Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dominator 85

204 odpowiedzi na ten temat

#121 Share koka123

koka123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 27 czerwiec 2014 - 14:57

Dominator 85 po lewej stronie jak stoicie przodem do kierownicy nad tą czarna obudową filtra jest jakaś dźwignia połączona z łancuszkiem. Do czego ona słuzy i jak ma byc ustawiona?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dominator 85 Dzisiaj, 08:55
  •  

#122 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 27 czerwiec 2014 - 21:18

Dominator 85 Rzepak kosi się na niskich obrotach młocarni. Jeśli chcesz mieć niskie obroty pas ustaw tak by górne koło było mniejsze a dolne większe.

Ta dźwignia z łańcuszkiem (chyba już o tym pisałem wystarczy wejść do tyłu kombajnu z latarką) jest połączona z blachą poprzeczną nad wytrząsaczami.
Ma ona na celu prawdopodobnie hamować słomę z odrzutnika słomy. Jeśli jest dużo słomy blacha i tak się odchyli. u mnie nie pamiętam na ilu oczkach łańcucha, ale blacha wisi pionowo w dół, tak była i tak została.

#123 Share mati95115

mati95115

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 21:43

Dominator 85 Potrzebuję spis pasów do domi 85. Są to takie dwa obrazki z lewej i prawej strony kombajnu i opisany jest każdy z pasów. Miałem gdzieś to w tamtym roku ale teraz nie mogę nigdzie znaleźne. Pomóżcie z góry bardzo dziękuje:)

#124 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 02 lipiec 2014 - 08:13

Dominator 85 Podaj adres e-mail, albo ściągnij cały katalog części ze strony Korbanków, po darmowym zarejestrowaniu się.

#125 Share mati95115

mati95115

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 02 lipiec 2014 - 18:09

Dominator 85 dzięki pobiorę z korbanka :)

#126 Share andrz17xd

andrz17xd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 08 lipiec 2014 - 19:14

Dominator 85 Witam. Mam mały problem z bagnetem od skrzyni biegów w claas dominator 85 otóż chciałem sprawdzić stan oleju, ale zobaczyłem tylko, że bagnet jest ułamany. Czy mógłbym liczyć na was użytkowników tych maszyn jak wygląda ten bagnet i czy jest ten bagnet taki sam jak od zbiornika od hydrauliki? Proszę o podpowiedź. :)

#127 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 08 lipiec 2014 - 21:57

Dominator 85 Moment, w skrzyni nie kojażę typowej miarki kontrolnej stanu oleju-bagnet.
Na prawym boku skrzyni mniej więcej (nie pamietam dokladnie) po niżej wysokości półosi jest korek-wkręt na imbus. Wykręca się go i to jest górny poziom oleju. Powinien w otworze pojawic się olej, jeśli nie stan jest za niski. Dolewa się przez korek u góry skrzyni. Oleju w skrzyni 6 litrów przekładniowego 80W90.

#128 Share andrz17xd

andrz17xd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 09 lipiec 2014 - 14:17

Dominator 85 Jest też miarka bagnet kolego jak u mnie jest to musi być też i i Cb tylko, że u mnie jest ułamany i w tym jest cały problem

#129 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 09 lipiec 2014 - 14:20

Dominator 85 najpierw sprawdź, czy masz z boku tego imbusa.

jesli jest imbus, to nic nie masz ułamane- ot to jest po prostu korek.

#130 Share andrz17xd

andrz17xd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 09 lipiec 2014 - 14:50

Dominator 85 nie mam imbusa :P zaraz wstawię zdj w celu wyryfikacji :D

DSC_0089.JPG

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 09 lipiec 2014 - 22:11

Dominator 85 A to nie jest tylko odpowietrznik skrzyni? Miarka na samej górze skrzyni, czyli bagnet przez całą wysokość do dna przez wałki i zębatki, jakoś tego nie widzę
Dobrze przepatrzyłeś skrzynię, korek kontrolny jest nie duży.
Zrób jeszcze jedno zdjęcie ale ogólne skrzyni, bo jakaś taka inna mi się wydaje.

#132 Share andrz17xd

andrz17xd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 10 lipiec 2014 - 12:46

Dominator 85 to jest widok całej skrzyni

a jeszcze nie wiem co to jest to czy to jest ten odpowietrznik o który Ci chodzi mtracz? znajduje się to na skrzyni u samej góry

dodam jeszcze, że mam układ jezdny retromat i może dlatego nie zgadzamy się w tej kwestii :D

Załączone miniaturki

• DSC_0101.JPG
  • DSC_0091.JPG

#133 Share mati95115

mati95115

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 17 lipiec 2014 - 16:48

Dominator 85 Panowie mam problem z hydrauliką od motowideł otóż w tamtym roku słabo podnosiła mi prawa strona tzn wolniej i myslelismy ze to zatarty siłownik wiec poszedł do regeneracji ale to nic nie dało. Dalej problem jest ten sam prawa wolniej podnosi i opuszcza dodam jeszcze ze prawy siłownik był chyba dwu stronny bo tez ma u góry korek ale przy regeneracji załozyli mi taki odpowietrznik bo powiedziałem ze on tego otworu nie potrzebuje bo jest jedno stronny wiec mysle ze to nie wina siłownika. Dziś przedmuch*ję cały układ od motowideł i napotkałem na pewien mankament otóż wg mnie gdy dmuchnę w zasilanie lewego siłownika czyli od dołu to górnym otworem powinno lecieć powietrze a tu cisza no bo skoro prawy siłownik jest zasilamy lewym no to przez lewy ten olej jakos musi przepłynąć ja niewiem jak to działa? Czy tam powinien być przelot? Pomóżcie proszę bo lada chwila żniwa.

#134 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1711 postów

Napisany 17 lipiec 2014 - 19:47

Dominator 85

Panowie mam problem z hydrauliką od motowideł otóż w tamtym roku słabo podnosiła mi prawa strona tzn wolniej i myslelismy ze to zatarty siłownik wiec poszedł do regeneracji ale to nic nie dało. Dalej problem jest ten sam prawa wolniej podnosi i opuszcza dodam jeszcze ze prawy siłownik był chyba dwu stronny bo tez ma u góry korek ale przy regeneracji załozyli mi taki odpowietrznik bo powiedziałem ze on tego otworu nie potrzebuje bo jest jedno stronny wiec mysle ze to nie wina siłownika. Dziś przedmuch*ję cały układ od motowideł i napotkałem na pewien mankament otóż wg mnie gdy dmuchnę w zasilanie lewego siłownika czyli od dołu to górnym otworem powinno lecieć powietrze a tu cisza no bo skoro prawy siłownik jest zasilamy lewym no to przez lewy ten olej jakos musi przepłynąć ja niewiem jak to działa? Czy tam powinien być przelot? Pomóżcie proszę bo lada chwila żniwa.

Przecież tam za szybkozłaczem masz trójnik i oba siłowniki od motowideł sa zalilane od dołu bynajmniej jest tak u mnie może wystarczy odpowietrzyć któryś
ZETOR TEAM

#135 Share mati95115

mati95115

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 17 lipiec 2014 - 20:40

Dominator 85 No niestety ja już tak łatwo nie mam ale jak tak dalej będzie to drugi siłownik dam żeby na jednostronny przerobili i zrobię trójnik i będzie święty spokój.

#136 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 18 lipiec 2014 - 22:32

Dominator 85 Taki typ uszczelnień że olej przedostaje się nad nie i dzięki temu zasila prawy siłownik.
Po prostu problem jest z lewym siłownikiem, lub przewodem łączącym obydwa siłowniki.
Możesz mieć także zatarte ramie motowideł z prawej strony, stawia większy opór i dlatego siłownik działa z opóźnieniem.

#137 Share koka123

koka123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 19 lipiec 2014 - 12:35

Dominator 85 Koledzy jak moge wymienić tą gume na podsiewaczu a ściana?? Jak tam sie dostac ??
Ponieważ dzis było pierwsze koszenie.I w tym tunelu po przejechaniu paru metrów uzbierała sie słoma plewy i ziarna troche.
Czy to moze mieć cos wspolnego z tym ze idą kawałki słomy i kusia do zbiornika?

Edytowany przez koka123, 19 lipiec 2014 - 14:25.

#138 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 20 lipiec 2014 - 17:35

Dominator 85 Słoma i kłosy zapewne dostaje się przez sita, więc musisz je regulować. Jakie zboże kosiłeś?
Żeby wymienić uszczelnienie boczne podsiewacza trzeba go wyjąc na zewnątrz. Tam jest za ciasno by coś zrobić wewnątrz.
Natomiast uszczelnienia boczne sit można zrobić wewnątrz kombajnu bez ich wyciągania, trzeba tylko sita zamknąć i położyć coś na nie by można było leżeć.
Jak będziesz wyciągał podsiewacz to najpierw do wyjęcia blacha podwieszona pod wytrząsaczami.

#139 Share koka123

koka123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 21 lipiec 2014 - 20:18

Dominator 85 kolego Mtracz-u uszczelnienie założyłem bez wyciagania. Wyjąłem sita i ledwo ledwo tam wszedłem. Brakowało poł tej gumy, dołożyłem i mam teraz tylko ok. 10 cm braku jej.
Dzis była próba i juz nir zbieraja sie w tym tunelu smieci. A co najważniejsze nie leca mi kusia i słoma do zbiornika. Zostaje mi problem z plewami w zborzu. Sita dolne całkiem domkniete. wiatry 85, obr młocarni ok 890 obr/min. obroty silnika 2200-2500. czasem i wyzsze.
Kosiłem pszenżyto.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 21 lipiec 2014 - 21:42

Dominator 85 Czyli kłosia i słoma były wciągane przez wentylator z tunelu nad nim i pchane pod sita i dlatego dostawały się do zbiornika.
Dobrze że udało się zrobić bez większych rozbiórek.

Edytowany przez mtracz, 21 lipiec 2014 - 21:50.