Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dominator 85

204 odpowiedzi na ten temat

#21 Share lukaszbor

lukaszbor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 11:17

Dominator 85 chciałem sie zapytcj na której dziurce ma byc ustawiona przerwa na młocarni do zoboża a jak do rzepaku chodzi mi o dzwignie z prawej strony miedzy fotelem a panelem gdzie są zegary dziurki licząć od podlogi proszę o pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dominator 85 Dzisiaj, 05:24
  •  

#22 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 02 lipiec 2012 - 22:22

Dominator 85 Po pierwsze najpierw sprawdź jaka masz szczelinę ustawioną, żeby mieć punkt odniesienia. Dawno nikt nie zaglądał to może nie domłacać zboża, zwłaszcza pszenżyta.
Dźwignie ustaw na drugim otworze od góry. Po bokach kombajnu przy młocarni masz po dwie blaszki które odkręcasz i sprawdzasz szczeliną i regulujesz widocznymi nakrętkami na płaskownikach.
Szczelina na wlocie 13mm, na wylocie 3mm.
Może się okazać, że do zmiany położenia dźwigni czyli zmiany szczeliny będzie trzeba uruchomić kombajn i młocarnie i w tedy przestawić dźwignię. Oczywiście regulacja szczeliny nakrętkami tylko przy wyłączonej maszynie.
Jak ustawisz szczelina na podane wymiary w położeniu dźwigni na 2 otworze od góry to tak będziesz młócił zboża.
Rzepak wiadomo dźwignia w dół, obroty młocarni także.

#23 Share lukaszbor

lukaszbor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 21 lipiec 2012 - 16:52

Dominator 85 Powiedzcie jak ustawić sita do młócenia rzepaku górne dolne i to ostatnie małe i jakie obroty młocarni i jeszcze jedno nie wiem czy mam coś nie tak ale obroty młocarni nie mogę ustawić mniejsze niż 900 i większe niż 1200 czy coś jest zepsute

#24 Share maciejk76

maciejk76

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 21 lipiec 2012 - 18:29

Dominator 85 ja w 86 dolne mam zamknięte do końca i cofnięte o jeden ząbek,a górne tak ok 7mm ,te krótkie 8-9mm.

#25 Share PatrykR

PatrykR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 24 listopad 2012 - 19:58

Dominator 85 Witam. Jak ktoś zainteresowany claas dominator 85 to moge sprzedac. W razie info pisac na pw a tam dalej sie dogadamy. Dominator w dobrym stanie ale potrzebuje cos wiekszego.

#26 Share koka123

koka123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 08:42

Dominator 85 -- połączono --

Witam. Drodzy koledzy jestem tu nowy na tym forum wiec prosze o wyrozumiałosc.
Wlasnie stalem sie posiadaczem claasa dominatora 85 z silnikiem mercedesa 6 cylindrowego.
moze ktos mi powiedziec jak ustawic sita do zboz, jakie wiatry itd?, , do czego słuzy ta wajcha kolo siedzenia z prawej strony na podłodze.

Edytowany przez Marcin91, 02 kwiecień 2013 - 12:39.
dublowanie tematów

#27 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Zainteresowania:USŁUGA KOSZENIA ZBÓŻ KOZIENICE, MAZOWIECKIE, OKOLICE

Napisany 01 kwiecień 2013 - 09:46

Dominator 85 witam kolego,
ta wajcha pod siedzeniem to jest do ustawiania szczeliny klepiska
sita to sam musisz sobie już ustawić, bo tutaj to nikt Ci nie napisze dokładnie, dolne sito musi być bardziej domknięte niż górne, jak masz tą regulację wiatru to ja do pszenicy ustawiam około 55-60 , w razie jakiś jeszcze pytań pisz śmiało

#28 Share koka123

koka123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 10:05

Dominator 85 Przemko a nie wiesz czasem na ktorej dziurce powinna byc ustawiona ta wajcha?
i co to za czujnik w chlodnicy na gorze? idzie do niego kabelek od klaksonu. i jak ustawia sie wysokosc koszenia? jak to sie reguluje, chodzi mi wysokosc hedera od ziemi.
dodam ze jest to moj pierwszy kombajn wiec jestem zielony w chwili obecnej.

#29 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 13:32

Dominator 85 ja z tego co pamiętam to mam ustawione u siebie na 3-4 dziure,ten czujnik wydaje mi się że jest od tego że jeżeli zostanie przekroczona temp płynu w chłodnicy to zacznie trąbić tak samo jak czujnik od zapchania słomą, no to regulacji wysokości hedera, motowideł i przyśp[ieszacza masz wszystko w jednym rozdzielaczu, wysokość hederu masz z lewej stroby obok drzwi jest taki wskażnik ja kosze na 3-4

#30 Share koka123

koka123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 16:32

Dominator 85 z lewej strony kolo drzwi? tam mam tylko jakis uchwyt na ktory wchodzi taka korbka z linka od hedera. mam kabine tego typu jak na zdj.
w rozdzielaczu to wiem ze jest opuszczanie podnoszenie hedera. ten przyspieszac, podnoszenie nagarniacza. i chyba ostatnia pozycja to obroty młocarni.

Załączone miniaturki

• KOMBAJN CLAAS DOMINATOR 85. HEDER 3,96 M. CENA 45.000,00 PLN.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 17:01

Dominator 85 Ta dźwignia pod siedzeniem po prawo od regulacji szczeliny na młocarni powinna być ustawiona na 2 dziurce od góry, dla zbóż.
Ale to nie wszystko, trzeba być w tedy pewnym, że szczelina między klepiskiem, a bębnem młocarni jest ustawiona prawidłowo.
Na wlocie 13mm, na wylocie 3mm.
Wysokość koszenia ustawia operator podczas koszenia to jest płynna regulacja. Jak ustawisz tak wysoko kosisz. Zależne od terenu i wysokości ścierniska jakie ma zostać.
Kolega wspomniał o wskaźniku wysokości, zamontowany tuż przy tej korbce od prędkości nagarniacza. Kosić bez niego się da tylko trzeba wyczuć. Widać po ściernisku, a jak za nisko to zacznie sunąć sankami i robić ślad na ziemi.

#32 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3021 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 19:31

Dominator 85 Kabina nieoryginalna. Zdaje się od seri x8.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#33 Share koka123

koka123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 01:14

Dominator 85 mtracz-u czyli to ma byc na tej dziurce co zaznaczylem na rysunku? chodzi mi o strone, bo dla cb moze byc ona od strony zbiornika a dla mnie od szyby.
sory za kiepski rysunek ale jest po 2 w nocy i nie chce mi sie rysowac.
a jak osobiscie moge sprawdzic ta szczeline?
i czy ta wajche moge na zgaszonym silniku przestawiac. bo probowalem i strasznie ciezko chodzi. prawie ze nie moge jej przestawic.

Załączone miniaturki

• Untitled.png

Edytowany przez Marcin91, 02 kwiecień 2013 - 12:39.
treść posta napisana z włączonym CapsLockiem

#34 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 17:05

Dominator 85 tak ja mam właśnie ustawioną na 3 najlepiej to zobaczysz w polu jeżeli ziarno będzie zostawało w kłosie wtedy trzeba zmniejszyć szczelinę na młocarni by domłacało , lżej będzie to ustawić na załączonej młocarni

#35 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 19:23

Dominator 85 Przejdź się do kombajnu i jeszcze raz przyjrzyj się tej dźwigni bo ona całkiem inaczej wygląda.

#36 Share koka123

koka123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 20:24

Dominator 85 sorki koledzy ze załozyłem nowy temat zamiast poszukac starego. myslalem ze zostal usuniety. ale na przyszlosc bede wiedzial juz co i jak.
jutro przejde i zrobie zdj to wstawie.

Powiedzcie mi jeszcze jak to jest z tymi obrotami młocarni. jakie predkosci powinny byc dla zboz i od czego zalezy ta predkosc?

#37 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 21:36

Dominator 85 Obroty młocarni zależą od tego co kosisz.
Normalne zboża 1000obr/min.
Jeśli szczelina na młocarni jest prawidłowo ustawiona, a jednak będą problemy z domłacaniem można je zwiększyć.
Znowu jak do zbiornika zaczyna wpadać uszkodzone ziarna trzeba je zmniejszyć.

Rzepak kosi się na dużej szczelinie i na małych obrotach młocarni.

Jakie masz w nim sita?
Są górne i dolne. Górne zapewne żaluzjowe, a dolne też czy otworkowe?

#38 Share koka123

koka123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 07:22

Dominator 85 sita dolne i górne sa zaluzyjne, zrobilem kilka zdjec. i mam pytania do nich. to co nie wiem zaznaczylem. moze komus kto bedzie w takiej sytuacji jak ja to sie przyda.
po co sa te korbki na zdjeciu? i jak powinny byc ustawione. (tam jest jakas podzialka)
na ktorych dziurkach powinny byc sita ustawione?

ta wajcha od szczeliny młocarni jednak inaczej wyglada. moj bład. czy to ma byc na tej dziurce co zaznaczyłem? bo to jest chyna druga i trzecia od gory jak mowicie.

czy ta prostokatna dziurka w podłodze kabiny moze mi posłuzyc jako miarka od wysokosci hedera? chodzi mi o to ze zrobiłbym sb taka listwe i tamtedy ja włozyc i przykrecil do tego podnosnika co sie heder zapina.

co to za pierscien na siłowniku i te otworki na niego? na ktorej dziurce ma byc?

co to za wajcha pod podłoga?

i czy ktos ma taki nadmuch?

sory ze tak pytam. ale chce sie przygotowac do sezonu by potem nie stac w polu i myslec co trzeba zrobic. albo do czego to albo to. jezeli bym robil cos nie tak prosze zwrocic mi uwage.

Załączone miniaturki

• SAM_0512.JPG
  • SAM_0510.JPG
  • SAM_0514.JPG
  • SAM_0516.JPG
  • SAM_0519.JPG
  • SAM_0522.JPG
  • SAM_0520.JPG
  • SAM_0518.JPG

Edytowany przez koka123, 03 kwiecień 2013 - 07:43.

#39 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 09:46

Dominator 85 Zgadza się żaluzjowe. Ten ostatni rząd sit ma swoją dźwignie ustawiania. Jest to sito do ponownego omłotu. Czyli wszystko co przez nie wpadnie podawane jest podajnikiem pochyłym(prawa strona kombajnu) do młocarni na powtórkę z rozrywki. Ustaw je tak na 3/4 otwarcia.
Sita główne ustawiasz w zależności od koszonego zboża. Nie posiadam tabeli, ale szybko nauczysz się ustawiać na oko. Górne ma być otwarte bardziej niż dolne. Przez dolne ma przejść już samo czyste zboże.
Tak ta dźwignia od młocarni w te zaznaczony otwór 2 od góry i teraz możesz zacząć ustawiać-sprawdzać szczelinę. Jeśli ją ustawisz na tym otworze to tak kosisz zboża tradycyjne.
Jeśli wygodnie będzie Ci patrzeć w tym miejscu na wysokościomierz to go tam załóż. W oryginale był w lewym rogu za tą korbką od prędkości nagarniacza, a wygląda on tak
http://www.agrofoto....s-dominator-85/ http://www.agrofoto....-dominator-85/. Mocowany do podajnika.
Ten pierścień na siłowniku to ogranicznik dla sprężyny. U mnie chyba jest na 6 otworku licząc po tych bocznych płaskownikach.
Przyjrzyj się może są ślady gdzie ostatnio był. Żeby je założyć musisz podnieść heder do góry. W tym pierścieniu wykręcić- poluzować śrubę trzymającą druta, następnie wyjąć druta z pod niej jak i z tych dwóch bolcy. Potem założyć pierścień zablokować bolcami i zabezpieczyć drutem. Ktoś widocznie odpinał heder bo bez odpięcia ich się nie da. Zapewne przy transporcie. Tam wystaje ci wałek, dobrze było by zrobić osłonę. Ona była w kształcie rury.
Ta wajcha to zamek do osłony młocarni. Za tą blachą-osłoną masz bęben młocarni. Przesuwasz dźwignie na bok i ciągniesz do siebie. Przy zakładaniu najpierw musisz trafić dołem blachy w "zawiasy" osłony. Zdejmiesz to zobaczysz.
Mam inny wentylator, a z tym co tam trzeba?

Wszystkiego nauczysz się właśnie w pieszym sezonie. Jedziesz w pole kosisz z 20metrów stajesz i patrzysz co leży na ziemi, co w zbiorniku.
Po lewej stronie masz dźwignię prędkości wentylatora, nim zmieniasz ilość wiatru na sitach. od niej dużo zależy. Bo sita jak raz ustawisz to mało kiedy będziesz poprawiał, bo wielkość zboża się nie zmienia, a waga tak. Jednego roku będzie chude i te same wiatry co w roku ubiegłym wygonią sporą ilość.
Przejdź się na tył kombajnu i rękę podnoś wytrząsacze, szukaj luzu. To znaczy mały ma być, ale duży stukający jest do likwidacji.
Mam nadzieje, że cokolwiek rozjaśniłem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share koka123

koka123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 10:55

Dominator 85 jezeli dobrze zrozumialem to te sita dobrze podpisalem. jezeli nie prosze mnie poprawic.

no dobra a na ktorej dziurce mniej wiecej powinny byc ustawione te sita bo na bokach sa otworki zeby je bardziej połozyc albo bardziej postawic.

reszta jasna juz jest dla mnie dzieki wielkie.

a ma ktos moze taka liste do wysokosci koszenia?
Przemko chyba ty masz bo cos wspomniales.
mozesz mi wyslac jej wymiary? jaka długosc całkowita, jakie odstepy pomiedzy liczbami itd.
najlepiej jakbys zrobil zdj i edytowal dopisujac wymiary.

kurde mowicie o jakis blaszkach po obu stronach claasa, ja mam plastikowe zatyczki, mianowicie chodzi mi o ustawienie młocarni, ta odległosc.
gdzie sa te srubki to regulacji i jak to zmierzyc ze ma byc 13 mm na wlocie a na wylocie 3mm.

poszukam tabeli moze znajde gdzies na nacie a jak nie to zamowie sb. i wstawie do tego tematu.
jezeli cos nie bede wiedzial to bede pytał jeszcze.

Załączone miniaturki

• SAM_0512.JPG

Edytowany przez koka123, 03 kwiecień 2013 - 12:38.