Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dominator 85

204 odpowiedzi na ten temat

#141 Share koka123

koka123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 22 lipiec 2014 - 07:16

Dominator 85 dokładnie tak było:)
Ale po sezonie wyciagam podsiewacz i wstawiam obie gumy nowe, sita dolne tez pojdą nowe. A na koncu cały tył w środku idzie do konserwacji. Chociaż zły nie jest ale nie zaszkodzi.
Dzięki wielkie za pomoc :))

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dominator 85 Dzisiaj, 19:50
  •  

#142 Share mati95115

mati95115

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 23 lipiec 2014 - 20:54

Dominator 85 Witam mam pytanie założyliśmy nowy pas od jazdy i po godzinie pracy pękł pas był firmy roulunds. Podejrzewamy ze pęk dlatego ze był za mocno naciągnięty lub miał wadę fabryczną kupiliśmy dziś drugi z gatesa i przy minimalnym naciągnięciu wydaje się być za sztywny. Powiedzcie mi jaka powinna być szczelina miedzy pasem a tą tyleją w srodku dolnego koła przy maxymalnie pociągnietym przyspieszaczu?

#143 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 23 lipiec 2014 - 21:42

Dominator 85 Czy Tobie chodzi o pas wariatora skrzyni-jazdy?

#144 Share mati95115

mati95115

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 24 lipiec 2014 - 07:39

Dominator 85 Tak dokładnie chodzi mi o ten pas sorki ze tak go nie opisałem :)

#145 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 24 lipiec 2014 - 09:50

Dominator 85 Przecież on sam się napina. Zawsze jest tak samo mocno napięty bez względu z jaką prędkością jedzie kombajn. Luźny jest tylko gdy wciśnięte jest sprzęgło lub zgaszony kombajn.
Ten pęknięty pas bym reklamował i żądał zwrotu pieniędzy.

#146 Share mati95115

mati95115

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 24 lipiec 2014 - 17:09

Dominator 85 Tak pas bedę reklamował ale ja mam regulację własnie przy górnym kole ono jest przykręcone na 3 śruby koło przesunąłem maxmalnie do przodu.

#147 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 24 lipiec 2014 - 22:53

Dominator 85 Ale tym napinasz pas od silnika do wariatora, a nie pas wariatora. Pas wariatora i tak w czasie pracy napnie się jak struna i nic nie zmieni żadna regulacja.

#148 Share mati95115

mati95115

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 25 lipiec 2014 - 19:29

Dominator 85 W sumie masz rację bo naciąg jest trochę pod skosem. czyli jak napięcie pasa od jazdy jest stałe to tamten pas miał wadę fabryczną i pękł.

#149 Share andrz17xd

andrz17xd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 27 lipiec 2014 - 09:44

Dominator 85 Witam wszystkich czytających te forum. Chciałbym się dowiedzieć jak odpowietrzyć hamulce w claas dominator 85. Szykują mi się przejazdy z pola na pole poprzez drogi asfaltowe, a zauważyłem ostatnio, że hamulce bardzo słabo biorą. Też chciałbym podciągnąć hamulec ręczny. Poradzicie?? :)

#150 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 27 lipiec 2014 - 14:07

Dominator 85 Odpowietrza się jak zwykły układ hamulców hydraulicznych.
Jedna osobę z butelką płynu do kabiny, a druga z kluczykiem 7 wężykiem i buteleczką pod kombajn. Odpowietrzać na rozpiętych hamulcach.
Odpowietrzniki są u góry bębna hamulcowego od strony skrzyni.
Ręczny można naciągnąć w kabinie przy dźwigni jak i pod kombajnem przy bębnie hamulca ręcznego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share andrz17xd

andrz17xd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 27 lipiec 2014 - 15:03

Dominator 85 Dzięki :)

#152 Share koka123

koka123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 30 lipiec 2014 - 09:44

Dominator 85 Panowie pomocy. Mam znowu problem.
Otóż do czego służy na zbiorniku paliwa ten 3 wężyk. Znajduje sie on kilka cm od wężyka ssącego paliwo i powrotnego??.
Bo problem polega na tym ze mam dziadostwa w baku. Zatyka mi paliwo. I gaśnie. Ale gdy przetkam i wyczyszcze odstojnik i sitko zapali ale za jakis czas znowu zgaśnie mimo ze wszystko czyste. Po odkręceniu tego węzyka puszcza powietrze. Robi sie jakies cisnienie.

#153 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 30 lipiec 2014 - 22:09

Dominator 85 Nie kojarzę u siebie 3 przewodu paliwowego na zbiorniku paliwa. Dokąd prowadzi ze zbiornika?
Może to jest odpowietrzenie baku?
A w korku zbiornika paliwa masz otworek odpowietrzający?
Najszybciej gdy znowu zacznie gasnąć poluzuj mu korek baku, będziesz w tedy pewien, że robi się w nim podciśnienie i dlatego gaśnie, a winne będzie brak drożnego odpowietrznika.

#154 Share majorec77

majorec77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 31 lipiec 2014 - 19:45

Dominator 85

No niestety ja już tak łatwo nie mam ale jak tak dalej będzie to drugi siłownik dam żeby na jednostronny przerobili i zrobię trójnik i będzie święty spokój.

No przerobiłem, świętym to ja zostanę, a spokoju nie będzie; teraz prawy szybciej się podnosi i wolniej opada...jakieś pomysły?

#155 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 31 lipiec 2014 - 19:57

Dominator 85 Zgadza się jest 3 przewód na zbiorniku paliwa, ale niestety z barku czasu nie namierzyłem dokąd jest poprowadzony. Najprawdopodobniej odpowietrznik zbiornika, bo w korku nie ma otworka odpowietrzającego.

Co do siłownika motowideł to w sumie mnie nie dziwi, że tak się dzieje. W końcu prawa strona jest lżejsza więc olej w trójniku nie pójdzie równo na obydwie strony tylko tam gdzie ma lżej. To samo z opadaniem, opadnie cięższa strona , a lżejsza później.
Przetestuj i powieś jakiś ciężar na prawej stronie motowideł, może niestety trzeba będzie motowidła tak wyważyć dobierając odpowiedni balast na stałe.
Powodzenia.

Edytowany przez mtracz, 31 lipiec 2014 - 20:07.

#156 Share majorec77

majorec77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 14:49

Dominator 85 Z balastu też d*pa, na przechyłach się z jednego tłoka przelewa do drugiego...

#157 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 21:58

Dominator 85 Witam, może warto rozważyć by zastosowanie sprężyn po prawej dociągającą siłownik, po lewej zaś o przeciwnym działaniu ,co byłoby niezależne od przechyłu kombajnu i motowideł :rolleyes: Pozdrawiam.

#158 Share koka123

koka123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 03 sierpień 2014 - 07:57

Dominator 85

Zgadza się jest 3 przewód na zbiorniku paliwa, ale niestety z barku czasu nie namierzyłem dokąd jest poprowadzony. Najprawdopodobniej odpowietrznik zbiornika, bo w korku nie ma otworka odpowietrzającego..

Ten 3 węzyk dochodzi do silnika i znajduje sie on zaraz za filtrem oleju. Jest to odpowietrznik baku. U mnie sie urwał i spadł i zaciągam śmieci do baku az wkoncu sie zatkał. Po paru minutowym koszeniu kombajn gasł. Po wyczyszczeniu i przedmuchaniu wszystko wrociło do normy.

Załączone miniaturki

• domi 85.jpg

Edytowany przez koka123, 03 sierpień 2014 - 07:59.

#159 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 03 sierpień 2014 - 09:19

Dominator 85 Tak właśnie myślałem, że to on. To dobrze, że działa. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share majorec77

majorec77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 03 sierpień 2014 - 19:26

Dominator 85 Nie warto, zamówiłem siłownik, z zaworkiem, po coś on tam jest...i tak leje co dzień i nie koszę