dobrze uprawić .Ewentualnie spalić chemicznie .

I love salsa

#5548 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 979 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 02 kwiecień 2017 - 06:32

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Po ilu dniach lubin powinien kielkowac?zrobilem prube 4 wyszlo za 2 dni a 16 prawie tydzien czekalem i 4 nie mialo wogole kielka. Zrobilem prube drugi raz a mam zamiar jutro siac i pasowalo by rozgrzebac ale moge pouszkadzac kielki i nici z pruby
jesli pomoglem kliknij fajne

#5549 Share beret1990

beret1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 02 kwiecień 2017 - 22:06

panowie, niespodziewana dzierżawa, ugór 15lat(ale koszony co roku wiec niskie chwasty) klasa ziemi 4a i 4b . Jeśli zdecyduje się wsiąść to muszę w tym roku zasiać łubin (nie dyskutujmy dlaczego wymóg właściciela), mój plan w środę od rana orka, później siew łubinu białego Heros i od razu oprysk przedwschodowy. Czy taka uprawa ma sens, wrócą się koszty na tym ugorze.... i mieć stanowisko pod zboża na kolejne lata? czy odpuści?

OCHOTNICZA STAŻ POŻARNA MIELESZYN KRS 0000079471
Mnichowo 62-200 Gniezno NIP: 784-21-28-827 REGON: 634278428 Z DOPISKIEM OSP MIELESZYN(tylko wtedy Twoja pomoc trafi do OSP Mieleszyn)PODARUJ SWÓJ 1% PODATKU Pomóż nam ratować ludzkie życie.
BS 0/G 96 9065 0006 0000 0000 6725 0001

#5550 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1029 postów

Napisany 02 kwiecień 2017 - 23:15

Skoro taki wymóg właściciela to pewnie chce dopłaty brać i wziąć dla siebie dodatek do wysokobiałkowych nie robiąc nic tylko wykorzystując do tego ciebie. Siejąc łubin na zachwaszczonym ugorze to jedyne co to może trochę faktycznie poprawisz stanowisko pod uprawę nastepczą ale na zysk to ty nie licz. Ja bym odpuścił, właściciel chyba coś cwaniakuje, przynajmniej z tego co mówisz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5551 Share beret1990

beret1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 03 kwiecień 2017 - 07:29

wiem że cwaniakuje, ale pole graniczy ze mną i myślę tu o przyszłości. Na wielki zysk nie liczę w tym roku tylko na zwrot kosztów. 

OCHOTNICZA STAŻ POŻARNA MIELESZYN KRS 0000079471
Mnichowo 62-200 Gniezno NIP: 784-21-28-827 REGON: 634278428 Z DOPISKIEM OSP MIELESZYN(tylko wtedy Twoja pomoc trafi do OSP Mieleszyn)PODARUJ SWÓJ 1% PODATKU Pomóż nam ratować ludzkie życie.
BS 0/G 96 9065 0006 0000 0000 6725 0001

#5552 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1709 postów

Napisany 03 kwiecień 2017 - 08:46

Ja bym zamiast białego wąski zasiał. 

#5553 Share szwagier24

szwagier24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 03 kwiecień 2017 - 11:29

Piękny okaz tego chabra .Takie okazy mogą spokojnie zgłuszyć łubin .Dwa lata wstecz miałem tak samo .To był problem do żniw z niebieskimi kwiatkami .Najlepiej pole agregatem talerzowym dobrze uprawić .Ewentualnie spalić chemicznie .

na szczęscie tego łubinu jest tylko 2 hektary więc trzeba bedzie podziałać manualnie z tym habrem.

jaki oprysko powschodowo zastosować?

#5554 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 979 postów

Napisany 03 kwiecień 2017 - 19:25

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Witam zasialem dzisiaj lubin baron 200 kg na hektar. Na szostej klasie . Zamierzam prysnac go stompem aqua pryskac jutro czy czekac na jakies opady . Dodam ze z wieszku popiół a kilka cm w glab jakas tam wilgoc jest

#5555 Share pszycha1

pszycha1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 03 kwiecień 2017 - 19:51

na szczęscie tego łubinu jest tylko 2 hektary więc trzeba bedzie podziałać manualnie z tym habrem.

jaki oprysko powschodowo zastosować?

powschodowo to nic nie zrobisz, można ryzykować diflufenikan  w mniejszej dawce

Witam zasialem dzisiaj lubin baron 200 kg na hektar. Na szostej klasie . Zamierzam prysnac go stompem aqua pryskac jutro czy czekac na jakies opady . Dodam ze z wieszku popiół a kilka cm w glab jakas tam wilgoc jest

pryskaj bo masz tylko 5 dni

#5556 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1709 postów

Napisany 03 kwiecień 2017 - 20:09

Jakim cudem DFF zwalczy chabra?

#5557 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1029 postów

Napisany 03 kwiecień 2017 - 21:02

wiem że cwaniakuje, ale pole graniczy ze mną i myślę tu o przyszłości. Na wielki zysk nie liczę w tym roku tylko na zwrot kosztów. 

Ale o jakiej przyszłości myślisz? Jak dzierżawić pole to masz mieć prawo zasiać co ci się żywnie spodoba a nie to co ci narzuci właściciel, żeby mógł sobie za siedzenie na d*pie czysty zysk zebrać patrząc jak niszczysz swój sprzęt na jego polu. Do mnie też jeden znajomy zadzwonił, że mógłby mi oddać swoje pola, nawet ciekawa propozycja bo utrzymane w dobrej kulturze, gnojone a na kilku hektarach była ostatnio saradela ale od razu zaznaczył, że dopłaty będzie chciał nadal brać, zaproponowałem, żeby chociaż 1/3 mi zostawił abym na kombajn miał ale nawet na to nie chciał przystać więc odpuściłem. :) Nie ma co się napalać moim zdaniem. No i tak jak mówiłem. Żeby łubin dał ci jakiś zysk to musisz go uprawiać na zadbanym stanowisku, w dobrej kulturze, bez śmiecia i bez chwastów. Tak to tylko koszta bo zielsko a zwłaszcza perz po prostu wyprze łubin z uprawy i tyle będziesz z tego miał. Praktykowane w moich stronach.

#5558 Share 8Seba8

8Seba8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 03 kwiecień 2017 - 23:22

wlasnie zakonczony oprysk łubinu sianego w sobote po poludniu afalonem 1l/ha. Wyjechalem rano ale niestety za mocno wiało a po 22 akurat fajnie spokojnie sie zrobilo 

#5559 Share Patryk122

Patryk122

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, mechanizacja rolnictwa, historia mechanizacji rolnictwa, leśnictwo

Napisany 04 kwiecień 2017 - 12:14

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać 8seba8 czemu zastosowałes taką małą dawkę, jeśli na etykiecie jest od 1,25 do 1,5 l/ha?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5560 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 979 postów

Napisany 04 kwiecień 2017 - 19:43

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Opryskany lubin 2.6 litra na hektar stompem aqua. A na srodku pasek nie opryskany bo zabraklo . Ah biednemu zawsze wiatr w oczy.