Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dominator 85

204 odpowiedzi na ten temat

#41 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 21:04

Dominator 85 http://w797.wrzuta.p...minator-85-opis
1. To właśnie ta blaszka zakrywająca miejsce kontroli szczeliny na młocarni jest jeszcze jedna, ale zakrywa je koło jezdne. Z drugiej strony są tak samo umiejscowione.
2. Koło napędowe młocarni.
3. Śruba regulacyjna szczeliny na młocarni, Jest jeszcze druga poziomo ale koło je zakrywa. z drugiej strony tak samo.
4. To jest zaślepka z plastiku którą zapewne znalazłeś. Dostęp do powierzchni podsiewacza jak i panewek wytrząsaczy.
5. W tym miejscu zbierają się plewy jak i zboże, które przedostało się przez uszczelnienie podsiewacza z blachą boczną. Jak się trochę nazbiera trzeba wyczyścić.
Przez przypadek mamy dwie piątki. :P
5. Przekładnia bezstopniowa młocarni- zwana potocznie wariatorem. Służy do zmiany prędkości bębna młocarni. Górne koło z siłownikiem hydraulicznym, dolne ze sprężyną centralną.
6. Podajnik pochyły-kłosowy, podaje na powtórny omłot to co wpadnie przez sito na końcu.
7. Koło ślimaka w zbiorniku zboża jak i rury wyspowej. Miejsce zaznaczone strzałką to śruba M8 zabezpieczająca. Zerwie się przy przeciążeniu układu wyspowego.

Wracając do ustawiania -sprawdzania szczeliny na młocarni. Ustawiamy dźwignie na pomoście na 2 otworze od góry, Możliwe, że trzeba uruchomić silnik jak i młocarnie dla zmiany jej położenia. Gdy już namierzysz i odkręcisz te zaślepki zaopatrz się w 2 wiertła 3mm i 13mm(ja na nich ustawiam).
Przekręć dostępnym kołem pasowym tak aby w otworze pojawił się cep i włóż wiertło przykładając na płaskowniku klepiska i przejedź cepem (zakręć kołem pasowym) nad wiertłem. Powinien wiertło delikatnie dotknąć i przejść dalej. Jeśli nie regulacja.
Wiertło 13mm w otworach bardziej z przodu kombajnu na wlocie, 3mm na wylocie z młocarni. z obu strona tak samo
Regulacji dokonuje się klepiskiem odsuwając-przysuwając je do bębna młocarni. Jak już pisałem są po dwie śruby na stronie. Klucz 24 i 19.
Zaznaczam, że nasze kombajny to nie nówki więc na środku klepisko i cepy są bardziej wytarte niż na brzegach tam gdzie dokonujemy pomiarów, ale efekt i tak będzie.
Miłej regulacji dla tego co to zrozumiał.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dominator 85 Dzisiaj, 03:23
  •  

#42 Share koka123

koka123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 11:09

Dominator 85 teraz to juz wszystko wiem gdzie co jest :)

skombinowalem taka tabele do ustawiania, ale nie wiem czy jest ona prawidlowa, i nie wiem tez do jakiego bizoa ona jest.

Poszedlem dzis by oblukac te klapki.
i znalazlem dzieki twojej pomocy.
podpisalem je. mozesz sprawidzc czy dobrze to zrobilem?

Załączone miniaturki

• IMG_20130404_114709.jpg
  • IMG_20130404_114722.jpg
  • SAM_0539.JPG
  • SAM_0538.JPG

Edytowany przez koka123, 04 kwiecień 2013 - 15:19.

#43 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 20:59

Dominator 85 Śruby regulacyjne odwrotnie. A w sumie jak zmienia się ustawienie jednej to ma to jakiś wpływ na drugą szczelinę, więc trzeba to kontrolować przy regulacji.
Tak samo po regulacji podnieść i opuścić klepisko dźwignią w kabinie i ponownie sprawdzić szczeliny czy nic się nie zmieniło. Przynajmniej ja tak robię.

#44 Share koka123

koka123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 09:21

Dominator 85 dzieki wielkie, jak tylko zrobi sie ciepło to zabiore sie za sprawdzanie wszystkiego i ustawianie.
Ostatnie 3 juz pytania i zamykamy temat.
jakie cisnienie w kołach ma byc z przodu i z tyłu.
i czy na obrazku nie powinna byc jakas sruba
i co z kogutem? on swieci jak jest pelny zbiornik? chodzi mi o ten model kombajna

Załączone miniaturki

• SAM_0546.JPG

Edytowany przez koka123, 05 kwiecień 2013 - 19:02.

#45 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 21:28

Dominator 85 Jakie masz rozmiar opon?
Tak tu powinna być śruba łącząca obydwa płaskowniki.
Ten poziomy z dwoma otworkami powinien dać się przekręcić. Ma on dwie pozycje tak jak teraz i 180stopni przekręcony na ten drugi otwór.
Przestawia się tym "belkę" umiejscowiona na początku klepiska. Z jednej strony(jedno ustawienie) jest gładka, a z drugiej strony(drugie ustawienie) ma przyspawane druty wzdłuż.
Jak wejdziesz po podajnik ten co trzyma heder to tuż pod nim jest właz-pokrywa zamykana na dwie dźwignie. To miejsce służy do czyszczenia chwytacza kamieni. Jest to miejsce tuż przed młocarnia. Zagląda się tam i czyści codziennie. No ale chodzi mi, że jak tam zajrzysz i włożysz rękę ku górze to poczujesz właśnie tę belkę. Powinna być ustawiona drutami do góry.
Co do koguta to raczej tego nie było w tym modelu. U mnie nie ma. Wejdź do zbiornika i poszukaj czujnika jak nie ma to niema takiej opcji.
A dlaczego chcesz zamykać temat? Jeszcze będziesz miał pytania. Czym dalej w las tym więcej drzew. ;)

#46 Share koka123

koka123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 22:53

Dominator 85 kurcze, skad ty to wszystko wiesz?? :D
jutro sprawdze rozmiar opon. Wiem ze to sa te szersze na dzien dzisiejszy. te plaskowniki maja byc skrecone ze sobą na twardo czy ma byc maly luz?

sprawdzilem opony.
przod to 231/18 26AS
tył 12.5/80 r18

Edytowany przez koka123, 06 kwiecień 2013 - 05:54.

#47 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Zainteresowania:USŁUGA KOSZENIA ZBÓŻ KOZIENICE, MAZOWIECKIE, OKOLICE

Napisany 06 kwiecień 2013 - 10:59

Dominator 85 ja u siebie z przodu to mam chyba coś około 1,4 atm jak jest pelnyy zbiornik czyli jakieś 3 t to widać że na oponkach przysiada u mnie nie orginalnie nie ma żadnego czujnika do koguta

#48 Share koka123

koka123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 11:07

Dominator 85 o kurde a ja nabilem na 3 atm. 3 tony az wchodzi do zbiornika? to ile do poslkiego bizona?
przemko mozesz zrobic zdj tej miarki wysokosci koszenia i wyslac mi z wymiarami jaka dlugosc całkowita i co ile cm są odstepy od liczb?

od czego jest ta wajcha zaraz pod szyba? taka zagienta jak ciagne za nia to sie jakas klapka podnosi z boku?
i nie moge tego wlazu znalezc. szukam uchwytow 2 i nie ma, albo zle patrze.
A i sprawdzilem sb suwmiarka wysokosc tych zebów na młocarni. I pomiedzy krajami a srodkiem jest niecaly 1 mm roznicy. to chyba dobrze?

Edytowany przez koka123, 06 kwiecień 2013 - 12:30.

#49 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Zainteresowania:USŁUGA KOSZENIA ZBÓŻ KOZIENICE, MAZOWIECKIE, OKOLICE

Napisany 06 kwiecień 2013 - 14:31

Dominator 85 tak kiedyś jak kosiłem pszenice i potem była ważona zbiornik pełny aż już zaczeło się wysypywać z niego to było 3200 kg więc ten zbiornik się taki nie wydaje pojemnościowy :) kiedyś kolega na rozrzutnik 3,5 t nie zabrał pełnego zbiornika pszenicy trochę był w szoku z tego co pamiętam to do bizona wchodzi coś około 1800 kg więc praktycznie połowa co do dominatora ta wajcha co za nią ciągniesz i z boku sie otwiera to jest taki wskaźnik co idzie z powrotem na ponowny omłot i wtedy jest łatwiej korygować ustawienia, idzie dużo śmieci trzeba dołożyć wiatru, zmienić ustawienia sit itp to jest bardzo przydatna rzecz, jeżeli masz wszystko dobrze ustawione i i tamtym ślimakiem idzie pełno to znaczy że sita nie nadążają przerabiać, umila prace to tak 1mm to jest bardzo dobrze, a jakiego włazu nie możesz znaleść ???

#50 Share koka123

koka123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 18:05

Dominator 85 no tego wlazu co tam kamienie sie zbieraja pod podajnikiem.
widze ze masz kose 3.60m
jakim biegiem srednio sie kosi?
wiem ze to zalezy od gestosci siania. ale sredni bieg do koszenia to ktory bd?

Edytowany przez koka123, 06 kwiecień 2013 - 18:11.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 18:49

Dominator 85 Podnieś heder do góry jeśli nie dasz rady wejść pod podajnik gdy leży na ziemi.
Jak podniesiesz go zabezpiecz kołkiem.
Wchodzisz pod niego i przed sobą masz ramę do której przykręcone są zwolnice i skrzynia siłowniki hedra. Patrzysz do góry i powinien być wąski na 20cm i długi na szerokość młocarni właz. Zabezpieczony dwoma dźwigniami.
Chwytacz kamienie jest praktycznie w tym samym miejscu we wszystkich kombajnach. Po miedzy podajnikiem a młocarnią.

#52 Share koka123

koka123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 18:55

Dominator 85 bylem teraz popatrzyc i faktycznie jest. ja szukalem bardziej z przodu.
jest jeszczze cos co powinienem wiedziec?

#53 Share tomaszek12

tomaszek12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo rozrywka

Napisany 06 kwiecień 2013 - 19:06

Dominator 85 Co do koszenia ja koszę zawsze 1 i przyspieszasz na ful ale jak gęste żyto albo legawe to tak na połowę na 2 to trzeba bardzo rzadkiego zboża i kosy jak brzytew bo inaczej to urwie a nie zdąży skosić.Ten kombajn jest trudny do zapchania ale uwierz mi da się to zrobić i później godzinka skubania w ościugach ;)

#54 Share koka123

koka123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 19:10

Dominator 85 to z biegiem dobrze myslalem. ale wolałem zapytac na wszelki wypadek. dzieki.
podpowiedzcie mi na co trzeba jeszcze uwage zwrocic. :)

#55 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 21:23

Dominator 85 Praca domowa, znaleźć wszystkie kalamitki. :P
Podaj do ilu się doliczyłeś.

#56 Share koka123

koka123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 21:40

Dominator 85 heh. bede liczyl jak wiosna bedzie xD
bo nikt sie nie spodziewal ze zima bedzie az do kwietnia, i trzeba było przykryc. wiec sprzet stoi pod folia ,a domek dostanie po sezonie.

mam takie pytanie o heder. jak włacze go to mi cos stuka tu od strony bijaka, jak sa te tryby.

#57 Share tomaszek12

tomaszek12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo rozrywka

Napisany 07 kwiecień 2013 - 07:44

Dominator 85 Trzeba pilnować końcówek od kosy nie ma prawa być luzu bo urwie ci wałek ten z szajbą albo rozwali obudowę łożyska i sprawdź te koła od wariatora bębna młócącego takie dwa wielkie od strony zbiornika czy równo chodzą i się nie trzęsą bo jak wibrują to dużych obrotów nie bedziesz mógł dać i bedzie niedomłacał nowe koszt 15 tysi netto a używek mało jest w tamtym roku to przerabiałem ale udało mi się ostatnią sztukę ze szrotu wyrwać za 1300

#58 Share koka123

koka123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 11:25

Dominator 85 na kola zwracalem uwage jeszcze przed kupnem. i nie wibrują. rowno chodza.
co do stukania. stuki sa tylko w hederze regularne jak by cos uderzalo o cos. moze łozysko bo ma maly luz. na tym co kose napedza.

#59 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 12:06

Dominator 85 Właśnie co do kosy. Sprawdź dokładnie główkę targańca i kosy, bo jak będą luzy to będzie kiepsko ciął zwłaszcza przy większej prędkości.
Stuk może właśnie pochodzić z napędu kosy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share koka123

koka123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 12:45

Dominator 85 jest wlasnie maly luz na łozysku targanca. zabiore sie jutro za rozbieranie tego. Z tego co pamietam tam jest taka nakretka z wycietymi rowkami co 45stopni chyba.
moze wystarczy ja dokrecic?
a rozbieral juz ktos to dego łozyska? chyba wachadlowe ono jest.

Edytowany przez koka123, 08 kwiecień 2013 - 01:06.