Polecane posty

koka123    0
Napisano (edytowany)

Panowie pojawily sie 2 problemy. I nie wiem jak sobie z nim poradzic.

Zabralem sie za ustawienie szczeliny na młocarni.

Dźwignie ustawilem na 2 otworze od góry.

odkrecilem te blaszki po bokach claasa. szczelina zbyt duza, z jednej strony ustawilem. I problem tkwi w tym ze na jednym cepie szczelina jest prawidłowa a na innych mniejsza o jakies połtora mm.

A drugi problem jest taki ze gdy poszedlem ustawiac szczelina na drugiej stronie to brakło mi tej regulacji. tzn dokrecilem do konca, i szczelina na wylocie jest dalej zbyt duza. Ma jakies 7 mm co trzeba zrobic. POMOCY

Edytowano przez koka123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2421

Przy ustawianiu wiatrów masz tak że jak skręcasz korba na maxa to koło napędowe pasowe Ci się zwiększa a te na na wentylatorze Ci się zmniejsza (bo pasek ściska sprężynę) i przez to wentylator wialni szybciej się obraca i na odwrót jak luzujesz ta korbę to wentylator kreci sie wolniej jeżeli dobrze pamiętam to na tej podziałce dla pszenicy jest ok 90-100 ale to już musisz sobie sam ustawić przy żniwach. a co do młocarni to może cepy jeden jest bardziej wydarty a drugi mniej i stad ta różnica a co do tej szczeliny klepiska to muszę sam sprawdzić ile jest u mnie bo nie kojarzę ale myślę że ze 2 cm ale może się mylę


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Sprawdź dokładnie cały układ od dźwigni w kabinie do śrub regulacyjnych. Gdzieś masz luz, albo wałek jest pęknięty lub ukręcony. Ten którego porusza dźwignia w kabinie. Wystaje on po obu stronach. Do jego krzywek przymocowane są śruby regulacyjne szczeliny wlotowej. Sam wałek jest widoczny po zdjęciu włazu młocarni. Ten z przodu nad podajnikiem hedera, pod pomostem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba199851    0

Witam mam do sprzedania claasa Domianatora 85 na silniku forda 6 cylindrowego kombajn posiada wszystkie pasy nowe, łożyska, sita. Również posiada sieczkarnie, opony w stanie dobrym cały kombajn oceniam na stan bardzo dobry. cena jaka mnie interesuje to 35tyś. 795969405

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koka123    0

Panowie jaki olej czy tam płyn do hydrauliki a jaki do silnika? bo nie mam zielonego pojecia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Do silnika 15W40 np.: Falco, Turdus, Platinum Ultor.

Do hydrauliki olej hydrauliczny np.:HL 32 albo 46

Do skrzyni i zwolnic przekładniowy 80W90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koka123    0

Panowie w pt był pierwszy wyjazd claas'em. Wiadome, wjazd i ustawianie sit wiatrów itd. Wszystko ustawione dobrze.

Problem polega na tym ze zapycha mi gardło tzn nie wciaga do środka czasami tylko robi sie taka jakby sciana ze zboza i blokuje.

Dodam ze nie ma jednego tego palca na bębnie.

Na boku hedera jak sie stoi przodem do bizona to po lewej stronie jest taka mała korbka zabezpieczona śruba, do czego ona jest?

Edytowano przez koka123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

u mnie sie tak robi jak heder jest jeszcze zardzewialy. wykosi sie ze 3h i idzie normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Sprawdzić ustawienie motowideł.

Ustawione za wysoko albo za daleko.

Na boku hedera jak sie stoi przodem do bizona to po lewej stronie jest taka mała korbka zabezpieczona śruba, do czego ona jest?

To w końcu Claas czy Bizon? Zrób zdjęcie tego elementu bo nie kojarzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koka123    0

Wybacz, chodzi o claasa.

 

Te motowidły to na ktorym otworze masz ustawione? bo one sa recznie przesuwane.

 

tutaj masz tą dzwigienke.

post-67033-0-93329000-1374412141.jpg

Edytowano przez koka123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

dzwigienka jest do ustawiania palcow na bebnie. czyli np aby wczesniej wychodzily albo zeby wczesniej sie chowaly :D tak na oko to za daleko masz nagarniacz. u mnie jest chyba na srodkowej dziurce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koka123    0

Znalazłem przyczyne dlaczego mi blokowalo w gardle zboze.

Gdy poszło troche grubiej to te podajniki poziome (te listwy w gardle) stawały i slizgalo na tym sprzegle co je napedza.

Z tyłu na tym kole jest tarcza. Ona mi pękla, wie ktos moze czy ktoras z tych na allegro to ta?

podaje link

http://allegro.pl/listing/listing.php?string=claas+ok%C5%82adzina

 

I jeszcze jedno pytanko do zbiornika idą mi kawałki słomy i trawy. nie ma tego duzo ale jak to wyeliminowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Numer katalogowy okładzin 619510.0 Idą tam dwie sztuki.

Masz dwie aukcje z takim numerem części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koka123    0

ściągnąlem katalog do dominatora 80/85. to są jednak te tarcze.

dzieki mtracz-u.

powiedz mi jeszcze co zrbic by mi drobne resztki słomy nie lecialy do zbiornika, bo idzie trawy troche i słomy.

Edytowano przez koka123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koka123    0

Panowie mam problem.

Urwal mi sie ten pas co idzie do wyrzutika słomy.

moze ktos mi to narysowac jak to idzie? albo najlepiej zdjecie zrobic u sb? bo wg katalogu mi nie pasuje.

chodzi mi o ten. (w katalogu jest pod nr 30)

post-67033-0-23559400-1375298366.jpeg

Edytowano przez koka123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koka123    0

Panowie tak dla podsumowania.

Może sie podzielicie jakie macie ustawienia sit i wiatrów w tego rocznym sezonie?

Zobaczymy jakie róznice sie pojawią.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

chlopie ja w tym roku co pole musze przestawiac.. jeden ma ladna gruba pszenice to nie ma problemu idzie ladnie ustawic a drugi ma zapalona i tu juz jest problem z ustawieniem :P wiec wiesz.... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leoss    0

Witam

Nie chce zakładać nowego tematu , więc przyłącze się do tego . Nie miejcie mi tego za złe :)

Mam mały problem z klepiskiem w dominatorze 85 , gdy pod ciągam go na naciągach bocznych to w kabinie już nie mam co pod ciągnąć

a problem w tym ze nie mogę dociągnąć klepiska i mi nie wymłóca zboża , najgorzej w jęczmieniu . Wie ktoś może jak to tam działa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez marekkucybala2
      Witam, posiadam od kilku lat kombajn zbożowy Claas Dominator 98sl. Nie było z nim wcześniej żadnych większych problemów. W tym roku problem polega na tym że kiedy chciałem wyjechać kombajnem to odpala ale nie chce jechać. Co może być przyczyną?
    • Przez Grzechooo
      Witam, Urwał mi się wytrząsacz w Senatorze i mam pytanie czy może ktoś wie czy taki wytrząsacz pasuje np z Mercatora lub protektora? czy były jakieś różnice w wytrząsaczach? jeśli tak to z czego jeszcze mogę go dobrać.?
    • Przez Szron88
      Witam.
      Sąsiad poprosił mnie o pomoc przy kupnie kombajnu. Sam posiadam JD 1065 i z Claasem nigdy nie miałem doczynienia. Prosiłbym użytkownikow dominatorów na co zwrócic szczególnie uwage bo jednak claas sie troszke różni od JD. Wyjazd na oględziny jutro rano więc mało czasu na zbieranie informacji. Z góry dzieki za pomoc.
    • Przez kotek85
      Witam 
      Potrzebuję waszej rady który z kombajnów wybrać rowazam New Holland 8030 8040 lub Dominatora 66. Kombajn pracował by na 40-50 ha.
      Z góry za wszystkie sugestie dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj