Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dominator 85

204 odpowiedzi na ten temat

#161 Share majorec77

majorec77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 06 sierpień 2014 - 19:40

Dominator 85 Wracam do pomysłu z trójnikiem, z tym że wzbogacę go o zespawanie obydwu półówek "zawiasu" motowideł, na wzór bizona; chyba że ktoś coś doradzi...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dominator 85 Dzisiaj, 07:09
  •  

#162 Share koka123

koka123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 06 sierpień 2014 - 20:02

Dominator 85 Koledzy powie mi ktoś jak mozna odpowietrzyc układ paliwowy dominatora 85 silnik mercedesa?
otóż wyciągałem bak. teraz nie chce pociągnąć paliwa z baku. Pompka nowa zaworki i nic dalej.

#163 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 06 sierpień 2014 - 21:14

Dominator 85 Nigdy nie miałem problemów z zaciągnięciem paliwa z baku. Pompowałem tylko i wyłącznie pompką i po kilku-kilkunastu ruchach był przepompowany. Po kilku już było czuć że paliwo zaciąga. Może jakaś nieszczelność się wkradła.
Do odpowietrznika baku podepnij kompresor i pompuj powietrze(tylko nie przesadź z ciśnieniem) i pompuj pompką, możesz jeszcze poluzować odpowietrznik na filtrze paliwa.

Edytowany przez mtracz, 06 sierpień 2014 - 21:17.

#164 Share majorec77

majorec77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 07 sierpień 2014 - 05:55

Dominator 85 Może odwrotnie założyłeś rurki , zasilania i przelewu? ja tak onegdaj zrobiłem...
Szanowni koledzy, mam inny problem, mianowicei, powoli kręci mi się heder i gardziel, włączacane to jest takim sprzęgłem na siłownik, miał ktoś podobny problem?

Edytowany przez majorec77, 07 sierpień 2014 - 07:21.

#165 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 07 sierpień 2014 - 09:51

Dominator 85 Nie widziałem w tym modelu załączania hedera hydraulicznie.
Siłownik wysuwa się w pełni? Pas jest napięty nie ślizga się? Jak jest jakaś regulacja na siłowniku to podkręć.
Winne musi być przeniesienie napędu z koła odrzutnika słomy na koło podajnika pochyłego, czyli jeden pas.
Reszta kombajnu ma prawidłowe obroty?

W którym miejscu masz element włączający heder?
Wstaw jak możesz zdjęcie tego układu.

#166 Share koka123

koka123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 07 sierpień 2014 - 15:45

Dominator 85 niestety nic to nie pomogło. Musze szukać przyczyny. Bo zastanawiajace to jest. jak zaciagnie i odpali to potem nawet stać moze cała zime i na wiosne od strzała.

Problem rozwiązany.

Wymieniłem całą tą pompke zasilającą paliwa na nową. Po dwóch zapompowaniach paliwo juz było we filtrze. Wyszstko teraz działa jak należy. Skończyły sie nawet pęcherzyki powietrza we filtrze na zapalonym silniku. Koszt nowej kompletnej 160zł.
Dziekuje za pomoc .

Edytowany przez koka123, 08 sierpień 2014 - 18:28.

#167 Share seba1224

seba1224

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 13:36

Dominator 85 Panowie od czego jest ten zegar po lewej stronie na panelu bo niemoge odgadnąc tego wskaźnika

#168 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 19:39

Dominator 85 Obroty skrzyni biegów.

#169 Share majorec77

majorec77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 05:11

Dominator 85 Następny problem, strasznie zapycha się na podsiewaczu, aż go w końcu urwało, jakie mogą być przyczyny?

#170 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 07:33

Dominator 85 A czym się zapycha? Trochę dziwne. Pasy napięte, podsiewacz pracuje?
Młocarnia nie ma za małej szczeliny? Dużo masy wraca na ponowny omłot?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share majorec77

majorec77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 20:58

Dominator 85 Materiałem, z "podłogi" pod klawiszami spada, na ponowny omłot wraca niewiele, zabija się i podsiewacz urwało, widocznie coś nie tak pracował, przestawianie na wieloklinie niewiele dało.

#172 Share seba1224

seba1224

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 31 sierpień 2014 - 15:25

Dominator 85 Panowie powiedzcie mi dlaczego nagle przestał działać przyspieszacz napedu niby pompuje a koło nic sie nie rusza dodam że olej był dolany. Co mogło sie stać bo niemożna mucic bo jeździ jak żółw ?

#173 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 09:35

Dominator 85 Reszta hydrauliki sprawna?
Skąd wiesz że olej podaje na to koło?
Zdejmij pas i w tedy zobacz czy koło się zsunie ręcznie jak i hydrauliką. Jeśli górne się zsunie to znaczy, że to dolne nie chce się rozsunąć.

#174 Share seba1224

seba1224

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 02 wrzesień 2014 - 13:20

Dominator 85 tak właśnie zrobiłem sciągnołem pas i górne koło chodziło a dolne niema jak spróbować rozchylić za mocna sprężyna ale delikatnie ruszyliśmy kołkiem
i teraz pytanie co dalej może być przyczyna braku tego przyśpieszenia

#175 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 02 wrzesień 2014 - 22:08

Dominator 85 Skoro górne koło pracuje to znaczy że dolne się zacięło, a dodatkowo trzyma sprężyna.
Często smarujesz?
Możesz wbijać drewniane kliny, ale raczej trzeba rozbierać. Tam jest długi wpust łączący obydwie połówki koła, który się zużywa gdy zsuwa się i rozsuwa.
Możliwe, że ma zadrę, uskok i nie pójdzie. No chyba, że uda się przestawić względem siebie obydwie połówki i dopiero rozepchnąć.
Tylko do rozebrania raczej będzie potrzebny ściągacz do sprężyn by zębów nie stracić.
Masz do niego katalog części?

#176 Share seba1224

seba1224

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 03 wrzesień 2014 - 06:11

Dominator 85 Próbowałem wbijac klin ale to bez sensu, smarowany był właśnie dopiero i sie zaczeło psuć.
zanim bedziemuy ściagać koło to spróbujemy zmierzyc ciśnienie bo moze jest za słabe. A może coś w rozdzielaczu niedziała jest to możliwe ??

#177 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 03 wrzesień 2014 - 06:36

Dominator 85 Jak reszta hydrauliki działa prawidłowo np. podnoszenie hedera to ciśnienie jest raczej prawidłowe, bo działa z jednego rozdzielacza.
Aczkolwiek może być niedomknięty zaworek upustowy podpięty pod pedał sprzęgła i jeśli już to tylko on może zaniżyć w tym miejscu ciśnienie, więc możesz zmierzyć jakie jest przy samym kole. Ale bez mierzenia łatwo da się to sprawdzić.
Zapal kombajn, rozdzielaczem podaj ciśnienie na to koło. Trzymaj do końca aż usłyszysz charakterystyczny świst(buczenie) zaworu przeciążeniowego. Jeśli koło się zeszło to już wiadomo, że ciśnienie dobre. Możesz jeszcze dla pewności wcisnąć pedał sprzęgła jeśli buczenie ustaje gdy rozdzielacz podaje olej to nie ma co szukać w hydraulice. Nic niepokojącego tu nie ma.
Gdy zsuniesz koło zgaś kombajn i spróbuj rozsunąć koło ręcznie(klinem), jak nie pójdzie wciśnij sprzęgło i rozsuwaj koło. Tyle testowania powinno starczyć, a potem rozbieraj dolne koło, to że jest na sprężynie nie oznacza, że ma tak ciężko pracować, powinno dać się rozsunąć. Coś się zapiekło albo zacięło.
Powodzenia.

#178 Share seba1224

seba1224

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 05 wrzesień 2014 - 19:15

Dominator 85 Dzięki mtracz ale problem juz rozwiazany. Przyczyna to rozdzielacz bo cos tam sie blokowało ale już wszystko działa "D

#179 Share majorec77

majorec77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 09 wrzesień 2014 - 20:00

Dominator 85 Problem posiewacza się rozwiązał, a raczej ja go rozwiązałem; poprzedni właściciel wspawał zamiast podłogi jakąś tarkę do prania i nie szedł materiał bo spadał, konsekwencja; urwany podsiewacz, dorobiłem z bizona i idzie. Ale jest następny problem, targa paski na wariatorze młocarni, baby w sklepach mówią że 60x25x2040 jest ok, ale taki pasek albo mi wariator rozpieprzy, albo pasek potarga, do trzech razy sztuka, jaka powinna być długość paska w Dominatorze 80? niech się ktoś kompetentny wypowie, bo leje co drugi dzień a tu jeszcze 15 ha do omłucenia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 09 wrzesień 2014 - 21:41

Dominator 85 Jaki powód rozwalenia wariatora lub paska? Bo nie wiem w czym rzecz.
Nie znam rozmiaru pasa, jedynie numer katalogowy po którym bez problemu kupuje się pas.
Jaki masz numer ramy?
Masz rozpis pasów, katalog?
Jak nie podaj adres e-mail?