Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 3320 czy MF 255

53 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Ovca

Ovca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Zainteresowania:Najlepszy rolnik wśród informatyków, i najlepszy informatyk wśród rolników ;]

Napisany 13 luty 2009 - 08:37

Zetor 3320 czy MF 255 ze ciagniki porównujecie... jak zetor 3320 to ursus 3512 i to rocznikowo podobne...a jak mf255 to zetor 5211. Jak bym miał wybierac miedzy zetorem 3320 a u 3512 w takiej kabinie jak u mnie (+wspomaganie) to wybrałbym ursusa...moze konfort troche gorszy...ale jak sie właczy nawiew to tez jest ciepło, radia idzie posłuchac ;) .

co do uciągu to lepszy zetor.. .ale tak nazdrowy rozum ile tej orki jest w roku ? jak tobie jest potrzebny ciagnik ok45KM to pewnie masz ok10hektarów wiec orki nie masz tak duzo...w orce zetor pewnie spali porównywalnie do ursusa...ale sa jeszcze inne prace...tak jak juz pisali koledzy kosiarka, jakis wózek, itp :]...wiec na pusto zetore spali wiecej....u mnie jeden gosc miał u330 i kupił zetora 3320 - i jak mówił raz ojcu ze jak woził obornik to do południa spalił to co 30 przez dwa dni ciupał ;] .
to moje zdanie a zrobisz jak uwazasz ;]
drink ---Trzy małe swiniki---ja +2 kolegów i transporter wódki:)

"wyprzedzanie na podwójnej ciagłej + przejscie dla pieszych + przekroczenie predkosci =350zł+5pkt ;-\

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 3320 czy MF 255 Dzisiaj, 21:50
  •  

#42 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 13 luty 2009 - 10:13

Zetor 3320 czy MF 255 No się nie dziwię w 30 głaskał gaz bo się bał że silnik wyskoczy a wsiadł do zetora depnął gaz do spodu to i spalił ;)
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#43 Share kamil19873

kamil19873

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:rolnictwem

Napisany 14 luty 2009 - 20:49

Zetor 3320 czy MF 255 Mam zetora 3320 i bardzo go chwale, jest bardzo sprytny w drobnych pracach polowych

#44 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 luty 2009 - 21:13

Zetor 3320 czy MF 255 Panuje jakas dziwna opinia że jazda z gazem w podłodze jest mniej oszczędna jak z oszczędnym posługiwaniem się nim.Troszke mija sie to z prawdą ,gdyż silniki stosowane do napędu ciągników mają niskie obroty ,rzędu 2200/min i najczęsciej wtedy osiągają swoją max. moc.Jeśli ciągnikiem pracujemy przy 1700-1800 obr ,to owszem spali on mniej ,ale tylko dlatego iż silnik osiąga wtedy np zamiast 35 kw tylko 30 kw.Jak wiemy zużycie paliwa okresla się w gr/kwh i z tąd roznica.Jedyna oszczędność w pracy wynika z mniejszych oporów podczas wykonywania zabiegow uprawowych.Niestety praca na niskich obrotach jest szkodliwa dla silnika i niweczy to oszczędności na paliwie.Dla niedowiarkow podaję przyklad z poczciwego Bizona ,gdzie zastosowano silnik z Autosana który w kombajnie ma ograniczone obroty do 2400,a konstrukcja jego napędow nie pozwala na jazde ze zmniejszonymi obrotami i tylko kompletny laik obroty nominalne próbował by zmniejszac.

#45 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 15 luty 2009 - 21:28

Zetor 3320 czy MF 255 JD 5720 -2195 obr/min moc 51,9 kW moment obr.224 Nm
1808 obr/min moc 52,8 kW moment obr .276 Nm-jesteś pewien że to co napisałeś powyżej to prawda ?:)

#46 Share blu

blu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 16 luty 2009 - 00:04

Zetor 3320 czy MF 255 W jaki sposób praca na niskich obrotach jest szkodliwa dla silnika? Przeciążanie silnika- ok. Inaczej traciłyby sens wszelkie przkładnie umozliwiające zwiększanie prędkości bez znacznego zrostu obrotów, ekonomiczne obroty WOM oraz wszelka lektronika obniżająca obroty np podczas jazdy z maksymalną predkoscią :) Każdy silnik ma swoje optimum w którym ma najwiekszą moc i najwiekszy kmoment obrotowy i na pewno te obroty znacznie różnia się wartościa od maksymalnych :)

#47 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 luty 2009 - 13:51

Zetor 3320 czy MF 255 Przy pracy na niskich obrotach występują siły boczne które dzialają na tłok i powodują owalizację cylindra.Układ tłokowo korbowy jest niestety smarowany rozbryzgowo i skuteczność tego jest zależna od prędkosci obrotowej silnika.Moment obrotowy jest ważny ,gdyż decyduje o elastyczności silnika,tylko niestety moć ma pierwszorzędne znaczenie.Jaro idąc twoim tokiem myślenia to nowoczesne silniki TDI mają max momentu obrotowego przy ok 1700/min a moc w granicach 4000/min.Poruszanie się z prędkoscią obr maksymalnego momentu tj.1700/min na najwyższym biegu jest katowaniem silnika i doprowadza bezwzględnie do, jego przedwczesnego zużycia.Zasadnicze znaczenie w silniku ma kolo zamachowe ,które zwiększa bezwładnośc jednostki i nadana mu prędkość obr.ma znaczenie dla pracy silnika.W temacie zapytanie dotyczyło nie JD a Ursusa-Zetora i nie wyobrazam sobie np.p racy w transporcie przy maksymalnym dopuszczalnym ciężarze holowanych przyczep i poruszaniu sie piątym biegiem z prędkoscią obrotową 1700-1800 obr.Męczarnia dla silnika była by okropna a dym z komina niemożliwy do opanowania.Celowo podałem pracę transportową,gdyż opór powietzra przy prędkosciach ok 25/h nie ma znaczenia ,a zapotrzebowanie mocy jest maksymalne i takie same w każdych warunkach.Pamiętajmy że normalnie silniki Diesla pracują przy max 4200-4500 obr ale te przemysłowe ,często adaptowane z trakcyjnych mają obniżane obroty by korzystać z nich w całym zakresie.Dla przykładu powiem ze jeden z producentow ciągników w książce gwarancyjnej ostrzega iż praca na biegu jalowym dłuższa jak 15 min jest dla niego szkodliwa.Myślę ze wiedział co pisze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#48 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 16 luty 2009 - 17:38

Zetor 3320 czy MF 255 @xemit myślę, że @jaro nie pisał o max momencie tylko o max mocy... :)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#49 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 16 luty 2009 - 17:53

Zetor 3320 czy MF 255 @xemit-nie wiem skąd miałbyś znać mój tok myślenia :)-pisałeś w swoim poście o różnicach w osiągach silników przy prędkościach obrotowych rzędu 2200 i 1700-1800 obr/min a ja po prostu podałem wartości mocy i momentu obrotowego które przy tych prędkościach obrotowych osiąga na WOM-ie mój ciągnik-nic mniej i nic więcej-suche fakty.Nic nie wspominałem na temat zalet pracy przy obrotach największego momentu obrotowego-w tym przypadku 1185 obr/min.Ot tyle-gwoli sprostowania.

#50 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 luty 2009 - 19:30

Zetor 3320 czy MF 255 Jaro rozumiem..żle zrozumialem.Ostatnie zdanie ,może nie w temacie.Co z tego że 105 konna Fortera ma moment obrotowy wyższy jak silnik Ursusa 1224.Nikt nie podejrzewa chyba że ta Forterka przewyższa możliwościami ciągnik Ursusa.Ba bolidy formuły 1 mają moment obrotowy na poziomie Ursusa 4512, ale osiągi to nie sam moment.Ciekawe informacje można odczytac w testach Dlg ,gdzie np.spalanie paliwa bywa większe przy prędkości obrotowej dla mocy maksymalnej niż przy obrotach maksymalnych dla silnika..I owszem w JD (jakiś model w testach dlg) przy1700/min osiągana jest największa moc a maks to 2100/min ,ale Zetor (ktoras forttera)max moc 2300 a obr max 2350.W obu przypadkach ciągnik palił najwięcej przy obr mocy maksymalnej ,zuzycie spadalo przy obr maksymalnych dla silnika,choć trzeba przyznać że ekonomia pracy w g/kwh była najlepsza dla obr mocy maksymalnej.Trzeba przyznać jednak ze w Zetorze trudno pracować ograniczając obr o 50/min ,natomiast w JD ma to sens.Pozdrawiam.

#51 Share klaudiusz

klaudiusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 28 luty 2009 - 19:09

Zetor 3320 czy MF 255 ja bym osobiście wziął Zetora po pierwsze:

Zetora jest cięższy od Masseya Fergusona

po drugie:

lepszy komfort pracy

po trzecie:

szersze opony

#52 Share szybki00

szybki00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja no i to co każdego sprowadza na tą strone

Napisany 06 marzec 2009 - 18:41

Zetor 3320 czy MF 255 Nie mam żadnego z tych ciągników ale jezdziłem MF 255 jeśli chodzi o komfort to niestety dobrze on nie wypadł każdy wie że właściciele Zetorów na komfort nie narzekają jeśli chodzi o spalanie to wiadomo że MF będzie oszczędniejszy. Może wiele nie pomogłem ale zawsze coś :P

#53 Share zdruj77

zdruj77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 06 marzec 2009 - 18:51

Zetor 3320 czy MF 255 ja wybrał bym zetora u mnie nie mają przekonania do MF a zetor jest bardziej komfortowy i przede wszystkim siedzi się o wiele wyżej co daje przyjemność z jazdy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#54 Share Pejus94

Pejus94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 16 lipiec 2009 - 08:13

Zetor 3320 czy MF 255 Prawie dwa lata temu założony temat a autor tematu wogóle się nie wypowiedział.
W moim gospodarstwie żądzą MF 255 i URSUS C330

Dodaj odpowiedź