Zaloguj się, aby obserwować  
Levis

Agregat uprawowy i pług, jaki do 90KM?

Polecane posty

Levis    10

Cześć.

Poszukuję agregatu uprawowego oraz pługa do ciągnika o mocy 90KM, silnik 6cyl. (Renault 951-4).

Nie chcę uprawowo-siewnego, wystarczy sam kultywator i dwa wały z tyłu, bez wału przedniego.

Czy kupić coś z rodzimej produkcji, np taki:

http://allegro.pl/1-agregat-uprawowy-firma-henryk-batyra-i1977568326.html

Czy szukać czegoś zagranicznego używanego?

 

Jakiej szerokości brać agregat? Czy 4.3m nie będzie zbyt duże do takiego ciągnika? Podkreślam że agregat uprawowy, bez siewnika.

 

Jeszcze odnośnie pługa:

Nie chcę obracanego, zwykły zagonowy i raczej 4skibowy, 5 może być za duża.

Zastanawiam się nad takim:

http://otomoto.pl/plug-overum-A94803.html

Jak z elementami zamiennymi do takich pługów?

Z Lemkena nie ma za bardzo wyboru pługów zagonowych a kvernelanda znajomi mi odradzają.

 

 

Ziemia 4-5klasa, teren równinny, bez glin.

Edytowano przez Levis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

4,3m będzie za duży do tego ciągnika. Sam mam agregat od tego producenta o szerokości 3,6m i ciągam go 100 konnym Ursusem ale ma jeszcze zapas mocy. Ogólnie nie narzekam na ten agregat, jedynie w tym sezonie jak było sucho i duże bryły to poszło 16 zębów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navaho13    1

ten pług jest bardzo dobry, tylko instalacja hydrauliczna musi być sprawna, tzn. szczelna, bo będzie wychodził z ziemi, jak nie będzie trzymać ciśnienia. W sam raz do tego ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    76

Agregat to tak z 3,7 max,sąsiad ma kombii 4,2 jakoś tym robi z 90 konnym ciągnikiem,ale to jest minimum na tą szerokość.Lepiej chyba nieco mniejsza maszyna-szybciej polecisz no i efekt lepszy.


Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

daj sobie spokój z tą hydrauliką w pługu... lepiej kup albo zabezpieczenia kołkowe albo resorowe, bo to z czasem zacznie cieknąć i klapa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

plug bedzie trzymac cisnienie bo ma zawor, ktory odcina przeplyw oleju, oczywiscie instalacja na plugu musi byc szczelna

takim plugiem spokojnie pojdzie, plycej nawet bez przodu, zerknij w moja galerie, mamy taki, tylko z regulacja szerokosci, poprzedni wlasciciel ciagal go 95.14


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1166    10

W agregacie 4.30 powinien iść. Ziemia ciężka nie jest i traktor dość mocny. U mnie ursus 912 na takiej ziemi z agregatem 3.60 to 2 szosową lata albo 4 polową.Myślę że w 3.90 też by poszedł bo mocy jeszcze ma ale silnik igiełka skrzynia też to może dlatego. Twoja renia w 4.30 z przednim napędem włączonym to,jeżeli masz silnik dobry,będzie śmigać aż miło :) A pług polecam kumpel takim orze zetorem 9540(czy jakoś tak) i traktor ma dosć lekko a kryje za***iście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Levis    10

Dzięki za odpowiedzi.

Zobaczę jaka będzie różnica w cenie między 4.30 a 3.60, najwyżej jakby ciągnik nie wyrabiał przy 4.30 to odkręcę kilka zębów.

 

A co powiecie o pługach półzawieszanych?

Np coś takiego:

http://otomoto.pl/plug-overum-overum-4-skibowy-A114640.html

 

Ciekawiej wygląda niż ten co podałem wcześniej i ma kroje talerzowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

na waskich kawalkach bedziesz mial troche zabawy zeby sie takim wykrecic


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juras390    2

tez o takim mysle słyszałem ze sa dobre i letko idom w ziemi czesci tez tansze od innych zachodnich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

henryka batyry nie kupuj bo to najgorsze dziadostwo jakie może być a co do pługa to za 7 tys możesz kupić dobry a nowy polski pług....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Levis    10

Co do pługa to nigdy w życiu nie kupię już nic co jest wyprodukowane w PL. Ani Unia Grudziądz ani żadne inne, zwyczajnie mam dość tego badziewia.

Co do ageragatu to co jest trefnego w Batyrze? Kultywator to prosta jak budowa cepa konstrukcja, a w przypadku gdy potrzebuję sam agregat bez hydropaka i siewnika nie widzę już żadnej skomplikowanej rzeczy w budowie tego urządzenia.

Początkowo myślałem o samodzielnej konstrukcji takiego agregatu ale po pobieżnym przeliczeniu kosztów materiałów wyszło mi, że lepiej kupić gotowy z gwarancją i transportem do domu ;)

 

 

Odnośnie pługa, wolałbym zawieszany gdyż ciągnik jest długi i ciężki i nie będzie problemu z udźwigiem i manewrowaniem.

Kwestia tego że musiałbym trafić dokładnie taki jak mnie interesuje. W sumie kroje talerzowe dobra sprawa ale nie są niezbędne.

Mam tylko pytanie odnośnie konkretnie tych overum-ów, czy ostatnia słupica powinna mieć przedłużek i ścninacz? Na wielu aukcjach widziałem że właśnie w ostatniej brakuje tych elementów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Piotrb14 niby dlaczego Batyra to takie dziadostwo? Pracowałeś asgregatem od niego? Porozrywałeś go czy pogiąłeś ramę, że twierdzisz, że to takie dziadostwo?

 

Mój ma już 14 lat i jedyne co ulega zniszczeniu to zęby ale one urywają się w każdych agregatach. A co do ramy z rur nie mam żadnych zastrzeżeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

jak dobry to nie PL, a na pewno nie w tej cenie, chyba ze ktos lubi jak zamiast sruby rwie sie slupica

no ja tez nie wiem dlaczego te agregaty maja takie zle opinie, widze ze coraz wiecej ludzi takie kupuje, jesienia widzialem dwoch gosci jak ciagneli geparda

ludzie sieja jakies plotki, mity w stylu kosmiczne spalanie JD czy Zetora


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Każdy ciągnik może mieć kosmiczne spalanie jak pracuje z nieodpowiednimi maszynami w stosunku do swojej mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

a czego wy się chcecie spodziewac po agregacie za 2 tys złotych jak sie połamie to zezłomujesz i kupisz drugi....... pożądny 3 metrowy agregat typu kompaktor kosztuje 20-30 tys brutto zawieszany i tam jest i efekt pracy i jakośc wykonania itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Levis    10

ja się spodziewam tego że posłuży mi te naście lat i jako tako będzie się trzymać kupy, 2letnia gwarancja w razie jakichś wad fabrycznych jest więc nie ma czego się bać. Do tej pory użytkowałem kultywator własnej produkcji 2.5m z wałem strunowym Bomet-u i nie było najmniejszych problemów, tak więc uważam że taki Batyra będzie się dobrze spisywać.

Co innego pług, tu nasze polskie wynalazki nadają się na złom tuż po zejściu z linii produkcyjnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

a czego sie spodziewac po takim odlewie z jakiego robia ramy

a nie wiecie czy robia jeszcze agregaty w Jablonie, bo cos sluszalem ze plac ktory dzierzawili jest sprzedany,


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nightdevil    5

 

 

Mój ma już 14 lat i jedyne co ulega zniszczeniu to zęby ale one urywają się w każdych agregatach. A co do ramy z rur nie mam żadnych zastrzeżeń.

 

 

Nie we wszystkich agregatach urywają się zęby :) . Mój agregat - 10lat wszystkie zęby oryginalne. Jedynie wymiana elementów roboczych -redliczek

Agregat od prywaciaża, zakupiony na tzw. "Rynku"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

To czy zęby się urywają zależy od ziemi i od głębokości, a że ja mam takie ziemie, że jak zasechną to nie idzie rozbić brył to i zęby się pourywały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamin60    1

Panowie mam dylemat. Jaki Polski agregacik wybrać ?? Rozważam między agromaszem a własnej produkcji. Będę go ciągał fendtem 611 115 koni. Co do szerokości jestem już pewien 3,60. Tylko czy teraz opłaca się samemu tworzyć czy kupić gotowy.Posiadam stary agregat 2,7m i to ten mógł bym wzmocnić i poszerzyć do 3,70, oczywiście składany hydraulicznie. Do tego dochodzą te wszystkie wały itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie czy ma ktoś może namiary na zęby do bron dobrej jakości ? Wiem , że tego jest sporo w necie , ale wolałbym coś sprawdzonego
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj