Polecane posty

mietek    1

Polecam ten kombajn, użytkuje go od 3lat i jestem z niego bardzo zadowolony pod względem niezawodności, czystości ziarna, zwrotności, prostoty rozwiązań technicznych co związane jest z prosta naprawą. Skrzynia biegów, hamulce układ jezdny tez jest ok. choć minusem sa drogie części np. łożysko na wał młocarni kosztuje oryginał około 400zł 1szt a na szarpacz 200zł. Części sa dostępne w sieci sklepów GRENE a do silnika to najlepiej kupować w sklepie z częściami do samochodów cieżarowych bo grene przesadza z cenami. Tam jest typowy silnik mercedesa ja u mnie ma to miejsce a z perkinsem nie wiem jak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2421

Polecam ja użytkuje ten kombajn już od 10lat kupiłem go w Niemczech od 1 właściciela, jeżeli byś miał wybór to bierz z silnikiem Mercedesa ogólnie kombajn mało pali jest prosty w obsłudze i naprawach, ma duży zbiornik na zboże, łożyska dopasujesz wszystkie polskie również pasy jest dużo zastępników polskich a z jakiej części polski jesteś polecam firmę Gąska z okolic Krakowa ja od nich zamawiam części (wysyłkowo w ciągu 24h), oryginały drogie ale jest dużo zastępników Jak coś chcesz więcej to pisz na forum lub na PW

  • Like 1

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy84    28

też go polecam z częściami bez problemu ja mam na sprzedaż ale w porównaniu do reszty super kombajn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

Kolego ja tak samo jakiś czas już użytkuje dominatora 85 jestem zadowolony z niego w 100 % a nawet w 200%, jak narazie od kiedy go kupiłem zeroooo awarji. Bardzo prosty w obsłudze, mam z silnikiem mercedesa, bez turbo, spalanie nie całe 10l na godz, jestem w stanie zrobić nawet te 1,5 ha na godz, duża przepustowość dzięki szerokiej młocarni, dobrze czyści, małe straty ziarna, duży zbiornik 3t, w tym momencie nie zamieniłbym się na żadnego bizona. Polecam :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Metek11    0

Cichy84. Gdzie można zobaczyć Twój kombajn??

Edytowano przez Metek11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja mam dominatora 105 ale konstrukcyjnie jest prawie taki sam i tez bardzo polecam ta serie dominatora . jest naprawde bardzo prosty w obsludze i czesci sa dostepne bez problemu . i z silnikiem mercedesa 170 KM jest bardzo oszczedny w porownaniu do bizona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

Kolego ja tak samo jakiś czas już użytkuje dominatora 85 jestem zadowolony z niego w 100 % a nawet w 200%, jak narazie od kiedy go kupiłem zeroooo awarji. Bardzo prosty w obsłudze, mam z silnikiem mercedesa, bez turbo, spalanie nie całe 10l na godz, jestem w stanie zrobić nawet te 1,5 ha na godz, duża przepustowość dzięki szerokiej młocarni, dobrze czyści, małe straty ziarna, duży zbiornik 3t, w tym momencie nie zamieniłbym się na żadnego bizona. Polecam :rolleyes:

To jaka jest szerokość młocarni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

A jak eksploatacja hydrostatu, olej trzeba wymieniać często? Nie ma z nim problemów jak się olej zagrzeje np. na dużych górkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

olej ci się nie zagrzeję bo masz chłodnicę oleju. Trochę słychać lekkie wycie ale to z pełnym zbiornikiem na dużych górach i jak jest mokro, ale ogólnie jest bardzo dobra sprawa hydrostat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszbor    0

Witam niedawno kupiłem dominatorka 85 jest to mój 1szy kombajn stan wizualny jest całkiem niezły ale jedno co zauważyłem jak sie wejdzie tam między sita a siekacz to to co jest nad głową to chyba wytrząsacze i jeden z nich ma spore luzy czy ma tak być czy msze coś robić z tym??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

na wytrzasaczach nie ma byc luzu bo one szybko zapier***** i bedzie ci tlukl a jak ma duzy luz to moze i wal urwac :D

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

na panewkach (to drewniane co obejmuje wał) musi być delikatny luz w górę jak podnosisz wytrząsacz ręka oraz wytrząsach powinieneś ręką przesuwać na boki. Jeśli za skręcisz panewki na sztywno że nie będzie luzu to wał będzie się mocno grzał rozhartuję się i można urwać wał...

 

ja wyjmowałem wały i zawiozłem razem z panewkami do regeneracji,,, skasowali mi jajka na poszczególnych wykorbieniach i w panewkach,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Jak się rozkręci te drewniane panewki na wale to po miedzy nimi mogą jeszcze być podkładki dystansowe(jeśli nikt jeszcze nie regulował).

Po ich wyjęciu kasuje się luz.

Jeśli po wyjęciu wszystkich podkładek nadal jest spory luz a nie chcemy kupować nowych panewek to można ich płaszczyzny którymi się stykają zeszlifować trochę.

Luz musi mały być bo wał tez może nie być już równy i będą się zacinać i jak wyżej kolega już wspomniał wał można urwać.

Każdy wytrząsacz jest podparty w dwóch miejscach na dwóch wałkach, z przodu i na końcu. Więc mamy w sumie 10 panewek do wyregulowania.

Do tych z przodu dostajemy się otwierając z obu stron pokrywy za przednimi kołami, tam widać plastikowe zaślepki otworów przez które można bez problemu wykręcać.

Jeśli już jesteśmy przy regulacji luzów na drewnianych panewkach to proponuje zając się także popychaczami słomy które są nad wytrząsaczami. Tutaj także mamy 2 wałki jedne z przodu i na końcu klawiszy.

Tutaj także mamy 10 sztuk panewek, ich regulacja jest taka sama jak tych od klawiszy.

Do tych z tyłu dostajemy się przez górny właz na tyle kombajnu.

Do tych z przodu trzeba wejść do zbiornika zboża i odkręci właz (2 śruby M8, może na pierwszy rzut oka go nie widać ale na środku powinna być raczka z drutu), a pod nim jest interesujący nas wałek.

Mam nadzieję, że komuś się to przyda.

Miłej regulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

no tak musi byc troche luzu bo wlasnie bedzie grzal sie jak cholera ale nie taki ze lata po 2 cm w kazda strone ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszbor    0

chciałem sie zapytcj na której dziurce ma byc ustawiona przerwa na młocarni do zoboża a jak do rzepaku chodzi mi o dzwignie z prawej strony miedzy fotelem a panelem gdzie są zegary dziurki licząć od podlogi proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Po pierwsze najpierw sprawdź jaka masz szczelinę ustawioną, żeby mieć punkt odniesienia. Dawno nikt nie zaglądał to może nie domłacać zboża, zwłaszcza pszenżyta.

Dźwignie ustaw na drugim otworze od góry. Po bokach kombajnu przy młocarni masz po dwie blaszki które odkręcasz i sprawdzasz szczeliną i regulujesz widocznymi nakrętkami na płaskownikach.

Szczelina na wlocie 13mm, na wylocie 3mm.

Może się okazać, że do zmiany położenia dźwigni czyli zmiany szczeliny będzie trzeba uruchomić kombajn i młocarnie i w tedy przestawić dźwignię. Oczywiście regulacja szczeliny nakrętkami tylko przy wyłączonej maszynie.

Jak ustawisz szczelina na podane wymiary w położeniu dźwigni na 2 otworze od góry to tak będziesz młócił zboża.

Rzepak wiadomo dźwignia w dół, obroty młocarni także.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszbor    0

Powiedzcie jak ustawić sita do młócenia rzepaku górne dolne i to ostatnie małe i jakie obroty młocarni i jeszcze jedno nie wiem czy mam coś nie tak ale obroty młocarni nie mogę ustawić mniejsze niż 900 i większe niż 1200 czy coś jest zepsute

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejk76    1

ja w 86 dolne mam zamknięte do końca i cofnięte o jeden ząbek,a górne tak ok 7mm ,te krótkie 8-9mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykR    0

Witam. Jak ktoś zainteresowany claas dominator 85 to moge sprzedac. W razie info pisac na pw a tam dalej sie dogadamy. Dominator w dobrym stanie ale potrzebuje cos wiekszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez marekkucybala2
      Witam, posiadam od kilku lat kombajn zbożowy Claas Dominator 98sl. Nie było z nim wcześniej żadnych większych problemów. W tym roku problem polega na tym że kiedy chciałem wyjechać kombajnem to odpala ale nie chce jechać. Co może być przyczyną?
    • Przez Grzechooo
      Witam, Urwał mi się wytrząsacz w Senatorze i mam pytanie czy może ktoś wie czy taki wytrząsacz pasuje np z Mercatora lub protektora? czy były jakieś różnice w wytrząsaczach? jeśli tak to z czego jeszcze mogę go dobrać.?
    • Przez Szron88
      Witam.
      Sąsiad poprosił mnie o pomoc przy kupnie kombajnu. Sam posiadam JD 1065 i z Claasem nigdy nie miałem doczynienia. Prosiłbym użytkownikow dominatorów na co zwrócic szczególnie uwage bo jednak claas sie troszke różni od JD. Wyjazd na oględziny jutro rano więc mało czasu na zbieranie informacji. Z góry dzieki za pomoc.
    • Przez kotek85
      Witam 
      Potrzebuję waszej rady który z kombajnów wybrać rowazam New Holland 8030 8040 lub Dominatora 66. Kombajn pracował by na 40-50 ha.
      Z góry za wszystkie sugestie dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj