Skocz do zawartości

Zdjęcie

Chlewnia marzeń na 2000 szt cykl zamkniety

81 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MarcinSzy

MarcinSzy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 19:22

Chlewnia marzeń na 2000 szt cykl zamkniety MarcinSzy

witam, chciał bym żebyście pisali wszyscy co macie pojęcie na temat budowy i chowu trzody chlewnej. czyli ile porodówek ile klatek inwidualnych i grupowych dla macior ile kojców odchowalni (na ile sztuk,wymiary) ile kojców tuczarni (na ile sztuk wymiary) o jakiej pojemności zbiorniki na pasze i ile jakie pszociągi i najlepiej z jakiej firmy wyposażenie zakładając że rocznie odchowam 2000 sztuk tuczników mile widziane ceny w przybliżeniu i wymiary całego budynku
bardzo dziękuje z góry za pomoc!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Chlewnia marzeń na 2000 szt cykl zamkniety Dzisiaj, 19:11
  •  

#2 Share mikon71

mikon71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 19:48

Chlewnia marzeń na 2000 szt cykl zamkniety chcesz znac ceny i wymiary czy tylko sie pytasz jak by ktos to zrobił/zbudował ?

#3 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 22 grudzień 2011 - 19:51

Chlewnia marzeń na 2000 szt cykl zamkniety Ohoho ale ostatnio ruch w budowach chlewni się zrobił , oczywiście na agrofoto :P . Coś czuje ,że materiał hodowlany będzie bardzo drogi..

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share mikon71

mikon71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 19:56

Chlewnia marzeń na 2000 szt cykl zamkniety z loszkami to juz cięzko... para prosiąt 300 zł w kuj-pom ogólnie muwie

#5 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 20:10

Chlewnia marzeń na 2000 szt cykl zamkniety Wiesz chociaż ile chcesz mięć macior czy w ogóle nie masz pojęcia ?
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

#6 Share mikon71

mikon71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 20:23

Chlewnia marzeń na 2000 szt cykl zamkniety jak chesz wiedziec co i jak to poprostu idz do firmy która wyposarza chlewnie i powiedz ze maja ci zaprojektowac budynek na 2000 tuczników skali produkcyjnej i benc

#7 Share filip94lemken

filip94lemken

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 20:40

Chlewnia marzeń na 2000 szt cykl zamkniety loszka WBPxPBZ 700zł

#8 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1499 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 20:47

Chlewnia marzeń na 2000 szt cykl zamkniety Podstawowa spraw: Ruszt czy ściółka? :D

#9 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 21:13

Chlewnia marzeń na 2000 szt cykl zamkniety Cena się jako taka zrobiła na żywiec(co i tak wychodzi na to samo jak 2 lata temu przy obecnej cenie paliwa,nawozów i reszty) to się teraz wszyscy znowu na świniaki nastawiają B) Ale do rzeczy jak dla mnie to tuczarnia musi być na głębokiej ściółce. A co do reszty to chyba nikt nie będzie w stanie wymienić czegoś konkretnego bo każdy stosuje inną taktykę rozwojową. O kosztorys to najlepiej się udać do architekta.

Honda - The Power of Dreams :)

#10 Share filip94lemken

filip94lemken

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 23:10

Chlewnia marzeń na 2000 szt cykl zamkniety lysyrolnik kto raz sprubował ze swiniami i odeszdł od tego to bankowo do tego nie wróci, ja mam tak z krowami ;d

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 892 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 22 grudzień 2011 - 23:45

Chlewnia marzeń na 2000 szt cykl zamkniety podzielam pogld kolegi wyzej ludzie nie nastawiaja sie na hodowle swin nawet pry tych a raczej bylych juz cenach ewentualnie sprowadzaja warchlaki i jak trafi dobry i zdrowy material to ok i cene a to loteria

#12 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 00:35

Chlewnia marzeń na 2000 szt cykl zamkniety lysyronik ale czemu jak tuczarnia to musi być na głębokiej ściółce? Przecież przy rusztach jest o wiele mniej roboty. Co do cen to nawet po AF widać że jak cena poszła w górę to nawet ruch się zrobił na forum w dziale trzody :)
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

#13 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 08:16

Chlewnia marzeń na 2000 szt cykl zamkniety Ave na terenach gdzie sobie żyję i gospodaruję obornik(dużżżżżżoooo obornika) to podstawa z tego względu profil produkcji opieram na systemie ściółkowym. W jednym budynku jest to ściółka płytka w budynku drugim, ze względów technicznych (jest w trakcie przeróbek) na głęboką ściółkę. Czas pracy to max.2h na tydzień przy oborniku. Po drugie lepsze wyniki zdrowotne uzyskuje tam gdzie świnie mają słomę, niż w kojcach gdzie siedzą na betonie.

Honda - The Power of Dreams :)

#14 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 09:39

Chlewnia marzeń na 2000 szt cykl zamkniety Dlaczego większość myśli że warunki zdrowotne na rusztach są gówniane?

#15 Share Foster

Foster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Trzoda chlewna

Napisany 23 grudzień 2011 - 11:56

Chlewnia marzeń na 2000 szt cykl zamkniety Witam

Na wiosnę zaczynam budowę więc trochę jestem w temacie.

1. Budowa nowej porodówki na 60 stanowisk + warchlakarnia ( 2,5 komory)
2. Tuczarnia na 1500 sztuk
3. modernizacja starej chlewni ( zbicie betonu i przejście z płytkiej sciółki na ruszt ) na 168 loch produkcyjnych + ok 20-25 na zapas.

Łączna powierzchnia 3 budynków to 2428 m2

wszystko oczywiście na ruszcie.

zbiornik 1063 m3 (roczna produkcja gnojowicy ok 4000 m3 na co potrezba 69 ha )

Musisz ustalić konkretnie co chcesz i wtedy zrobić projekt technologiczny oraz puzniej zrobić kartę informacyjną. Myślę ze sprawy "papierkowe " załatwi się do max 5-6 mies. No chyba że chcesz stawić chlewnię w środku wsi B)

PS. Nie zgodzę się ze warunki na rusztach są gorsze. Nawet powiem że są lepsze niż na ściółce gdzie szybko gromadzą się rózne bakterie. Na rusztach utrzyma się większą higienę. Obecnie z tego co widzę to nowe chlewnie są budowane tylko na rusztach gdyż jest to bardzo wygodne i ma wiele innych korzyści.

Jednak głównym aspektem w hodowli są warunki. Jeżeli nie bedą odpowidnie (szczególnie u loch luznych i karmiących) to ani ruszt ani ściółka nie da zamierzonych rezultatów.
Takie jest pryznjamniej moje zdanie ;)

Edytowany przez Foster, 23 grudzień 2011 - 12:02.

#16 Share MarcinSzy

MarcinSzy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 13:14

chcesz znac ceny i wymiary czy tylko sie pytasz jak by ktos to zrobił/zbudował ?

ja i mój tata mamy zamiar postawić taka chlewnie decyzja nie jest jeszcze do końca podjęta czy to będzie taka wielkość chlewni czy mniejsza i dlatego orientuję się z cenami itp

Witam

Na wiosnę zaczynam budowę więc trochę jestem w temacie.

1. Budowa nowej porodówki na 60 stanowisk + warchlakarnia ( 2,5 komory)
2. Tuczarnia na 1500 sztuk
3. modernizacja starej chlewni ( zbicie betonu i przejście z płytkiej sciółki na ruszt ) na 168 loch produkcyjnych + ok 20-25 na zapas.

Łączna powierzchnia 3 budynków to 2428 m2

wszystko oczywiście na ruszcie.

zbiornik 1063 m3 (roczna produkcja gnojowicy ok 4000 m3 na co potrezba 69 ha )

Musisz ustalić konkretnie co chcesz i wtedy zrobić projekt technologiczny oraz puzniej zrobić kartę informacyjną. Myślę ze sprawy "papierkowe " załatwi się do max 5-6 mies. No chyba że chcesz stawić chlewnię w środku wsi B)

PS. Nie zgodzę się ze warunki na rusztach są gorsze. Nawet powiem że są lepsze niż na ściółce gdzie szybko gromadzą się rózne bakterie. Na rusztach utrzyma się większą higienę. Obecnie z tego co widzę to nowe chlewnie są budowane tylko na rusztach gdyż jest to bardzo wygodne i ma wiele innych korzyści.

Jednak głównym aspektem w hodowli są warunki. Jeżeli nie bedą odpowidnie (szczególnie u loch luznych i karmiących) to ani ruszt ani ściółka nie da zamierzonych rezultatów.
Takie jest pryznjamniej moje zdanie ;)

podziela twoje zdanie poniewarz przy hodowli w której bym zastosował ściółkę czeba się liczyć z tym że słomą jest różnie raz jest słoma raz nie ma i z cenami rużnie bywa a przy oborniku jest więcej roboty trzeba mieć rozrzutnik jakiś ładowacz czy coś a hodowli na rusztach beczkowóz co równa sie mniejszymi kosztami eksploatacji odchodów trzody chlewnej

#17 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2677 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 13:17

Chlewnia marzeń na 2000 szt cykl zamkniety kolego twoje pytanie jest baaardzo niesprecyzowane. jak chcesz znać dokładne ceny to telefon w reke umów się z kilkoma przedstawicielami firm zajmujących się wyposażeniem chlewni i wszystko będziesz wiedział co do złotówki. Doradzą ci również rozplanowanie chlewni.

Ale powiem ci że taka chlewnia na 2000 sztuk tucznika w cyklu zamkniętym stawiana od zera to w grę już wchodzą miliony

Edytowany przez lukaczmarek, 23 grudzień 2011 - 13:18.

#18 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 19:39

Czas pracy to max.2h na tydzień przy oborniku.

Tak ale jak byś miał te 2-3 godz. przy samym oborniku dziennie + reszta prac + jeszcze szkoła to tak jak już pisałem miałbyś po dziurki w nosie tego systemu utrzymywania trzody. Weź teraz do takiej ilości jeszcze załatw słomę.

#19 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 23 grudzień 2011 - 20:56

Chlewnia marzeń na 2000 szt cykl zamkniety Ale policzyć czas zbierania słomy, koszt, zwożenie wiata na słomę, ścielenie. Przy ruszcie jesteś prawie nie zależny od pogody.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Foster

Foster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Trzoda chlewna

Napisany 24 grudzień 2011 - 06:40

Chlewnia marzeń na 2000 szt cykl zamkniety Nie wiem dlaczego tak się upierać przy tym systemie ze słomą :)
Utrzymywanie na płytkiej czy głębokiej ściółce to jest męka poprostu...
Obornik zastępujsz gnojowicą i po sprawie. Nie ma problemu jak koledzy wyżej napisali z całym cyklem zbioru słomy i jej prezchowywania.
Policz koszty zbioru i puzniej wybrania obornika i rozwiezienia go na pole.

Przy ruszcie nic Cie nie obchodzi. Tylko kontrolujesz czy wszytsko gra. Kupujesz beczkowóz i tylko wyozisz gnojowicę.

Tak jak mówiłem juz mało kto stawi nowa chlewnię na ściółce bo to starta czasu który można przeznaczyć na kontrolę stada.

A przy 100 lochach przykładowo to muisz mieć czas by je kontrolować a to zajmuje trochę, szczególnie gdy masz krycia itp.