Skocz do zawartości

Zdjęcie

Chlewnia marzeń na 2000 szt cykl zamkniety

81 odpowiedzi na ten temat

#61 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 16:51

Chlewnia marzeń na 2000 szt cykl zamkniety Trochę dziwią mnie tezy i wypowiedzi niektórych z was. Przecież chów na ruszcie jest łatwiejszy, wygodniejszy i z ekonomicznego punktu widzenia dużo bardziej opłacalny. I to jest jasne,oczywiste i już dawno temu udowodnione. Wystarczy sobie wziąć kalkulator do ręki i policzyć. Oczywiście można podyskutować który jest lepszy dla swiń i bliższy naturze ale ludzie nie podważajmy rzeczy oczywistych. Chlewnia rusztowa mimo iż droższa w budowie szybko sie zwróci w postaci późniejszych mniejszych nakładów pięniedzy i pracy na jej funkcjonowanie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Chlewnia marzeń na 2000 szt cykl zamkniety Dzisiaj, 02:39
  •  

#62 Share przemuch88

przemuch88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 18:28

Chlewnia marzeń na 2000 szt cykl zamkniety niewiem jak wy liczycie że wam wychodzi taniej na ruszcie?? z godził bym sie z tym gdyby swinie na ruszcie mniej zjadły ale puki co nikt jeszcze tego nie udowodnił. na wiosne zaczynam budowe tuczarni na głebokiej ściółce na okolo 2000 tuczników mam 130 hektarów mysle ze słomy powinno starczyć. Obecnie na wapnowanie i nawozy fosforowe wydaje około 80-90 tysiecy. Gnoju mi wystarczy napewno no połowe wiec co drugi rok uda mi sie pognojić całośc. mysle ze z foforu potasu a napewno wapna bede mogł zrezygnować. a co do różnicy w działaniu gnojowicy a w oborniku na polu to u mnie jest róznica i to kolosalna a u was nie ma??

#63 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 29 grudzień 2011 - 20:00

Chlewnia marzeń na 2000 szt cykl zamkniety Zrezygnować z wapna ?? Obornik również zakwasza glębę..

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share przemuch88

przemuch88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 20:49

Chlewnia marzeń na 2000 szt cykl zamkniety oj nie do kńca sie z tym zgodze, jak 2 lata gnojowica pójdzie w to samo miejsce to jeczmień nie bardzo chce rosnąć a obornik zdarzało sie ze 5 lat rok po roku stosowalem bez wapnowania i na jeczmieniu nic widac nie było że zakwasza. w tym roku nawet stosowałem pod jeczmień zimowy i to bardzo cieniutko go tam poszlo po jakieś 15-20 ton na chektar bez zadnych dodatkowych nawozow jednak nie dokonca mi starczyło na 12 hektarow a na po zostałych 5 zamiast obornika zastosawałem 350 kilo polifoski 5. i bez porownania roznica gołym okiem widać dakąd byl obornik jeczmień nie żołknie jest większy i w dodatku tak szybko nie wchodził na niego mączniak. po gnojowicy niby widac roznice co prawda niewiele jej mam ale niema porownania z obornikiem przynajmniej u mnie watpie zeby było inaczej u was??

#65 Share Marsen

Marsen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 21:08

Chlewnia marzeń na 2000 szt cykl zamkniety

niewiem jak wy liczycie że wam wychodzi taniej na ruszcie?? z godził bym sie z tym gdyby swinie na ruszcie mniej zjadły ale puki co nikt jeszcze tego nie udowodnił. na wiosne zaczynam budowe tuczarni na głebokiej ściółce na okolo 2000 tuczników mam 130 hektarów mysle ze słomy powinno starczyć. Obecnie na wapnowanie i nawozy fosforowe wydaje około 80-90 tysiecy. Gnoju mi wystarczy napewno no połowe wiec co drugi rok uda mi sie pognojić całośc. mysle ze z foforu potasu a napewno wapna bede mogł zrezygnować. a co do różnicy w działaniu gnojowicy a w oborniku na polu to u mnie jest róznica i to kolosalna a u was nie ma??

jakie wymiary tej tuczarni?

#66 Share przemuch88

przemuch88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 21:20

Chlewnia marzeń na 2000 szt cykl zamkniety 100 na 18 metrow po zewnętrznej plus paszarnia 12 na 18 metrow i do tego porodowka z odchowalnia w przuszlosci 18 na 30

#67 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 30 grudzień 2011 - 11:27

Chlewnia marzeń na 2000 szt cykl zamkniety ja nie zauwazylem zadnej roznicy na polu miedzy obornikiem a gnojowica u mnie w tym roku znaczaco bylo widac efekty wylania gnojowicy przed siewem jeczmienia @ PRZEMUCH odchowalnie i porodowke tez bedziesz budowal na sciolke?

#68 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 13:02

Chlewnia marzeń na 2000 szt cykl zamkniety Gnojowica szybciej sie rozkłąda jak obornik przecież. A słome sciąc polać gnojowicą i wtedy są dopiero efkty. No ale jak kto woli. Ruszt przy bydowie droższy ale policz zebranie słomy z tych 130ha to już nie wyjdzie tak tanio. A gnojowice wozisz od razy i nie męczysz dwóch maszyn do ładowania, ładowarkę też porządną trzeba mieć to tego. Policz koszt zbioru słomy.

#69 Share przemuch88

przemuch88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 18:23

Chlewnia marzeń na 2000 szt cykl zamkniety odchowalnia i porodówka połruszt. kazdy ma swoje zdanie u mnie gnój jest lepszy napewno bardziej praco chłonny. ale teraz się recznie tego nie robi tylko maszynami wiec to chyba nie bedzie az takim problemem. jak bym miał kupić słome to owszem zdecydował bym sie na ruszt. ale tak to z moich obliczeń wychodzi że na głebokiej mimo waszystko bedzie taniej. gdyby swinie na ruszcie mniej zjadły to by był jakiś argument ale puki co nikt jescze tego nie udowodnił ze swinie na ruszczie mniej jedzą.

#70 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 30 grudzień 2011 - 20:19

Chlewnia marzeń na 2000 szt cykl zamkniety no z tym zuzyciem paszy to bym polemizowal choc dokladnych danych nie mam ale jedno jest pewne swinie po schodkach za darmo nie chodza

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 30 grudzień 2011 - 20:41

Chlewnia marzeń na 2000 szt cykl zamkniety "Jedno jest pewne świnie za darmo po schodkach nie chodzą"

Rozbawiłeś mnie. Dodany obrazek sądzisz, ze zyskasz na tym że mniej chodzą, bo nie muszą wyżej wchodzić zeby sie najeść? na korzyść ruszt. ? Dodany obrazek
rzeczywiście, połowe tego co zje, to przetrawi na energie, żeby wchodzić na schody, do automatów. Dodany obrazek i to jest jeden, z wielu pewnie przykładów, dlaczego lepiej wziąć ruszta. Wg. @Maxiben. Śmiech na sali, ale może są tacy co zbadali że na głębokiej ściółce świnie wolniej rosną? czy jak mam to zrozumieć @maxiben, Dodany obrazek

#72 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 31 grudzień 2011 - 00:05

Chlewnia marzeń na 2000 szt cykl zamkniety nie wiem ile masz lat i jakie doswiadczenia z chowem swin a jestem pewien ze nie wielkie juz raz ci napisalem ze pojecia nie masz wiec sie nie udzielaj

#73 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:hodowla trzody chlewnej, hodowla bydła mlecznego, weterynaria

Napisany 31 grudzień 2011 - 09:33

Chlewnia marzeń na 2000 szt cykl zamkniety Ja też mam zamiar w przyszłości zbudować tuczarnię, ale tylko i wyłącznie na ruszcie. Na słomie to tylko i wyłącznie maciory prośne w grupach, bo jeżeli chce się mieć więcej prosiąt i lepsze prosięta to trzeba zadbać żeby lochy miały komfort. A poza tym wolę wziąć 50tys kredytu więcej i mieć mniej roboty, a co do słomy to nie będę płacił po 40zł za belę, to idiotyzm jak dla mnie. I jeszcze jedno, to nie zachód na nas wymusza ruszta, to po prostu postęp.

Edytowany przez Krzynio257, 31 grudzień 2011 - 09:35.

#74 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 31 grudzień 2011 - 10:51

Chlewnia marzeń na 2000 szt cykl zamkniety zgadza sie zachod wrecz przeciwnie chcialby aby bylo u nas tak jak jest wszystko rozdrobnione oni wiedza ze u nas jest potencjal a to dla nich nie dobrze bo polska to niezly rynek zbytu
a odnosnie macior juz wczesniej wspominalem ze chce je miec na slomie i oczywiscie w grupach @krzynio widziales moze lochy prosne w takim systemie rusztowo sciolowym bo ja to obserwowalem w danii lezaly po ok20 szt na slomie wtedy wchodzily nie wysoko na ruszt i tam jadly pily i sraly ?

#75 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 11:45

Chlewnia marzeń na 2000 szt cykl zamkniety tak widziałem taki system, ze słomą, częścią rusztową i mokrym żywieniem. Ale my utrzymywaliśmy po 10szt na jeden boks. A co do zachodu to Niemcy się śmieją że polak kupi i utuczy wszystko, bo sam nie potrafi wyhodować prosiaka. Śmieją się że albo mamy mało w miocie, albo złej jakości prosięta.

#76 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 31 grudzień 2011 - 12:05

Chlewnia marzeń na 2000 szt cykl zamkniety Może coś zacytutuje ,nie wiem czy dokładnie ale każdy wie o co chodzi " Jankesi 40 lat pompowali kasę w Niemcy ,a ruski w Polskę co? Marksa i Lenina "

#77 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 31 grudzień 2011 - 12:16

Chlewnia marzeń na 2000 szt cykl zamkniety dlatego utwierdzam sie w przekonaniu ze trzeba zainwestowac w stado podstawowe i modernizacje chlewni na tym zachodzie tez nie jest tak wszystko super zwlascza o zdrowotnosc chodzi ja nie mam zamiaru tylko tuczyc a jak trafisz chorowite warchlaki pozniej gorsza cene tucznika malo to stabilne wiec cykl zamkniety moim wyborem

#78 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 12:35

Chlewnia marzeń na 2000 szt cykl zamkniety Ja nigdy bym nie kupił tego co tu u Niemca produkuję. Widzę co tu jest na co dzień. Więc popieram całkowicie, tylko i wyłącznie system zamknięty. Przynajmniej wiem co wyhodowałem.

#79 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 12:44

Chlewnia marzeń na 2000 szt cykl zamkniety Jak nie pełnym ruszcie nie ma żadnych schodków. Wniskując można żec jak chodzi po słomie to też jst mu ciężko chodzić niż po twardym ruszcie i traci masę..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 31 grudzień 2011 - 14:33

Chlewnia marzeń na 2000 szt cykl zamkniety Maxiben, wystarczające doświadczenie, w 2000r. przeszliśmy na samą trzodę. Dodany obrazek Więc taki początkujący nie jestem. Dodany obrazek