Skocz do zawartości

Zdjęcie

Chlewnia marzeń na 2000 szt cykl zamkniety

81 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Zainteresowania:kopanie w ziemi

Napisany 27 grudzień 2011 - 16:14

Chlewnia marzeń na 2000 szt cykl zamkniety no właśnie... i mówicie że koszty większe... nie rozumiem, sama budowa rusztu jest kosztowna, do tego zbiornik, konkretna beczka z mixerem....
przecież nikt widłami od np 300 400 czy 1000sztuk nie wyrzuca( to nie stajnia augiasza :rolleyes:)
uważam że ruszt nie jest wcale taki kolorowy jak część z was mówi...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Chlewnia marzeń na 2000 szt cykl zamkniety Dzisiaj, 13:06
  •  

#42 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 27 grudzień 2011 - 16:49

Chlewnia marzeń na 2000 szt cykl zamkniety dobra ladowarka ok 150 tys zl to nie koszt i inny sprzet do rozwozu obornika i samo paliwo najem pracownikow bo sam nie dasz rady wiata na slome bo ta z pod chmurki to kipskiej jakosci presa zwozka to tez koszty i ciaglej robocie i narzekaniu ile to trzeba sie narobic

dobra ladowarka ok 150 tys zl to nie koszt i inny sprzet do rozwozu obornika i samo paliwo najem pracownikow bo sam nie dasz rady wiata na slome bo ta z pod chmurki to kipskiej jakosci presa zwozka to tez koszty i ciaglej robocie i narzekaniu ile to trzeba sie narobic

ruszta wiecej wolnego czasu bezcenne

#43 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 27 grudzień 2011 - 17:17

Chlewnia marzeń na 2000 szt cykl zamkniety Jak czytam niektóre twoje wypowiedzi maxiben@ To się nie raz smieje w monitor. Dodany obrazek
Ładowarka.. Przecież nie musisz jej od razu mieć, możesz kupić za 30tyś. ciągnik z turem, duży i też pójdzie sprawnie i szybko. Potem z czasem możesz kupić ładowarkę używaną za te 150 000tyś, ale na początek wystarczy ten ciągnik. Może się wydać śmieszne, ale nawet jakimś zetorem ok.70km z turem byś też dał radę.
Piszesz że sprzęt do rozwozu obornika i paliwo ---- hmm to do gnojowicy nie kupujesz beczki ? Nosisz wiaderkami? :D Paliwo - ciągnik przy beczce też na wode nie jezdzi. :)
Nierozumiem tego : "Najem pracowników bo sam nie dasz rady" ... Wytłumacz co masz na myśli że nie da rady sam. Dodany obrazek
Tutaj 1OO% głęboka ściółka, i zero narzekań, ja niewiem że ty maxiben@ same minusy widzisz. Dodany obrazek

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Zainteresowania:kopanie w ziemi

Napisany 27 grudzień 2011 - 17:30

Chlewnia marzeń na 2000 szt cykl zamkniety maxiben może jeszcze dolicz trzonki do wideł i wodę do picia....

wszystko ma wady i zalety... zarówno tucz na rusztach jak i tradycyjny... zależy od możliwości

przykładowo wiosną masz pełne zbiorniki a nie możesz beczką wjechać na polę bo siadasz,.
Do tego robisz piekny zapach przy dobrym wietrze roznoszący się na 2kilometry ,za to wprost uwielbiają cię ludzie którzy są zmuszeni są sie nim zaciągać... nie wszystko jest tak piękne i wspaniałe....
uważam że lochy jak najbardziej na rusztach ,ale tuczarnie w pobliżu zabudowań mieszkalnych nie bardzo

#45 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 grudzień 2011 - 17:40

Chlewnia marzeń na 2000 szt cykl zamkniety To, że zachód ma ruszt to nie znaczy, że my również mamy iść ślep w ten rodzaj. Kraje zachodnie mają ogromne kłopoty z gnojowicą, wożą ja do innych krajów, bo nie mają sami gdzie tego wylać. Także, jeżeli chcemy się zabezpieczyć sobie opłacalność nie pakujmy się w wielkie fermy oraz nie dorabiajmy zachodnich farmerów kupując od nich prosięta.

W ojca gosp. mamy system mieszany i wielokrotnie zdarzało się, że na ruszcie świniaki kulały, po przepędzeniu na ściółkę kondycja się poprawiała.

Dzień czasu i chlewnia czysciutka po odstawie. Białkować nić nie trzeba a gnojowice wywozi się nie zależnie czy pusto czy pełno.

Niby jak cała podłoga w ruszcie to nie trzeba zbiornika. Z drugiej strony słyszałem opinie, że takie rozwiązanie jest "zimne" i świnie leżą w powietrzu.

Edytowany przez Profil usunięty, 27 grudzień 2011 - 17:52.

#46 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 27 grudzień 2011 - 18:15

Chlewnia marzeń na 2000 szt cykl zamkniety nie wiem jak wy ale ja potrafie sobie wyobrazic chlewnie na 2000tys tucznikow bo o tym jest mowa w tym temacie ja mam chlewnie na na ruszcie odchowalnie na 150 szt porodowki i tuczarnie na 100szt oraz tuczarnie na glebokiej sciolce i wiem o czym mowie i mam porownanie na glebokiej sciolce stale robot zima skonczony rzut boks trzeba wywozic najpierw na plyte a wiosna na pole ile to czasu zajmuje to ja wiem ponadto pieprzenie sie stale ze sloma a to presowaniwe zwozenie magazynowanie pozniej scielenie i podworze zascielone tez musze posprzatac bo lubie porzadek a na ruszcie zawsze czysto i porzadek gnojowice nie wiaderkami ale chodzilo mi o koszty wywizienia odchodow ze slomy czy rusztu z rusztu w pol dnia wywioze a drugi ciagnik agregaat i po sprawie i nie az tak smierdzi a z gnojem ladowacz ze dwa rozrzutniki i plug do zaorania a ten jest paliwozerny i czasochlonny ale nikt nikomu nie zabrania pracowac i hodowac tak jak lubi no i do @ PRZEMROLNIK smemu przeciez dasz rade obsuzyc gleboka sciolke ??? chyba masz ich kilkadziesiat mimo wszystko zycze powodzenia
i nie widze samych minusow ale ja osobiscie bede sukcesywnie przerabial na ruszt moj przemuslany wybor

#47 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 18:30

Chlewnia marzeń na 2000 szt cykl zamkniety po jakimś czasie, tzn min. 5 latach lania gnojowicą pól swoich z tej hodowli, bez obornika to będziesz miał pole... jak 102. a zielska jak 150. Dodany obrazek
Tak więc problem z gnojowicą jest a z obornikiem nie..
A ja osobiscie bede sukcesywnie przerabial na gł. ściółkę , to moj przemyslany wybor. Dodany obrazek

#48 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 18:34

Chlewnia marzeń na 2000 szt cykl zamkniety No 10 lat juz gnojowicę się leje i jest wszystko dobrze. A pryskać i tak od zielska trzeba czy to gnojowica czy obornik.

#49 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 27 grudzień 2011 - 18:49

po jakimś czasie, tzn min. 5 latach lania gnojowicą pól swoich z tej hodowli, bez obornika to będziesz miał pole... jak 102. a zielska jak 150. Dodany obrazek
Tak więc problem z gnojowicą jest a z obornikiem nie..
A ja osobiscie bede sukcesywnie przerabial na gł. ściółkę , to moj przemyslany wybor. Dodany obrazek

No jak nie będziesz regulował odczynu pH gleby to Twój sen na pewno się spełni. Alternatywą dla gnojowicy jest biogazownia w 100 % zasilana gnojowicą i suszarnia do sedymentu .

#50 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 11:24

Chlewnia marzeń na 2000 szt cykl zamkniety Ja tylko mówie, co wiem. Wiem bo gosciu z wsi dalej tak zrobił. :)
chyba więcej niż 1500tucznika, cykl zamknięty wszystko na ruszcie, jak zaczynają wozic gnojowice, to chyba 5 ciągników, cały tydzien wożą. :D
Smród jak.. no właśnie. A rozlewali na pola i widać było efekty szamber'owania. Wkońcu zaczęli jezdzic, szukać i kupowac obornik od gospodarzy, kurnikarzy.
Mówisz ze do gnojowicy jakaś suszarnia do sedymentu a alternatywa to biogazownia. - czyli kolejne Większe koszty przerabiania na ruszt. Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 28 grudzień 2011 - 15:01

Chlewnia marzeń na 2000 szt cykl zamkniety Albo gościu nie wapnował ,albo walił tyle gnojowicy , że na jednostce powierzchni miał więcej gnojowicy niż ziemi. Móisz ,że biogazownia to koszty. w takim razie pytam się ,czy są jakieś korzyści, bo według Ciebie chyba nie. A energia elektryczna , którą można sprzedać i energia cieplna , którą można ogrzewać budynki inwentarskie lub mieszkalne??

Jeszcze jednym plusem jest, że do tego typu biogazowni mamy darmowy substrat..

Edytowany przez martini89, 28 grudzień 2011 - 15:03.

#52 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 28 grudzień 2011 - 15:56

Chlewnia marzeń na 2000 szt cykl zamkniety @ przemrolnik pojecia nie masz a piszesz ze wiesz gnojowica od 1500 tucznikow to jest wedlug ciebie mega duzo??? i az 5 ciagnikow to wywozi to jakies nieporozumienie !! ale napisales chyba wiec nie jestes pewien i tego napewno nie widziales ja bylem w kilku gospodarstwach co maja jeszcze wiecej gnojowicy i 1 ciagnik to wywozi a na polu rosnie az milo bo nie ma przedawkowania ja u siebie jak wywioze to efekty sa widoczne golym okiem rosnie lepiej jak po nawozie ktorego sypie na tym polu mniej wiec nie strasz ze ruszt az taki zly
jesli chodzi o biogazownie to ja jestem na 100% za i co to ma do wiekszych kosztow przerabiania na ruszt

#53 Share turbogrocho49

turbogrocho49

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 15:58

Chlewnia marzeń na 2000 szt cykl zamkniety Smieszą mnie wypowiedzi niektórych na temat głebokiej sciółki, że jaka ona nie jest wspaniała, jak pisze kolega roboty dużo więcej na sciółce jak na ruszcie i nikt mi tego nie wmówi, sam tucze na głebokiej sciółce rocznie puszczam około 1600-1700 szt tucznika, pola mamy 50 ha i swojej słomy brakuje, kupować ją w naszych rejonach jest poprostu drogo 25 zł bela z moją prasą i zwózką, jak trzeba zrobić 1000 szt balotów i to zwięźć często z około 20 km od domu, to ja dziękuje.
maszeruj albo giń !!

#54 Share turbogrocho49

turbogrocho49

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 16:50

Chlewnia marzeń na 2000 szt cykl zamkniety kolejną sprawą jest to że na zachodzie jest ruszt dlatego że oni po prostu umią liczyć, to są po prostu mniejsze koszty, budynek na ruszcie na pewno droższy w budowie ale to wszystko szybko się zwraca.
kolejną rzeczą która przemwaia za rusztem jest brak słomy i będzie z nią coraz większy problem bo jest na nią duże ssanie (energia odnawialna) ( podłoże pieczarek)
Ja osobiście jak będę budował tuczarnię, a przymierzam się do takiej inwestycji to tylko ruszt. I bede musiał też przerobić trochę głebokiej sciółki żeby mi spokojnie starczyło swojej słomy, żeby jej wcale nie kupować. Bo ceny co roku coraz większe, jak robiłem głeboką to słoma była po 8 zł, a teraz jest po 25 zł, także trzy krotnie wzrosła cena, ruszt położony raz nie bedzie mi drożał z roku na rok.
Pisanie że gnojowica jest złem dla ziemi jest po prostu zabawna, wylewając ją na 4-5 klase widzę u znajomych że zboże tylko z roku na rok lepiej rośnie, i walą naprawdę potężne dawki, wiadomo nie można przesadzać, ale tu raczej wchodzi w grę zasolenie a nie zmiana ph gleby
maszeruj albo giń !!

#55 Share Marsen

Marsen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 16:59

Chlewnia marzeń na 2000 szt cykl zamkniety przypominam tylko, że gnojowicę możemy dawać pogłównie a to już znacząco upraszcza jej zagospodarowanie w porównaniu do gnoju
wywalanie gnoju to pikuś - ładowarka teleskopową boks na 70 szt wywalam 20 minut
problemem jest wywożenie tego na pola, rozwalanie po polu, minimum cotygodniowe ścielenie (ok 50 bali na tydzień)
nie porównujcie swojej tuczarni na 100 szt z taka która by miała 2000 to jest inna skala

avendrion: jestem ciekaw czy jak będziesz z ojcem budował nową tuczarnię to zbudujecie na głębokiej ściółce ?? śmiem wątpić

#56 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 17:49

Chlewnia marzeń na 2000 szt cykl zamkniety To rozwieje Twoje wątpliwości bo w tym roku zrobiliśmy tuczarnie na 800 sztuk na głębokiej ściółce :) Nie mniej jednak następna będzie już na ruszcie bo budynek jest do tego przystosowany.
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

#57 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 21:29

Chlewnia marzeń na 2000 szt cykl zamkniety Ale gdyby nie był bardziej przystosowany na ruszta, to była by kolejna, głęboka ściółka? Dodany obrazek

#58 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
    rodzinne wyjazdy

Napisany 28 grudzień 2011 - 22:09

Ale gdyby nie był bardziej przystosowany na ruszta, to była by kolejna, głęboka ściółka? Dodany obrazek

weoje wypowiedzi sa bessensowne i nie produktywne nikt ci nie karze przerabiac twojej chlewni z glebokiej sciolki na ruszt jezeli ci pasuje to tak mniej przy malej chodowli jest ok a o wiekszej widac ze pojecia nie masz

#59 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 22:49

Chlewnia marzeń na 2000 szt cykl zamkniety przemrolnik raczej nie bo mamy zamiar przerabiać nasze tuczarnie na ruszta ale to kiedyś tam w przyszłości.
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Marsen

Marsen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 23:09

Chlewnia marzeń na 2000 szt cykl zamkniety no to chyba trafiłem w sedno sprawy

Głęboka ściółka jest dobra bo lepsza niż NIC i lepsza niż taczki i widły a w dodatku dużo tańsza niż ruszta

czyli jak to w Polsce: Jaka mnie na coś nie stać to to jest BEEE
Jak mnie nie stać na JOHN DEER'a to najlepsze są URSUSY
Będę miał kasę to zmienię zdanie - bo w końcu tylko krowa nie zmienia zdania ....