Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zenas    11

:unsure: ustaw na dźwigni na trzecim oczku i wyreguluj śrubami wlot i wylot klepiska względem bębna, to wlot ok. 3mm. wylot 16mm. Reszte regulujesz dżwignią i obrotami bębna, najwyższe i najmniejsza szczelina to: jęczmień i pszenica, najmniejsze i największa odległość klepiska od bębna to rzepak i gorczyca :)


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koka123    0

Witam po krótkiej przerwie.

Panowie zbliza sie zima.

I mam takie pytanie?

Gdzie znajduja sie kraniki zeby wylac stary płyn z chłodnicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2421

jak masz silnik mercedesa to kranik jeden masz wkrecony w blok obok filtra oleju a drugi masz wkrecony w taką rure która idzie od dołu chłodnicy chyba do silnika i najlepiej sposcić tym dolnym i ogdkreć korek w chłodnicy u mnie ten kranik na dole jest zapieczony i zardzewiały i luzuje opaskę przy dolnym kruccu chłodnicy i sciagam gruby waż gumowy i akumulator na zimę wyjmij z kombajnu


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Kranika na bloku zapewne nie ma tylko korek-śruba.

Żeby dostać się do kranika pod silnikiem najlepiej zdjąć tylna ścianę kabiny (2śruby). Chociaż można się pogimnastykować przy silniku. Przewód spustowy od kranika jest z prawej strony kombajnu za wariatorem młocarni w tej całej wiązce która jest tamtędy prowadzona.

I następnym razem zalać płynem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koka123    0

On jest zalany płynem. Ale nie wiem ile stopni ma zamarzalności ma ten płyn, dlatego dla swietego spooju wole wylac. A na wiosne zalac nowym płynem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2421

to jak jest zalany płynem to nie lepiej zmierzyć glikometrem i dolać koncentratu jak coś


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koka123    0

Witam Szanownych Kolegów.

Otóż mam mały problem. Rozebrałem łozyska hedera od tego targańca, bo chce załozyc nowe bo luz był. I nie moge odczytac nr.

Moze ktorys z kolegów mi pomoze.

zaznaczyłem to na czerwono.

post-67033-0-54622600-1390241330_thumb.jpg

Edytowano przez koka123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Numer 43? 2307 K-C3

Przecież jest napisane w katalogu, na stronie przez ciebie podanej. :D

Bierzesz i idziesz do do sklepu i mówisz "takie chcę" i po problemie. ;) Co najwyżej nowe. :P

http://sklep-rolnicze.eu/lozysko-kulkowe-wahliwe-2307-k-c3-nsk-3-stozek-w,3,30091,3958

Tylko strasznie drogie, kraśnickie jak dobrze pamiętam nie więcej niż 50zł. Bardzo dobre i lepszego nie trzeba.

Od razu zaopatrz się w filc np. taki do wycinania, albo filc od piast kół C-330-360, chyba że kupisz oryginalne. To są elementy 53, 54 bez nich nowe łożysko szybko szlak trafi.

Jeden upycha się w sam targaniec, a drugi z drugiej strony w dekiel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koka123    0

Panowie z przyjemnością i dumą moge sie pochwalic ze wymieniłem łożysko targańca, łozyska na tej osi i gałki,

czas teraz na góre i tu mam pytanie do was,

To jest oś którą przekazywany jest moment z claasa do hedera,

i czy tu powinien byc taki skok?? bo mam luz duzy na łożysku.

post-67033-0-18025400-1392296065_thumb.jpg

Edytowano przez koka123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Kolego na logikę, gdzie miedzy pierścieniem łożyska. a wałkiem taki luz.

Wałek do wymiany, lub naprawy.

Na spawać i przetoczyć. Będzie najtaniej.

Te łożyska wchodzą na wałek suwliwie, dopiero pierścienie blokują je na wałku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26
Napisano (edytowany)

kupilem dominatora 85 do remontu i mam pare pytan do uzytkownikow

 

1) musze wyjac silnik bo stuka ( perkins ) jak sie do tego najlepiej zabrac jakies porady ?zeby za duzo nie poodkrecac?

 

2) z tego co juz zdazylem zobaczyc to jest luz na kolach przekazujacych naped z walu odrzutnika dalej ( ja mam kilka kół regulacja obrotow paskami) patrzylem w katalogu

 

to to jest na klinie pytanie czy te kola zejda bez zdejmowania podajnika klosowego? i co tam sie wyrobilo wal czy kola? ewentualnie czy mozna jakos te kola zregenerowc?

 

czy trzeba nowe kupic?

 

3) w sitach brakuje kilka blaszek da sie to naprawić domowymi sposobami czy trzeba kupic nowe sita? dolne sita sa ok.

 

4) jeest tez problem z cepami tak sa dosc grube zeby spore ale pokrzywione troche pewnie od kamieni niby tak kosil rozmawialem z jednym gosciem to mowil ze mozna je naprostowac tylko czy ma to sens i czy bedzie dobrze kosil? czy zakupic nowe?

 

 

bede wdzieczny za kazde porady pozdr;)

Edytowano przez maly00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koka123    0

Witam ponownie.

Panowie jest problem, a mianowicie w tym tunelu co zaznaczyłem na zdjeciach zostają plewy, tzn tak ich sie uzbiera ze cały kanał zatkany. Jest to to normalne czy coś jest nie tak. Proszę o szybką porade. Może mi ktos powiedziec do czego on słuzy?

post-67033-0-79770700-1403347745_thumb.jpg

post-67033-0-43315700-1403347763_thumb.jpg

Edytowano przez koka123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

jak miałem merkatora, to też był podobny tunel i też po paru dniach roboty zawsze zapełniał sie plewami niemal do pełna.

Jeździłem nim chyba przez 12 lat czyszczac od czasu do czasu i zawsze sadziłem ze tak ma być;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati95115    0

Tak chyba ma byc u mnie robi sie to samo nawet jest naklejka z lewej i z prawej ''Tu czyścic" :)

 

Teraz ja mam pytanko odnosnie kierownic powietrza. Wiem ze w bizonie cos takiego jest ale u mnie w Domi 85 chyba tego nie ma czy to jest zrobione na stałe czy poprostu czegos brakuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

W tym tunelu pod podsiewaczem mogą znajdować się plewy, ziarno itp., aczkolwiek nie powinno być tego dużo.

Dostaje się tam z podsiewacza ze szczeliny pomiędzy podsiewaczem a ścianą.

Zapobiegać temu powinny uszczelnienia na długości podsiewacza, gdy są niepełne lub stare brudu jest więcej, może prowadzić to także do sporych strat ziarna, jak i wciągania tegoż brudu do wentylatora. Dlatego trzeba tam czyścić.

U mnie choć nie kosze bardzo wielu hektarów to czyszczę raz na sezon bo zbiera się tego niedużo.

 

Kierownica powietrza w 85 jest, po prostu za słabo szukałeś. :P W moim jest, a czy w twoim jeszcze jest nie wiem.

Ma 3 położenia. Przestawia się ja dwiema śrubami M8 po obu stronach kombajnu.

Znajduje się tuż za wentylatorem w tunelu powietrza.

Jest dokładnie pod tym tunelem z plewami do czyszczenia o którym pisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati95115    0

Po "omacaniu" ręką wyszukałem taką własnie blachę mniej więcej na środku tunelu tylko chyba tej regulacji nie widać z zewnątrz kombajnu? Mógłbyś zrobić fotkę jak jest u Ciebie zrobiona ta regulacja? I w jakim położeniu jest ustawiona ? Bardzo byłbym wdzięczny :)

 

EDIT:

Kolego już nie musisz robić fotki wszystko znalazłem :) dzięki za pomoc:) tylko jeszcze jakbym mógł Cie prosić abyś mi powiedział w jakim położeniu masz ją ustawioną ja mam na środku :)

Edytowano przez mati95115

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koka123    0

dzieki koledzy za odpowiedz. Prosiłbym o te fotki bo ja nie moge znaleźć tego, ;/

I co może być jak kawałki słomy trafiają mi do zbiornika?

Edytowano przez koka123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati95115    0

U mnie jak były kawałki słomy w zbożu to znaczy ze jakaś żaluzja z sit wyleciała :) Ten rok może jeszcze sita wytrzymają ale na drugi rok konieczna wymiana :) albo poprostu zła regulacja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam mały problem w dominatorze 85 nie działa mi zegar obrotów bebna i mam pytanie do Was na którym kole macie ustawiony pas do koszenia rzepaku oczywiście pas od młucarni

Proszę o odpowiedz dziekuje,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koka123    0

po lewej stronie jak stoicie przodem do kierownicy nad tą czarna obudową filtra jest jakaś dźwignia połączona z łancuszkiem. Do czego ona słuzy i jak ma byc ustawiona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Rzepak kosi się na niskich obrotach młocarni. Jeśli chcesz mieć niskie obroty pas ustaw tak by górne koło było mniejsze a dolne większe.

 

Ta dźwignia z łańcuszkiem (chyba już o tym pisałem wystarczy wejść do tyłu kombajnu z latarką) jest połączona z blachą poprzeczną nad wytrząsaczami.

Ma ona na celu prawdopodobnie hamować słomę z odrzutnika słomy. Jeśli jest dużo słomy blacha i tak się odchyli. u mnie nie pamiętam na ilu oczkach łańcucha, ale blacha wisi pionowo w dół, tak była i tak została.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati95115    0

Potrzebuję spis pasów do domi 85. Są to takie dwa obrazki z lewej i prawej strony kombajnu i opisany jest każdy z pasów. Miałem gdzieś to w tamtym roku ale teraz nie mogę nigdzie znaleźne. Pomóżcie z góry bardzo dziękuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Podaj adres e-mail, albo ściągnij cały katalog części ze strony Korbanków, po darmowym zarejestrowaniu się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez marekkucybala2
      Witam, posiadam od kilku lat kombajn zbożowy Claas Dominator 98sl. Nie było z nim wcześniej żadnych większych problemów. W tym roku problem polega na tym że kiedy chciałem wyjechać kombajnem to odpala ale nie chce jechać. Co może być przyczyną?
    • Przez Grzechooo
      Witam, Urwał mi się wytrząsacz w Senatorze i mam pytanie czy może ktoś wie czy taki wytrząsacz pasuje np z Mercatora lub protektora? czy były jakieś różnice w wytrząsaczach? jeśli tak to z czego jeszcze mogę go dobrać.?
    • Przez Szron88
      Witam.
      Sąsiad poprosił mnie o pomoc przy kupnie kombajnu. Sam posiadam JD 1065 i z Claasem nigdy nie miałem doczynienia. Prosiłbym użytkownikow dominatorów na co zwrócic szczególnie uwage bo jednak claas sie troszke różni od JD. Wyjazd na oględziny jutro rano więc mało czasu na zbieranie informacji. Z góry dzieki za pomoc.
    • Przez kotek85
      Witam 
      Potrzebuję waszej rady który z kombajnów wybrać rowazam New Holland 8030 8040 lub Dominatora 66. Kombajn pracował by na 40-50 ha.
      Z góry za wszystkie sugestie dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj