Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dominator 85

204 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Metek11

Metek11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 21:28

Dominator 85 Proszę o opinię o Claas Dominator 85. Plusy i minusy tego sprzętu, dostep do części.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dominator 85 Dzisiaj, 16:18
  •  

#2 Share mietek

mietek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 23:06

Dominator 85 Polecam ten kombajn, użytkuje go od 3lat i jestem z niego bardzo zadowolony pod względem niezawodności, czystości ziarna, zwrotności, prostoty rozwiązań technicznych co związane jest z prosta naprawą. Skrzynia biegów, hamulce układ jezdny tez jest ok. choć minusem sa drogie części np. łożysko na wał młocarni kosztuje oryginał około 400zł 1szt a na szarpacz 200zł. Części sa dostępne w sieci sklepów GRENE a do silnika to najlepiej kupować w sklepie z częściami do samochodów cieżarowych bo grene przesadza z cenami. Tam jest typowy silnik mercedesa ja u mnie ma to miejsce a z perkinsem nie wiem jak jest.

#3 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1710 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 23:18

Dominator 85 Polecam ja użytkuje ten kombajn już od 10lat kupiłem go w Niemczech od 1 właściciela, jeżeli byś miał wybór to bierz z silnikiem Mercedesa ogólnie kombajn mało pali jest prosty w obsłudze i naprawach, ma duży zbiornik na zboże, łożyska dopasujesz wszystkie polskie również pasy jest dużo zastępników polskich a z jakiej części polski jesteś polecam firmę Gąska z okolic Krakowa ja od nich zamawiam części (wysyłkowo w ciągu 24h), oryginały drogie ale jest dużo zastępników Jak coś chcesz więcej to pisz na forum lub na PW
ZETOR TEAM

#4 Share cichy84

cichy84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 06:42

Dominator 85 też go polecam z częściami bez problemu ja mam na sprzedaż ale w porównaniu do reszty super kombajn

#5 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Zainteresowania:USŁUGA KOSZENIA ZBÓŻ KOZIENICE, MAZOWIECKIE, OKOLICE

Napisany 23 grudzień 2011 - 13:19

Dominator 85 Kolego ja tak samo jakiś czas już użytkuje dominatora 85 jestem zadowolony z niego w 100 % a nawet w 200%, jak narazie od kiedy go kupiłem zeroooo awarji. Bardzo prosty w obsłudze, mam z silnikiem mercedesa, bez turbo, spalanie nie całe 10l na godz, jestem w stanie zrobić nawet te 1,5 ha na godz, duża przepustowość dzięki szerokiej młocarni, dobrze czyści, małe straty ziarna, duży zbiornik 3t, w tym momencie nie zamieniłbym się na żadnego bizona. Polecam :rolleyes:

#6 Share Metek11

Metek11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 19:29

Dominator 85 Cichy84. Gdzie można zobaczyć Twój kombajn??

Edytowany przez Metek11, 23 grudzień 2011 - 19:31.

#7 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 19:47

Dominator 85 ja mam dominatora 105 ale konstrukcyjnie jest prawie taki sam i tez bardzo polecam ta serie dominatora . jest naprawde bardzo prosty w obsludze i czesci sa dostepne bez problemu . i z silnikiem mercedesa 170 KM jest bardzo oszczedny w porownaniu do bizona

#8 Share grzepo

grzepo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 22:06

Dominator 85

Kolego ja tak samo jakiś czas już użytkuje dominatora 85 jestem zadowolony z niego w 100 % a nawet w 200%, jak narazie od kiedy go kupiłem zeroooo awarji. Bardzo prosty w obsłudze, mam z silnikiem mercedesa, bez turbo, spalanie nie całe 10l na godz, jestem w stanie zrobić nawet te 1,5 ha na godz, duża przepustowość dzięki szerokiej młocarni, dobrze czyści, małe straty ziarna, duży zbiornik 3t, w tym momencie nie zamieniłbym się na żadnego bizona. Polecam :rolleyes:

To jaka jest szerokość młocarni?

#9 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Zainteresowania:USŁUGA KOSZENIA ZBÓŻ KOZIENICE, MAZOWIECKIE, OKOLICE

Napisany 24 grudzień 2011 - 09:37

Dominator 85 @grzepo szerokość to 132cm jak dobrze pamiętam w dominatorze 85

#10 Share rolnik-k

rolnik-k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 24 grudzień 2011 - 14:46

Dominator 85 polecam gorąco silnik mercedesa i do tego hydrostat i masz lux

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share grzepo

grzepo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 25 grudzień 2011 - 10:16

Dominator 85 A jak eksploatacja hydrostatu, olej trzeba wymieniać często? Nie ma z nim problemów jak się olej zagrzeje np. na dużych górkach?

#12 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 25 grudzień 2011 - 16:32

Dominator 85 olej ci się nie zagrzeję bo masz chłodnicę oleju. Trochę słychać lekkie wycie ale to z pełnym zbiornikiem na dużych górach i jak jest mokro, ale ogólnie jest bardzo dobra sprawa hydrostat.

#13 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 22:13

Dominator 85 Czy uważacie, ze dominator 85 byłby lepszym rozwiązaniem niż np mercator 75?

#14 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 05 styczeń 2012 - 15:27

Dominator 85 Sprawa oczywista, tyle, że Domi droższy o dyszke jak dobry.

#15 Share lukaszbor

lukaszbor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 19:58

Dominator 85 Witam niedawno kupiłem dominatorka 85 jest to mój 1szy kombajn stan wizualny jest całkiem niezły ale jedno co zauważyłem jak sie wejdzie tam między sita a siekacz to to co jest nad głową to chyba wytrząsacze i jeden z nich ma spore luzy czy ma tak być czy msze coś robić z tym??

#16 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 21:08

Dominator 85 na wytrzasaczach nie ma byc luzu bo one szybko zapier***** i bedzie ci tlukl a jak ma duzy luz to moze i wal urwac :D

#17 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 21:14

Dominator 85 na panewkach (to drewniane co obejmuje wał) musi być delikatny luz w górę jak podnosisz wytrząsacz ręka oraz wytrząsach powinieneś ręką przesuwać na boki. Jeśli za skręcisz panewki na sztywno że nie będzie luzu to wał będzie się mocno grzał rozhartuję się i można urwać wał...

ja wyjmowałem wały i zawiozłem razem z panewkami do regeneracji,,, skasowali mi jajka na poszczególnych wykorbieniach i w panewkach,,,

#18 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 21:38

Dominator 85 Jak się rozkręci te drewniane panewki na wale to po miedzy nimi mogą jeszcze być podkładki dystansowe(jeśli nikt jeszcze nie regulował).
Po ich wyjęciu kasuje się luz.
Jeśli po wyjęciu wszystkich podkładek nadal jest spory luz a nie chcemy kupować nowych panewek to można ich płaszczyzny którymi się stykają zeszlifować trochę.
Luz musi mały być bo wał tez może nie być już równy i będą się zacinać i jak wyżej kolega już wspomniał wał można urwać.
Każdy wytrząsacz jest podparty w dwóch miejscach na dwóch wałkach, z przodu i na końcu. Więc mamy w sumie 10 panewek do wyregulowania.
Do tych z przodu dostajemy się otwierając z obu stron pokrywy za przednimi kołami, tam widać plastikowe zaślepki otworów przez które można bez problemu wykręcać.
Jeśli już jesteśmy przy regulacji luzów na drewnianych panewkach to proponuje zając się także popychaczami słomy które są nad wytrząsaczami. Tutaj także mamy 2 wałki jedne z przodu i na końcu klawiszy.
Tutaj także mamy 10 sztuk panewek, ich regulacja jest taka sama jak tych od klawiszy.
Do tych z tyłu dostajemy się przez górny właz na tyle kombajnu.
Do tych z przodu trzeba wejść do zbiornika zboża i odkręci właz (2 śruby M8, może na pierwszy rzut oka go nie widać ale na środku powinna być raczka z drutu), a pod nim jest interesujący nas wałek.
Mam nadzieję, że komuś się to przyda.
Miłej regulacji.

#19 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 22:24

Dominator 85 no tak musi byc troche luzu bo wlasnie bedzie grzal sie jak cholera ale nie taki ze lata po 2 cm w kazda strone ;d

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share lukasz2h99

lukasz2h99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 21 czerwiec 2012 - 00:17

Dominator 85 jak sprawuje sie retromat w dominatorze 85? jaki olej do tej skrzyni i hydrauliczny?