Polecane posty

mtracz    76

Podnieś heder do góry jeśli nie dasz rady wejść pod podajnik gdy leży na ziemi.

Jak podniesiesz go zabezpiecz kołkiem.

Wchodzisz pod niego i przed sobą masz ramę do której przykręcone są zwolnice i skrzynia siłowniki hedra. Patrzysz do góry i powinien być wąski na 20cm i długi na szerokość młocarni właz. Zabezpieczony dwoma dźwigniami.

Chwytacz kamienie jest praktycznie w tym samym miejscu we wszystkich kombajnach. Po miedzy podajnikiem a młocarnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koka123    0

bylem teraz popatrzyc i faktycznie jest. ja szukalem bardziej z przodu.

jest jeszczze cos co powinienem wiedziec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek12    15

Co do koszenia ja koszę zawsze 1 i przyspieszasz na ful ale jak gęste żyto albo legawe to tak na połowę na 2 to trzeba bardzo rzadkiego zboża i kosy jak brzytew bo inaczej to urwie a nie zdąży skosić.Ten kombajn jest trudny do zapchania ale uwierz mi da się to zrobić i później godzinka skubania w ościugach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koka123    0

to z biegiem dobrze myslalem. ale wolałem zapytac na wszelki wypadek. dzieki.

podpowiedzcie mi na co trzeba jeszcze uwage zwrocic. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Praca domowa, znaleźć wszystkie kalamitki. :P

Podaj do ilu się doliczyłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koka123    0

heh. bede liczyl jak wiosna bedzie xD

bo nikt sie nie spodziewal ze zima bedzie az do kwietnia, i trzeba było przykryc. wiec sprzet stoi pod folia ,a domek dostanie po sezonie.

 

mam takie pytanie o heder. jak włacze go to mi cos stuka tu od strony bijaka, jak sa te tryby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek12    15

Trzeba pilnować końcówek od kosy nie ma prawa być luzu bo urwie ci wałek ten z szajbą albo rozwali obudowę łożyska i sprawdź te koła od wariatora bębna młócącego takie dwa wielkie od strony zbiornika czy równo chodzą i się nie trzęsą bo jak wibrują to dużych obrotów nie bedziesz mógł dać i bedzie niedomłacał nowe koszt 15 tysi netto a używek mało jest w tamtym roku to przerabiałem ale udało mi się ostatnią sztukę ze szrotu wyrwać za 1300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koka123    0

na kola zwracalem uwage jeszcze przed kupnem. i nie wibrują. rowno chodza.

co do stukania. stuki sa tylko w hederze regularne jak by cos uderzalo o cos. moze łozysko bo ma maly luz. na tym co kose napedza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Właśnie co do kosy. Sprawdź dokładnie główkę targańca i kosy, bo jak będą luzy to będzie kiepsko ciął zwłaszcza przy większej prędkości.

Stuk może właśnie pochodzić z napędu kosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koka123    0

jest wlasnie maly luz na łozysku targanca. zabiore sie jutro za rozbieranie tego. Z tego co pamietam tam jest taka nakretka z wycietymi rowkami co 45stopni chyba.

moze wystarczy ja dokrecic?

a rozbieral juz ktos to dego łozyska? chyba wachadlowe ono jest.

Edytowano przez koka123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Łożysko targańca jest dwurzędowe kulkowe wahliwe nie kryte ze stożkowym pierścieniem wewnetrznym. Był też typ z normalnym łożyskiem , ale skoro masz nakrętkę nacinaną to masz to pierwsze. Ta nakrętka jest od tulejki stożkowej na której osadza się łożysko i blokuje na wałku. Dokręcanie jej nie zlikwiduje luzu w łożysku. Jak jest luz na łożysku to jest ono do wymiany.

W obudowa tegoż łożyska powinna być uszczelniona z obu stron pierścieniem z flica. Jak rozbierzesz to powinny być wytoczenia, Oczywiście zobaczysz je jak oczyścisz z resztek uszczelniacza i brudu.

Podejdź do miejsca gdzie umocowane są główki kosy i targańca i poruszaj ta częścią góra- duł. Jak będzie tam luz to tez będzie hałasować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koka123    0

to zabiore sie prawdopodobnie jutro za to o ile nie wypadnie inna robota.

 

Jeszcze jedno. zeby przestawic wiatry to trzeba odkrecic ta blaszke zabezpieczajaca i popuscic te skontrowane nakretki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Wystarczy odkręcić tę blaszkę zabezpieczającą. Młocarnia musi być włączona i kręcimy korbką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koka123    0

Panowie zabralem sie dzis za smarowanie hedera. znalazlem tylko 4 smarowniczki(kalamitki)

I w bizonie narazie przesmarowalem tylko 8. :)

 

wracajac do tematu. przy hederze odkrecilem ta nakretke targanca co ma naciete rowki, i probowalem zbic to ramie. nie poszlo ani mm.

w 99% jestem pewny ze to z tamtad dochodza stuki, bo jak biore i chwieje tym targancem od hedera do zewnatrz to uderza w cos i stuka. chodzi mi o przechylanie go na boki, on powinien sie tak wychylac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Jeśli nie masz kalamitek w główkach kosy i targańca to powinno być ich 5.

 

Łożysko targańca jest dwurzędowe wahliwe więc ma możliwość pracy niewspółosiowo. Tak może się tak wychylać, ale może u Ciebie jest spory luz i dodatkowo brak jest uszczelnień tego łożyska i się obija. Jak rozbierzesz zobaczysz o co chodzi z tym łożyskiem. Pamiętaj kupując jest to łożysko ze stożkowym otworem symbol K.

Nakręć tę nakrętkę na tulejkę i stuknij przez coś(rura) w nią. Tulejka powinna się cofnąć i stożek się zluzuję, łożysko zejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koka123    0

1 kalamitka była własnie na tym lozysku targanca,2 i 3 na tym nagarniaczu, i 4 znalazlem na tym co jest linka co przyspiesza obroty tego nagarniacza. 5 poszukam.

 

A nie lepiej bd przez rure walnac w ta obudowe łoyska? moze sie cofnie wtedy i stozek pusci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Piątej kalamitki dobrze poszukaj, podpowiem tylko, że jest blisko tej 4.

Jak chcesz uderzyć w obudowę łożyska? W którą stronę? Do hedera czy od hedera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Źle myślisz. Stukając w obudowę łożyska do hedera tym bardziej nabijasz łożysko na stożek tulejki.

Na początku stukaj jak pisałem w tulejkę w stronę hedera, a potem w obudowę łożyska od hedera w tedy będziesz zbijał łożysko ze stożka.

Stożek tulejki jest rosnący od gwintu do hedera, a w łożysku odwrotnie. Gdy dokręcasz nakrętkę tulejki wpychasz łożysko na stożek klinując je i jednocześnie zaciskając tulejkę na wałku. I tak łożysko zostaje umocowane na wałku. Taki typ montażu łożyska jest minimum w 5 miejscach kombajnu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koka123    0

ok. postaram sie jutro to szybko zalatwic i opisze jak mi poszło,

powiedz mi jeszcze taka jedna rzecz. jakie obroty tego nagarniacza maja byc jak to rozpoznac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koka123    0

witam po krotkiej przerwie.

dzis odpalilem dominatora i przejrzalem od a do z.

przesmarowalem prawdopodobnie wszystkie smarowniczki.

znalazlem ten wlaz do czyszczenia co kamienie sie zbieraja, i byl tam kamien o srednicy 25cm.

zastanawia mnie jeszcze po co jest ten łancuch jak ten czarny filtr powietrza na prawej stronie patrzac od tyłu.

 

Przy okazji dowiedzialem sie jak jezdzic szybko nim. xD

myslalem ze wystarczy dac przyspieszacz i jechac, a tu trzeba jeszcze gaz do spodu i wtedy zapiep****a jak motorynka xD

I pytanie do ustawiania wiatrów. w ktora strone sie powinno krecic ta wajcha? bo jak krece w prawo to mi przekreca sie na wieksze wiatry a jak w lewo to mi ta raczka sie odkreca od tych srub skontrowanych, jak to ma byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Kombajn ma zawsze w czasie pary pełny gaz dlatego zastosowano przekładnię bezstopniową by można było regulować prędkość jazdy, nie zmieniając przy tym obrotów innych elementów.

Kręcisz w prawo by zwiększyć i w lewo by zmniejszyć. U Ciebie coś jest źle bo powinno się kręcić a nie rozkręcać,przyjrzyj się.

A nasmarowałeś? Przestawiasz na włączonym kombajnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koka123    0

czyli ze jak z ta jazda?

bo jak jade na 3 biegu i przyspieszacz na full to jedzie tak srednio. A jak przeloze ta wajche od gazu na caly gaz to wtedy jedzie drugie tyle szybciej. To tak ma byc?

 

sprawdzilem tez szczeline na młocarni. Ustawilem na 2 dziurke od gory i jest za duza, czyli do regulacji.

 

co do wiatrów. Ruszalem ta wajcha na wylaczonej młocarni. Ale dosc lekko sie rozkrecalo. U mnie najpierw ida 2 nakretki skontrowane a potem ta korbka. moze ta korbka ma byc tez skontrowana z nakretkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Z jazda jest wszystko w porządku. Prędkość jazdy zależy od wybranego biegu, ustawienia przekładni bezstopniowej jak i obrotów silnika.

W czasie przejazdów możesz kombinować z tymi ustawieniami tych elementów aby dobrać sobie prędkość i ekonomie jazdy.

Co innego w czasie pracy. Gaz ma być do oporu na maksa i w tedy prędkość jazdy zależna jest od wybranego biegu przekładni bezstopniowej, bo gazu nie możesz zmieniać.

 

Jak szczelina jest za duża to się nie ma co zastanawiać.

 

Co do wiatrów to poszukaj na tulejce korby tej co siedzi na śrubie przy tej kontrze czy nie ma otworu na śrubkę ustalającą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koka123    0

a z tymi wiatrami to nie jest tak ze jak krece tą korbka to ona przesuwa sie po tym pręcie gwintowanym i dociaga to sprzegielko od wiatrów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez marekkucybala2
      Witam, posiadam od kilku lat kombajn zbożowy Claas Dominator 98sl. Nie było z nim wcześniej żadnych większych problemów. W tym roku problem polega na tym że kiedy chciałem wyjechać kombajnem to odpala ale nie chce jechać. Co może być przyczyną?
    • Przez Grzechooo
      Witam, Urwał mi się wytrząsacz w Senatorze i mam pytanie czy może ktoś wie czy taki wytrząsacz pasuje np z Mercatora lub protektora? czy były jakieś różnice w wytrząsaczach? jeśli tak to z czego jeszcze mogę go dobrać.?
    • Przez Szron88
      Witam.
      Sąsiad poprosił mnie o pomoc przy kupnie kombajnu. Sam posiadam JD 1065 i z Claasem nigdy nie miałem doczynienia. Prosiłbym użytkownikow dominatorów na co zwrócic szczególnie uwage bo jednak claas sie troszke różni od JD. Wyjazd na oględziny jutro rano więc mało czasu na zbieranie informacji. Z góry dzieki za pomoc.
    • Przez kotek85
      Witam 
      Potrzebuję waszej rady który z kombajnów wybrać rowazam New Holland 8030 8040 lub Dominatora 66. Kombajn pracował by na 40-50 ha.
      Z góry za wszystkie sugestie dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj