Skocz do zawartości

Zdjęcie

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać

5962 odpowiedzi na ten temat

#361 Share Pantera

Pantera

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 14:20

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać włącz GG to ci napisze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Dzisiaj, 02:31
  •  

#362 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4433 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 10 kwiecień 2011 - 14:40

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Jaki polecacie srodek na łubin poza afalonem i linurexem ? Bo jak pogoda pozwoli i działki wyschna bede siał łubin niedługo. Zeszły rok mnie odwórcił od linurexa - popadało mocno po oprysku i lipa wyszła nic nie powschodziło praktycznie :(

#363 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 14:44

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać ja pryskałem sencorem, ale to na własną odpowiedzialność. Co najważniejsze przytuli nie było, rumian gdzie niegdzie został.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#364 Share fordtw15

fordtw15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 21:18

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać kolego Pantera jak byś mógł to na meila podaj albo na forum bo z GG to ciężko będzie sie trafić
ludwik24@op.pl

#365 Share zetor6011

zetor6011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 21:30

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną :) może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat. Chciałbym zasiać łubinem 1,5 ha ile daje się nasienia na 1 ha i kiedy najlepiej go siać. Jaka odmiana jest dobra na siew. Który łubin opłaca się zasiać Wąskolistny,biały czy żółty. Interesuje mnie również który dobry jest na przyoranie a który na ziarno. Czekam na odp:)

#366 Share Pantera

Pantera

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 21:31

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać w fazie 3 liści łubinu Legato 500SC w dawce 150 ml do 180 ml w belgi ten środek jest zarejstrowany na łubin wąskolistny ja osobiście też stosuje w tej wyższej dawce ale na zakładach odrazu widać ale łubin czyściutki no wpierw szedł afalon

#367 Share mrpawlak101

mrpawlak101

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 21:48

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać fordtw15 też kupiłem linurex 500 SC i jestem w takiej samej sytuacji jak ty tylko ja mam 5 ha łubiniu zasiałem go 2 kwietnia i miałem go popryskać w tym samym dniu i by było wszystko dobrze ale wystąpiła mała awaria i czekałem na części z 5 dni ale w tym czasie już pokiełkował i sie bałem go pryskać żeby go nie spalić ale myśle że dobrze zrobiłem ale też przed orką pryskałem pole KOSMKIEM 360 sl i myśle że nie będzie tak źle

#368 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 692 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 21:52

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać My sialiśmy łubin w czwartek, a pryskałem wczoraj wieczorem Linurexem bo czekałem aż wiatr się uspokoi, w tamtym roku pryskałem afalonem i efekt był bardzo dobry bez szkody dla rośliny.

Edytowany przez kamieniak89, 10 kwiecień 2011 - 21:52.

Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#369 Share Daniel1987

Daniel1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 20:10

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Witam

Panowie doradzcie minie!!! dzisiaj zasialem lubin "zeus" jutra palnuje do walcowac....dzis juz nie dalem rady. kiedy i czym go prayskac..czym nawozic i kiedy. dobra to jest odmiana na ziarno?

#370 Share dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 372 postów

Napisany 16 kwiecień 2011 - 13:58

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Szukam pomocy ponieważ dostałem dzierżawę ale jest na niej sporo perzu i jak teraz to oszczędnie zrobić. Czy posiać łubin i od razu wykonać zabieg roundupem. Czy opryskać teraz roundupem, poczekać z tydzień i dopiero zasiać i opryskać Afalonem? Tylko że drogo wyjdzie na ten drugi sposób. Czy może zrobić agregatem opryskać Roundupem i poczekać z 2 dni i wtedy posiać łubin już bez stosowania Afalonu.

Edytowany przez dralo5, 16 kwiecień 2011 - 14:00.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share 1konrad

1konrad

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 16 kwiecień 2011 - 15:57

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Osobiście wszystko zależy od tego jaki jest ten perz teraz , ponieważ jak zasiejesz w perzowisko , pozrywasz kłącza i może być później problem , a na pewno perz szybciej będzie rósł niż łubin.
W takim razie na początek glifosat , później 10-14 dni siew łubinu , kolejny zabieg po siwie przed wschodami , ale 1 l Roundupu w 100 l wody na ha (jeśli możesz tak ustawić opryskiwacz) , potem czekamy na chwasty i może dalej , lub wcześniej pendymetalina lub linuron , ale przed wschodami !!!
pozdrawiam

Edytowany przez milanreal1, 16 kwiecień 2011 - 22:56.
cytowanie poprzedniego posta

#372 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4433 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 16 kwiecień 2011 - 20:48

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać nie do konca rozumie to przedf wschoidami powiadasz machnac glifostem czy juz afalaon lub linurex ? Bo mam podobna sytucaj to znaczy jutro sie okaze czy wezme to dziłke. Jest strasznie zaperzona i tak mysle coi by na niej zasiac czy zaorac i na sztuke owies a po zniwacz lub nawet przed glifosatem pojechac czy kombinowac cos z łubinem :)

#373 Share dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 372 postów

Napisany 16 kwiecień 2011 - 21:03

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać No i sam nie wiem co zrobić. Ale czemu 100 l tylko na ha i tego zwykłego litrę? No mam taką możliwość tak ustawić.

#374 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 07:06

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać

nie do konca rozumie to przedf wschoidami powiadasz machnac glifostem czy juz afalaon lub linurex ? Bo mam podobna sytucaj to znaczy jutro sie okaze czy wezme to dziłke. Jest strasznie zaperzona i tak mysle coi by na niej zasiac czy zaorac i na sztuke owies a po zniwacz lub nawet przed glifosatem pojechac czy kombinowac cos z łubinem :)

Ja takie działki to robię łubinem, po wschodach perzu gramicyd w odpowiedniej działce a przed zbiorem poprawka glifosatem i masz czystą działeczke. Jeśli uboga w składniki gleba to po łubinie wale nawozy i rzepak, jesli perz jeszcze wyskoczy to znów gramicyd i masz po rzepaku juz czystą działkę o dobrym stanowisku.

#375 Share dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 372 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 06:21

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać W jakiej dawce zastosować gramicyd? I czy teraz zastosować i później siać czy jak to robisz?

#376 Share zbigniewPGR

zbigniewPGR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 11:55

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Choroba jasna posiałem łubin żółty Parys 6 kwietnia, patrzyłem na pole 16 kwietnia, czyli minęło 10 dni i jeszcze nie widać łubinu na powierzchni. Jest to pierwszy rok mojej uprawy. Nie grzebałem w ziemi i nie sprawdzałem jak nasionko wygląda w glebie. Po ile dniach mieliście wschody łubinu?

#377 Share turtojs

turtojs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 396 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 21:12

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać zbigniewPGR łubin wschodzi dość długo ja siałem 31 marca i dopiero wyciąga liścienie na wierzch a zanim liście będzie na polu widać to znowu z 7-10 trza poczekać. Siałem żółty. Także spokojnie nie ma sie co denerwować taka fizjologia tych roślin :huh: :lol:

#378 Share Daniel1987

Daniel1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 19 kwiecień 2011 - 21:30

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Panowie jaki oprysk na lubin...wlasnie wychodzi ze ziemi....wczesniej nic nie dawalem bo nie dalo rady na pole dojechac...odmiana zeus.

#379 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 20 kwiecień 2011 - 06:12

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać no to jak juz wychodzi z ziemi to tylko babopielik pomoże. :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share Daniel1987

Daniel1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 20 kwiecień 2011 - 14:07

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać Dziekuje...zeus do dobra odmiana na nasienie?