Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak ustawić 1 tłok w gmp, jak ustawić zawory?

76 odpowiedzi na ten temat

#21 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 25 grudzień 2011 - 21:18

Jak ustawić 1 tłok w gmp, jak ustawić zawory? Owszem znaki służą do ustawienia konta wtrysku dla pierwszego cylindra, ale nie zaworów i nie motaj tu już ! pozatym nie wypominaj mi że literę zjadłem jak nie wiesz o czym pisze to nie czytaj po prostu
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak ustawić 1 tłok w gmp, jak ustawić zawory? Dzisiaj, 21:48
  •  

#22 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 grudzień 2011 - 23:22

Ale wy kombinujecie normalnie, jak bym się na tym nie znał i to czytając to już bym nie wiedział jak to zrobić :D wyjąć wtrysk, nie wyjmować, patykiem sprawdzić, nie sprawdzać, dusić zawoy, nie dusić, na mijankę , jeden zawór otwarty ustawiasz drógi a prawidłowa odpowiedz jest tylko jedna i bądz tu mądry po co pisać jak się nie ma pojęcia?? ozatym zawory ustawia się co drógi cykl bo to że jest w górze to jeszcze za mało ma być w górze podczas sówu sprężania tak jak to w instrukcji jest.

1. Weź się chłopie nie ciskaj że kolega Ci jedną literkę wypomniał, bo Ty tu więcej błędów narobiłeś ;[
2. Kto według Ciebie nie ma pojęcia o ciągnikach? - koledzy @seweryn20 i @asharot? ;[ - NO TO TERAZ PIER.........EŚ RÓWNO ;[
3. Kolega @asharot miał na myśli przez znaki na kole, ustawienie tłoka 1 cylindra w GMP, tak jak opisuje to instrukcja, o której byłeś łaskaw wspomnieć, tylko dokładnie nie doczytałeś http://instrukcja.pl..._1870672700.jpg i dalej http://instrukcja.pl...e_682449564.jpg to jest chyba najprostszy opis dla ludzi którzy się biorą za to pierwszy. A na inne sposoby też można i gwarantuje Ci że będzie ustawione perfekt.

Edytowany przez MAT912, 25 grudzień 2011 - 23:54.

#23 Share PIOTREK44

PIOTREK44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 26 grudzień 2011 - 09:01

Jak ustawić 1 tłok w gmp, jak ustawić zawory? Zobaczcie że to co napisałem w poście #15 nie jest zmyślane :

http://instrukcja.pl..._1541789426.jpg

http://instrukcja.pl..._1831151056.jpg

http://instrukcja.pl..._1364070542.jpg

Te linki są z internetu.
Te linki są z nowej książki z nowego wydania .

Edytowany przez PIOTREK44, 26 grudzień 2011 - 09:08.

#24 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 26 grudzień 2011 - 09:22

Jak ustawić 1 tłok w gmp, jak ustawić zawory? Zrób tak jak ci napisałem a na bank będzie dobrze. Znakiem na kole zamachowym znajdziesz to samo co mijanką na zaworacz. 1 i 4 tłok w górze i albo mijanka albo wtrysk paliwa na 1 cylindrze. Czyli dalej dwie możliwości. Nie czytaj postów które nic nie wnoszą do tematu. Mała rada. :rolleyes:
KPK Kumurun Team

#25 Share check

check

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 26 grudzień 2011 - 09:37

Zobaczcie że to co napisałem w poście #15 nie jest zmyślane :

http://instrukcja.pl..._1541789426.jpg

http://instrukcja.pl..._1831151056.jpg

http://instrukcja.pl..._1364070542.jpg

Te linki są z internetu.
Te linki są z nowej książki z nowego wydania .

Ta książka nie jest nowa bo ma z 15 lat.

Edytowany przez check, 26 grudzień 2011 - 09:37.

#26 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 26 grudzień 2011 - 09:45

Jak ustawić 1 tłok w gmp, jak ustawić zawory? A Konstrukcja 60-ki z 50. I co to zmienia?
KPK Kumurun Team

#27 Share grala13

grala13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo

Napisany 26 grudzień 2011 - 11:05

Jak ustawić 1 tłok w gmp, jak ustawić zawory? Witam,ja ustawiłem ,w piatek.tylko nie miałem czasu odpowiadać,oczywiście ustawiłem na mijanke,jest to najszybszy,najłatwiejszy, prawidłowy sposób,ustawiałem zawory po raz 1 w życiu,może zajeło mi to 10,15min,chce jeszcze prawidłowo ustawić pompe w c 360 podpowiecie jak??

#28 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 26 grudzień 2011 - 11:40

Jak ustawić 1 tłok w gmp, jak ustawić zawory? MAT912 nie bulwersuj się :D spokuj człowieku
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#29 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 grudzień 2011 - 13:18

spokuj człowieku

Sam się uspokój człowieku, Dodany obrazek to ja nie będę musiał się bulwersować. Dodany obrazek

#30 Share PIOTREK44

PIOTREK44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 26 grudzień 2011 - 14:23

Jak ustawić 1 tłok w gmp, jak ustawić zawory? dobra Ja jutro spróbuje ustawić zawory i chyba będę ustawiał na mijankę zobaczę jak Mi to wyjdzie jak czegoś nie będę wiedział będę pytał/pisał
a jeszcze jedno czy Jeżeli ustawie zawory czy traktor będzie lepiej palił ??
Ps. Myślę że nie będzie gorzej niż jest B)

Edytowany przez PIOTREK44, 26 grudzień 2011 - 14:26.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 grudzień 2011 - 14:57

Jak ustawić 1 tłok w gmp, jak ustawić zawory? Czy będzie lepiej palił? o ile są bardzo źle ustawione {typu nie domykające się zawory} to powinien lepiej palić, ale jeżeli wymagają lekkiej korekty to raczej bym się nie łudził że zacznie lepiej palić.

Edytowany przez MAT912, 26 grudzień 2011 - 14:59.

#32 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 26 grudzień 2011 - 20:23

Jak ustawić 1 tłok w gmp, jak ustawić zawory? Dokładnie. Jeśli są rozbierzności w ustawieniu zaworów, szczególnie za duże luzy to po ustawieniu różnica w pracy silnika może być zauważalna. Z odpalaniem trudno powiedzieć.
KPK Kumurun Team

#33 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 26 grudzień 2011 - 20:33

Jak ustawić 1 tłok w gmp, jak ustawić zawory? Jeżeli w 4 cylindrze odbywa sie sprężanie to w 1 nastąpi wydech Ustawiasz tak jak by parami 1 i 4 oraz 2 i 3 najlepiej regulować jak wystąpi mijanka czyli zawór wydechowy zamknie sie a dolotowy się otworzy wtedy w odpowiednim do niego cylindrze występuje praca więc nie ma problemu zawory są zamknięte mozna regulować. Dla 6 cylindrów będzie to 1z6, 2z5, 3z4
Mój Wladimirec podbija świat

#34 Share ziuta5636

ziuta5636

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 17:30

Jak ustawić 1 tłok w gmp, jak ustawić zawory? Gadacie tu i gadacie o ustawianiu zaworów tak jak to jest napisane w książkach czyli najlepiej jak tłok jest podczas sówu sprężania a jak by ustawił zawory tak jak ja mówiłem że jak jeden jest otwarty to ustawiamy drugi to co będzie źle a dlaczego możecie mi powiedzieć

#35 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 18:14

Jak ustawić 1 tłok w gmp, jak ustawić zawory? Nie będzie zle ale według twojej metody ustawiaja zawory dzieci. Będziesz kręcił wałem jak midiota i po pary razach zapomnisz które zawory ustawiałeś.
KPK Kumurun Team

#36 Share ziuta5636

ziuta5636

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 20:13

Jak ustawić 1 tłok w gmp, jak ustawić zawory? Co prawda to prawda wałem trzeba się nakręcić ale zawory będą dobrze ustawione

#37 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 01:31

Jak ustawić 1 tłok w gmp, jak ustawić zawory? nie beda dobrze ustawione. co jesli otworzył sie zawór wydechowy? ustwiesz luz z taka dokladnoscia jak na mijanke? widziales walek rozrzadu kiedys? jak widziales to wiesz ze wierzcholek krzywki od zaworu dolotowego nie bedzie na przeciwko popychacza tylko juz zacznie wchodzic na popychacz. zawory otwierają się nieco wcześniej niż następuje GMP i zamykają nieco później od osiągnięcia DMP. z tego powodu najlepiej ustawic na mijanke lub z tych znakow, (co wedlug mnie jest bardziej klopotliwe, ale dokladnosc ta sama. Oczywiscie trzeba pamietac w ktora strone silnik sie kreci). a jak ktos zadaje pytanie(#13): po czym poznac ze zawór sie otwiera to niech lepiej nie bierze sie za zawory tylko najpierw za ksiazke o silnikach. No i nalezy to robic na zimnym silniku, nie wiem czemu w instrukcji jest napisane ze na zimnym i zarowno goracym silniku. Przeciez tu glownie chodzi o rozszezalnosc cieplna.

Edytowany przez zbozowy, 17 styczeń 2012 - 01:33.

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

#38 Share PIOTREK44

PIOTREK44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 02 lipiec 2012 - 12:14

Jak ustawić 1 tłok w gmp, jak ustawić zawory? wyklepana klawiatura co z nią robić ?? dodane zdjęcia :
Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Edytowany przez PIOTREK44, 02 lipiec 2012 - 12:16.

#39 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 02 lipiec 2012 - 17:05

Jak ustawić 1 tłok w gmp, jak ustawić zawory? Kupić nowe dźwignie zaworów. Komplet kosztuje koło stówki.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 02 lipiec 2012 - 17:08

Jak ustawić 1 tłok w gmp, jak ustawić zawory? Co masz wyklepane? Przy klawiaturze interesuje cię jedynie by dźwigienki nie miały luzu na swoim łożyskowaniu na boki, jeżeli mają nici z ustawienia luzów, bo same się ustawią po swojemu. Jeżeli dźwigienki koszą się przez to i latają na boki możesz kombinować z wymianą wałka i tulejek, a najprościej kupić klawiaturę.

O kolega mnie uprzedził.

Edytowany przez bobytempelton, 02 lipiec 2012 - 17:08.

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.